Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене

+2
Dani
деси
6 posters

Go down

Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене Empty Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене

Писане by деси Съб 07 Юни 2008, 15:13

Бебетата хапят гърдата, която ги храни. Още щом перленобелите млечни зъбчета започнат да дразнят венците (това може да започне още през третия месец), детето естествено се обръща към любимата си залъгалка - мама. А което е още по-притеснително, дразнещото гризване идва точно когато сте започнали да чувствате ефекта от естествените транквилизиращи хормони, които се отделят при кърменето и се чувствате сякаш грубо са ви прекъснали дрямката. Опитайте тези предложения за да намалите хапането:

Реагирайте както се чувствате. “Ауу”, изкрещявате, отлепвайки малките челюсти на бебето, за да спасите скъпоценната си нежна плът. След като сте спасили зърното си, наблюдавайте лицето на бебето. Чувствителните бебета ще ревнат от реакцията на майката. Успокойте детето и веднага му дайте да суче отново. Ако отново ви ухапе, постъпете по същия начин. Така бебето ще започне да свързва хапането с нежелана реакция и ще спре да хапе.

Прекратете храненето. Ако бебето ви хапе и вие прекъсвате преждевременно храненето, то ще започне да свързва хапането с край на кърменето, което ще действа като спирачка пред хапането.

Привлечете бебето плътно до вас. Вместо да изпищите, както интуитивно е първата ви реакция, в момента, в който усетите, че детето захапва, го притиснете плътно до гърдите си и то автоматично ще спре, за да може да отвори устата си и да освободи нослето, така че да може да диша. Не се опитвайте да освободите зърното си от стиснатите челюсти на бебето. То само ще отхлаби захапката, като усети, че не може едновременно да диша и да хапе. След неколкократно повторение на този трик да притискате бебето до себе си, когато хапе, то ще установи, че хапането предизвиква този неприятен ефект и ще спре да хапе. Помнете - вашата цел е да го обезкуражите, а не да го плашите.

Предпазният пръст. След като разберете, че бебето е навлязло във фазата на хапането, дръжте единия си пръст в ъгълчето на устата му, готови да нарушите вакуума, когато усетите, че се опитва да захапе.

Опитайте техниката “отдръпване и слагане да лежи”. Ако бебето ви ухапе, веднага го махнете от гърдата и го сложете да легне, не като наказание, но с достатъчно твърдост, за да свърже хапането със слагането да лежи.

Предложете алтерантиви. Никненето на зъбките предизвиква силно желание за дъвкане и всичко, което влезе в устата на бебето, се счита за законна дъвкателна плячка. Дръжте във фризера някоя чесалка за зъбки, замразен банан или просто парче плат, което да му дадете да дъвче преди и след края на кърменето. Ако знаете от опит, че бебето хапе в края на кърменето, оставете го да завърши кърменето смучейки пръста ви или някакъв студен заместител.

Тези техники ще научат бебето на добри маниери по време на кърмене и ще спасят зърната ви.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене Empty Re: Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене

Писане by Dani Съб 07 Юни 2008, 15:42

Добре,че нямах такъв проблем.Някъде един месец преди да се отбие,започна да хапе по малко(а вече имаше и зъби),но не стискаше чак толкова много.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене Empty Re: Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене

Писане by mamazavinagi Вто 24 Юни 2008, 19:37

Ма аз нищо не съм правила конкретно, може би защото не съм знаела, че трябва да правя нещо. Моята от как се е родила ме стискаше силно докато сучеше, въпреки, че нямаше зъбки. Представям си ако имаше сигурно кръв щях да пусна.
Между другото аз съм хапела майка ми така- ама мен ме е кърмила до година и 2м- не съм искала нито вода, нито нищо друго, за разлика от брат ми, който на три месеца е бил гладен като вълки са го захранили тогава. Ами, ко да направя
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене Empty Re: Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене

Писане by vesitd Чет 14 Май 2009, 11:48

И аз благодаря за съветите.При нас също го има този проблем-макар да сме без зъби(стискаме,но и здраво дърпаме после) Шокиран
vesitd
vesitd
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене Empty Re: Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене

Писане by desi borisova Нед 21 Юни 2009, 14:22

БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ И НИЕ СМЕ СЪС СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ НО СЕ СПРАВЯМЕ НЯКАК
desi borisova
desi borisova
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене Empty Re: Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене

Писане by Цветелина Цонкова Сря 17 Мар 2010, 01:51

съветите помагат особенно този с отдръпването от гърдата.Благодаря!!!!!!
Цветелина Цонкова
Цветелина Цонкова
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене Empty Re: Как да се справим с бебето, което хапе при кърмене

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите