Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разстройство и захранване?

4 posters

Go down

Разстройство и захранване? Empty Разстройство и захранване?

Писане by vilijov Вто 26 Авг 2008, 00:21

Искам да ви помоля за съвет.
Бебето ми до сега е само на кърма,АМ и до скоро на плодови сокчета - ябълка,морков,круша,диня,пъпеш.
Но от повече от седмица е с разстройство. Веднага щом го усетих и му спрях сокчетата. Давах чайче от шипки,оризова вода - плюе ги,веднъж дадох ентерол - без промяна. Препоръчали на мъжа ми чай от листа от мушмула, дадох на Боби и му хареса - пие го. Вече от 3-4 дена ака по 3,по 2 пъти. А преди това по 5-6 пъти. Явно мушмулата му подейства добре.
Бях решила,още преди да го хване разстройството,да го захраня с домашно приготвено пюре от картофи. Мислех да го приготвя с кърма.
Казаха ми да пробвам да дам от лечебната хумана. Как да я приготвя? По колко да дам?
И същественият ми въпрос е как да процедирам от сега нататък със захранването?
Какво да дам първо? Колко време? По колко?

Благодаря ви,предварително!
vilijov
vilijov
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Разстройство и захранване? Empty Re: Разстройство и захранване?

Писане by Dani Вто 26 Авг 2008, 01:16

Такааа,да карам поред.
Най -добре според мен е да мине разтройството, и тогава да започнеш захранването.

1.Ентерола не действа с един прием.Питай педиатърката по колко може да се дава за такава възраст,или да ви изпише други прахчета(смекта,хидрасек).

2.За лечебната хумана е най-добре да прочетеш на кутията начина на приготвяне и дозировката за съответната възраст.

3.Малкия е на такава възраст,че може да му даваш плодови и зеленчукови пюрета и каша.
Захранването става само със една нова храна и се следи за алергични реакции(обриви,разтройство и т.н.).Ти сама прецени с кое да започнеш,но според мен най добре е да почнеш първо с пл. пюре,после зеленчуково и накрая кашата.От друга страна може да почнеш и от зеленчуковото,защото като свикне с плодовите,може да откаже зеленчуковите,които не са особенно вкусни.(ама и аз едни объркващи съвети ти дадох)
Оризовата и ябълковата каша се препоръчват при захранване.
С каквото и да започнеш първоначално се дават по 2-3 лъжички и на няколко дни увеличаваш по малко.

Дано съм ти била полезна.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Разстройство и захранване? Empty Re: Разстройство и захранване?

Писане by cveti555 Вто 26 Авг 2008, 09:58

И аз ще те посъветвам да започнеш с зеленчуковите пюрета. Първо че не са сладки и второ може плодовите отново да го разхлабят. С картофено пюре+морков,пасирано може да го разредиш с кърма.По принцип това пюре се приема добре от бебоците. После може да добавиш и тиква.И тя се харесва. Щом си решила да са домашно при готвени,добре,но моят съвет е поне в началото да бъдат готови пюрета.Но това си е мое мнение и не ангажирам никой с него.
За Ентерола е вярно че не действа с един път,може Смекта да пробваш,но щом се изхожда 1,2 пъти на ден дори и три,независимо че е рядко според мен не е разтройство вече.
Ами това е .Не знам дали ще ти бъда полезна Усмивка
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Разстройство и захранване? Empty Re: Разстройство и захранване?

Писане by vilijov Вто 26 Авг 2008, 12:57

Благодаря ви,момичета!
Ще видя и днес как ще е Боби и ще реша какво да правя.
Знам само,че ще започна със зеленчуково пюре - картоф,домашно производство. После ще видим с какво ще продължим.
Пак ще пиша какво става с нас.
Целувки!
vilijov
vilijov
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Разстройство и захранване? Empty Re: Разстройство и захранване?

Писане by Lindzi Пон 19 Яну 2009, 16:42

Какво стана? Чакаме ответ!
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Разстройство и захранване? Empty Re: Разстройство и захранване?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите