Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хълцането при бебета.

+6
Dani
desimon
mamazavinagi
деси
cveti555
Xandria
10 posters

Go down

Хълцането при бебета. Empty Хълцането при бебета.

Писане by Xandria Сря 25 Юни 2008, 14:14

След всяко , ама абсолютно всяко кърмене бебка започва да хълца ужасно, чак подскача...Освен това точи лиги и мрънка...Някой да знае защо?
И още нещо...ако си лапа ръката след ядене това значи ли че не се е наяла? Чеша се по главата Хммм по- зле, няма накъде
Xandria
Xandria
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by cveti555 Сря 25 Юни 2008, 14:30

Хълцането беше същото и при моята. Докато навърши 8-9 месеца.Непрекъснато хълцаше почти! Не само след хранене.
Педито ми каза ,че обикновено се случва с по-лакомите деца и няма място за притеснение!
Давай само водичка.Някой път спира,друг път не,но в повечето случаи помага!
Не се тревожи! Мисля че няма нищо тревожно!
А относно лапането на ръката,не мисля че е свързано с глад! По скоро е от недосукване,само като рефлекс!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by деси Сря 25 Юни 2008, 14:31

Мисля че е напълно нормално да хълца.
Да ,напълно...Знаеш ли,една позната в болницата ми каза,че когато сложиш нещо бяло (памук) между очичките за малко и ТЕ спират да хълцат.Пробвай...при мен действа
Това го прочетох в един форум,може да пробваш.Дано ти помогне.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by Xandria Сря 25 Юни 2008, 14:42

Благодаря момичета...И това с бялото ще го пробвам...и водичката, макар че тя отказва да пие... благодаря
Xandria
Xandria
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by mamazavinagi Сря 25 Юни 2008, 14:52

cveti555 написа:Хълцането беше същото и при моята. Докато навърши 8-9 месеца.Непрекъснато хълцаше почти! Не само след хранене.
Педито ми каза ,че обикновено се случва с по-лакомите деца и няма място за притеснение!
Давай само водичка.Някой път спира,друг път не,но в повечето случаи помага!
Не се тревожи! Мисля че няма нищо тревожно!
А относно лапането на ръката,не мисля че е свързано с глад! По скоро е от недосукване,само като рефлекс!
Точно така е може да е от преяждане, а не от недояждане. Всички деца пък си лапат ръцете, така, че спокойно. Ако и след като дадеш вода не спре, я остави да си похълца, няма нищо да и стане. Ако пък прекалено много държиш да спре, можеш да направиш нещо, което не ти препоръчвам в никой случай- това е само в краен случай- запушва се нослето, бебето изплаква качествено и спира да хълца-НО ПОДЧЕРТАВАМ ДЕБЕЛО- НЕ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ. Намигане
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by desimon Сря 25 Юни 2008, 14:59

аз знам топла водичка или мляко мойта каката така спираше и тя много хълцаше
desimon
desimon
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by Xandria Сря 25 Юни 2008, 15:04

О, не на мен не ми пречи да си хълца и да си лапа ръцете, само се чудех да не би нещо кърмата ми да не е както трябва или...кой знае какво! А това с лапането на ръцете и смукането на биберон - залъгалка, понеже Аничка много силно смуче, всички съседки в квартала ме упрекват, че кърмата ми нещо не била наред, че дедето все е гладно " виж го как суче тая биберона!" и т.н.
Точно това е големият проблем на кърменето , че никога не можеш да разбереш наяло ли се е ,преяло ли е, колко милилитра е изяло...А при мен има и друг проблем - кога да го храня следващия път? Чеша се по главата Понеже веднъж яде на 3 часа, веднъж през 1 и половина, веднъж през два, а през нощта и 5-6 часа почивка прави...То на мен не ми пречи да давам на поискване, но това значи да не излизаме цял ден,, понеже не знам точно кога ще й хрумне да суче , а навън не мога да я кърмя....
Xandria
Xandria
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by cveti555 Сря 25 Юни 2008, 15:11

Лично аз кърмех на поискване,че да не се тормозим излишно! И излизах без проблем! Като огладнееше по-бързо,пореве си малко,а аз в това време се бутна при някой познат,приятел,роднина наблизо и така.
И аз не съм кърмила навън,освен в колата,когато съм била моторизирана! Голяма усмивка
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by mamazavinagi Сря 25 Юни 2008, 15:41

Това със сукането на биберона, също не е така както ти казват другите- бебето има силно изразен сукателен рефлекс и моята беше постоянно с биба, макар, че гладна не е стояла никога и аз на поискване съм хранила, ама и аз никога навън. срам ме е Гледай да е жизнено детето, да не е вяло, пък другото какво ти говорят да ти минава от едното в другото и навън(построй си магистрала, за чуждото мнение). ти си тази, която най- добре познава детето си и ти си тази, която ще реши какво да прави. Намигане
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by Xandria Сря 25 Юни 2008, 15:46

Жизнено ми е детенцето! Ако не ми мине котка Днес за първи път хвана дрънкалката, а вчера замалко да падне от леглото... Хълцането при бебета. 90386 само се търкаля като топка по спалнята!
Xandria
Xandria
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by Dani Сря 25 Юни 2008, 16:02

Nowak написа:Точно това е големият проблем на кърменето , че никога не можеш да разбереш наяло ли се е ,преяло ли е, колко милилитра е изяло......

Може да направиш пробно кърмене за да разбереш горе-долу по колко кърма суче.Мериш я,кърмиш и пак мериш,и виждаш колко е изпила.

П.П. То това е за друга тема,но ще ме извините. Намигане
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by Xandria Сря 25 Юни 2008, 18:02

Да , ама нямам кантарче... по- зле, няма накъде
Xandria
Xandria
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by Dani Чет 26 Юни 2008, 04:26

Nowak написа:Да , ама нямам кантарче... по- зле, няма накъде
Ами там дето я водиш на консултация.В нашата поликлиника си имаше една стаичка за тази работа и аз там,че и ние нямахме подходящ кантар.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by Xandria Чет 26 Юни 2008, 08:42

Да , но аз я водя на консултация в Перник, че тука педиатрите са много зле...А Перник е на 12 км .от тук и затова само веднъж в месеца я водя, а сега и кола нямаме... Ами, ко да направя Аз и без това на 30 -ти съм на консултация с нея , така че то ще си покаже...Но не ми изглежда много залиняла , де! Голяма усмивка
Xandria
Xandria
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by Xandria Пет 27 Юни 2008, 23:10

Хм, току що прочетох , че бебетата хълцат когато не се оригнат добре... Ехографското изследване пък показвало , че още през втория месец от вътреутробното си развитие бебето започва да хълца Хммм
Xandria
Xandria
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by vilijov Съб 28 Юни 2008, 00:57

Аз пък открих съвсем случайно,че когато Боби хълца ,единствения начин,за да спре е да му дам да суче! При нас помага!
vilijov
vilijov
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by momoni Сря 02 Юли 2008, 12:10

vilijov написа:Аз пък открих съвсем случайно,че когато Боби хълца ,единствения начин,за да спре е да му дам да суче! При нас помага!
При нас също това помагаше Намигане
momoni
momoni
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Хълцането при бебета.

Писане by Гост Нед 05 Окт 2008, 21:28

четох,4е хьлцането е резултат или на преяждане или, 4е на бебето му е студено.Моята акушерка ми каза сьщо,4е ако бебето е хьлцало още в стомаха ще си хьлца поне осте 4-5 месеца.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by Lindzi Пон 19 Яну 2009, 16:22

Лазар пък въобще не хълцаше. Той повръщаше всичко, ако му дойде малко тежичко на коремчето.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by Гост Съб 09 Яну 2010, 18:17

Аз давам вода и спира да хълца.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by iletoili Съб 09 Яну 2010, 22:43

Аз давам вода и спира да хълца. Усмивка
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Хълцането при бебета. Empty Re: Хълцането при бебета.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите