Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Степер у дома?!

5 posters

Go down

heart Степер у дома?!

Писане by cveti555 Сря 01 Окт 2008, 14:54

Момичета имам голям мерак да се обзаведа със степер вкъщи и да си се потя на воля,без да се притеснявам. За фитнес нямам време, а и не обичам да ми се моткат разни фотомодели и да ме депресират Плаче ми се
Та въпроса ми е: Има ли някой такова съоръжение у дома,дали е доволен и какъв вид да си взема.?
Изобщо със всякаква информация ще ми помогнете!
Моля вииииии!
cuni
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

heart Re: Степер у дома?!

Писане by schatz Нед 25 Апр 2010, 20:18

Темата е доста старичка гледам,ама ако някой се интересува,аз имам степер и кростренажор вкъщи,ама не ги ползвам,само ги прескачам.Взимах си карта за фитнес.
От магазин на Спорт Депот са ми и двата!
Това е степера!
Доволна съм ,а като цена е някаква средна:
Кростренажора!
И гирички за ръцете си имам,лекички са,за стягане
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

heart Re: Степер у дома?!

Писане by vesi Сря 29 Сеп 2010, 12:56

Здравейте,аз също имам нужда от някакъв фитнес уред в къщи,но все още се колебая какъв да е той.Бях се спряла на кростренажор,но намерих доста полезна информация за степер и за сега май се спирам на него.Аз по скоро имам нужда от стягане,а не от отслабване.Ето какво намерих за степера,ако мога да съм полезна и на другите.Степар!!! Степер у дома?! 999340

vesi
vesi
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

heart Re: Степер у дома?!

Писане by pumpal21 Сря 29 Сеп 2010, 23:03

Степер у дома?! Stepr1
Почти на всеки му се е случвало
да изкачва стълби в блока, на работното си място или в магазина!
По този начин съвсем несъзнателно натоварвате най-вече седалищните си мускули и бедрата.
Ако по време на изкачването сте снаряжени и с тежки пазарски чанти, то успешно работите за седалищните си мускули без може би дори да подозирате!
Изкачването по стълби е наистина много хубаво аеробно упражнение за всеки желаещ да подобри релефа на седалищните и бедрените мускули!
Упражнението и неговата алтернатива
Културистите използват това упражнение в предсъстезателен период за да накарат седалищните си мускули да бъдат изключително, чудовищно релефни.
Ако имате желание правете го и вие. Но ако ви притесняват хората, които може да срещнете по стълбите, то на помощ идва заместникът наречен степер.
Степерът е уред, който почти напълно имитира движението изкачване по стълби.
Подходящ степер за тренировка у дома
Най - подходящи са професионалните, поради възможността за увеличаване и намаляне на натоварването, както и някои други екстри като задаване на определена програма.
Дори обаче да е за домашно ползване - всички те показват изгорените калории, което е наистина важно, както и доста други показтели като време, брой стъпвания и други.
Степерите за домашно ползване са удобни поради малките си размери, особено ако нямате много място за фитнес уреди у дома!
Правилният начин на тренировка със степер
Със степера няма да увеличите мускулната маса на бедрата и седалището си, а просто ще ги направите много по стегнати и релефни.
Особено важно е обаче, докато изпълнявате упражнението не просто да стъпвате правейки супер плитки стъпвания.
Трябва да стягате седалищните си мускули по време на самото изпълнение и тогава ще настъпи истинския ефект.
Ако се изтощите много по този начин - починете си малко, като изключите стягането на седалището правейки само стъпвания и след 2-3 минути преминето отново на стягането.

Източник!
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

heart Re: Степер у дома?!

Писане by vesi Съб 02 Окт 2010, 12:26

За сега се спирам на степера,но ще потърся още полезна информация.
vesi
vesi
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

heart За перфектни бедра и задни части – степер програма

Писане by styyni Пон 18 Окт 2010, 20:50

Степер у дома?! Products_20786_15338304721473344
Степерите са тренажори,имитира­щи изкачване на стълби.
Те развиват издръжливостта, а също такадобре натоварват мускулите на краката и таза. Има модели с регулиране ибез регулиране на натоварването. Съ­ществуват и степери с взаимозависимход на педалите – когато педалите са съединени в една система,благодаре­ние на което натискането на единия педал автоматично повдигадругия. Други пък са взаимонезависими, при които се диференцираизменението на натоварването за всеки педал. Сте­перите се отличават несамо по тези особености. Има модели, които са снабдени скомпютър и заемат съвсем немалко място. Такива тренажори даватвъзможност да се регулира ниво­то на натоварване, да следите за пул­саси и за други важни показатели на дисплея на компютъра. Те са снабдении със специални ръкохватки за ръцете, позволяващи по време натре­нировката да натоварвате и мускулите на рамен­ния пояс. Въобще непри­личат на тях мини степерите, които се състоят само от два малки педала. Те нямат стойка, място за хващане, компютър.Обикновено тежат 10 кг и отчитат на малко екранче само броя на стъпкитеи времетраенето на трениров­ката. Да се регулира нивото на натоварванена министепера, е много лесно – колкото поблизо стъпиш до основата напеда­лите, толкова по-тежко ще ви бъде да крачите. Степерите са особенопопулярни сред жените, тъй като най-добре от другите тренажори развиватмускулите на бедрата и дупето, а също така великолепно изгаряткалориите. Но ако се смятате за начинаеща във фитнеса, не бързайте с покупката на степер.
Работа­та е в това, че тренировката на него изисква повече сила и издръжливост.

Загряване
Ходете 3 минути (най-ниска сте­пен на трудност на уреда) и след това увеличете нивото с 1-2 едини­ци. Енергично ходете 2 минути.
Равномерно натоварване
Ходете 8 такта, а след това бягайте още толкова. Редувайте тези елементи 10минути. По желание може да увели­чите интервалите. От тренировка на тренировка увеличавайте интервала на бягането, а интервала на ходенето оставете непроменен. В края вие ще бягате 10 минути и въобще няма даходите.
Укрепете бедрата
Като се държите за ръчки­те, приседнете 4 пъти и след това направете 8 такта енергично ходене. През оста­налото време до 10 минути ходете енергично, правейки1 -2 серии от 8 повторения на всяка минута,
Темпо
Правете интервали: ходене 20 секунди, след това бягане 20 секунди. Редувайте ин­тервалите 3 мину­ти. Четвъртата минута направете 2 серии ходене и 2серии енергично ходе­не. След това 1 минута само ходете с най-ни­ско темпо.

Източник!
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

heart Re: Степер у дома?!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите