Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Меморандум на едно дете...

4 posters

Go down

star Меморандум на едно дете...

Писане by Dani Нед 25 Май 2008, 21:57

flower Не ме разглезвайте. Зная много добре, че не мога да получа всичко, което искам. Аз само ви изпитвам.
flower Не се страхувайте да сте строги с мен. Аз го предпочитам. Това ще ми позволи да разбера къде ми е мястото.
flower Не ме насилвайте. Това ще ме научи, че силата е всичко. Аз ще откликна по-лесно, ако ме убеждавате.
flower Не бъдете непоследователни. Това ме обърква и ме кара да се измъквам по какъвто начин мога.
flower Не ми обещавайте. Вие може да не сте в състояние да изпълните обещанието си. Това ще ме накара да не ви вярвам.
flower Не се връзвайте на моите предизвикателства, когато ви кажа или направя нещо, което може да ви разстрои. След това аз ще се опитам да извоювам още по-големи "победи".
flower Не се разстройвайте много, когато ви кажа "мразя ви". Аз не искам да кажа това, а само да ви накарам да съжалявате за онова, което сте ми сторили.
flower Не ме карайте да се чувствам по-малък, отколкото съм. Аз ще го компенсирам, като започна да се държа като "важна клечка".
flower Не вършете неща вместо мен, които мога да свърша сам. Това ще ме накара да се чувствам като бебе и мога да продължа да ви използвам.
flower Не обръщайте голямо внимание на "лошите ми навици". Това само ще ме насърчи да продължавам.
flower Не ме критикувайте пред други хора. Аз ще възприема по-добре, ако разговаряте с мен спокойно и насаме.
flower Не се опитвайте да обсъждате моето поведение в разгара на кавгата. По някои причини слухът ми в този момент е нарушен, а способността ми за контактуване още повече. Правилно е нещата да са такива, каквито се изискват, но е по-добре да поговорим за това по-късно.
flower Не се опитвайте да ме поучавате. Вие бихте се изненадали колко добре знам какво е добро и какво е лошо.
flower Не ме карайте да чувствам грешките си като грехове. Аз трябва да се науча да правя грешки, без това да означава, че не съм добър.
flower Не ме гълчете постоянно. Ако го правите ще се наложи да се правя на глух.
flower Не искайте обяснение за лошото ми поведение. Понякога не знам защо съм се държал така.
flower Не поставяйте твърде много на изпитание честността ми. Лесно мога да се изплаша и да ви излъжа.
flower Не забравяйте, че обичам да експериментирам. По този начин се уча. Моля ви, изтърпявайте ме!
flower Не ме предпазвайте от последиците. Аз имам нужда от опит.
flower Не обръщайте голямо внимание на леките ми заболявания. Аз може би ще свикна да се радвам на неразположението си, ако това ми носи повече грижи.
flower Не избягвайте отговорите на честните ми въпроси. Ако го правите, скоро ще разберете, че съм спрял(а) да ви питам и търся информация от някъде другаде.
flower Не казвайте, че въпросите ми са "глупави" или "безсмислени". Ако постъпвате така, много скоро ще усетите, че го правя, за да се занимавате с мен.
flower Никога не се представяйте за идеални и безгрешни. Ще ми бъде трудно да ви следвам.
flower Не се притеснявайте, че прекарваме малко време заедно. Важното е как го прекарваме.
flower Не позволявайте страховете ми да предизвикват безспокойството ви. Така ще се страхувам повече. Вдъхнете ми смелост.
flower Не забравяйте, че не мога да се справя без вашето разбиране и насърчение. Макар и често заслужени, понякога забравяте похвалите и одобрението. Изглежда само гълчането не го забравяте.
flower Отнасяйте се с мен, както се отнасяте към приятелите си и аз ще бъда също ваш приятел. Запомнете, че е по-лесно да се учите от модел, а не от критик.

И още нещо - аз ви обичам много, моля ви обичайте ме и вие!
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

star Re: Меморандум на едно дете...

Писане by Schatzе Нед 14 Сеп 2008, 01:54

Меморандум на едно дете... 153381 Меморандум на едно дете... 65084 Супер
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

star Re: Меморандум на едно дете...

Писане by Lindzi Чет 22 Яну 2009, 13:22

Меморандум на едно дете... 4401df3e8941c2ecd884d28de74c2359
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

star Re: Меморандум на едно дете...

Писане by desa_84 Чет 05 Фев 2009, 22:12

ЧУДЕСНО Е ТОВА
desa_84
desa_84
любител
любител


Върнете се в началото Go down

star Re: Меморандум на едно дете...

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите