Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ошипяване на гръбначния стълб

5 posters

Go down

Ошипяване на гръбначния стълб Empty Ошипяване на гръбначния стълб

Писане by raz72 Съб 17 Яну 2009, 19:25

На 26 год съм.Откриха ми шипове по целия гръбначния стълб.Имам силни болки .Дайте ми съвет.И лек.Благодаря предварително
raz72
raz72
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Ошипяване на гръбначния стълб Empty Re: Ошипяване на гръбначния стълб

Писане by Dani Съб 17 Яну 2009, 19:54

Шиповете не се лекуват. Те причиняват силна болка, когато притискат нервни влакна и нервни коренчета.

Лечението на шиповете е насочено към овладяване на болката, но повечето от лекарствата са доста агресивни и причиняват странични явления.

Ако това, от което се оплаквате, със сигурност са шипове, можем да ви препоръчаме една рецепта от народната медицина: тесен дълъг вълнен плат, например колан, трябва да се напои с ябълков оцет, да се изцеди добре, така че вълнената ивица плат да е само влажна. Опънете плата на равно и достатъчно дълго място и го наръсете обилно със ситно счукан или смлян бял истински тамян - купува се от всяка църква. Трябва да се получи нещо като самозалепващ се компрес, който се поставя на болното място.

източник:Домашен лекар
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ошипяване на гръбначния стълб Empty Re: Ошипяване на гръбначния стълб

Писане by mamazavinagi Съб 17 Яну 2009, 20:03

Първо искам да изкажа искрено съчувствие, за това че не се чувствате добре. Тъжен Но ние не сме лекари и не можем да дадем лек, за нещо, от което не страдаме в случая, а само можем да Ви предоставим информация от нета, която се намира, чрез търсачката. Ами, ко да направя Потърсете помощ от невролог - това не е проблем, който се лекува в нета. Съжалявам.

Ето какво показва търсачката - Тук има доста мнения на хора препатили от това
Дано са Ви от полза.

п.п. Местя темата в подходящ раздел.
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ошипяване на гръбначния стълб Empty Re: Ошипяване на гръбначния стълб

Писане by sladkata_dama_93 Сря 08 Авг 2012, 16:36

molqvi da mi kajete kakvo trqbva da napravq za6toto maika mi ima oshepqvane na grabna4niq stalb iskam da i pomogna blagodarqvi predvaritelno


Моля Ви, да ми кажете какво трябва да направя, защото майка ми има ошипяване на гръбначният стълб. Искам да й помогна. Благодаря предварително.

Мнението е редактирано от Администратор.
Пишете на кирилица!
sladkata_dama_93
sladkata_dama_93
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Ошипяване на гръбначния стълб Empty Re: Ошипяване на гръбначния стълб

Писане by Lindzi Съб 11 Авг 2012, 23:35

Здравейте,

предполагам че вече вашата майка е ходила на не един лекар и билкар.

Самите шипове са костни образувания. Лечението на ошипяването по радикален начин, било на шията или на краката, или на други части на тялото, е доста трудно. Това обаче което непосредствено безпокои пациентите е болката и
други симптоми, за премахването на които се използва както иглолечение, така и билкови формули, които не само лекуват симптомите, но и донякъде омекотяват и “разграждат” шиповете, но тяхната употреба трябва да е продължителна.

В масовия брой от случаите, симптоматиката на ошипяването може да се овладее и само с акупунктура.

За облекчаване на болката, изпитана рецепта е с приготвянето на едно лекарство -50 милилитра йод с 20 таблетки аналгин. Аналгинът трябва да се разтвори добре, маже се с тампон в продължение на няколко дни. Цапа дрехите, но облекчава.

Във вестник, бях прочела за един господин, който се е излекувал от шипове на гръбначният стълб:
Мястото се намазва предварително с олио, настъргва се хрян и се налага за половин час. След това се маха и се почиства със салфетка без да се мие. Процедурата се прави в продължение на десет дни.
- Свойството на хряна е че изсушава шиповете!

Дано успеете в борбата и Вашата майка да се оправи!
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Ошипяване на гръбначния стълб Empty Re: Ошипяване на гръбначния стълб

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите