Противоположностите се привличат.

Go down

Противоположностите се привличат. Empty Противоположностите се привличат.

Писане by mamazavinagi on Вто 05 Авг 2008, 23:13

Вярно или не според Вас?
Вие с вашата половинка с еднакви интереси ли сте или сте пълни противоположности?

От къде идва това понятие !??
Ако говорим за характери,по-скоро ще има противоречия!
Ако говорим за възгледи,най-вероятно също ще има спорове,отколкото допълване!
Ако говорим за вкусове - пак дисхармония!
И все пак май доста често противоположни личности се привличат !Може би допълват!??
Нали казват,че не е необходимо да се гледате един друг,а е важно да гледате в една посока!?!Но какво става,ако призмата през която гледаме едната посока,пречупва ъглите по различен начин за двамата ???
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор

Върнете се в началото Go down

Противоположностите се привличат. Empty Re: Противоположностите се привличат.

Писане by Гост on Сря 06 Авг 2008, 00:07

аз съм за законите на природата...срещу природата не се върви...противоположностите се привличат...минуса и плюса и така...има стар лаф...два остри камъка брашно не мелят...също казваме...търся си половинката....какво значи половинка...половината на цялото...а именно...нещата които не достигат при единия...другия трябва да ги притежава в характера...за да си пастнат...така мисля...да се допълват един друг..
Отговарям с цитат, понеже не мога по- точно да се изкажа.
Гост
Гост

Писане by teqnstal on Сря 06 Авг 2008, 10:29

@Нели написа:
аз съм за законите на природата...срещу природата не се върви...противоположностите се привличат...минуса и плюса и така...има стар лаф...два остри камъка брашно не мелят...също казваме...търся си половинката....какво значи половинка...половината на цялото...а именно...нещата които не достигат при единия...другия трябва да ги притежава в характера...за да си пастнат...така мисля...да се допълват един друг..
Отговарям с цитат, понеже не мога по- точно да се изкажа.

Да като се замисли човек напълно си права.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен

Писане by summerwine on Чет 07 Авг 2008, 13:31

Има и един много хубав мит-на Платон-за половинките! Чеша се по главата
Първите хора са били много силни -с по четири ръце и крака,с две глави....
Били толкова могъщи,че Боговете се почуствали застрашени и ги разделили на две.
Оттогава,всяка половинка си търси своята,за да се слеят отново и да заживеят силни и в хармония!
Разказах го малко посно,но идеята е ясна!
Та и аз мисля не само,че се привличат половинките,ами и се допълват,и се нуждаят една от друга! Противоположностите се привличат. 133949
summerwine
summerwine
начинаещ
начинаещ

Писане by mamazavinagi on Чет 07 Авг 2008, 13:34

@summerwine написа:
Оттогава,всяка половинка си търси своята,за да се слеят отново и да заживеят силни и в хармония!
Та и аз мисля не само,че се привличат половинките,ами и се допълват,и се нуждаят една от друга! Противоположностите се привличат. 133949
Това е наистина супер- и ние с моят мъж сме абсолютни противоположности. Razz
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор

Писане by Schatzе on Пет 08 Авг 2008, 08:46

@tuci_iv написа:
@summerwine написа:

Това е наистина супер- и ние с моят мъж сме абсолютни противоположности. Razz

Точно, ясно и кратко. Повече няма какво да добавя. Голяма усмивка

4*Забранява се обиждането или подтикването към обиди на членове от форума или други лица.
5*Забранява се публикуването на всяка нелегална информация (кракове, пачове, генератори, пароли, серийни номера и други) както и информация за извършване на нелегални действия (открадване на пароли, проникване в чужди компютри, нелегално наблюдение и други подобни), искането на подобна информация или подпомагането и чрез форума (чрез лични съобщения), както и препращането към сайтове с такава информация.
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор

Писане by cveti555 on Сря 20 Авг 2008, 12:34

Абсолютно вярно е че противоположностите се привличат,допълват и съответно имат по добра връзка(наблюдеение)
Но и абсолютно вярно че хората,които гледат в една посока имат общи интереси и общи планове за бъдещето,които осъществяват заедно,са по-дълго време заедно!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор

Писане by bambolina on Сря 20 Авг 2008, 13:13

При противоположностите връзката е динамична ( все се пощипват , поскарват , спорят , а после лудо се обичат) ..., а при другите -"спътниците" при тях е меланхолична и по монотонна ( почти не се карат, все на едно мнение .. по -лежерни и , ама пак се обичат ) Голяма усмивка Голяма усмивка
И в крайна сметка всичко е до съзнанието и възпитанието .... ,който както си го направи ...защото така го може Голяма усмивка
bambolina
bambolina
Администратор
Администратор

Писане by Гост on Вто 02 Сеп 2008, 23:03

@bambolina написа:При противоположностите връзката е динамична ( все се пощипват , поскарват , спорят , а после лудо се обичат) ..., а при другите -"спътниците" при тях е меланхолична и по монотонна ( почти не се карат, все на едно мнение .. по -лежерни и , ама пак се обичат ) Голяма усмивка Голяма усмивка
И в крайна сметка всичко е до съзнанието и възпитанието .... ,който както си го направи ...защото така го може Голяма усмивка

И аз съм на това мнение,ние с моята половинка определено сме от първите и така ни е добре срам ме е
Гост
Гост

Писане by Гост on Съб 11 Окт 2008, 22:17

Ние с мъжо сме на различно мнение почти по всеки въпрос,но с много обсъждане накрая стигаме да консенсус,който е нещо средно между желанията и на двамата.
Прекалено сме различни и гледаме по различен начин на живота,но не си представям да съм с някого с когото няма за какво да си говоря,защото все едно си говоря сама.
Аз съм твърдо на мнение,че противоположностите се привличат и допълват и така се получава перфектната двойка Голяма усмивка
Гост
Гост

Писане by АНИТООО on Вто 25 Ное 2008, 02:22

Дано сте прави,че ние сме едва от 7 месеца заедно,а сме коренно различни,а толкова го обичааам
АНИТООО
АНИТООО
любител
любител

Писане by Ani76 on Вто 07 Юли 2009, 21:03

Оооооо,Ани,адашке,да знаеш прави са момичетата.И ние с Жори се поскарваме,ама така ни е добре.Като се замисля,ако винаги сме на едно и също мнение по всички въпроси,то тогава щеше да ни е мнооооого скучен живота.А така ни е много динамична връзката.
Ani76
Ani76
упорит
упорит

Писане by vilijov on Пет 01 Яну 2010, 17:14

Може би е така,знам ли? Противоположностите се привличат. 287564
vilijov
vilijov
спечелен за каузата
спечелен за каузата

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите