Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Диетата на Пиер Дюкан !

+24
Ani Dinkova
Mimoza
styyni
krasiraikova
sa6ito
ivikat
Lindzi
bambolina
Мисис *Здраве*
флоресита
teqnstal
Xandria
ani_dm
cveti555
деси
Schatzе
mamazavinagi
Bubsi
Dani
desimon
nellyyy
gerito_81
cvetiiv
mavi
28 posters

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by mavi Съб 11 Окт 2008, 16:11

Днес ми е вотри ден, ще гледам да съм стриктна. Вчера изядох 2 солетки
по невнимание и опитах една лъжичка от на малкия вечерята, срам ме е да пробвам
колко е топла. Ти ма преби Ако пак забравя и хапна нещо непозволяно, обещавам
да се самонакажа зад вратата. Голяма усмивка
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by флоресита Пон 13 Окт 2008, 00:07

Голям майтап с тая диета!!!
Няма да ви учудя ако споделя 4е от утре ве4е сериозно започвам.
Този понеделник няма мърдане,няколко дена липсвах от къщи ама като гледам тука глад се вихри Търкалям се от смях ,няма да остана по назад този път Евала
...Мави,при теб нещата сериозни ли са или ве4е изяждаш на детето цялата манджа Голяма усмивка ,ако нещо си се провалила по сериозно,да започваме от утре???...
Алекс до къде ли е докарала ударния режим...?
флоресита
флоресита
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by mavi Вто 14 Окт 2008, 15:05

флоресита написа:... ама като гледам тука глад се вихри ...

Какъв глад бе, моме?! С тоя режим не се гладува, просто се избягват група храни.


..Мави,при теб нещата сериозни ли са или ве4е изяждаш на детето цялата манджа Голяма усмивка
heaven heaven heaven
Вече четвърти ден съм на удърния режим и съм сериозна пък. никак, ама никак не

А ти се вземай в ръце, че иначе .... Ааааа не така, да ги
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by флоресита Чет 16 Окт 2008, 22:47

mavi написа:
Какъв глад бе, моме?! С тоя режим не се гладува, просто се избягват група храни.



Ми тва яденето на месо си е гадна работа...,неусетно просто спирам да ям,което пук от своя страна си е глад в най-чистата му форма! Razz ,което пък води след себе си поредния провал...защото ми пада пердето и ....се наяждам Срам ме еКолко кг свали мила?
флоресита
флоресита
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by mavi Пет 17 Окт 2008, 19:27

Не знам точно, защото кантара ми е много шантав, но мисля, че около 2. Чеша се по главата
Аз не искам да сваля кой знае колко, искам 5-6, но проблема ми е там,
че искам да сваля само от дупето и краката (то и без това нагоре вече нищо не остана Голяма усмивка )
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by флоресита Съб 18 Окт 2008, 13:19

mavi написа:....искам да сваля само от дупето и краката (то и без това нагоре вече нищо не остана Голяма усмивка )
Мда,трудна работа,обикновенно сваляме първо там където не искаме.Аз поне дебелея супер равномерно,от пръста на крака до върха на косата...изглеждам ужасно ,но равномерно,нищо слабо не ми е останало,апук за "ВИС-2",да не говорм...там положението е безнадежно Плаче ми се Плаче ми се Плаче ми се
флоресита
флоресита
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by mavi Нед 11 Яну 2009, 21:19

Има ли живи дюканки. Голяма усмивка След всички тия празници положението при мен е много зле. Трябва да я почвам пак, търся си компания. Усмивка
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Диетата на Пиен Дюкан

Писане by Мисис *Здраве* Сря 11 Фев 2009, 10:56

Аз съм твърдо против тази безумна диета. Всеки, който знае поне малко за въглехидратите, протеините и мазнините е наясно, че нашият организъм се нуждае от всеки един от тях, ежедневно. Не може организма да приема само белтъчини и то в количества, много над нужното за деня. Никога не бих правила тази диета.!!! 
Мисис *Здраве*
Мисис *Здраве*
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by bambolina Сря 11 Фев 2009, 12:50

Мисис *Здраве* написа:Аз съм твърдо против тази безумна диета. Всеки, който знае поне малко за въглехидратите, протеините и мазнините е наясно, че нашият организъм се нуждае от всеки един от тях, ежедневно. Не може организма да приема само белтъчини и то в количества, много над нужното за деня. Никога не бих правила тази диета.!!!

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 65084 Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 65084 Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 65084
Това може да го напише само човек ,който е чел достатъчно обоснована литература !!!
bambolina
bambolina
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by Lindzi Сря 11 Фев 2009, 13:30

Има един сайт за диети - казваш какъв ти е проблема и диетолог те съветва, коя е най-подходяща за теб!
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by mavi Сря 11 Фев 2009, 13:47

beni_vasi написа:Има един сайт за диети - казваш какъв ти е проблема и диетолог те съветва, коя е най-подходяща за теб!

И кой е този сайт? Срам ме е
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by ivikat Вто 30 Юни 2009, 13:09

кажете нещто повече за овесените трици
ivikat
ivikat
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by Гост Вто 30 Юни 2009, 18:49

Овесените трици имат малко калории, но много фибри и протеини. И докато в пшеницата има предимно неразтворими фибри, то в овесените трици е най-високо съдържанието на разтворими влакнини. Овесените рици са богат източник на ненаситени мастни киселини омега-3, регулиращи нивото на холестерола и помагащи за пълното усвояване на витамин С в тялото. Три супени лъжици овесени трици на ден понижават нивото на холестерола в кръвта с около 3%, при това ефектът е на лице и тогава когато се яде храна богата на мазнини. Веществото, което осигурява изчистването на високия холестерол е бета глюканът – разтворимо лепкаво влакно, което желира в храносмилателния тракт. Това възпрепятства абсорбирането и производството на холестерол и по този начин голяма част от него се отстранява от кръвния поток. Вклю(ване на повече влакнини в ежедневната диета би предотвратило и преяждането, защото се създата чувство на ситост.

НА мен не ми е ясно само защо в последно време почти всички свързват триците с тоя Дюкан Ядосан съм Моля никой да не го приема лично,нямах време да изчета всички постове,но тази диета е една от най-натоварващите за организма и съм напълно и категорично против.НЕ разбирам защо хората,подлагащи се на нея и убеждавайки се в отрицателните последствия за организма продължават да я прилагат!Какви ли не ЗА и Против съм изчела за нея.Няма такова нещо като ЗА ,която и да е диета,пък да не говорим за тази,която е очевадно,че копира диетата на Аткинс-диета,която дори диетолози отрекоха и обявиха за изключително вредна за правилното функциониране на организма.
И пак да повторя,никой да не ми се сърди,това си е мое мнение. Усмивка
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by Мисис *Здраве* Вто 30 Юни 2009, 22:10

Никой не ти се сърди бе сладка, и аз това съм написала по-нагоре в поста си. Това е безумна диета и не проумявам как се навивах хората да я правят. Но иначе това за овесените трици е добре написано, аз много обичам овесени ядки и трици.
Мисис *Здраве*
Мисис *Здраве*
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by mavi Вто 30 Юни 2009, 22:18

И аз не се сърдя, въпреки, че съм на обратното мнение. С този режим свалих 10 кг след раждането, без да си върна нито грам после, въпреки, че не я изкарах до края и така и не стигнах до 3 и 4 етап. Просто спрях с нея когато достигнах желаното тегло (малко бях несериозна срам ме е ). Знам, че има много лоши отзиви за режима, но на мен не ми повлия отрицателно, нямам никакви последствия, освен че се отървах от излишните килограми. Усмивка
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by Гост Вто 30 Юни 2009, 22:21

МАви,аз пък съм убедена,че не си я спазвала стриктно и затова не е имало и лоши последствия! Razz
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by Мисис *Здраве* Вто 30 Юни 2009, 22:30

Мави, добре че не си била стриктна че иначе.... Радвай се, защото покрай мен който е правил тази диета все проблеми си е докарал. При това по няколко накуп. Не може да се яде нон стоп протеини, това е абсурдно..... И без да е отричана навсякъде(макар че се радвам че постоянно се говори за вредата от нея), аз си я отричам напълно за себе си.
Мисис *Здраве*
Мисис *Здраве*
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Как да отслабнем според д-р Дюкан

Писане by sa6ito Пон 03 Авг 2009, 12:33



Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Cellulite
Ключът на успеха и популярността на диетата на д-р Пиер Дюкан се крие в това, че храненето не е забранено. Какво по-хубаво от това да отслабваме, докато се храним. Даже напротив, в неговия режим, за да е успешен, се „забранява” пропускане на хранене. Задължително е да се яде поне три пъти на ден – закуската не бива да се пропуска, трябва да се обядва и вечеря. Така както много правилни диетични режими препоръчват, добре е да има следобедна закуска, а при желание и възможност втора сутрешна закуска. Според диетичния режим на д-р Дюкан, можете да се храните колкото искате на ден, в неограничени количества. Но ще трябва да следвате непременно две-три други изисквания.


Първа особеност

За да отслабнете по режима на д-р Дюкан ще трябва да консумирате предимно храни, които съдържат основно белтъчини. Именно затова диетичният режим се определя като протеинов. За разлика от модерната преди години диета д-р Аткинс, която изключваше единствено въглехидратите от графата на позволените храни, д-р Дюкан ограничава освен тях и продуктите, които съдържат много мазнини. Така че храните, които се препоръчват в този протеинов режим са предимно чисти белтъчини, без въглехидратно съдържание, с малко мазнини.
Диетата се определя като протеинова не само, заради основно белтъчната храна, която се консумира. Диетичният режим на д-р Дюкан преминава през 4 етапа. Първият етап се състои от поемане само на белтъчна храна. Продължителността на този първи протеинов етап и това през колко етапа от диетата ще преминете е индивидуално и зависи от килограмите, които трябва да отслабнете.


Когато трябва да се свалят повече от 5 килограма се преминава през всички четири етапа на диетата. Средната продължителност на този първи ударен етап е 5 дни. Когато трябва да се свалят между 10 и 20 кг този период е между 5 и 10 дни. Ако трябва да се лишим между 5 и 10 кг, 3 чисти протеинови дни ще са достатъчни. За тези, които желаят да се освободят от не повече от 5 кг, трябва да са само един ден на белтъчна храна.


Режимът на д-р Пиер Дюкан обаче не оставя сами да определяме теглото, което е подходящо за нас и килограмите, които трябва да отслабнем. Той препоръчва и „назначава“ диетичния си режим след изчисляване на препоръчителното, здравословно за конкретния индивид, тегло. Този калкулатор е поместен на личния сайт на специалиста.


Калкулаторът му отчита ръста, наследствената склонност към напълняване, минимално постигано и максимално достигано тегло, килограми, които са поддържани най-дълго време без особени усилия, това дали са прилагани вече други диетични режими и какъв е успехът им, възраст, пол, брой прекарани бременности за жените, отчита и настоящото тегло. И най-важното, д-р Дюкан взима под внимание индивидуалната особеност на костната система, каква структура на костите притежаваме. Тестът за определянето на тази особеност е лесен и всъщност добре познат във фитнес центровете – измерване дължината на обиколката на китката. Три са степените, които включва д-р Дюкан: дали застъпваме пръстите си, само ги докосваме или не ги достигаме, когато обхващаме с палец и показалец на едната ръка китката на другата. Наблюденията са, че теглото, което определя калкулаторът за подходящо, е с 2-3 кг повече от желаното за жените. Така че режимът се стреми наистина да бъде здравословен.


Втора особеност

Предимно заради вида на храната, която се консумира по време на този режим, белтъчната, за да се избегнат състояния на констипация, в менюто всекидневно е включено приемането на 3 супени лъжици овесени трици. Това е може би една от най-трудните части за изпълнение на диетата, защото триците изискват специално набавяне. Намират се в диетичните магазини. Важно е да се отбележи, че овесените трици не могат да се заменят с овесени ядки. Ядките по принцип се изключват в този режим.
Овесените трици могат евентуално да се заменят с пшеничени, но с предупреждението, че те издуват корема, което ги прави по-малко подходящи. Желателно е овесените трици да се взимат до обяд. Обикновено могат да се поемат с чаша течност или да се объркат в чаша обезмаслено кисело мляко. Триците могат да участват и в храни, които да се изготвят по специални рецепти, включващи само позволените продукти в диетата.

www.Puls.bg
sa6ito
sa6ito
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by krasiraikova Нед 20 Сеп 2009, 00:40

Здравейте на всички.Тук не съм писала ,но хайде и на вас да се похваля ,
че с тази диета свалих 20кг Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 999340 Засега нямам проблеми и започвам 4 фаза
тези дни когато мога ще ви пусна снимка преди и сега Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 58058
krasiraikova
krasiraikova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by mavi Нед 20 Сеп 2009, 11:46

krasiraikova, браво на теб. Аз с тоя режим след сина си свалих 10 кг., сега с тая бременност качих повече, но като родя и спра да кърмя живот и здраве я почвам пак. Ще ми е интересно да видя снимки "преди" и "след". Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 999340
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by krasiraikova Сря 23 Сеп 2009, 23:59

krasiraikova
krasiraikova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by styyni Чет 24 Сеп 2009, 08:02

Поздравления Краси,много добър резултат Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 65084
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by mavi Чет 24 Сеп 2009, 10:59

Страхотен резултат, пълна промяна, браво! Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 999340
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by Mimoza Чет 24 Сеп 2009, 11:48

Браво, Краси.Поздравявам те за силната воля, но резултата е страхотен, браво. Супер
Mimoza
Mimoza
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by ivikat Чет 24 Сеп 2009, 22:10

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 733181
ivikat
ivikat
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Диетата на Пиер Дюкан ! - Page 4 Empty Re: Диетата на Пиер Дюкан !

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите