СПОКОЙНА ИЛИ НЕРВНА БРЕМЕННОСТ?

Go down

СПОКОЙНА ИЛИ НЕРВНА БРЕМЕННОСТ?

Писане by mamazavinagi on Сря 30 Апр 2008, 09:42

Ами аз да Ви кажа не бях от най- спокойните бременни. Изпити взимах и писах дипломна работа от 150 страници, както и правих уеб- базирано пособие(сайт) за обучаване на CAD_CAM програми за обработка на платки. Пък и през целият този период живеехме при свекърва ми, а не при нашите. Беше меко казано лудница около мен, но не мисля, че детето ми е нервно. Напротив тя е едно усмихнато и весело дете. Мисля, че си личи по всички снимки. Razz
Вашата бременност каква беше и отрази ли се това на бебо?

Последната промяна е направена от tuci_iv на Нед 25 Май 2008, 13:44; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : :))
mamazavinagi
Администратор
Администратор

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: СПОКОЙНА ИЛИ НЕРВНА БРЕМЕННОСТ?

Писане by деси on Сря 28 Май 2008, 09:20

Моята бременност мина доста нервна,само се ядосвах за глупости че не ми угаждат,че не става на мойто.Много плаках.Не се спирах и за миг да си почина-сменях тапети сама,свалях пердета сама.И да всичко се отразява на бебето.Тя сега не спира да мрънка,да плаче,иска да става на нейното.Не се спира почти не спи/отде тази енергия незнам/.Същата е като мен.
деси
Администратор
Администратор

Писане by Dani on Сря 28 Май 2008, 10:45

Моята бременност не беше кой знае колко спокойна,и от най малкото нещо плачех.Обаче не мисля ,че по някакъв начин това се отрази на Вальо.Като изключим коликите беше изключителни кротко и спокойно бебе.

Dani
Администратор
Администратор

Писане by mavi on Сря 28 Май 2008, 12:27

Аз карах една изключително спокойна бременност,като
изключим в началото,когато ми беше постоянно лошо.
Всички бяха много мили и внимателни с мен и едва ли
не ме носеха на ръце,което в един мометн започна да
ме дразни,защото все пак аз бях бременна,а не болен
инвалид.Пожелавам на всички бъдещи майки да имат
бременност като моята и същото леко раждане! Усмивка

mavi
Администратор
Администратор

Писане by teqnstal on Чет 10 Юли 2008, 08:40

Аз имах изключително напрегната бременност.
Но се дължеше на моите работодатели.Поне
три пъти изпадах във нервно криза заради тях.
А малката като се роди до шестия месец
беше доста спокойна.Но от там нататък
стой та гледай не спи не яде направо ужас.
А със баткото цялата бременност си е
изкарах супер спокойствие и силна
храна.
teqnstal
форум-фен
форум-фен

Писане by krasiraikova on Пон 28 Сеп 2009, 16:03

Много спокойна !!!
krasiraikova
начинаещ
начинаещ

Дребните проблеми на бременността

Писане by Lindzi on Пон 29 Мар 2010, 12:41

Бременността почти неизменно е съпроводена с малки здравословни и хранителни проблеми, дребни неудобства и неразположения. Ето някои от дребните проблеми на бременността и как да се справите с тях.
Някои от здравословните и храносмилателни проблеми на бременността са и най-ранните признаци на зачатието. Много жени разбират, че са бременни вследствие от необичайно честото сутрешно гадене и повръщане или засиленото бяло течение.

Гадене и повръщане. Нормално е 1-2 в денонощието през първите три месеца от бременността си да тичате към тоалетната поради гадене и повръщане. Прекалено честото повръщане обаче може да доведе до обезводняване, така че е нужна незабавна консултация с лекар.За да се справите с неприятното гадене и повръщане се старайте да ядете често, но в малки количества. Яжте леки храни и избягвайте пикантните, консумирайте чай (ментов например), а преди лягане не яжте нищо тежко. Сухите храни като бисквити и пълнозърнести изделия също противодействат на гаденето. Затова сутрин преди да станете е удачно да изядете една бисквитка.

Запек. По време на бременността се завишават количествата на хормона прогестерон, който е причината за разхлабването на гладката мускулатура в организма на бъдещата майка и не позволява мускулите на матката да се съкращават изведнъж. Под влиянието на прогестерона попада и дебелото черво. Движението на храната по него се забавя и това води до усещане за тежест в стомаха и запек. За да се справите с това неудобство, яжте храни, съдържащи целулоза (плодове, зеленчуци, зърнени и бобови храни), мляко. Пийте по възможност 2 лутра течности на ден и се движете по-често.
Главоболие. Главоболието е нещо нормално особено за началото и края на бременността, а причините за мигрената са доста – стрес, недоспиване, високо или ниско кръвно налягане, преумора и т.н. За да се справите с неприятното усещане, почивайте по-често, релаксирайте с книга или масаж.

Киселини. Обикновено в напреднала вече бременност жената започва да страда от киселини. Причината е в уголемената матка, която притиска стомаха и стомашната киселина нахлува в хранопровода (това се случва най-вече в легнало положение). При поява на киселини е добре да изядете веднага нещо кисело или сладко, а също е най-добре да вечеряте 3 часа преди лягане и да ядете леки храни.

Световъртеж. То е резултата от ниското кръвно налягане, което се получава вследствие от натиска на уголемената матка върху артериите. Причина за световъртежа е и ниската кръвна захар и нисък хемоглобин. Рязкото ставане също може да предизвика световъртеж.

Безсъние. С напредването на бременността все повече започват да намаляват часовете за активен сън. Обикновено започвате често да се събуждате нощем поради неудобната поза, в която спите, заради вече доста порасналото коремче или пък прекъсвате съня си заради неколкократното среднощно ходене до тоалетната. В напреднала бременност матката пристиска пикочния мехур, което води до често ходене по малка нужда. За да си гарантирате поне малко сън през нощта, не си позволявайте лукса да спите често следобедите, избягвайте кофеиновите напитки и си осигурете спокойно и тихо място за спане.

Депресия. Депресията е резултат преди всичко на хормоналните промени в организма на бременната жена. Депресията е и плод на страховете не жената за здравето на бъдещото й дете, съмненията дали ще бъде добра майка, повишената чувствителност и т.н. Вместо да ставате жертви на негативните мисли, си намерете хоби, излизайте по-често с проятели и се отдайте на любими занимания.

Обилно бяло течение. Това е съвсем в реда на нещата, но ако бялото течение е с различен цвят, мирис и консистенция е добре да се консултирате с лекар.

Кървене на венците. Този проблем отново се дължи на хормоналните изменения в организма на бременната жена. Кървенето на венците често настъпва още в самото начало на бременността и продължава до самия й край. Използвайте по-мека четка за зъби, конец за зъби, дори има и специална паста за зъби. Честото миене на зъбите ще предотварти вероятността от попадането на бактерии в устаната кухина и развиването на възпаление.

Конжни проблеми. По време на бременността се увеличава масната секреция, което води до появата на акне. Има специална козметика за бременни, която ще ви помогне да се справите с този проблем. И не пропускайте да почиствате лицето си сутрини и вечер. Не е изключено да получите и различна пигментация на кожата, която ще изчезне след края на бременността.

Болезнени гърди. Още в самото начало на Дребните проблеми на бременносттабременността гърдите осезателно нарастват, което е свързано с бъдещото кърмене, стават доста по-чувствителни от обикновено и често дори болезнени поради повишените количества на естроген и прогестерон. Ареолите на гърдите потъмняват и също се уголемяват. Има специални поддържащи сутиени за бременни, които са задължителни, особено ако спортувате. Носете го колкото е възможно по-често, дори през нощта, и така ще облекчите неприятното болезнено усещане.

Стрии. Те се появяват най-често в областта на корема, бедрата и дупето поради рязкото разтягане на кожата като резултата от напредването на бременността. За да предотвратите появата им или за да ги заличите поне малко е добре по време набременността си да се мажите 1-2 пъти дневно със специални кремове против стрии за бременни. Лазерната епилация също е вариант за заличаване на стриите.

Отоци (глезени). Задържането на течности в организма през периода на бременността е причина за образуването на отоцо по лицето, глезените, ръцете. Подуването на глезените е резултата и от увеличеният натиск върху краката с напредването на бременността. За да предотвратите тези неудобства избягвайте носенето на неудобни и високи обувки, прекаленото стоене на слънце и консумацията на сол. А докато си почивате дръжте нависоко краката си (например върху възглавница).

Разширени вени. Те обикновено се появяват по краката и корема и са резултат подобно на отоците са резултата от увеличеното тегло на тялото. Носенето на специални еластични чорапи ще ви помогне да се справите с разширените вени. Старайте се да се движите повече и да избягвате прекалено дългото стоене на едно място.

Гъбична инфекция. Хормоналните промени и обилното бяло течение по време на бременността водят и до кандидоза (гъбична инфекция) .
rozali.com
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER

Писане by lady sibel on Съб 24 Апр 2010, 12:13

Аз имах много напрегната бременност,която естетвено след раждане се отрази на бебчо.Милото имаше много колики,които не го оставяха по цял ден.До третия си месец той рева мога да кажа почти денонощно.Днес съжалявам,че си трових нервите излишно.А и не са ме глезили прекалено много,с изключение на съпруга ми и моята майка,за което съм им много благодарна.
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата

Писане by schatz on Съб 24 Апр 2010, 12:19

Имах една изключително спокойна и лека бременност.Много се радвах на растящото коремче,хората около мен всички много ми се радваха и това много ме зареждаше.
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата

Писане by pumpal21 on Сря 23 Юни 2010, 23:55

с първата бременност бях много спокойна за разлика от втората.4ак аз самата не можех да се позная

Глобален Модератор

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото