Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Облеклото в училищата!

+26
schatz
gerito_81
ddonna
maggi
Ani76
didoni 27
Lindzi
Mimoza
mariela82
mimka
vesi
blueflower
natali 29
desi borisova
mimi281977
gabigabi 3399
radivdani
Bubsi
деси
Dani
Дени :)
gti
Schatzе
mavi
cveti555
mamazavinagi
30 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

За или против униформите сте

Облеклото в училищата! - Page 2 Vote_lcap81%Облеклото в училищата! - Page 2 Vote_rcap 81% 
[ 22 ]
Облеклото в училищата! - Page 2 Vote_lcap4%Облеклото в училищата! - Page 2 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Облеклото в училищата! - Page 2 Vote_lcap15%Облеклото в училищата! - Page 2 Vote_rcap 15% 
[ 4 ]
 
Общо гласове : 27
 
 

Облеклото в училищата! - Page 2 Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by Ani76 Нед 06 Сеп 2009, 17:22

С две ръце съм ЗА УНИФОРМИТЕ.
Една от Вас беше споменала, че и някои учители ходили по-така облечени,все едно на баче са тръгнали.И тук съм съгласна,нали съм даскал и имам една колежка,детооооооооооо.....нямам думи.Така че би трябвало един учител да се съобразява с начина си на обличане.
Ani76
Ani76
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! - Page 2 Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by maggi Нед 06 Сеп 2009, 17:35

И аз съм ЗА Евала
maggi
maggi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! - Page 2 Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by ddonna Нед 06 Дек 2009, 18:45

gabigabi 3399 написа:Облеклото в училищата! - Page 2 145255 ДА,ЗА УНИФОРМИТЕ СЪМ!НО ДА ВИДИТЕ КАКВИ ГРОЗОТИИ ИЗМИСЛИХА В НАШЕТО ДАСКАЛО,ЗА ДЪЩЕРЯ МИ. Облеклото в училищата! - Page 2 771875
И ТЯ ОТКАЗА ДА НОСИ ТАЗИ ТАКА НАРЕЧЕНА УНИФОРМА,ЗАДЪЛЖИТЕЛНА-СУКМАНЧЕ ДА ДОЛУ С ФЛЬОНГА В КРЪСТА,КЛОШ,
С РИЗКА БЯЛА-АБЕ ТОЧНО КАТО МАТРЬОШКА!ТЯ Е СЛАБА,ДОБРЕ.АМИ ПЪЛНИТЕ МОМИЧЕНЦА,СА КАТО ...ДА НЕ ОБИЖДАМ
УЖАС!КАТО ГИ ВИДЯХМЕ ГАБИ СЕ ХВАНА ЗА ГЛАВАТА А АЗ ПОБЕСНЯХ-ПАРИ ЗА ГРОЗНИ НЕЩА!
А КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА СТАРИТЕ УНИФОРМИ (ПО МОЕ ВРЕМЕ)ПРЕСТИЛКА С ЯКИЧКА- НА ВСИЧКИ ОТИВАХА.... И НА ДЕБЕЛИ И СЛАБИ.КАКВИ СА ТЕЗИ КЛОШОВЕ-КАТО ДУХНЕ ВЯТЪР И ЗАДНИКА ТИ ОТВЪН Облеклото в училищата! - Page 2 704135
ddonna
ddonna
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! - Page 2 Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by gerito_81 Нед 06 Дек 2009, 22:50

и аз съм за
gerito_81
gerito_81
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! - Page 2 Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by mimka Пон 07 Дек 2009, 16:08

За съм ама нещо много се възмутих от вида и размерите които взеха на децата.Дънките едва ги закопчава сега.Не ми се мисли за след месец.
mimka
mimka
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! - Page 2 Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by schatz Сря 21 Апр 2010, 00:39

Аз съм за въвеждане на ограничения в облеклото,грима,лакът за нокти,косата ...
Нека всеки си се облича както си иска,но да е прилично!Неотдавна съм завършила училище и още ми изникват в главата момиченцата 9-10 клас,които изглеждаха по-големи от нас в 12 клас с топираните коси с 1 кг лак,фдт грим,силен дискотечен,токчета и сутиена задължително вън,кръста гол посред зима.
Много пъти съм се питала,тези родители не виждат ли децата си как излизат,или дотолкова са вдигнали ръце от тях.
И всяко поколение става все по-зле и по-зле и в моя клас е имало такива,но единици ... а сега е масово
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! - Page 2 Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by styyni Сря 21 Апр 2010, 08:11

Твърдо и категорично ЗА Евала
Аз също съм от поколението със престилките и якичките,макар че беше само 2г. Ами, ко да направя и после влезна този хаос да ходи кой както му харесва Хммм А сега е още по страшно,не ги знаеш ученички ли са или магистрални фей Хихихи
Ако няма униформа,поне да има някакъв ред и дисциплина във външния вид на учениците Намигане
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! - Page 2 Empty Униформите в училище

Писане by dididi70 Пет 24 Сеп 2010, 13:41

''За'' униформите съм. Нека да се знаят учениците в кое училище учат.
Както работещите в една фирма си имат свое работно облекло, така да е и с училищата!
dididi70
dididi70
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! - Page 2 Empty Изгониха късата пола от училище

Писане by styyni Чет 28 Окт 2010, 23:04

Облеклото в училищата! - Page 2 016-300x257

Забраната включва да не се позволява никакъв грим и сексапилни дрехи замомичетата.
Министерството на образованието, младежта и науката, най –после обърна внимание на облеклото на девойките и момичетата вучилищата и твърдо забрани неприличното облекло на територията научилищата. Това е втората наредба, която ще осигури на децата ни по –спокойно прекарване на времето им в училище. Началото бе поставено съсзабраната за продажба на вредни закуски, сладкиши и други подобни вучилищните лафки и барчета.
С Постановление № 162 на Министерскиясъвет от 15 септември тази година влизат в сила специални правила заоблеклото и дисциплината в училище. Забранени са къси поли (бел. ред.-всяко училище регламентира минималната позволена дължина), големидеколтета, тежки колиета, грим и лак за нокти. Дрехите трябва да саспретнати и чисти. Момчетата не бива да имат дълги коси, а намомичетата им е забранен бретон, който пада над очите.
Освен приличен външен вид, докато са в сградата на училището наподрастващите им е забранено да пушат, да пият алкохол, да употребяватопиати и да играят хазартни игри. Също така нямат право да прилагатфизическо и психическо насилие над съученици и учители и да говорят помобилния си телефон по време на час.
Дрехите и хубавата външностдава самочувствие особено на тийнейджърите, но това не означава да импозволяваме да дефилират в училище, като на моден подиум. Държавата най– накрая поема отговорността, която също, както и родителите носи, засвоето младо поколение, за тяхното ценностно и морално развитие.
Надяваме се новите разпоредби да се спазват!
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! - Page 2 Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by pumpal21 Пет 29 Окт 2010, 17:28

И аз съм твърдо ЗА
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! - Page 2 Empty ученическата униформа

Писане by dididi70 Чет 04 Ное 2010, 15:08

Вчера говорих с директорката на училището, в което учи сина ми. Споделих, че един ученик от десети клас, който има къдрева коса до раменете, не изглежда като ученик, а тя ми отговори: ''Защо да не е с тази прическа? На мен - казва тя - не ми пречи!''.
Та имайки предвид това си мисля, че пак се наливат в някой джоб пари с тези униформи, пак си имаме заповеди и отново е водещо конкретното мнение по възникнал въпрос.
Жалко, че това е така, но е факт!!!
dididi70
dididi70
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! - Page 2 Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by cvetenikol Сря 04 Юли 2012, 22:35

Здравейте всички!

Гласувах ЗА и ще кажа защо.

Всички сте наясно, че училищата са заприличали на всичко друго, само не и на място, където човек отива за да получи познание.

Това, че 8-9 годишни деца пушат цигари, не просто пият алкохол, а се отрязват и то в учебно врме, даже вече не ни прави впечатление. Поправете ме, ако греша. За наркотиците не искам да отварям дума сега.

Девойки на по 13-14 г. отиват да се учат на четмо и писмо на 12см. токчета и поли със същата дължина. За макиажа не коментирам - то като си пуснал петокласничката си облечена и обута като за околовръсното, грима си е направо задължителен.

Да не ви преразказвам познати вам картини, обаче кажете ми как в тая ситуация да убедиш един тийнейджър, че тетрадките се подвъзват с бяла хартия и найлонова подвързия от горе, че тези тетрадки се носят ежедневно и даже се пише в тях всеки час, че домашни се пишат всеки ден и че отиваш в училище за да се образоваш, за да се научиш на ред, дисциплина, да придобиеш важни и полезни знания, умения и навици и пр., ипр., и пр........?!?!?!?!?!

В резюме - мисля, че униформите, емблемите и задължението да бъдат носени от всички ученици в едно училище са фактор, силен фактор, който може малко от малко да потуши анархията, която се е разляла повсеместно из училищата (пък и не само из тях, но просто темата сега е тази.)

Твърдо ЗА униформите! (разбира се, съвременни, удобни и подходящи за млади хора)

От мене толкоз по въпроса.

Ще ви чета с интерес.

:) :) :) :) :)
cvetenikol
cvetenikol
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! - Page 2 Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by Lindzi Съб 11 Авг 2012, 23:19

Много малко училища, обаче ги въвеждат.

Напр. където учи моя син, Директорката беше ни уведомила че са мислили по въпроса дали да въведат униформи - по-късно идеята се отложила, защото излизало много скъпо на родителите да купят крайния продукт, а преди това училището трябвало да се изръси с прекалено много пари, а както са с тези делигирани бюджети, за момента не можели да си позволят тази волност. Затова единствено са направили значки с вратовръзка за 5 лв, който иска по желание да закупи от училището.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! - Page 2 Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите