Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"С грижа за всеки ученик" - програма финансираща учители....

2 posters

Go down

"С грижа за всеки ученик" - програма финансираща учители.... Empty "С грижа за всеки ученик" - програма финансираща учители....

Писане by mamazavinagi Пет 10 Окт 2008, 23:48

Два милиона лева отпуска Министерството на образованието и науката на училищата по програмата "С грижа за всеки ученик". Това каза пред журналисти министърът образованието и науката Даниел Вълчев, предаде Агенция Фокус.

По тази програма ще се финансират училищата и учителите, които се
занимават или с особено надарени деца, или с деца, които показват под
средните показатели.

Министър Вълчев обясни, че програмата ще бъде изградена на базата на два модула.
Първият модул "Осигуряване на обучение на талантливи ученици за участие
в ученически олимпиади" ще се финансира с 1 милион лева и ще обхваща
около 2000 деца с особено добри показатели в областта на различните
предмети.

Училищата, които са изпратили на национален
кръг съответен ученик, ще получават по 500 лева, а за наградени деца на
олимпиадите ще получават до 2000 лева. "Предвижда се с тези пари да
отидат за учителите, които допълнително да се занимават с децата,
проявили добри заложби" каза Вълчев и допълни, че Министерството на
образованието счита, че тези деца трябва да се обучават допълнително по още 50 часа.

По втория модул "Осигуряване на допълнително обучение за учениците за повишаване
нивото на постиженията им по общообразователна подготовка"
също ще бъдат отпуснати 1 милион лева.
Той ще обхване децата от над 5 клас, които имат 50 % по-нисък успех от
средния за училището и 50 % по-нисък от този на випуска по външно
оценяване.

МОН счита, че за тези деца ще са необходими 100 учебни часа допълнително и ще отпуска по 1000 лева на учебна група.

Даниел Вълчев обясни, че се очаква тази програма да се въведе в училищата още
преди началото на втория срок и, че ако има успех, догодина ще бъде
увеличено финансирането й.

actualno.com
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

"С грижа за всеки ученик" - програма финансираща учители.... Empty Re: "С грижа за всеки ученик" - програма финансираща учители....

Писане by mamazavinagi Съб 11 Окт 2008, 23:20

Всичко е чудесно, но от мен има едно голямо НО.
как може да се каже, че само деца, които ходят по олимпиади са по0 кадърни от останалите. Всяко дете е уникално само по себе си и не всички са силни в области, в които обикновено се провеждат олимпиадите.
Според мен, трябва да се сформират специални класове за по- надарените деца и техният потенциал да се развива, но строго и индивидуално да се работи с всяко дете. Може и да не съм права, но на запад мисля, че така се прави. Тук досега не съм чула да има подобни паралелки, дай боже някой ден и това да се случи. Господи помилуй Господи помилуй Господи помилуй
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

"С грижа за всеки ученик" - програма финансираща учители.... Empty Re: "С грижа за всеки ученик" - програма финансираща учители....

Писане by cveti555 Съб 11 Окт 2008, 23:23

Да де,нали за това иде реч: "С грижа за всеки ученик" за мен това значи всеки,абсолютно всеки.
Защото има деца кадърни но притеснителни. Трябва да се работи наистина с всеки,разбира се ако има желание.А това си личи на пръв прочит,имам предвид желанието на детето!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

"С грижа за всеки ученик" - програма финансираща учители.... Empty Re: "С грижа за всеки ученик" - програма финансираща учители....

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите