Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Много важен въпрос! Моля ви отговорете ми!

3 posters

Go down

Много важен въпрос! Моля ви отговорете ми! Empty Много важен въпрос! Моля ви отговорете ми!

Писане by Дени :) Сря 14 Яну 2009, 19:25

По география ми трябва спешно отговор на въпроса "Защо Амазонка е НАЙ-ПЪЛНОВОДНАТА река на Земята"?
Отговорът започва така:
Амазонка е най-пълноводната река на Земята, защото на Екватора вялят много валижи, и защото................................
Дени :)
Дени :)
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Много важен въпрос! Моля ви отговорете ми! Empty Re: Много важен въпрос! Моля ви отговорете ми!

Писане by деси Сря 14 Яну 2009, 20:26

защото........Амазонка образува най-могъщата речна система в света.В нея се вливат над 15 000 реки, 30 от които са по-пълноводни от река Дунав. Река Амазонка притежава най-големият водосборен басейн в света, чиято площ е над 7 милиона кв.км., т.е. колкото Австралия.. Най-големите притоци на "великата река" са Рио Негро, Мадейра, Топажос, Япура и др.

Това успях да открия.Дано съм ти от полза Усмивка
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Много важен въпрос! Моля ви отговорете ми! Empty Re: Много важен въпрос! Моля ви отговорете ми!

Писане by Lindzi Сря 14 Яну 2009, 21:10

Ми то всичко е в интернет - така, че с малко търсене из търсачката, всичко се намира.
Аз съм направила тема за Амазонка, която я подготвям за 3-то и 4-то класниците по случай Световният ден на Влажните зони.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Много важен въпрос! Моля ви отговорете ми! Empty Re: Много важен въпрос! Моля ви отговорете ми!

Писане by Дени :) Чет 15 Яну 2009, 07:54

Ама мене ми трябва един точен отговор и никъде в нета не го пише. Ама както и да е....Ще питам г-жата по занималня, тя е била по география...
Дени :)
Дени :)
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Много важен въпрос! Моля ви отговорете ми! Empty Re: Много важен въпрос! Моля ви отговорете ми!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите