Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Захранване с оризова каша

+3
mavi
teqnstal
pepina
7 posters

Go down

Захранване с оризова каша Empty Захранване с оризова каша

Писане by pepina Нед 08 Юни 2008, 00:00

Здравейте!Другата седмица ставаме на 6 месеца и трябва вече да се захраним.Мисля да е с оризова каша-вече купих на Милупа.Знам ,че трябва да е постепенно.Не ми е ясно само след това с какво да продължа пак ли с някаква каша или със зеленчуково пюре?!Моля ви за съвет! Усмивка
pepina
pepina
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by teqnstal Нед 08 Юни 2008, 00:08

А попринцип моята като беше на два месеца и дадах първо сокче от морков после морков и ябълка и така постепенно със всички останали.На три месеца започнахме със плодови пюрета пак със захранване.На четери със зеленчукови пак със захранване.И на пет вече месни.А на 6 включих и попара.И след това вече я записах и на кухня.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by teqnstal Нед 08 Юни 2008, 00:10

teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by mavi Нед 08 Юни 2008, 00:13

Ако детето не е захранено с нищо до сега давай по малко каша,като всеки ден увеличавай количеството.Захранването трябва да става постепенно,като дохранваш с кърма или АМ.Въвеждай винаги по един нов продукт.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by pepina Нед 08 Юни 2008, 17:57

Благодаря Ви!Тези неща ги знам. Усмивка Интересувам се с какво да продължа след оризовата каша пак ли с някаква каша или със зеленчуково пюре?Моля мамите които са захранили с оризова каша за съвет. Усмивка
pepina
pepina
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by mavi Нед 08 Юни 2008, 18:43

След като захраниш с каша можеш да даваш всякакви видове,не само оризова.Аз в началото му вземах безглутенови (такива са банановата,оризовата,прасковената...),не е задължително да даваш само един вид.После можеш да захраниш и с пюре,аз захраних сина си първо с плодово,после със зеленчуково и накрая с месно.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by pepina Нед 08 Юни 2008, 23:16

mavi написа:След като захраниш с каша можеш да даваш всякакви видове,не само оризова.Аз в началото му вземах безглутенови (такива са банановата,оризовата,прасковената...).
На коя фирма са ??? Усмивка
pepina
pepina
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by mavi Нед 08 Юни 2008, 23:39

Давала съм всякакви марки.На Милупа като че ли
най-му харесваха,но и на Слънчо не са лоши. Намигане
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by pepina Пон 09 Юни 2008, 11:33

И аз съм взела на Милупа оризовата като за начало. Голяма усмивка
pepina
pepina
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by Гост Пон 16 Юни 2008, 23:48

Момичета,аз захранвам с пюре на 3 месеца.
Може ли някой да ми кажем на колко месеца да дам каша?
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by mavi Пон 16 Юни 2008, 23:51

Аз за пръв път дадох каша на 5 и половина месеца,безглутенова.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by mamazavinagi Вто 17 Юни 2008, 08:58

bebeto_maneva написа:Момичета,аз захранвам с пюре на 3 месеца.
Може ли някой да ми кажем на колко месеца да дам каша?
минимум месец трябва да мине, значи на 4, ама май рано си почнала. Само да питам Пюрето плодово или зеленчуково е?
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by teqnstal Вто 17 Юни 2008, 09:08

При нас във Бургас във консултацията казват на всички.Края на втотия месец плодово пюре.
Края на третия зеленчуково пюре.Края на четвъртия може каша и месно пюре.На шест месеца може и попара.
Като абсолютно винаги първо се започва със захранване.(Във смисъл първия ден се дава три-четери лъжички втория седем-осем ,третия половин пюре и мляко и всеки следващ се увеличава пюрето и се намаля млякото.Захранването се прави около четери дена)И после се замества със пюрето да кажем на обяд вместо мляко плодово пюре.Но все пак да отбележа че е по преценка на всяка майка тя най добре да прецени.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by Dani Вто 17 Юни 2008, 11:42

teqnstal написа:При нас във Бургас във консултацията казват на всички.Края на втотия месец плодово пюре.
Края на третия зеленчуково пюре.Края на четвъртия може каша и месно пюре.На шес месеца може и попара.
И аз така го захранвах,но мисля че месното пюре го почнахме по-късно,някъде към 6-8 месец(не си спомням точно.)
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by Гост Сря 18 Юни 2008, 16:09

tuci_iv написа:
bebeto_maneva написа:Момичета,аз захранвам с пюре на 3 месеца.
Може ли някой да ми кажем на колко месеца да дам каша?
минимум месец трябва да мине, значи на 4, ама май рано си почнала. Само да питам Пюрето плодово или зеленчуково е?
Плодово.
Първо ябълка и морков,сега давам круша,защото много се беше запекъл.
Но да ви кажа днеска пък получи растройство..... Шокиран
Направо се чудя да се смея ли или да плача. Съжалявам
И освен това нещо започна много да плаче,май има колики,затова може би ще спра пюретата за поне една седмица,или докато стане на 4 месеца.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by desimon Сря 18 Юни 2008, 16:16

еми от крушата са коликите само нея я спри
desimon
desimon
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by mamazavinagi Сря 18 Юни 2008, 16:45

bebeto_maneva написа:
И освен това нещо започна много да плаче,май има колики,затова може би ще спра пюретата за поне една седмица,или докато стане на 4 месеца.
Най- добре изчакай поне до четири, още повече, че има колики. Така ще е най- добре. И тогава, ако искаш направо със зеленчукови, че като свикне със сладкият вкус на плодовото, не се знае дали ще ги хареса после тия зеленчуковите. Намигане
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by Гост Сря 18 Юни 2008, 16:57

Беше добре само че му се прочисти стомахчето салед запека от крушата,
но ще ги спра,не знам дали са колики,но е непоносимо.
По принцип до сега не е бил ревливо бебе,сега обаче тия дни.......
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by mamazavinagi Сря 18 Юни 2008, 17:15

Сега ще ти кажа аз как захраних, пък ти сама си решаваш.
Значи сокчета давах след навършени 3месеца, но съвсем по малко всеки ден. 3-4дни от един зеленчук или плод, като увеличавах до към 7-8лъжички. На петият ден сменям и пак почвам от 1-2лъжички с новият зеленчук или плод.(в случая първо беше ябълка и морков). На 4м и 10дни дадох картофено пюре, разтворено с кърма, ама само да пробвам- половинка картоф и 30мл кърма- беше доста течно като боза, с малко захар вътре- изяде го и на следващият ден сгъстих, като си мислех да и дам няколко лъжички и после кърма- да ама не- излапа всичко и сука една минута и заспа. За зеленчуковите пюрета е добре да почнеш с картоф и след като привикне с него- около 4-5дни, да започнеш към него да прибавяш по малко морков, после с тиква или там каквото си решила, че искаш да даваш(но аз поне повече от два зеленчука в началото не съм смесвала). След месец- значи на 5навършени започнах с кисела- тоест заместих още едно хранене, а зеленчуковите пюрета, вече започнах да ги разнообразявам. На 6м - започнах с попарата и вече я бях записала на кухнята- там пюретата вече са по- гъсти и с повечко зеленчуци вътре.(през този месец давах и по четвърт жълтък в пюрето през ден - като в началото може и по- рядко). На 7м - през ден зеленчуково, през ден месно, като жълтъка го увеличих на 1/2- в деня със зеленчуковото пюре.). На осем и писах и супичка вече, като с нея не съм замествала хранене, а по- малко преди пюрето давам за разядка- постепенно след това започва да не и стига само пюрето и давах и двете на едно ядене- обедното.(Значи на осем месеца вече яде попара, супа пюре, кисел- крем).
За соковете ги давам така:
На колкото месеца е *10мл - два пъти дневно.
Или на 6месеца - 60мл сутрин след попарата и 60мл следобед преди десерта- около поолвин час след храненето. В момента още давам сокове, ама щото няма зъби иначе може и настъргани плодове, ама моята не може да яде).
Ако се сетя друго ще ти пиша пак.
П.П Така съм направила аз и в никой случай не държа някой точно да следва написаното от мен. Razz
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by Гост Сря 18 Юни 2008, 18:12

Блаагодаря ти Туци,много добра схема,наистина. Евала
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by mamazavinagi Вто 24 Юни 2008, 19:44

Ма забравила съм да напиша, че само в началото пюрето го правих с кърма, после само с вода. Нали идеята е да се замести млечно хранене. Голяма усмивка
П.П Ма като Ви казвам, че съм голяма забравана напоследък не се майтапя. Ами, ко да направя
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by Lindzi Пон 19 Яну 2009, 16:55

teqnstal написа:При нас във Бургас във консултацията казват на всички.Края на втотия месец плодово пюре.
Края на третия зеленчуково пюре.Края на четвъртия може каша и месно пюре.На шест месеца може и попара.
Като абсолютно винаги първо се започва със захранване.(Във смисъл първия ден се дава три-четери лъжички втория седем-осем ,третия половин пюре и мляко и всеки следващ се увеличава пюрето и се намаля млякото.Захранването се прави около четери дена)И после се замества със пюрето да кажем на обяд вместо мляко плодово пюре.Но все пак да отбележа че е по преценка на всяка майка тя най добре да прецени.

Нали сме от един град - така е! Обаче е голяма грешката първо да се дава плодово, защото моя юнак неискаше после зеленчуковото и аз му го смесвах с месно. А кашата я почнахме в 7-я месец. В 8-я - попарата и супата.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Захранване с оризова каша Empty Re: Захранване с оризова каша

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите