Лекарски грешки

Go down

Лекарски грешки Empty Лекарски грешки

Писане by cveti555 on Сря 11 Юни 2008, 13:29

10% от хоспитализираните в ЕС ставали жертви на медицински грешки

Лекарски грешки ShОчаква
се към края на 2008 г. Европейската комисия да предложи на
държавите-членки да предприемат общи усилия за ограничаване броя на
медицинските грешки във и извън болниците. Затова на 25 март
Еврокомисията обяви публична консултация, която ще продължи до 20 май и
на която се възлага да очертае рамката за бъдещи действия. По данни на
комисията, извлечени от няколко европейски и международни изследвания,
такива инциденти се случват при 10% от приетите в болница. При тях се
включват лекарски и медицински грешки, закъснения и грешки в избора или
дозирането на медикаменти, административни проблеми и др. Само
британското здравно министерство е регистрирало 850 000 такива случаи
през 2000 г., сочи доклад.
Подобряването на безопасността на пациентите ще има позитивен ефект
върху живота на хиляди европейски граждани, отчитат от Европейската
комисия.

Направо онемях! Че 10процента изобщо не са малко! На мен лично не ми се е случвало да попадам на некъдърници,но знае ли се?
А вие?
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор

Върнете се в началото Go down

Лекарски грешки Empty Re: Лекарски грешки

Писане by cveti555 on Сря 11 Юни 2008, 13:45

А всъщност се сетих за среща с некадърници и то от именити лекари във Варна.
Ще ви разкажа накратко.Става въпрос за ортопедите от окръжна болница. Свекърва ми си счупи тазобедрената става октомври миналата година.Счупването беше точно в ябълката. Оперираха я,като смениха ставата с изкуствена. 6 месеца не трябваше да я натоварва и после с патерици.До тук ок.Само че на първия месец ставата излезе Шокиран Наложи се нова операция.
Освен това при първата операция й засегнаха нерв и беше гипсирана 8 месеца!
Всички вдигаха рамене. Случвало се! Добре че не беше си счупила главата че не знам как щеше да завърши всичко!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор

Писане by деси on Сря 11 Юни 2008, 14:36

Миналата година позната ражда живо и здраво дете,но лекарска грешка решава смърта на малкото бебе Плаче ми се Плаче ми се/Живот и здраве този месец тя ще роди второ/ Да и всички вдигат рамене и не знаят защо така е станало.Не искам да коментирам окръжна болница Варна,защото мама работи там и не всички лекари са некъдърни,но повечето просто нямат място там.Просто са си объркали професиите.
деси
деси
Администратор
Администратор

Писане by sweethoney on Пет 20 Юни 2008, 18:20

Да знаете само по миналата година какво ми се случи......точно на рожденият ми ден 19.12 отивам на гинеколог защото предишната вечер имах адски болки в корема ходих на дежурен би ми болкоуспокояващи и ми мина....та отивам на 19 в кварталната поликлиника 24-та при гинеколожката и тя ми казва хаиде да те видим на ултра звука...и там хоп тя ми истърсва:Има ли вероятност да си бременна? Шокиран Леле сърцето ми слезе в петите казвам мисля че не.....не мога да съм сигурна не правим опити с моя приятел и тя казва :Ами така като те гледам ти си 6-7 седмица Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран Лелеее!!!! Ами сега си казвам това беше декември а аз през маи имах бал Ужас...от там тя каза че не било нормално да имам такива болки и ме прати в маичин дом.От там ме зяпаха 333 професора и един умник заяви:БУРЗОО БЪРЗООО качвайте я в операционната има изван маточна бременност и кръв в корема ЩЕ УМРЕЕЕ БЪРЗОООО!!!! Шокиран Шокиран Шокиран Аз почти припадах,но както и да е качихаме и кам 11 вечерта ме оперираха от ИЗВЪН маточна бременност!!! На следващият ден като излизам от упойката разбирам че нито съм била бременна,нито е имало извън маточна бременност а просто съм имала киста на яйчника която се е спукала и това е било всичко.....та така за един ден ми разбиха здравето....повече нямам думи....
sweethoney
sweethoney
любител
любител

Писане by деси on Пет 20 Юни 2008, 22:17

Леле това е ужасно sweethoney,просто нямам думи.Надявам се вече си добре и вече не посещаваш Майчин дом.Там не стига че ти взимат парите,ама и те прекарват на бързо.И кви доктори че не могат да разберат че си имала киста. Ядосан съм
деси
деси
Администратор
Администратор

Писане by iva on Пет 20 Юни 2008, 22:24

Мила sweethoney много съжалявам за това преживяване.Само ще те поуспокоя -добре че не е било тубарна бременност, но и пукната киста не е шега работа .Такъв перитонит може да ти направи ако не се оперира да се почисти става доста зле.Кофти че не са имали тактичността да го кажат както трябва.Винаги има израстъци за орязване , а в любимата ми медецина май са повече.Нека има санкции ,че нашите доктори станаха търговци , а не лекари по- зле, няма накъде тропам по масата тропам по масата тропам по масата тропам по масата тропам по масата
iva
iva
любител
любител

Писане by sweethoney on Пет 20 Юни 2008, 23:24

И лошото е че това не е наи-стряскащото!!наскоро моя позната забременя и по стечение на обстоятелствата реши да направи аборт и попадна на същият доктор който ме оперира и близо месец след аборта......... Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран ИЗХЕХАДАААА Пак има бебе тоя смотаняк не е успял да направи аборта!!!! Аз лично за пръв път чувам подобен абсурд!!!Сега вече тя реши да го запази направи си много изследвания и слава богу всичко е наред вече е в 5 месец някаде....какво да говорим повече за лекари!?
sweethoney
sweethoney
любител
любител

Писане by cveti555 on Нед 14 Сеп 2008, 13:07

Вече започвам да си мисля за някакъв черен списък на лекари -некадърници Хммм
Всеки да си каже болката там.То осъден лекар за лекарска грешка май няма наказан, но един ден нещата може и да се променят. Най ми е мъчно за лекарските грешки причиняващи смърт! И най вече смърт на дечица Съжалявам
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор

Писане by sweethoney on Нед 14 Сеп 2008, 21:35

Абе ужас направо нямам думи колко са некомпетентни....Единствено доктор Милко или Милчо Сираков не се сещам как беше точно само с напипване по корема единствено тои позна какво ми е и че не сам бременна....
sweethoney
sweethoney
любител
любител

Писане by cveti555 on Сря 17 Сеп 2008, 07:47

Напълно си права. Има лекари, на които не можем да не отдадем заслуженото. И те на са малко!
Лекари за които медицината наистина е призвание! (то междудругото, би трябвало за всеки доктор да е така).
Мен обаче ме притеснява това, че колегите на некадърниците-убийци,си мълчат за некомпететността на другарите си! Ясно за колегиалността ,ама като си затвориш очите за очевадните грешки на някой,особено ако се занимаваш с човешкия живот , си е направо съучастничество Ядосан съм
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор

Писане by sweethoney on Сря 17 Сеп 2008, 22:53

Права си да....за жалост се прикриват един друг можем да разчитаме само на съвестта им.....дано да има повече доктори като моят Сираков благодаря Мисля че няма да е зле ако всеки който е доволен или не доволен от някой лекар да напише за да не се допускат грешки и да се отсеят поне малко истински специалисти в дадена област...
sweethoney
sweethoney
любител
любител

Писане by cveti555 on Пет 26 Сеп 2008, 14:03

Ами да започна аз . Конкретен лекар няма да посоча,а цяло отделение!
Клиника по ортопедия в Св.Анна -Варна. Ако ви се случи не дай боже достоен си бягайте надалечееее!
Не че са некадърници всички,някои например д-р Райчев,който докато оперира,счупена тазобедрена става,може да увреди нерв и да ви обрече на 12 месечни мъки,разбира се пропуска да го спомене в епикризата!
Отделно поведението на по низшия персонал,който или липсва или те мрази като пациент! Отношението е меко казано отвратително! Повечето от същите тези ортопеди,работят в частна клиника в кв Виница и там отношението към пациента е коренно различно! Мога да пиша още много за ортопедията ,но ще ми се удължи поста!

Искам да спомена и още един човек-лекар и то с огромна благодарност и признателност!
Д-р Петър Атанасов от АГ Варна! При него родих и двете си деца,Господ здраве да му дава.Това за мен е истински лекар!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор

Лекарски грешки Empty Лекарска грешка причинила смъртта на дете в болницата в Пирдоп

Писане by mamazavinagi on Пон 22 Дек 2008, 12:10

На лекарска грешка на анестезиолога д-р Здравко Кискинов се дължи
смъртта на 11-годишния Илия. Той почина преди месец на операционна маса
преди операция в болницата в Пирдоп. Съдебно-медицинската експертиза по
случая доказва, че причината за настъпилата смърт на детето е попадане
на интубационната тръба в хранопровода. Това съобщи наблюдаващият
прокурор по случая Нина Панчева в телефонна връзка в сутрешния блок на
bTV. На базата на изготвената експертиза на 19 декември д-р Кискинов е
привлечен в качеството на обвиняем за престъпление по член 123, ал. 1
от Наказателния кодекс. За това лекарят ще получи наказание лишаване от
свобода до 5 г. за убийство при професионална непредпазливост.
Свидетелските показания на колегите на д-р Кискинов потвърждават, че
той има слабост към алкохола. Експертизата установява картина на бърза
смърт и че е направен само кожен разрез на тъканите, без отваряне на
коремната кухина, като няма пробив на сляпото черво, заяви Нина
Панчева. Прокурорът разясни, че са налице данни за хипоксия, която е в
резултат на спиране на дишането поради попадане на интубационната тръба
в хранопровода, което е довело до влизане на въздух в стомашно-чревния
тракт. Установени са и данни за остро гнойно възпаление на сляпото
черво, което е било задължителна индикация за оперативно лечение по
спешност.
Анестезиологът е временно отстранен от длъжност в болницата и е с
мярка за неотклонение, с парична гаранция в размер на 2000 лв., обясни
прокурора Нина Панчева.
Д-р Кискинов има две дисциплинарни наказания. Наказван е според
Кодекса на труда за употреба на алкохол и за невдигане на телефон по
време на разположение, заяви д-р Софи Димчев, прокурист на здравното
заведение в Пирдоп. Оказва се и, че д-р Кискинов е осъждан вече веднъж
условно за това, че отново е причинил смърт по непредпазливост, но в
друг град и в друга болница. В кадровото досие на д-р Кискинов, с което
разполага болницата, липсва информация за условната му присъда, каза
д-р Софи Димчев. При постъпване на работа по длъжностна характеристика
изискваме диплома за специалност и месторабота, без свидетелство за
съдимост, допълни той.

22.12.2008, zdrave.net
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор

Писане by Lindzi on Пон 22 Дек 2008, 17:03

То, толкова много грешки стават в Бургаската болница, че човек като се разболее от нещо по сериозно и трябва да тича във Варна или София.
Преди години, са объркали диагнозата на моя мъж и казали, че ще остане цял живот в количка - да, ама не - ето че си ходи и е жив и здрав. Лекар от Полша, българин, дошъл в БГ, тогава каза че няма нищо такова и ни предписа илачи от които се оправи.
Имам още много примери, но тях друг път!
А иначе не ги наказват, нали?
Навремето моя гинеколог, отнесе една солена глоба, и е станал многоооооооо внимателен, сега като има сложни случаи - ги оперира, не че и операцията е гаранция, но не рискува с две обезболяващи при ниско кръвно!
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите