Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Религията в детската градина

5 posters

Go down

Искате ли детето ви да учи религия в детската градина?

градина - Религията в детската градина Vote_lcap33%градина - Религията в детската градина Vote_rcap 33% 
[ 2 ]
градина - Религията в детската градина Vote_lcap33%градина - Религията в детската градина Vote_rcap 33% 
[ 2 ]
градина - Религията в детската градина Vote_lcap33%градина - Религията в детската градина Vote_rcap 33% 
[ 2 ]
 
Общо гласове : 6
 
 

question Религията в детската градина

Писане by Lindzi Вто 19 Май 2009, 21:31

Днес, получих Анкета, от градината на детето за религията и реших да Ви задам същите въпроси. Намигане

1. Според Вас, православната християнска религия има ли положително влияние върху формирането нравствената ценостна система в детската градина?

2. Одобрявате ли идеята за въвеждане на християнко вероучение, като безплатна допълнителна дейност по избор в детската градина?

3. Бихте ли записали Вашето дете да изучава православна религия?

4. Какви са Вашите очаквания от религиозното обучение?

5. Каква религия изповядвате?
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

question Re: Религията в детската градина

Писане by mariela82 Сря 20 Май 2009, 20:58

Да ти кажа често не съм сигурна.Днешното поколение е станало много озлобено,направо страх ме хваща.Ако има някакъв ефект върху децата защо не,но да се изучава основното,а не да е вманиачават до крайности.Аз съм си християнка и бих се съгласила Жаклин да изучава религията.Да знае светците,които почитаме и някои обичаи,да се учат да бъдат по-добри,но се съмнявам,че ще се получи.
mariela82
mariela82
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

question Re: Религията в детската градина

Писане by fionna_sv Сря 20 Май 2009, 21:12

Да аз бих записала децата си на християнско вероучение. Християнската религия по принцип има положително влияние върху формянето на ценностната система при човека. Религиозна съм, но не чак да изпадам в някаква крайност. По голямата ми дъщеричка я вземам с мен на църква. Интересно й е и е научила от мен доста неща за християнството. Ако бъде въведено такова обучение най много ще ме радва факта, че децата ще се запознаят с православната вяра и няма един ден да станат жертва на разпространилите се навсякъде сред нас секти. Който лично на мен ми се струват доста опасни.
fionna_sv
fionna_sv
любител
любител


Върнете се в началото Go down

question Re: Религията в детската градина

Писане by Lindzi Пет 22 Май 2009, 16:32

Мисля, че е много малко и няма да разбере материята.
Ако изучава в училище по имало смисъл. Аз съм учила и се запознах с традиции, добродетел, на уважение. Но днешните деца са просто ужасни и се подиграват на всичко.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

question Re: Религията в детската градина

Писане by Гост Пон 19 Окт 2009, 12:41

Вероучение-не,религии(история)-да и то в училище.Добре ще е децата да имат обща култура без да се зомбират!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

question Re: Религията в детската градина

Писане by mimi281977 Нед 23 Май 2010, 20:21

мисля,че в дец.градина ,е още рано.
mimi281977
mimi281977
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

question Re: Религията в детската градина

Писане by Dani Нед 23 Май 2010, 21:02

1. Според Вас, православната християнска религия има ли положително влияние върху формирането нравствената ценостна система в детската градина?

Мисля,че ще има положителна насока.
Да кажа,че в наща градина не се изучава религия!


2. Одобрявате ли идеята за въвеждане на християнко вероучение, като безплатна допълнителна дейност по избор в детската градина?

Нямам нищо против,стига да не е натрапчиво и фанатизирано!
3. Бихте ли записали Вашето дете да изучава православна религия?
Да,стига дадената информация да е поднесена съобразена с възрастта на детето-да кажем като приказка.
4. Какви са Вашите очаквания от религиозното обучение?

Лично моите очаквания от това са,че детето ще се запознае с неговата религия.Общо взето от къде и как произлиза неговата религия,без това да му насажда някакви дълбоки религиозни възгледи.


5. Каква религия изповядвате?
Въпреки,че нямаме брак,моето семейство е набожно(вярваме в Бог,ходим на черква палим свещичи и т.н.),но не сме религиозни!
Не сме за това всичко да става на всяка цена за религията-за мен това е фанатизъм-важи за всички религии.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

question Re: Религията в детската градина

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите