Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

+11
gerito_81
Cveti789
krasiraikova
fionna_sv
Тони-Рая
styyni
Lindzi
Далия
mavi
Tiny
mamazavinagi
15 posters

Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by mamazavinagi Нед 10 Май 2009, 10:12

Здравейте!
Искам да попитам, ако се сещате разбира се, кога махнахте решетката на кошарата на детето си, защото моята още спи в нея, а и на яслата казват, че я слагат в единствената кошара, която била до парното и всеки ден си я прибирам с мокри дрехи, защото се изпотявала докато спи. не стига, че им диша сухият въздух и все кашля, но това е друга тема. Благодаря предварително на тези, които ще се включат по темата. Усмивка
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by Tiny Нед 10 Май 2009, 11:01

Ние махнахме нашата решетка когато девойката стана на 2 години, след като една вечер тя се опита да излезе от друго място. Тогава репихме че е по добре да си слиза от предната страна на кошарката, вместо да и треперя да не би да реши да скочи откъм високата страна.
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by mavi Пон 11 Май 2009, 09:58

Нашата решетка я махнахме преди около месец и половина, тогава беше на 2 г. и 6-7 м. В началото ме беше страх да не пада, защото по принцип много се върти като спи, но за моя изненада като махнахме решетката и се "укроти" и досега е падал само веднъж. Разбира се пред легълцето съм му постлала, та ако пада да пада на меко.
Забелязах, че от както я махнахме иска да си спи в леглото, чувства се голям. До преди това все го слагах там заспал и събуди ли се с рев прескачаше решетките и идваше при нас.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by Далия Пон 11 Май 2009, 14:35

Моята малка кипра е на 2г.8м. и още не смея да махна решетката. Така като се замисля и на каката късно я махнахме. Даже не съм я махала, а направо я преместих на детско ъглово легло, май на около 4-годишна възраст.
Далия
Далия
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by Lindzi Пон 11 Май 2009, 15:17

На Лазар я махнах на 3 години. Но тъй като много се отвиваше, а решетката спираше одеалата, пак я сложих като я подпирах с едно столче.
Преди седмица, сам пожела да я махнем, защото каза че е голям. И не иска да спи като бебе, тъй като на село я махнахме, защото се счупи.
Досега не е падал от кошарата, но пред нея съм сложила една табуретка, хем да подпира завивките, които са големи, колкото нашите, хем да слага детето любима играчка, която ще спи с него и ще го пази.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by styyni Нед 17 Май 2009, 20:49

Аз все още не съм е махнала макар че сме големи на 2г.2м.,но много се върти като спи и по сигурно ми е с решетката.Има време не се притеснявам за това. Намигане
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by Тони-Рая Нед 17 Май 2009, 21:23

Рая е на 2Г и8м.,но все още не съм махнала решетката на кошарата и.Все ме е страх че ще падне,а и доста неспокойно спи. Усмивка Но в скоро време трябва да е махнем,нали вече сме големи Голяма усмивка
Тони-Рая
Тони-Рая
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by fionna_sv Сря 20 Май 2009, 13:19

На голямата си дъщеричка я махнахме, след третата година. Тогава тя сама пожела да я махнем. Но още като проходи й махнахме две решетки за да излиза сама от кошарката. А Алекс много се сърди, че още е с решетка. Нейното креватче, обаче е такъв модел, че не може да се махне цялата решетка, а сама три пръчки. Ще потърпи още и ще им сложим ъглови легла в детската стая.
fionna_sv
fionna_sv
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by Гост Чет 04 Юни 2009, 13:22

Мхнахме я когато беше на 3 години, но все още слагам столове, защото веднъж падна от креватчето и ме е страх. Но скоро ще махна и столчетата пък да видим как ще бъде. Важното е да не пада и да не се уплаши при падане.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by krasiraikova Пет 18 Сеп 2009, 10:59

Махнах я когато беше на 2г и няколко месеца,но сложих преградка
,
която се сваля и дига.
krasiraikova
krasiraikova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by Cveti789 Пет 18 Сеп 2009, 12:41

аз изобщо махнах цялото легло защот моя спи по леглата от 6 месечна възраст
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by gerito_81 Пет 18 Сеп 2009, 14:11

мисля че всяка майка решава според детето си
аз лично изтърпях неодобното малко детско креватче почти до една година и след това направо го изхвърлих и си купих голямо легло от типа на ъгловите легла
малката си спи много спокойно в него и много бързо свикна
gerito_81
gerito_81
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by blueflower Пет 18 Сеп 2009, 14:57

И аз мисля, че махането зависи от нуждите на детето. Големия батко го преместих на голямо детско легло на три години и не съм махала решетка. Малкия от десет месечна възраст я прескачаше и затова му я махнах. Кати за сега си кротува и креватчето е с решетка още. Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? 999340
blueflower
blueflower
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by Гост Съб 14 Ное 2009, 19:23

Махнахме решетката, когато Мими беше на 1г. и половина, за да може да слиза и да се качва сама. Тя много не спеше там, когато тръгна на ясла - на 1г. и 8 м., започна сама да иска и да отива да спи там.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by silvenaiv Съб 14 Ное 2009, 21:10

Не си спомням точно кога махнахме решетките, но беше някъде когато бяха на 1 1/2 год. С изключение на това ,че имаха по няколко падания нощем, свикнаха много бързо без тях.А от лятото спат и в отделна стая....сами.Почти са на 5 год.......
silvenaiv
silvenaiv
VIP- персона
VIP- персона


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by Гост Съб 30 Яну 2010, 21:19

На Валери я махнахме като стана някъде около 3 г.,а Габито е на1г. и още спи с нея.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by g-gimova Пон 01 Фев 2010, 15:05

моя син спи при мен на леглото от 1годинка,купихме му детско легло но нейска да спи сам,а и мен ме е страх,че щте падне много се върти и спи неспокойно понякога Усмивка
g-gimova
g-gimova
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by iena Сря 17 Фев 2010, 08:18

Здравейте! На нашият син махнахме от решетката само една пръчка и се получи еднин хубаж вход за леглото. Детето е много доволно, че може да излезе само, а няма и опасност да падне. Тогава беше на 2г. и 6месеца
iena
iena
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Кога да махнем решетката на детското легло- кошара? Empty Re: Кога да махнем решетката на детското легло- кошара?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите