Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Как си поделяте домашните задължения в къщи?

+6
Lindzi
флоресита
Dani
teqnstal
cveti555
mamazavinagi
10 posters

Go down

Как си поделяте домашните задължения в къщи? Empty Как си поделяте домашните задължения в къщи?

Писане by mamazavinagi Вто 15 Юли 2008, 23:28

Cool
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как си поделяте домашните задължения в къщи? Empty Re: Как си поделяте домашните задължения в къщи?

Писане by cveti555 Сря 16 Юли 2008, 12:32

Изобщо не си ги поделяме.Всеки хваща нещо,което трябва да свърши и газ!
Не разпределяме работата на женска и мъжка,защото е смехотворно!
Например ако ми изгори бушона или детето откърти малко мазилка от стената,какво да чакам да се върне мъжо? Няма такива песни! Всеки прави това,което се налага в момента Усмивка
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как си поделяте домашните задължения в къщи? Empty Re: Как си поделяте домашните задължения в къщи?

Писане by teqnstal Чет 17 Юли 2008, 19:53

И ние сме на същия принцип единстветото което не пипам това е тока просто ме е страх.
Е крушки сменям,теракот съм лепила а и със доста други неща се захващам.А причината е че
нямам търпение да станат.Затова аз се захващам естествето това което ми е по-силите.
Както и моя ако ме няма а той е хапнал става измива прахосмукачка пуска децата е къпал
когато съм на работа а и никога не сме делили работата на женска и мъжка всичко е общо.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Как си поделяте домашните задължения в къщи? Empty Re: Как си поделяте домашните задължения в къщи?

Писане by Dani Пон 06 Окт 2008, 23:22

Нищо не поделяме.Домашните задълженя са моя грижа. Ами, ко да направя
Е ,случва се понякога да ми помегне с нещо,ако се е застоял вкъщи и не е на път.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как си поделяте домашните задължения в къщи? Empty Re: Как си поделяте домашните задължения в къщи?

Писане by флоресита Вто 07 Окт 2008, 15:38

и ние нищо не поделяме.Работата в къщи си е моя грижа!Даже ако помоля за помощ,трябва да мрънкам със седмици...и накрая се изнервям и си го правя сама.
Като младоженци много си помагахме,но сега смята 4е с ходенето на работа ангажиментите му се из4ерпват.След като преди ми е помагал,а сега не...може би аз съм виновна...,за 5 години много се променихме и двамата и то към по-лошо!
флоресита
флоресита
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как си поделяте домашните задължения в къщи? Empty Re: Как си поделяте домашните задължения в къщи?

Писане by Гост Съб 11 Окт 2008, 19:32

В това отношение не мога да се оплача,винаги ми е помагал за всичко,май единственото,което не прави е да глади и простира,иначе всичко друго си го поделяме,даже готвенето в повечето случай е негова грижа.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Как си поделяте домашните задължения в къщи? Empty Мъжете и домашната работа?

Писане by Lindzi Пон 15 Ное 2010, 21:33

Преди раждането на децата в много семейства на проблема с домашните задължения не се гледа толкова сериозно, колкото след появата им. С увеличаването на семейството домашната работата става много повече, а по-голяма част от нея, лежи на женските рамене.

Може би всичко щеше да е наред, ако жената се занимаваше само с домакинството, но повечето съвременни жени съвместяват служебната с домакинската работа. Според проведени изследвания, средностатистическата работеща жена изпълнява у дома 2 пъти повече работа от мъжа си. А това я прави по-податлива на тревожност, безпокойство и променливо настроение.

Методи, които ще ви помогнат да приучите мъжете да помагат у дома

1. Обяснение по майчински


Може би този метод е най-подходящ за хора, които са в началото на съвместното си съжителство, но не пречи и на останалите да опитат. Повечето мъже не разбират раздразнението ви от праха по мебелите и мъхчетата по килима. И докато вие очаквате тяхната помощ, те дори не си представят, че е време жилището ви да се почисти. Ето защо, трябва с всички усилия, но внимателно, да им обясните какво означава за вас „чист дом“. Важно е това ваше обяснение да не е под формата на натякване, защото това е унижение за вас, а е и досадно и много дразнещо за тях. Можете да направите списък на нещата, които бихте искали те да правят у дома – това ще направи задачите им по-разбираеми. Така и вие, и те ще видите реалните резултати от помощта им.

Как си поделяте домашните задължения в къщи? 85065667

2. Обяснете как желаете да се свърши работата.


Някои мъже наистина нямат идея как да свършат домашната работа, както трябва. Така че е най-добре да им покажете, как искате да се изпълнява дадена дейност.

3. Поощрение, но не и порицание.


Често не забелязвате как сами убивате желанието на мъжа си да ви помага у дома, тъй като вместо да го поощрите за свършената работа, вие започвате да го критикувате, че не е направили това или онова, както трябва. За това решете дали искате да вършите всичко сами, или ще си затворите очите за незначителните му пропуски в изпълнението на домакинските задължения.

4. Мотивация.

Ако мъжът ви има предпочитания към дадена домакинска работа, му дайте правото на избор.

Как си поделяте домашните задължения в къщи? 86498354

5. Разпределение на времето


Ако успеете да разпределите домашните задължения през седмицата, то на вас и мъжа ви ще се освободи повече време през уикендите. И може би тогава той ще бъде в състояние да ви помага повече у дома, защото ще има стимул да отметне много повече домашни задачи през седмицата – все пак говорим за цял свободен уикенд.

Как си поделяте домашните задължения в къщи? 87317719

6. Постарайте се от време на време да забравяте за домашните задължения.


Най-малко веднъж месечно прекарвайте вечерта заедно, само двамата, както сте правили преди да имате деца и де се появят грижите за дома. Това ще ви помогне да запазите емоционалната си близост, тъй като ако тя изчезне, жената започва да се фокусира върху домашните си задължения, а от там и върху липсата на помощ от страна на мъжа и, което води до още по-голяма емоционална отдалеченост между двамата.

Как си поделяте домашните задължения в къщи? 102968337

7. Наемете домашна помощница

Ако средствата ви позволяват, можете да избегнете този проблем, наемайки домашна помощница или купувайки подходящи домакински уреди, като например съдомиялна машина.

Интересни факти:


- по-често у дома помагат мъжете с висше образование. Те са по-склонни да споделят домашните задължения с половинката си.
- мъжете, които помагат в къщи, са по-сексуално активни и имат по-щастлив брак.
Източник
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Как си поделяте домашните задължения в къщи? Empty Re: Как си поделяте домашните задължения в къщи?

Писане by Zdned Вто 25 Яну 2011, 16:52

Нищо не поделяме от домакинските задължения. Те са си моя работа. Но с боядисване, лепене на плочки и други довършително ремонтни работи не се занимавам. Не сменям и крушките в къщи. За пазаренето - той пазари, когато аз не мога.
Zdned
Zdned
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Как си поделяте домашните задължения в къщи? Empty Re: Как си поделяте домашните задължения в къщи?

Писане by dida_ Чет 17 Мар 2011, 11:24

ами през седмицата аз чистя а събота и неделя майка ми
dida_
dida_
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как си поделяте домашните задължения в къщи? Empty Re: Как си поделяте домашните задължения в къщи?

Писане by iiotova Чет 29 Сеп 2011, 12:08

Сега да ви кажа и аз;Как си поделяте домашните задължения в къщи? 703793 мога само да се хваля с мъжо!

Като всеки мъж,и той си има своите задължения.Обаче,ако мен ме няма-

ще сготви;ще изпере;ще заведе детето на лекар;ще мине с прахосмукачката;

ще изведе детето на разходка,и тн...А когато го няма,естествено,че за

всичко съм аз.Но въпроса е;както казва майка ми-Както си го възпиташ,

и както го захванеш отначало,така ще го карате докрая.Омъжена съм,от 6год

и смятам да не му опускам края.Как си поделяте домашните задължения в къщи? 153381 така,че мили дами ВИЕ сте преди

всичкоЖЕНИ!
iiotova
iiotova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как си поделяте домашните задължения в къщи? Empty Re: Как си поделяте домашните задължения в къщи?

Писане by Рени Пон 03 Окт 2011, 10:00

При нас не бих казала,че има конкретно разпределение,защото ние живеем и с майка му-която повечето пъти готви,друг е въпроса как.Но когато я няма което за съжаление е рядко.Той се занимава с децата или чисти, а пък аз готвя пера и гладя.
Рени
Рени
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как си поделяте домашните задължения в къщи? Empty Re: Как си поделяте домашните задължения в къщи?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите