Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Свекървите - да си излеем яда

+16
raq_1
pumpal21
Bebs
lusien
desi borisova
DoDenCe
natali 29
zornica.gencheva
stela 777
Tiny
gerito_81
Schatzе
Dani
momoni
cveti555
nellyyy
20 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Свекървите - да си излеем яда - Page 2 Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Lindzi Нед 10 Апр 2011, 21:45

Затова е най-добре млади и стари на отделно.
С моята също се "джафкаме", но имам мъж който застава зад мен, не е мамино синче и другото е, че аз стоя зад думите си и й казвам всичко в очите, ако иска да припада, това не ме интересува, каквото ми е на език, това ми е и на душата и няма да позволя някоя да ми се качи на главата и да става на нейното, щот така й е кеф на нея.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда - Page 2 Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Рени Сря 14 Сеп 2011, 10:14

Да,най- хубаво би било да се живее отделно.Но при мен сме заедно най-вече заради детето на мъжа ми от първия брак за което тя му е помагала.За това се съгласих да живея с нея,а сега тя обръща внимание само на каката,а малката все пречи не трябва нищо да пипа.А на няколко пъти ми вдигна такъв скандал че не издържах и аз се развиках и сега обръщение към нея въобще не използвам отговарям с половин уста и гледам да се махна от кухнята щом тя е там.В къщи нищо не смея да променя защото тогава се оказва че съм лоша ,а това е нейния дом.Направо е нетърпимо,а като видя входната врата и ми идва да тръгна на обратно.Три години си стоях в къщи по майчинство и накрая почти бях на ръба на нервна криза.Добре, че се върнах на работа , малката започна детска и не сме си вкъщи-вечер гледам да се приберем по-късно.Даже като ни няма и сега е по-мила,защото никой не и пречи-само тя си е с голямата през деня.Сега ваканцията пък ние с малката си стояхме на село и ни беше много спокойно при нашите.За съжаление от утре се връщаме в къщи и направо не ми се мисли-пак същия малък кошмар-да се чудя къде да ходим до по-късно,а после да си стоим затворени в спалнята.А дори за храненето се тъпчем на една малка маса в кухнята,където малката въобще няма място да седне а трябва да седи в мен но никой не се сеща да се преместим в трапезарията на по-широко.А после защо я храня в движение а не седне на масата-ами защото няма навика да седи с нас.Дано мъжът ми скоро се осъзнае и се съгласи да променим това защото не знам колко ще издържа.Той вижда това но нали му е помогнала за голямата-а ми малката нали и тя и е внучка.Все едно няма нищо общо с нея купува и разни безмислени неща и то само за празници.Иначе добре си живее няма грижа за нищо защото за сметките се грижим ние.Тя само да сготви евентуално на няколко дена.Прахосмукачка също не пуска защото се оправдава че не знае как да работи с нея.И цял ден седи и гледа сериали,уж помаг на голямат в ученето но тя ще бъде вече 7 клас и може и сама.С малката няма никакъв ангажимент досега нея е гледала и един ден.Да са ми живи и здрави нашите,че ми помагат особено сега ваканцията.Поне ми олекна,че се оплаках.
Рени
Рени
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда - Page 2 Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by iiotova Чет 29 Сеп 2011, 11:49

Свекървите - да си излеем яда - Page 2 796202 Значи,аз моята не я виждам.Но и няма за какво!

А не дай си боже,да й оставя дететоСвекървите - да си излеем яда - Page 2 760968 И вдигне температура-ме вика посред

нощта,и ни казва;Незнам какво да го правя....А за разделението,което

прави между синовете си....Ако почна да говоря,1год.няма да ми стигне.

Така,че искренно завиждам на тези,които имат добри и свестни

свекърви.И сега,я нямам за нищо.Нито питам,нито ме интересуват

с девер ми.
iiotova
iiotova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда - Page 2 Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Рени Пет 30 Сеп 2011, 09:45

И аз се опитвам да не ме интересува.Но няма как да стане след като сме в една къща.А вчера прибираме се смалката от детска и понеже беше заключен апартамента, а пък мъжът ми ми каза , че нашите са ни донесли грозде и тя го реди на таванската се качихме при нея.Голяма грешка-там тя е събрала играчкитена голямата си внучка при което Лили влезе и започна да ги разглежда-тя и ги издърпа от ръцете и и каза,че не може нищо да взима и пипа.Представяте ли си някакви играчки отпреди години които каката въобще вече нито им обръща внимание нито ще заиграе за какво ги пази и за кого-нали и това и е внучка-все едно беше влязло някакво дете от улицата-пък аз дори и на тего щях да ги дам да ги разгледа.А малката се одра да реве-защото не и позволено да ги види иначе едва ли щеше да са и интересни.Бях не само възмутена а направо бясна.След това мъжът ми ме вика да вечеряме, е че как да седна на една маса с такъв човек-не мога да я гледам направо.Добре че довечера си отиваме при нашите.А като си представяте,че нашите са на село-и носим почти всичко като продукти от там,защото те си произвеждат всичко.Сега не мисля да донеса нищо.И без това ми е сготвила два пъти в седмицата и то неща дето малката въобще не ги яде.Добре,че все още и взимам храна от детската кухня.Направо не ми се говори-но поне като го направя ми олеква.
Рени
Рени
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда - Page 2 Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Рени Сря 28 Дек 2011, 09:43

Много съм доволна, че за празниците не си бяхме в къщи и свекито остана сама.Отидохме при нашите с малката и си изкарахме супер на спокойствие и празнично както би трябвало да е в къщи.А голямата отиде при майка си и са ходили в Сърбия-така че и тя си е изкарала супер.Въобще всички сме доволни освен свекито-която си е стояла в къщи-а вчера като и даде мъжът ми подаръка тя каза че нейните ще ги даде като дойде малката и се съберем.Но тава ще бъде доста след празниците ако зависи от мен при което ефекта за Дядо Коледа го е изгубила и тя беше намръщена.Но аз се чувствам супер и щастлива-защото когато сам си направиш нещо друг и да иска не може да го постигне.А в случая каквото повикало такова се обадило.Като не пожела и един ден да гледа внучката си -много и здраве- тя сега си кара ваканцията при нашите и е много щастлива, а свекито да си гледа телевизия на спокойствие, тъкмо и няма да се оплаква че се е претрепала да ни готви по празниците.А още по-хубавото е че за Нова година ще сме навън на ресторант и тя пак ще си е сама.До сега все сме карали нова година с нея в къщи и с децата-аз все я съжалявах да не е сама, но тя си го заслужи и тази година се чувствам щастлива и мисля да се веселя от сърце.Как не разбра, че където е жената там е и семейството-а жената в моето семейство съм аз-още повече , че съм голям инат и всичко е въпрос на чест и няма да позволя да бъда газена просто така без основателна причина.Много ми олекна-благодаря!
Рени
Рени
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда - Page 2 Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Buntarka Пет 27 Яну 2012, 16:48

И аз съм от тези, които не случиха на свекърва :( Моята свекърва е от злобните, отмъстителните, вечно критикуващите и натякващите, рогатите и неотстъпчивите :( Но и аз не й отстъпвам, в началото си мълчах, нали за благото на семейството, за да не разстройвам сина й, да не го карам да избира и др. дрън дрън та пляс... В един момент започнах да сдържам негодуванието си и гнева си и да си ги изкарвам без да искам върху него, а в един момент осъзнах, че тя ме тъпчи психически и че няма да търпя повече. Започнах да не й мълча и си казвам вече всичко, което не ми харесва. Не ме интересува дали се цупи или не. Даже е имало моменти, в които не сме си говорили за по 1-2 седмици. Един съвет от мен - уважавайте ги, но ако прекалят с вас и започнат психически да ви тормозят и тъпчат, а вие да сдържате всичко в себе си, не е добре, може да доведе до някоя болест. Затова най-добре ако нещо ви харесва - право куме в очи. Разбира се най-добре на километри от тях, но не всеки има избор...
Buntarka
Buntarka
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда - Page 2 Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Рени Вто 31 Яну 2012, 11:07

Да много си права-аз вече пет години се сдържам или в най-лошия случай си го изкарвам върху мъжа ми който не е виновен освен че му е майка.Така ми се иска да се махнем от нея че направо не се сдържам.Вчера например аз се прибрах изчистих целия апартамент измих банята тоалетната-всичко.Тя през цялото време си гледаше сапунки по телевизията.Сутринта беше направила една супа и приключила с готвенето която децата въобще не опитаха.Даже не отиде да направи салата в кухнята защото и е студено.Абе цял ден си стои до печката-как няма да се дразня-за малката никакви грижи, за голямата според мен горе-долу но това си е избор на мъжа ми защото е неговото дете и аз не се бъркам там.Но за мое щастие забелязвам че малката не си поплюва и в повечето случай въобще не и обръща внимание или само когато е в настроение.
Рени
Рени
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда - Page 2 Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите