Прародителите ни не са изглеждали така

Go down

Прародителите ни не са изглеждали така Empty Прародителите ни не са изглеждали така

Писане by bambolina on Вто 14 Апр 2009, 13:41

Прародителите ни не са изглеждали така Maimunski-jivot-11
Американски учени стигнаха до заключението, че преките предшественици на човека са се катерили трудно по дърветата и не са приличали на маймуни толкова, колкото смятат някои експерти, съобщиха в. "Дейли телеграф" и в. "Индипендънт".

Екипът на д-р Джереми деСилва от Мичиганския университет в Ан Арбър стигнал до този извод, след като изследвал скелети и глезенни стави на "хоминиди", живели преди повече от 4 милиона години. Те са живели сравнително кратко, след като хората и шимпанзетата са се разделили от общ прародител преди 4-8 милиона години.

Мнозина експерти смятат, че предшествениците на човека, както и ранните хора, са били подобни на шимпанзетата. Новото изследване опровергава това схващане и доказва, че древните хора не са били устроени да се катерят по дърветата.

Учените анализирали видеоизображения на шимпанзета в Уганда, за да проверят дали движенията на скелета им съответстват на твърденията, че ранните хора са се катерили по дърветата.

Изследванията върху подвижността на глезенните стави на хоминиди показват, че тя е по-близка до тази на съвременните хора, отколкото до шимпанзетата.

Глезенните стави на шимпанзетета са по-гъвкави и имат по-голяма свобода на въртене от тези на хоминидите.

Д-р ДеСилва пише в изданието на Американската академия на науките следното: "Ранните хоминиди може да са се катерили по дърветата, както съвременните хора понякога го правят днес. Изследването обаче показва, че вертикалното катерене и животът по дърветата не са били важна част от начина им на съществуване и придвижване."

www.actualno.com
bambolina
bambolina
Администратор
Администратор

Върнете се в началото Go down

Прародителите ни не са изглеждали така Empty Re: Прародителите ни не са изглеждали така

Писане by mamazavinagi on Сря 15 Апр 2009, 16:19

Е това направо ме уби - никога не съм вярвала на дарвиновата теория, ама не че сега вярвам, че приличаме на тия сладури Голяма усмивка

Това беше майтап. Наистина не мога да си представя, че първите така да се нарече човеци, са произлезли от маймуните, може и вярно да е, ама лично аз не мога да си го представя. Ами, ко да направя
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор

Прародителите ни не са изглеждали така Empty Re: Прародителите ни не са изглеждали така

Писане by Далия on Сря 22 Апр 2009, 09:23

В теорията на Дарвин никога не съм вярвала и аз.
Далия
Далия
упорит
упорит

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите