Закуската пази тийнейджърите от напълняване

Go down

Закуската пази тийнейджърите от напълняване Empty Закуската пази тийнейджърите от напълняване

Писане by mamazavinagi on Нед 12 Окт 2008, 22:05

Ех, помните ли пържените филийки на баба, с много мед или сладко? Най-прекрасната закуска на света, спомен от детските години. В тийнейджърските години (или юношеските,

както се казваше преди време) започва едно суетене около външния ни вид, особено при момичетата.
Тогава закуската обикновено се превръща в чаша кафе на крак и 1-2 бисквитки, евентуално.
Няма смисъл да казваме колко е вреден този навик. А вече е доказано, че децата и тийнейджърите, които редовно пропускат закуската, са по-склонни към напълняване. Освен това онези, които си хапват сутрин, обикновено са по-активни физически.
Учени
от университета в Минесота, САЩ, изследвали хранителните навици на 2200
деца в продължение на 5 години. В края на проучването те вече били в
тийнейджърска възраст.
Изследването показало, че децата, които закусват редовно, имат по-нисък процент телесни мазнини и са по-слаби от връстниците си с нездравословни хранителни навици.Последните повишили теглото си със средно 2,5 килограма за целия период.
Хлапетата си мислят, че пропускайки закуската поглъщат и по-малко количество калории. Учените обаче установили, че те преяждат доста често през остатъка от деня. Освен това са по-склонни към летаргия, тъй като се лишават от сутрешната си доза енергия, и това ги прави мързеливи.
Не малко изследвания вече са показали връзка между липсата на закуска и напълняването. Основното правило при здравословното хранене е честото хапване на малки порции храна. А това е особено важно при децата и тийнейджърите.
Намигане

www.zamamma.com
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор

Върнете се в началото Go down

Закуската пази тийнейджърите от напълняване Empty Re: Закуската пази тийнейджърите от напълняване

Писане by teqnstal on Сря 12 Ное 2008, 21:48

Да така е но немисля че някой го спазва.След като стане да хапне и да тръгне на даскало.Примерно аз когато синът ми тръгна на училище му предложих да му правя сандвичи.Но той се обърна и каза."Е как бе мамо аз да не съм тъп да си вадя сандвича и да ям,ще си купя закуска като другите деца".И край правих си аз всеки ден закуска във къщи и сандвичи във чантаат му слагах но уви .Нито едното нито другото беше докосвано.И се отказах няма смисъл просто.И така сега сме на хамбургери във училище.А като се върне чак тогава хапва манджа.Незнам при вас как е но със моя син на глава не можах да изляза.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите