Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

За или против предбрачните договори?

+10
Ani76
Далия
деси
cveti555
vilijov
gerito_81
Dani
nellyyy
mavi
mamazavinagi
14 posters

Go down

За или против предбрачните договори?

За или против предбрачните договори? Vote_lcap28%За или против предбрачните договори? Vote_rcap 28% 
[ 7 ]
За или против предбрачните договори? Vote_lcap32%За или против предбрачните договори? Vote_rcap 32% 
[ 8 ]
За или против предбрачните договори? Vote_lcap40%За или против предбрачните договори? Vote_rcap 40% 
[ 10 ]
 
Общо гласове : 25
 
 

За или против предбрачните договори? Empty За или против предбрачните договори?

Писане by mamazavinagi Нед 16 Мар 2008, 23:05

Това е моят въпрос. Кажете своето мнение . Усмивка
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by mavi Пон 17 Мар 2008, 14:07

mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by nellyyy Пет 21 Мар 2008, 08:53

Абе какви договори ви гонят,който ще живее с половинката си,не му трябва нито предбрачен договор,нито сключен брак.Това според мен предрасполага допълнително напрежение - моето е мое...АМА как така могат да живеят хора не знам,нали са заедно,всичко не става ли общо....Аз ли не ги разбирам тия работи?! Ами, ко да направя Чеша се по главата
nellyyy
nellyyy
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by Dani Пет 21 Мар 2008, 09:35

nellyyy написа:Абе какви договори ви гонят,който ще живее с половинката си,не му трябва нито предбрачен договор,нито сключен брак.Това според мен предрасполага допълнително напрежение - моето е мое...АМА как така могат да живеят хора не знам,нали са заедно,всичко не става ли общо....Аз ли не ги разбирам тия работи?! Ами, ко да направя Чеша се по главата

Напълно съм съгласна.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by gerito_81 Пон 14 Апр 2008, 09:41

абсолютно против
gerito_81
gerito_81
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Предлагат въвеждането на "срочен брак"

Писане by mamazavinagi Пон 14 Апр 2008, 11:07

Габриеле Паули от Христиансоциалния съюз - управляващата политическа сила в германската провинция Бавария, предлага в своята агитационна кампания за вътрешнопартийните избори въвеждането на брак за определен срок.

Целта на тази странна"социална мярка" според Габриеле
е да се спестят разноските по евентуален развод, ако даден брак не
функционира. Тя самата е разведена и смята, че за хората с разбити
семейства щеше да е много по-добре, ако са били сключили,
например"7-годишен брак с опция за подновяване".

Това значи, че
след изтичането на 7-те години брачните отношения ще бъдат прекратени
без юридически формалности, а ако всичко в семейството е нормално,
бракът автоматично се остава в сила за нов срок.

Вътрешнопартийните избори са насрочени за 29 септември и социолозите дават 24-процентен шанс Габриеле Паули да бъде избрана на мястото на сегашния лидер на ХСС Едмунд Щойбер.


източник: Actualno


Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by vilijov Пет 18 Юли 2008, 16:15

Dani написа:
nellyyy написа:Абе какви договори ви гонят,който ще живее с половинката си,не му трябва нито предбрачен договор,нито сключен брак.Това според мен предрасполага допълнително напрежение - моето е мое...АМА как така могат да живеят хора не знам,нали са заедно,всичко не става ли общо....Аз ли не ги разбирам тия работи?! Ами, ко да направя Чеша се по главата

Напълно съм съгласна.
vilijov
vilijov
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by cveti555 Чет 21 Авг 2008, 17:10

Абе всички не сме съгласни дотук с предбрачните договори,ама нещата всъщност не изглеждат точно така.Естествено че когато заживееш с някой ,за по-дълго време,всичко става общо за ползване. Но ако се стигне до развод,нещата не стоят точно така.Не говоря за делби от рода на:печката моя,телевизора твой.
Говоря за съюзи,в които партньорите имат собствен бизнес.Става въпрос за много пари.
Е,ако сте в такава ситуация и един ден мъжа до вас се окаже мухльо,гад и какво ли още не.Едва ли ще искате да разделите имуществото си с него!
Освен това при заможните партньори в тия договори се упоменава и издръжка ,която мъжа ще плаща на жена си ,ако се разведат.Така че лично аз не виждам нищо лошо в предбрачните договори,там където има какво да се губи.
В крайна сметка романтиката си е романтика,но сиренето е с пари!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Вариант на предбрачен договор

Писане by mamazavinagi Пон 27 Окт 2008, 12:45

Аз, долуподписаната, с ясна мисъл и добра памет, се задължавам:

1.
Послушно да имитирам оргазъм в тези случаи (които са малко вероятни), в
които не изпитвам такъв, след като моят пиян мъж „цели” пет минути се
вторачва в мен, диша тежко и хрипти като стар астматик.

1.01 Да реагирам така, както гладна кокошка сънува просо.
1.02 Да не искам никакви "предварителни ласки".

2.
Аз съм напълно съгласна да поемам цялата вина върху себе си, тъй като
това се явява основната роля на жената във взаимоотношенията й с мъжа.
Така, например, жената е виновна, когато мъжът й се е ударил в банята
или любимият му футболен отбор пада. Това се обяснява със сложни научни
факти, недостъпни за женския ум. Женската вина намалява само, когато по
време на произшествието тя не се намира наблизо.

3. Всеки път,
когато се съберем с приятели, аз съм длъжна да разказвам за повишената
сексуалност на мъжа и за това, че на размерите на неговият член може да
завиди и слон...

3.01 ..а също така мога да спомена и за неговото изключително поведение в леглото...
3.02 ..особено в присъствието на НЕГОВИТЕ приятели.

4.
След секс ( който аз няма да наричам "любов" ), няма да искам от мъжа
да ме прегръща с часове, докато го заболят ръцете. А също така ще взема
всякакви мерки моето окосмение да не дразни съпруга ми.

4.01 Никога няма да назовавам половия член на мъжа със забавни галени имена.

5.
В леглото се задължавам послушно да приемам всяка поза, която е удобна
на мъжа. Особено предпочитание ще отдавам на позицията, в която всички
физически усилия се извършват от мен, а мъжът просто неподвижно лежи и
си почива.

5.01 Обещавам да прекарвам във фитнес залата поне 2
часа дневно, за да се поддържам в добра форма и да накарам мъжът, даже
при прекомерна употреба на алкохол, да не си помисля за 9-тия месец на
бременността.
5.02 Съгласна съм никога на глас да не споменавам за
наченките на плешивост у мъжа, както и да сравнявам неговата глава с
диня или друго подобно.
5.03 Обещавам щателно да премахвам всички ненужни косми по тялото си.

6.
Когато се разделим, съм длъжна да не спя с нито един от неговите
приятели или колеги. Или въобще с някой, който той познава. А в случай,
че такъв мъж се опитва да ме заговори, то аз тържествено ще му съобщя,
че „повече не мога да обичам друг мъж ".

7. Давам си сметка,
че управлението на сложни механически и електронни предмети като
автомобил, електронна игра и дистанционно, изискват повишени
способности у жената. За да не ставам за посмешище, се задължавам да
поверя тези устройства на мъжа.

7.01 Това не се отнася за следните домашни принадлежности: ютия, пералня машина, микровълнова печка, хладилник, газов котлон!

Запозната съм с условията на договора и съм напълно съгласна




_________(подпис) Търкалям се от смях Търкалям се от смях Търкалям се от смях
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by Гост Пет 31 Окт 2008, 10:45

cveti555 написа:Абе всички не сме съгласни дотук с предбрачните договори,ама нещата всъщност не изглеждат точно така.Естествено че когато заживееш с някой ,за по-дълго време,всичко става общо за ползване. Но ако се стигне до развод,нещата не стоят точно така.Не говоря за делби от рода на:печката моя,телевизора твой.
Говоря за съюзи,в които партньорите имат собствен бизнес.Става въпрос за много пари.
Е,ако сте в такава ситуация и един ден мъжа до вас се окаже мухльо,гад и какво ли още не.Едва ли ще искате да разделите имуществото си с него!
Освен това при заможните партньори в тия договори се упоменава и издръжка ,която мъжа ще плаща на жена си ,ако се разведат.Така че лично аз не виждам нищо лошо в предбрачните договори,там където има какво да се губи.
В крайна сметка романтиката си е романтика,но сиренето е с пари!

Склонна съм да се съглася с това мнение, защото наистина по някога нещата опират до парите, но аз лично не бих сключила подобен. А тези примерните са много забавни.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Брачен договор

Писане by деси Пон 30 Мар 2009, 16:04

За тези който искат брачен договор.

За разлика от много други държави, в България брачният договор не се предвижда от законодателството на страната. За уреждане на имуществените отношения по време и/или при прекратяването на брака е допустимо да се сключи нотариално заверен граждански договор. Дори и в този случай, договорът може да се оспори предвид отредените от закона задължения на съпруга и съпругата.

Какво представлява брачният договор?

Брачният договор е писмено съглашение между бъдещи и/или настоящи съпрузи. Посредством този договор се уреждат имуществени отношения по време и при прекратяването на брака. Обикновено в договора са посочени имуществото на всеки един от двамата, придобито преди брака, както и техните дългове, и какви ще бъдат имуществените отношение по време на брака. Брачният договор, сключен преди брака, уточнява разделението на имуществото и изплащане на издръжка на съпругата при евентуален развод. Някои законодателства допускат в брачния договор съпрузите да се споразумеят и относно личните си отношения и положението на децата.

От кого се сключва брачния договор?

Брачният договор е двустранен. Страни по брачния договор могат да бъдат встъпващите в брак, понякога и техни законни представители, а също и настоящи съпрузи. В САЩ страни по предварителен договор могат да бъдат не само лица, които възнамеряват да встъпват в брак, но и членове на семействата на съпрузите, когато се уговарят имуществени права като плащането на зестра.

Може ли да се сключи (или промени) брачен договор след сключване на брак?

Съществуват два периода на сключване - преди и след формалното сключване на брака. Във Франция и Полша се допуска брачен договор само преди гражданската регистрация. В Италия сключването е възможно само след брака. В Ирландия брачният договор може да бъде сключен по всяко време - преди сключването на брака - при годеж и през време на брака до прекратяването му.
Договорът може да бъде променен или прекратен след сключване на брак единствено чрез писменото съгласие на двете страни. Такава възможност е предвидена в законодателството на Дания, Швеция, Естония, Русия, Холандия. В други държави, като Белгия, Франция клаузите на брачния договор могат да се променят само по съдебен ред и ако това е в интерес на семейството.

Какво съдържа брачния договор?

Чрез сключването на брачен договор страните могат свободно да уреждат всички имуществени отношения помежду си. Брачният договор може да съдържа и клаузи, регламентиращи лични отношения между съпрузите /Белгия, Великобритания, Испания, Молдова, Русия, Таджикистан, Узбекистан, Франция, Швейцария/ и да урежда издръжката между страните.
В съдържанието на брачния договор не може да се включват клаузи:
-с които се ограничава правоспособността или дееспособността на съпрузите;
-правото на съпрузите да се обърнат към съда за защита на своите права;
-предвиждащи положения, ограничаващи правото на нуждаещия се нетрудоспособен бивш съпруг да получава издръжка;
-с които се поставя единият от съпрузите в крайно неблагоприятно положение или противоречат на основните начала на семейното законодателство.

Кога се сключва брачен договор?

Брачни договори се сключват в най-общият случай, когато съпрузите не желаят законът да диктува как да бъде разделено тяхното имущество при евентуален развод. Използват се при втори брак и наличие на деца и имущество от първия брак, с цел да бъде запазено имуществото за децата от първия брак. Но все повече нараства броя на брачните договори, сключени при първи брак, при хора, които не искат тяхното имущество, придобито преди брака да бъде загубено при развод.

Валидно ли е съглашението между партньори по фактическо съжителство след сключването на брак?

Това съглашение представлява договор между две пълнолетни физически лица, от различен или един и същ пол, с цел да се уреди тяхното съжителство. Тази постановка узаконява фактическото съжителство между партньори, които не са сключили брак, но живеят заедно. В повечето държави това съглашение е невалидно след сключването на брак и изисква сключване на брачен договор, заместващ всяко едно предишно съглашение.
Някои хора мислят, че брачните договори за недоверие в любовта на човека, с който ще сключим брак. Вярваме, че любовта ни е достатъчно силна и няма да съществуват пречки за да продължаваме да бъдем толкова щастливи, колкото сме и сега. А Вие как мислите!? Изразете своето мнение във форума.

Източник
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by Далия Вто 31 Мар 2009, 09:28

След кратко колебание, гласувах с трета опция. Не съм изцяло За, нито пък против. Лично за себе си - не бих сключила такъв договор. Но има разлучни ситуации и за много семейни двойки може би е добре да се сключи такъв.
Далия
Далия
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by Ani76 Вто 31 Мар 2009, 18:42

Аз гласаувах'ЗА".Живея на семейни начала и може би затова така разсъждавам,в смисъл,че едно се казва,друго става.Както една мама е казала по-горе сиренето е с пари,ами то като се замислиш няма ли пари едно семейство се стига до раздори.Не виждам нищо лошо в това да има един предварителен брачен договр.
Ani76
Ani76
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by SSS Сря 15 Апр 2009, 13:52

Въпреки,че гласувах с "не съм сигурна" мисля,че трябва.Отначало всичко е розово,но впоследствие-не се знае...хората се променят.Аз останах сама с дете,без доходи и със заем,защото е на мое име.
SSS
SSS
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by Lindzi Сря 15 Апр 2009, 17:08

SSS написа:Въпреки,че гласувах с "не съм сигурна" мисля,че трябва.Отначало всичко е розово,но впоследствие-не се знае...хората се променят.Аз останах сама с дете,без доходи и със заем,защото е на мое име.

Съгласна съм с теб.

Не се знае как ще се промени животът, и дали човек ще се промени или не. Това е една застраховка!
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by mimi_dani Сря 06 Май 2009, 21:31

И аз мисля като вас.Не се знае как ще протече живота и докъде ще стигне.За това съм ЗА
mimi_dani
mimi_dani
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by petia_18 Пон 19 Окт 2009, 13:10

Против 31% Евала
petia_18
petia_18
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by Гост Пон 19 Окт 2009, 13:36

Абсолютно ЗА съм.В края на краищата я се замислете,ако сте щерка на милиардер и се появи човек с доста по-малки възможности...дали наистина е коректно при един евентуален развод той да получи половината,защото навремето сте били толкова влюбени,че сте смятали една такава възможност за глупава.А и този договор може да се преподписва така,че не виждам защо да е проблем.
Ще призная,че преди време и аз бях против,но....животът учи,а и аз пораснах!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

За или против предбрачните договори? Empty Re: За или против предбрачните договори?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите