Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Епилацията при мъжете

+9
lady sibel
Tina
Mery2105
petia_18
sa6ito
mama
Tery76
cveti555
mamazavinagi
13 posters

Go down

Епилацията при мъжете Empty Епилацията при мъжете

Писане by mamazavinagi Пет 23 Яну 2009, 10:59

Епилацията при мъжете Dx300_12Епилацията при мъжете Dx300_13
Гладката кожа доскоро беше само женска привилегия. Началото на
обезкосмяването при мъжете поставиха спортистите – плувците,
лекоатлетите, бодибилдърите. А в последствие все повече представители
на силния пол решиха, че е практично, или че е красиво, или просто не
устояха на изкушението да имат мека и гладка кожа. Всъщност, причините
мъжете да епилират тялото си не са толкова важни, въпросът е да го
правят добре, а това става като избират възможно най-подходящите методи.

1. БРЪСНАЧ

Започваме с бръсненето, защото то е част от мъжката природа. Освен това,
бръсненето е умение, което по-силната част от човечеството владее до
съвършенство и същевременно знае какви са предимствата и недостатъците
му.

Най-подходящ за: Бръсненето си
остава най-подходящо за брадата. Можете да използвате острието на
бръснача и за областта на корема, гърба или раменете. Предимствата му
са, че е много бързо и лесно. Но недостатъците са: риск от поява на
врастнали косъмчета, както и това, че ефекта е изключително краткотраен.

Трайност: На втория ден вече се усеща как косъмчетата растат.

Праг на болката: 1/5 (и то само ако се порежете).


2. ДЕПИЛАТОАР


Депилатоарът представлява гел или крем, който атакува протеините в косъма и ги
разгражда. Резултатът е – космите се отстраняват от кожата толкова
лесно, сякаш никога не са били свързани с нея.

Най-подходящ за: Гърба, гърдите, ръцете и краката. Кожата на лицето и в областта на гениталиите
е твърде чувствителна за този метод на обезкосмяване.

Трайност: От 4 дни до седмица.

Праг на болката: 0/5 (Но ако имате чувствителна кожа, проверете съставките).


3. КОЛА МАСКА

Кола маската е лепкава смес, напомняща (и близка до) карамел. За
използването в домашни условия се предлага върху специални ленти за
по-лесна употреба. Тя просто отскубва космите от коренчетата.

Най-подходяща за:
Оформяне на веждите, премахване на космите от ушите и врата, краката,
подмишниците и ръцете. Кола маската е твърде болезнена процедура, за да
се използва в областта на гениталиите. Но ако ви стиска можете да
опитате.

Трайност: Около 4 седмици.

Праг на болката:
5/5


4. ЕЛЕКТРОЛИЗА

С помощта на ултра тънка игла се прониква до основата на всеки косъм по
отделно. Системата използва електричество върху фоликулите на космите,
убивайки клетките, които ги създават. Веднъж унищожена тази клетка,
косъмът не може да порасне.

Най-подходяща за:
В действителност електролиза може да се използва за всички зони на
тялото, но поради изключително бавната процедура (всеки косъм се
третира индивидуално), е препоръчително да се използва върху по-малки
зони, като веждите и врата.

Трайност: Завинаги. (Но този резултат изисква много време.)

Праг на болката: 3/5


5. ЛАЗЕР

Лазерът унищожава корените на косъмчетата, не убива клетките. Технически е
възможно на същото място да порасне друг косъм, но в действителност е
много рядко.

Най-подходящ за: Гърба, гърдите, корема, раменете и областта на гениталиите. Дава най-добър
резултат при светла кожа с тъмни косми. Не се препоръчва за хора с руси
косми, а при тези с по-тъмна кожа е възможно да са необходими повече
процедури.

Трайност: В повечето случаи резултатът е постоянен, но са необходими редовни посещения в салона, докато не приключи процедурата.

Праг на болката: 3/5


От Гергана Кангалова

www.kozmetikata.com
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by cveti555 Вто 27 Яну 2009, 16:07

Ами какъвто и начин да изберат,мъжете е добре да имат по-малко космици! Еле тия дето излизат над яката на ризата бррррр
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by Tery76 Чет 05 Мар 2009, 12:33

cveti555 написа:Ами какъвто и начин да изберат,мъжете е добре да имат по-малко космици! Еле тия дето излизат над яката на ризата бррррр
Хихихи ужас ! Дето брадата им продължава към гърдите , а косата отзад продължава към гърба....отврат !!!!!!!!!
Tery76
Tery76
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by mama Пет 06 Мар 2009, 10:38

Честно да ви кажа приемам мъжете да се обезкосмеват на определени места,като подмишниците на гърдите(ако имат нужда)на интимните части,ама чак и краката да си минават с епилатор.......някак вече ми е грозно,къде остава мъжкото в тях?
mama
mama
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by cveti555 Пет 06 Мар 2009, 10:41

Естествено че без краката! Чак това не искам! Краката и ръцете им ги оставям Голяма усмивка Но за гърдите и интимните части съм непреклонна никак, ама никак не
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty За мъжката епилация

Писане by sa6ito Нед 02 Авг 2009, 22:48

Епилацията при мъжете Epilaciqta
Ако сте от мъжете, които се епилират, няма начин да не сте изпадали пред дилемата – къде да си махна космите, кога, как, има ли смисъл, ще боли ли... На жените им е лесно, при тях е даденост – те трябва да се с гладка и поддържана кожа по цялото тяло.
При нас обаче изникват много малки неудобства и притеснения – като започнем от начина за премахване на космите и стигнем до факта, че цялостното обезкосмяване на тялото не се нрави много на всички жени.

По кои части на тялото да си махнем космите?


Две са задължителните места от хигиенична и естетическа гледна точка – мишниците и интимните части. Просто няма място за съмнение, тъй като не само жените няма да го преглътнат, но и вие ще се чувствате кофти след като се запотите по рунтавите места и започнете да усещате собствената си миризма.

Краката – тук става въпрос за лични предпочитания. Ако се чувствате ок крата ви да са гладки и лъскави и не се притеснявате от скептичните погледи на косматите мъжаги, тогава действайте. По последни проучвания жените все повече харесват гладките мъжки крака, за разлика от преди 5 години, когато това си беше направо за подигравка. Много е важно колко са гъсти и тъмни космите на краката ви. Ако са светли и редки, не е болка за умиране, но ако приличат на окосмяване на шимпанзе, то няма за какво да се колебаете.

Тяло – леките косми на гърдите никога не са стоели зле. Само че всичко придобива друг смисъл, ако те не са „леки”, а тъмни, гъсти, бодат и дори понякога излизат през тениската ви. Тук е добре да се посъветвате с половинката ви (ако имате такава), защото много жени харесват да си лежат на възглавничка от косми. Други обаче не могат да понесат мисълта да се събудят с косъм в устата и да им излязат пъпки от окосмяването ви.

Епилацията при мъжете Epilaciqta.3
Ако имате сериозно количество косми на гърба, няма да крием, че имате и сериозен проблем. Махането – задължително! Просто няма две мнения по въпроса, особено ако питаме жените. В този случай направо действайте „мащабно” – махнете всичко, което старчи и боде от гърдите, корема и гърба ви, просто защото махането „на кръпки” не е никак естетично.

Ръцете – това вече бие по точки дори някои жени.Ако си изпросите епитет от сорта на „хомо” или „педал”, не се сърдете, проблемът е в стериотипите, които е изградило обществото ни. И все пак, ако ви харесва и се чувствате добре, няма защо да се съобразявате с хорското мнение. Важно е да отбележим, че епилираните ръце са нещо като последна спирка от тялото. Или с други думи – трябва да са епилирани всички други части и така да стигнете до ръцете, защото иначе комбинацията от косми на гърба и гладки ръце е меко казано комична. И още нещо – добре е да имате някакъв релеф и малко по-груби ръце, за да стои секси, а не прекалено женствено.



Какви методи да използваме за епилиране?

Разнообразието от продукти и техники за махане на космите е огромно. Добре е да намерите най-доброто за вас според търпението, издържливостта и финансите си.

Бръснача – няма по-любим от него за нас мъжете. Бързо, лесно, безболезнено, но... за кратко. За областта под мишниците и интимните части е за препоръчване, но не единствено с него и само когато ви се налага спешно. За гърдите обаче по-добре не правете тази грешка, защото ще почнете да бодете повече от кактуса на съседката.

Крем-дипелатоар и други подобни – много добро решение за мъжете. Също е безболезнено, но тъй като умъртвява косъма е малко по-трайно от бръсненето. Плюс това има различни видове според това за коя част на тялото ще го ползвате и така не създава кожни раздразнения, които са много типични след епилация на интимните части.

Кола маска – ако търпите на болка, няма какво да се чудите. Особено е подходяща за краката и тялото, защото там кожата не е много нежна, а и козметичката ще достигне местата, които на вас ще ви е трудно (например гърба). Ще се отървете от космите за 2-3 седмици и след това няма да са така гъсти и твърди. Съветваме ви обаче да не експериментирате и да не си правите кола маска сам, особено ако ви е за първи път. Има опасност да си докарате някоя рана и да остенете с половон епилиран крак, вместо с два. Когато вече сте ходили няколко пъти при специалист, може да предприемете тази крачка в домашни условия и най-добре да се оставите в ръцете на някоя позната жена.

Епилатор – иска се много търпение! Първият път ще ви се стори кошмарен и ще се чудите на акъла на жените защо си го причиняват. Само че веднъж свикнете ли, ще се убедите, че това е перфектен начин за обезкосмяване.


Епилацията при мъжете Epilaciqta.4Положителните страни:

-Обезкосмяването е трайно.

-Извършвате процедурата сам - не се съобразявате с часове при козметик и можете да си починете от болката, когато пожелаете.

-Не излиза много скъпо (само закупиването на самия епилатор).


Отрицателна страна:

-Редовната употреба на епилатор води до подкожен растеж на космите, което е доста неприятно. За да го избегнете, ви съветваме всяка трета епилация да е с бръснач.


Лазерна епилация – имате ли достатъчно пари, не се колебайте! Можете да третирате всяко място от тялото си, безболезнено е и след необходимите процедури (2-3 на брой), забравяте за космите няколко години. Лошото е, че все още цените са твърде високи и ако трябва да епилирате цялото си тяло, ще ви струва адски скъпо. Затова като за начало може да пробвате само с най-проблемната област, а за останалите ще действате по старо му.

След дълги проучвания, стигнахме до извода, че следният цикъл от начини за обезкосмяване, е най-удобен и икономичен:

1. Обръснете няколко пъти частите от тялото си, които искате да епилирате редовно.

2. След като сте сигурни, че всички косми са наравно израстнали от предни епилации, отидете на козметик, за да ви направи кола маска. Препоръчваме ви да отидете два последователни пъти .

3. Космите ви вече няма да са толкова груби и може да се пробвате да почнете обезкосмяване с епилатор. Предвид, че най-накрая сте привикнали на болката от кола маска и окосмяването ви сега не е така „закоравяло”, еиплаторът няма да ви се вижада никак кошмарен.

4. От тук нататък, започнете цикъл от 2 или 3 пъти махане с епилатор и един с бръснач.
Успех на начинаещите!


www.menbg.com
sa6ito
sa6ito
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by petia_18 Нед 01 Ное 2009, 20:04

Имам братовчед дето си ги маха и на краката и ръцете.Казва че се чувства по секси така. Голяма усмивка
petia_18
petia_18
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by Mery2105 Пет 06 Ное 2009, 10:22

mama написа:Честно да ви кажа приемам мъжете да се обезкосмеват на определени места,като подмишниците на гърдите(ако имат нужда)на интимните части,ама чак и краката да си минават с епилатор.......някак вече ми е грозно,къде остава мъжкото в тях?
ОХ напълно сам съгласна с теб и съм на същото мнение по въпроса искам маж до себеси а не кукла......хахахаха.....като КЕН приятеля на милата кукла БАРБИ Епилацията при мъжете 84556
Mery2105
Mery2105
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by Гост Пет 06 Ное 2009, 13:10

Ааа,да!Особено пък,ако са с едни 3-4 см черни косми...много мъжко нали? Епилацията при мъжете 84556
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by Mery2105 Пет 06 Ное 2009, 13:42

Епилацията при мъжете 84556 Зависи къде са тези чернииииииии косми.......ако са на едно определено място.....няма да споменавам къде Епилацията при мъжете 78814......мале чак се погнусих Епилацията при мъжете 59330
Mery2105
Mery2105
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by Гост Пет 06 Ное 2009, 14:37

Няма зависи тука...ако са на гърдите...ми как да го целунеш...работата ми е такава,че знам какво е мъж с косми ...ми...не е хубаво.Ако са тънки и светли,айде,ама черни,дълги и гъсти... Епилацията при мъжете 84556
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by Mery2105 Пет 06 Ное 2009, 15:08

моя хубавец си ми е русичък Епилацията при мъжете 765840 а иначе съм имала едно гадже което се епилираше и навсякъде беше като бебешко дупе.......как да не ти е мило и драго да го нацелуваш Епилацията при мъжете 765840
Mery2105
Mery2105
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by Гост Пет 06 Ное 2009, 18:19

Епилацията при мъжете 101311 А,видя ли сега?Дойде на мойта приказка! Епилацията при мъжете 101311
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by Tina Чет 28 Яну 2010, 21:53

Харесва ми но без краката.
Tina
Tina
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by lady sibel Сря 02 Юни 2010, 17:09

Определено съм за епилацията,но не навсякъде.Мисля,че краката са ми в много.Иначе за интимните части съм винаги за,както и за гърдите. Епилацията при мъжете 858478
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by Lindzi Вто 08 Юни 2010, 10:48

Моя се епилира мишките и интимните.
Баща ми и гърба включително, защото му пречи окосмението - все се изпотява, и ризите отделно го скубят, а и не обича да му се подават косми изпод дрехите.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by schatz Пон 14 Юни 2010, 22:35

И аз съм против силно обезкосмените мъже,ще ме комплексира ако краката му са по-гладки от моите Епилацията при мъжете 392713
Естествено интимните части и мишниците са си част от личната хигиена според мен те са задължение а не избор както например краката и ръцете
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by pumpal21 Сря 16 Юни 2010, 01:28

бих се присъединила към мнението на schatz
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by cveteto Пет 09 Юли 2010, 15:03

Моя също си епилира мишниците и интимните части.
Ама ми е много странно мъже които си епилират краката Епилацията при мъжете 749287
cveteto
cveteto
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Епилацията при мъжете Empty Re: Епилацията при мъжете

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите