Как протече раждането ви?

Go down

Re: Как протече раждането ви?

Писане by cveti555 on Нед 02 Мар 2008, 17:40

И двете ми раждания не бяха от най леките.В смисъл бяха по-продължителни.И двете бяха предизвикани .Като ми слижиха система, контракциите започнаха изведнъж на 8-10 минути .Не можех да ставам да се разхождам.И така. Е,забравила съм болката,но трети път няма да отида. 🇳🇴
първото: 3500-50см.
второто: 3800-52см.
cveti555
Администратор
Администратор

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Писане by Гост on Чет 06 Мар 2008, 12:27

Първото ми раждане мина много леко(затова се навих за второ) Усмивка .Отидох много рано в болницата и се наплаших от другите родилки,но като останах само аз,акушерките ми разказваха вицове Усмивка .Надявам се и сега да родя без много болки.

Гост
Гост

Писане by momoni on Вто 11 Мар 2008, 00:46

Мойто беше мноого дълго,но бебка излезе лесно.Странното е ,че през цялото време не изпитвах толкова силна болка,каквато си представях.Дано и вторич път е така!
momoni
упорит
упорит

Писане by mamazavinagi on Вто 11 Мар 2008, 00:51

Моите контракции започнаха в 3часа сутринта на 28юли в 23.50часа същата вечер отидох в родилния дом с контракции на 5 минути и ме приеха с 2см разкритие. На сутринта новата смяна написали в картона ми че нямам контракции, нито разкритие, а аз си лежах на леглото и контракциите си продължаваха на 5 минути, но никой не ми обърна внимание, понеже беше неделя, а в този ден имаше общо 37 родилки.
Не са ме изписали само защото било неделя!!!!!!!!!!!!!!!!
Вечерта две акушерки от новата смяна ме чуха от коридора как стена и ме попитаха какво става. Казах им че каквото цял ден- контракции на 5 минути, а те ми отговориха, че никой не им е предал че ще имало раждане. Така в 22.00часа ме прегледа лекарката и каза да поспя, че до сутринта ще родя, а аз нито бях яла, нито бях спала и вече не издържах- бяха минали вече 31часа родилни болки, а никой не искаша да ме чуе.
На 30 юли рано сутринта в 0.40часа най накрая ми спукаха водите и ме закачиха за да чуят тоновете на бебка и в същият момент докато ми изтекоха водите, а апарата НИЩО НЕ ОТЧИТАШЕ аз вече започнах да раждам в предродилна зала. Докторката ме бутна над корема за да види докъде е слязло бебето и с ужас установи, че аз наистина раждам. Веднага инструктира акушерките да ме замъкнат в родилна зала и там на два пъти по 3 напъна и Александра се роди жива и здрава след 45часа родилни мъки в 0.50часа.
Никой не можеше да повярва че съм родила толкова бързо, но истината е че ако някой ми беше обърнал внимание по- рано, за да ми предизвикат разкритие, нямаше да се мъча толкова.
Сега 7 месеца по- късно не ми пука особено за случилото се и знам че пак бих го изтърпяла, защото си заслужава за моето сладко ангелче.
И все пак ако можете да си доведете лекар при раждането на когото да имате доверие ще е най- добре.
Успех на всички на които им предстои това прекрасно събитие. Намигане
mamazavinagi
Администратор
Администратор

Писане by Dani on Вто 11 Мар 2008, 06:00

Бях в болница,защото преносвах.Сложиха ми хапче за предизвикване в 08.00ч.Към 08.45 се започна с болките.Очакваше се бебето да е голямо,и лекаря ми каза,че ще ме поизчакат да видят дали ще мога да родя нормално.И аз си казах,че няма за какво да чакам и си исках епидурална упойка,и добре,че го направих.Родих чак в 17.55ч,а сина ми тежеше 4.580кг 54см. Имах 3 външни шева.

Dani
Администратор
Администратор

Писане by gti on Сря 12 Мар 2008, 15:59

мамо Туци ти си герой Аз все едно бях на кафе с вуйна ми,раждах секцио ,вуйна ми е акушерка и стоеше до главата ми и си говорех ме през цялото време
gti
любител
любител

Писане by teqnstal on Сря 19 Мар 2008, 23:21

Значи мойте болки започноха още на 11.06.във 22.30 но нормални търпях си на никой не казвахзащото ме беше страх макар да разбирах че няма начин.Но си търпях легнахме си но цяла вечер не можах да заспа мислих си какво ли не.и към 4.00 вече станах отидох във кухнята и седнах и се чудя сега първо кой да събудя дали мъжът ми или майка но майка вече се беще осетила аз цяла вечер цирколирах във тоалтната във кухнята.А толкова бях упашена.Майка дойде при мен и ме пита как си а аз продължавам да и казвам ами ок нищо ми няма а едва стоях.Отидох до тоалитната и какво да вида изтекаха ми водите и си викам край трябва вече да кажа.Отидох събудих половинката и му викам бързо ставай истекаха ми водете а той горкия мен ли да оспокоява майка ли.Бях се вкарала във такъв филм че......и тръгнахме беше около 5 часа сутринта на 12.06.Звънахме на звънеца излезе една акушерка и ни вика кажете а аз и викам ами истекаха ми водете май ще раждам.И се почна едно разпитване ама да не би да си се истървала.Казвам не.Ами какъв цвят бяха ,какво количество всичко сама дето не ме пита какъв вкус беше.Станавече почте 6.45 а тя продължава да ме разпитва.И мъжът ми се изнерви и и казва вежте сега аз съм доста добре запознат приемете я а аз ще ви казвам каквото ви интерисува и тя ами ок.Дайде доктора полу заспал и ми века качвай се на магарето.И през това време ми говори аз като те гледад ще родиш чак на нощната смяна защо си дошла.И прегледа ми и века на акушерката бързо бързо тя ражда сабирай екип ,че май бебето ще е голямо.И по най бързия начен ме закараха във пред родилна зала но аз нямах никакви напъни само контракции ужасно болезнени.И главната сестра извика една друга и и казва сложи я да чуем тоновете и ме пита имаш ли напъни а аз и казвам,че не никакви ама абсолютно никакви ли и аз да никакви.И тя ок сега аз отивам до тоалетна връщам се и имаш нямаш трябва да родиш още повече си със пълно разкритие.И тръгва на третата а другата още ни ме ме беше сложила на апарата за тоновете и аз изведнъж се развиках раждам бързо беше голяма паника направо бебето излиза а аз съм във предродилна зала още.Хванаха ме три идната за едната ръка другата за другата трета ми стиска краката защото се показа вече и главата и ми викат да не напъвам и както и да е преместиха ме и едната ми каза трябва да те одрежа защото бебето е доста голямо за да му помогна да излезе одряза ме и хоп Александра се появи на следващия напън.4.150кг 54см и те ми викат героиня а аз като ревнах рев и те ме питат абе защо плачеш нали всичко мена бебето е живо и здраво ти си добре защо.Ами незнам от радост може би.Благодаря на господ ,че е бил до мен и ми е помогнал да родя.

Пожелавам на всички леко раждане,красиви и здрави дечица.Успех.
teqnstal
форум-фен
форум-фен

Писане by Гост on Чет 20 Мар 2008, 20:01

моето раждане не мина много тежко мислех че ще е по страшно

Гост
Гост

Писане by деси on Чет 20 Мар 2008, 23:34

Моето раждане мина много тежко.Но нека започна.
Беше слънчев ден през юни,много топло,и вечерта решихме да излезем да пием по една бира на "капаните"по плажа.Както си стоях на масата изведнъж нещо се обърна в мен и ми изтекоха водите,но беше твърде рано за това защото бях в осмият месец.Отидохме до болницата в която мислех да раждам и там ме изплашиха допълнително,че детето нямало да се роди живо,щяло да има някъкви аномалии.Лекари?
Приеха ме в болницата и започна един голям кошмар.Болките ми започнаха веднага,никой не ми обърна внимание.Мъчих се от 23ч вечерта до 08ч сутринта.Родих нормално,но бебето не дишаше 20мин.Родисе твърде малка.Беше реанимира цели 2ч.докато стабилизират дишането и.От там направо в кувиоз,до самото ни изписване.През престоят ни в болницата/7дни/тя бе подложена на всевазможни изследвания.Получи никрозка на крака,която се увеличи,стана кърваво червена и се спука.Сега на това място има голям белег.
Е това е общо взето на бързо и по кратко,просто не искам да ви обременявам повече.Сега тя е много здрава и един голям звяр.

Пожелавам на всички безпроблемно раждане и много щастливи и здрави деца.
деси
Администратор
Администратор

Писане by gerito_81 on Сря 16 Апр 2008, 16:47

мойто раждане също беше дълго, ама аз бях много време с леки контракции
в болницата ми се скраха защо съм отишла, като имам толкова слаби контракции. )Че ац откъде да знам че това са слаби контракции, да не би да съм раждала и друг път Хммм
отидох сутринта в 06:45 и родих в 17:25
Самото раждане беше точно три напъна, но докато дойде време за тези напъни...
Мъжът ми чакаше отвън и само го бъзикаха докторите
Накрая им казали че до 20 часа няма да родя и да ходи да пуши една цигара, като се върнаха вече беше станал татко
За второ раждане бих се замислила за някакъв алтернативен начин
не бих казала че усещането е много приятно Ти ма преби
gerito_81
упорит
упорит

Писане by pipilota on Сря 09 Юли 2008, 23:26

Хайде и аз да се разпиша в тази тема.

Моята принцеса трябваше да се роди на 18.01.2007Г

Да но на 17.12.2007Г в 6 сутринта ми изтекоха водите.Аз раждах в друг
град при приятелка на леля ми.До седем цялата рода се бяхме събрали в
леля ми,докторката каза след час да тръгнем към Кубрат.През целия път
аз си режех маникюра и си трих лака,а всички ме питаха през 2мин. не ме
ли боляло.Аз намах грам болка.Пристигнах ме прегледаха ме и казаха,че
няма да стане скоро.Занесоха ме в родилна зала и ми сложиха система до
12:00часа всичко точно.След това като ме почнаха едни болки,акушерката
каза,че съм се чувала чак в другото отделение,ама точно в този момент
хич не ми пукаше.Към два часа вече бях с 4см.разкритие но понеже по
време на бременноста имах високо кръвно,започнах към два и нещо да го
вдигам.Почнаха да ме тъпчат е фурантрил и диазепан.Към три часа вече не издържах и виках,че няма да издържа,че искам секцио а от този
деазепан така ми се спеше
Към 16часа кръвното ми започна много да се вдига апарата ми стоеше на
ръката и ми го мереха през една минута.Докторката излезе и казала на
нашите ,че трябва да ме срежат защото ще колабирам и в такъв случай
можели да спасят само мен.

Като влезе викна всички лекари по спешност,бях изумена от това,че
педиатърката за 5 мин. дойде от тях.Всички се събираха стана една
лудница а на мен никой нищо не казва.Питах акушерката какво става тя ми
каза"ти нищо няма да разбереш,няма страшно".В 16и30 докторката им каза
"само още 5мин".В16и40 им каза "хайде" и всички започнаха да се обличат
с някъкви залени дрехи.И точно в този момент Габка реши да излезе.Докторката ми каза,че е била увита
в близо 2метра пъпна връв и до сега за целия и стаж не е въждала
толкова дълга пъпна връв.

Страшно много болеше но само след няколко часа всичко се забравя.
pipilota
начинаещ
начинаещ

Писане by teqnstal on Чет 10 Юли 2008, 08:58

Мале Пипилота какво си преживяла направо не е истина.
teqnstal
форум-фен
форум-фен

Писане by schatz on Сря 21 Апр 2010, 18:17

Имах си дата за секциото,ама беба реши,че не й се седи и тръгна да излиза,звъннахме веднага на доктора и се озовахме в болницата там ни чакаше екипа,прегледаха ме обстойно (попринцип в Токуда при планово секцио се постъпва един ден по-рано и се следи състоянието на майката и бебето)попълних едни бланки и ми показаха ми стаята,оставих си багажите и една сестра ме хвана за ръчичка и ме поведе към операционната,а аз започнах да се притеснявам,та нещото,което най-ярко си спомням,някак си ми се е запечатало в съзнанието е как си слагах шапката и калцуните пред операционната и тогава за пръв път го казах "Много ме е страх!" до този момент бях изключително спокойна.
Опаковаха ме,прибраха ми чехлите и влизам аз,анестезиологът ми сложи абокат и пусна система ... зави ми се свят,тавана започна да идва към мен точно като препила се чувствах и викам "И сега какво ... ще заспя ли?" а анестезиологът "Още не ..." звучеше една тиха музика и си говорихме с анестезиологът докато ми течеше системата в един момент млъкнах и ми сложиха маската с райски газ и чух анестезиологът "Спокойно .... дишай дишай ...." и това е последното което помня ...

Отворих очи някъде в коридора докато ме караха към реанимация и видях мъжа ми и баща ми,гледаха ме и ми се усмихваха,баща ми без малко да се разплаче,мъжът ми ме попита как съм и ми каза,че малката била много красива,приличала на мен!А аз още не се бях съвзела, не знаех какво да кажа бях най-щастливия човек на света!
След това ми дадоха и бебчето,една малка красавица!
Самото раждане малко като в сън ми мина,ама важен е резултата :)
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата

Писане by silvenaiv on Сря 21 Апр 2010, 21:01

Като за първо раждане, и за двуплодна бременност с едри бебета родих леко Голяма усмивка . За около 4 часа- от пристигането ми в болницата до появяването на бял свят на: Кристиян 3000гр и 50 см. и на Карина 2950гр. и 50 см. Усмивка

Последната промяна е направена от silvenaiv на Чет 22 Апр 2010, 20:47; мнението е било променяно общо 1 път
silvenaiv
VIP- персона
VIP- персона

Писане by lady sibel on Чет 22 Апр 2010, 12:35

Бях определена за 12.10.09г,но болките ми започнаха през нощта 10 срещу 11.Бяхме си на село,събудих съпруга си и тръгнахме за болницата.5 часа сутринта бяхме там,но реших да отидем в квартирата и да поизчакаме,постояхме до 7.След това отидох.Ако знаех,че тази болка е нищо в сравнение с родилната ,никога не бих постъпила толкова рано в болницата.Бях и грипава,просто не мога да опиша лошото им отношение към мен и останалите родилки.Родихме 8 жени,когато бях там,5 пред мен и 2 след мен.То не бе писъци,то не бе чудо.След обяд вече започнаха много силни контракции,но нямах спукани води и разкритие,та персонала и лекарката повтаряха ,че термина ми е за 12 и няма да родя.Някъде към 6 или 7 часа се смили лекарката спукаха ми мехура,смените се смените.След това дойде д-р Здравкова и някъде към около час и половина след много силни контракции,с 4 или 6 пръста разкритие родих сина си.Беше неделен ден,8 без 20.Роди се 3.200кг.,51см.И не както те твърдяха на 12,а на 11 се роди.Не мога да го върна назад като му е дошло времето.По време на бременността нямах никакви проблеми,като изключим първоначалното гадене.Никога детето ми не ми създаде проблеми,дай боже и занапред да е така.Но в болницата психическият тормоз,който изтърпях няма да го забравя никога.Проблем имах и с кърменето,защото нямаше кой да ни напътства.А и понеже по време на бременността много се изнервях синът ми имаше много силни колики,в продължение на 3 месеца рева и денем и нощем.Никакво лекарство не ни помогна.Накрая открихме инфакол,което ни спаси,но за съжаление в България не се продава.На нас ни го поръча от Англия една лекарка.Мисля,че е имало официален сайт от който може да се направят поръ4ки.Радвам се,че го споделих с вас.Благодаря на всички,които ще прочетат и обърнат внимание на моите думи.
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата

Писане by schatz on Чет 22 Апр 2010, 14:21

Аз пропуснах да кажа,че Хриси се роди 4 кг.100гр и 53 см
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата

Писане by pumpal21 on Чет 24 Юни 2010, 00:04

големият ми син го родих много лесно 2950кг.и 48 см.за около 6 4аса,докато с втория ми син се потрудих малко пове4ко 3150кг.и 49 см.9 4аса.И двамата бяха с увита пъпна връв.уж казват,4е второто раждане било по-леко

Глобален Модератор

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото