Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Избор и съвети на детските обувки!

2 posters

Go down

Избор и съвети на детските обувки! Empty Избор и съвети на детските обувки!

Писане by Dani Сря 22 Юли 2009, 01:56

Как да научим децата да завързват връзките на обувките си?

Избор и съвети на детските обувки! 282881-big

Някои деца се научават как да завързват обувките си със съвсем малко помощ и упражнения, но за повечето са нужни много повторения и упражнения, за да завържат собствените си обувки. Многократното показването може да е изморително за повечето родители, които предпочита да спестят няколко минути сутрин и сами да завържат обувките на детето си. Но, когато веднъж малкия научи сам да завързва обувките си, той се чувства изключително горд и равностоен на възрастните. А това може да бъде научено по-лесно, отколкото си мислите. Трикът е да намерите метод или комбинация от методи, които работят при вашето дете. Прегледайте краткият лист от съвети и трикове, които могат да помогнат на вашето хлапе да научи това умение.

Топ 6 на полезните съвети:

Мислите, че сега повечето обувки се закопчават с лепки, но връзването на обувките все още е крайъгълен камък на уменията, които детето трябва да усвои до 5-6-та си година. Обучението на децата да завързват обувките си може да бъде обезсърчаващо: детето може бързо да загуби интерес ако почувства, че задачата е твърде трудна за него или единият ден да изглежда, че е схванало нещата, а на другия напълно да е забравило всичко.

Не се страхувайте, имам няколко "трика в джоба си", които могат да направят обучението доста по-лесно и забавно. Всички деца учат различно, затова пробвайте няколко от по-долните методи, за да разберете кой работи най-добре за вашето дете:

1. Заешки ушички

Може би най-достъпния метод за обучение на децата да завързват обувките си е "Заешки уши".
- Кажете на детето си, че трябва да направи връзките на обувките като "уши на заек";
- Първо трябва да осигурите възел на главата на зайо. Вземете връзките и ги преметнете на "Х", после вземете едното ухо, промушете го в основата на "Х"-а и дръпнете краищата да се стегнат.
- Кажете "Сега трябва да дадем на зайчето уши". Направете връзките във форма на заешки уши.
- После кажете на детето, че "трябва да завържете ушите, за да не паднат". Направете още един "Х", използвайки "заешките уши", промушете едното ухо под хикса и затегнете.

2. Двуцветни връзки

Това е много полезен съвет, който може да направи обучението в завързване на обувки доста по-лесно. Вземете две връзки в различни цветове и ги разрежете по средата. После ги разменете и зашийте, така че да направите двуцветни връзки. Украсете чифт стари обувки с тези смешни връзки. Използването на двуцветни връзки може да е много полезно за деца, които не могат да запомнят кое е ляво и кое дясно. Вие може да използвате всеки от другите методи за завързване на обувки заедно с "двуцветните връзки"

3. Изрязани от картон обувки

Вземете картон и изрежете различни размери и видове обувки. Оставете вашето хлапе да декорира обувките по начин, по който желае. Пробийте дупки за връзките, като използвате химикалка. Отново употребете двуцветни връзки, но вместо да режете оригиналните, просто завържете две разноцветни връзки. Нанижете ги на картонената обувка и използвайте каквито искате методи за обучение. Някои деца намират за по-лесно и забавно да се упражняват върху обувки с много големи размери.

4. Катеричката и дървото

Това е забавен метод, който използва детска приятна история и движения, които помагат на децата да разберат и запомнят основните стъпки за завързването на обувките.
- Кажете на детето, че прави "коренът на дървото", когато вързва началния възел.
- Направете дърво от дълга и тънка клупа; детето да задържи клупата с дясната си ръка.
- С лявата ръка да държи другата връзка и му кажете, че катеричка обикаля дървото, скача в дупката под дървото и излиза от другата страна (то ще се нуждае да прехвърли ръцете си, което може да е трудно за някои деца).
- Много родители предпочитат този метод, защото той учи децата да завързват обувките си на една клупа.

5. Бързо мушкам в примката

Това е най-малко детския, но доста запомнящ се начин да научим детето да завързва обувките си на една клупичка. Учете детето си да завързва обувките по традиционния метод, но докато го учите повтаряйте "Правим примка, мушкаме и дърпаме". Правете това отново и отново, като повтаряте тази прости инструкции всеки път, когато детето започва да завързва обувките си, докато това не му стане втора природа.

6. Опити с играчки и книги

Ако искате да направите обучението в завързване на обувки по-забавно, помислете дали да не закупите на вашето дете играчка или книжка, които ще му помогнат само да се научи да завързва. Това е особено полезно за деца, които учат по-лесно като взаимодействат с играчките.

източник: www.kozmetikata.com
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Избор и съвети на детските обувки! Empty Как да избираме правилно обувки за детето

Писане by styyni Пет 08 Окт 2010, 23:34

Ярки обувчици, пъстри сандалки, красиви ботички – днес в детските магазини може да се намери всичко необходимо за детското краче.
Родителите могат да купят не детето си обувките, от които то се нуждаеи които са истинска радост за окото.Но ако се ръководите само от естетичните съображение, вие ще допуснете голяма грешка. Ортопедите заявяват, че 60% от случаите на дюстабана при децата се дължат на неправилно подбраните обувки.През първите години костите и връзките на детето не са достатъчно здрави, а стъпалото главно се състои от хрущялна тъкан ислой мазнини. Ако обувката е малка или неудобна, стъпалото започва дасе деформира, тъй като неговото окончателно „вкостеняване” става едвана 6-7 години.До 7-8 месечна възраст детето се нуждае от чорапки или терлички.Да го обувате с обувки не си струва, тъй като то няма да се чувствауверено върху собствените си крачета. Полезно е децата да ходят боси поземята, тревата, мокрия пясък, но не и да тичат върху твърдаповърхност. Децата до 3-4 години не трябва да носят сандали, меки платнени обувки (особено с гумена подметка), свободни и тесни обувки.Краката на детето трябва да се измерват на всеки 2-3 месеца.Трябва да се знае, че скоростта на растеж на детското стъпало в различната възраст е различна. На 2-3 годишна възраст стъпалото сеувеличава с 2-3 размера за една година. По-късно неговият растеж се забавя: когато детето тръгва на детска градина, кракът пораства с 2 размера годишно, а в ученическа възраст – 1-2 размера.Избирайки обувки за вашето дете, обърнете внимание на следните характеристики:
- Фирма и цена.
Детските обувки не трябва да са скъпи, но не трябва да бъдат иевтини. Всеки производител, наред със скъпите модели, предлага и обувкиот по-нисък ценови клас, но с добро качество. Избирайте обувки наприемлива за вас цена, но само от известни фирми, предлагащисертификат.
„Безименните” обувки могат да нанесат непоправима вреда навашето дете.
-Материал.

Най-комфортни условия предлагат обувките от естествена кожа: тя се разтяга, мека е и осигурява достъпа на въздух и изпарение на влагата. Вътрешната повърхност на обувките също трябва да бъде от натурални материали.
- Супинатор.
Обръщайте голяма внимание на наличието на супинатор. Това е плътното възвишение върху вътрешната страна на стелката с височина до1,5 см. Когато сводът на стъпалото се формира, супинаторът спомага заподдържане на неговата формата и коригира всяка стъпка на детето. Приортопедичните обувки супинаторът може да бъде твърд, с пластмасоваоснова и много висок, но тези обувки трябва да се купуват само полекарски препоръки.
- Подметка.
Тя трябва да бъде еластична, гъвкава и с анатомична форма. Товаще способства за създаването на необходимия ефект при ходенето на боскрак. Също така е важно подметката да не се хлъзга и да бъде лека.
- Ток.
Подметката на детските обувки не трябва да бъде абсолютноплоска: при слабо повдигане на петата теглото на тялото се разпределяравномерно по стъпалото. Това се отразява положително на стойката иосигурява правилното положение на гръбначния стълб: детето не сепрегърбва, не залита назад и запазва равновесие. На първите обувкивисочината на тока трябва да бъде 5-7 мм, а към втората година – 1-1,5см. Идеалният вариант е токът да бъде удължен към вътрешната повърхностна стъпалото.
- Задната част на обувките
.
Тя трябва да бъде висока, плътна, без шевове и гънки за да могатобувките да прилепват и правилно да фиксират стъпалото на детето.Избирайте тези обувки, които са с твърда задна част и закръглен връх.
-Бомбе.

Пръстите и стъпалото на детето трябва да бъдат фиксирани откаишките на сандалите. Не забравяйте, че пръстите на детето честопопадат между камъни, клонки и т.н. Ако детето играе в парк или гораили му предстои екскурзия, купете му обувки със затворена предна част,която ще го предпази от различните травми.
- Размер.

Обувките на трябва да бъдат малки или големи. Оптимален варианте между бомбето на обувката и пръстите на детето да остава около 1 см.През лятото краката отичат и се увеличават, а през зимата празнотопространство създава затоплящ ефект и не възпрепятства движението накраката по време на ходенето. Ако сте решили сами да купите обувки засвоето дете, предварително измерете дължината на неговото стъпало -отпетата до големия пръст. Можете да очертаете крачето на хартия и да гоизрежете.
-Връзки.
Детските обувки задължително трябва да имат регулируеми връзки,шнурове, ципове, които ще позволят обувките да прилепнат към крака надетето с оглед на неговите анатомични особености.
- Модел.
Обувките трябва да бъдат разделени на домашни и за навън. Задома използвайте олекотени, максимално затворени обувки с добравентилация.Ортопедите не съветват да обувате на детето си обувки, останали“по наследство”. Носените обувки не могат плътно да прилепнат към кракаи да го фиксират в правилно положение, а ако техният предишенсобственик е имал някаква деформация на стъпалото, обувката е“запомнила” тази особеност и тя ще пречи на детето.За да осигурите на краката на вашето дете не само комфорт, но и здраве, вие трябва да подхождате много отговорно към избора на обувки

Източник!
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Избор и съвети на детските обувки! Empty Re: Избор и съвети на детските обувки!

Писане by styyni Съб 30 Окт 2010, 09:18

Избор и съвети на детските обувки! Obuvki
Кой е правилният момент, когато трябва да купя първите обувки на моето
дете? Този въпрос си задават много често всички родители. Експерти
съветват, че най-добрият начин да се научи детето да ходи, е, когато е
босичко.
Първите стъпки
Започнат ли първите опити да се учи да ходи детето, то нека да е
босичко. По този начин детето има директен контакт със земята и усеща,
с помоща на множество нерви по ходилото, как да пази равновесие. Ако
подът в къщи е гладък и хлъзгав, обуйте на детето чорапи с непързаляща
се подметка. Те топлят крачето и му дават свобода на движение.
Първите обувки
Детето Ви се нуждае от обувки тогава, когато излиза на вън и се опитва
там да ходи. Преди да му купите обувки, си направете шаблон от картон
на ходилцето, тъй като децата често си сгъват пръстите на краката и
така може да се заблудите за номера на обувките.
Съвети за купуване на обувки
-Отвътре обувката трябва да е около 1-1,5см по-дълга от дължината на
крачето. Повечето модели обувки са със стелки, които се изваждат лесно
и така можете да премерите дължината.
-Опипайте обувката отвътре за шевове или ръбове. Тези могат да търкат крачето и да причинят болка на детето.
-Няма нищо лошо да купувате и обувки втора употреба, при условие, че не са напълно износени.
-Правете честичко(на 3 месеца) нови шаблони на крачето и проверявайте
обувките на детето Ви, дали все още му стават. Не забравяйте, детските
крачета растат много бързо!

Източник!

styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Избор и съвети на детските обувки! Empty Как да изберем детски обувки ?

Писане by styyni Пон 18 Апр 2011, 16:40

Избор и съвети на детските обувки! Baby-leg2

Оформянето на детското краче зависи от някои наследствени заболявания като рахит,
от начина на прохождане, от обувчиците, с които се обува и т.н. Кракът е
лесен за деформиране и поява на трайни контузии, както много други част
от тялото на малкото дете, затова е важно да познавате факторите, които
са в основата на изграждането на правилна стойка и свод на крака.
Съвсем малките, които все още не са проходили не се нуждаят от обувки.
Възможно е да обувате платнени обувчици на детето когато излизате за да
не прониква вятър и детето да не настива, но в домашни условия е
препоръчително да не използвате обувките. Добре е в тази възраст крачето
да е максимално свободно, затова не купувайте обувки, които имат здрави
закопчалки или подметки, пълзящото дете все още не се нуждае от тях.
От важно значение е начинът, по който детето ще проходи. Много нетърпеливи
родители прекарват дълго време в опити да научат детето да стои
изправено и да прави първите си крачки. Това е много погрешно. Децата
прохождат сами, когато тяхната физика е готова за това, обикновено около
първата годинка. Принудителното прохождане натоварва прекалено много
все още крехките и неоформени стави. Мускулите също не са в състояние да
издържат и носят тежестта на цялото детско телце. Прекалено ранното
прохождане оставя отпечатък върху стойката и походката на детето. Когато
родителят е надвесен и придържа детето, карайки го да крачи, то ходи с
издаден напред корем, а походката му е клатушкаща се. Ако детето проходи
по този начин, стойката му при ходене се запазва и след стабилното
прохождане, когато клатушкането наляво - надясно при всяка крачка вече е
изчезнало.
През първите две години почти всички деца имат
плоско стъпало, така че това не трябва да ви тревожи. Крачетата на все
още непроходилите деца са пухкави и сводът въобще не е оформен. Това
лесно се вижда при децата, които генетично имат много еластични ставни
връзки. При малко по-пълните деца вероятността ставите и глезените да се
деформират е още по-голяма, защото крачетата са най-натоварената част
от човешкото тяло, когато то се движи. Срещано явление е не само
стъпалото, но и целите крачета да се изкривят. Те обикновена заемат
форма на буквата "О" или "Х", пораади голямата тежестта на тялото.
Понякога крачетата се подкосяват и изменят. Това обикновено е временно,
защото при заякване на мускулите и ставите крачетата вече могат да носят
тежестта на тялото и спират да се подвиват по този начин. Обичайно
плоското краче се коригира и придобива свод около 2 до 3 години след
прохождането. Когато детето проходи правете всичко възможно то да има
възможността да бъде босо, не само в къщи, но и сред природата.
Естествени настилки като пясък и трева масажират стъпалата и те се
оформят правилно.
За оформяне на свода на крачето, най-голямо
значение имат обувките, които детето носи. На лице са и фактори като
наследствени заболявания като рахита, но повечето деформации се
получават поради незнание от страна на родителите. Ето с какво е
необходимо да се съобразявате при избора на детски обувки :
- Прохождащите имат нужда от обувки с възможно най-меки подметки, тип
"буйки", а по-стабилните обувки се купуват след реалното прохождане.
Причината малчуганите на тази възраст да нямат нужда от истински обувки
е, че децата започват да ходят на пръсти. Ако избързате и сложите
обувки, чиято пета е по-трудна за огъване, това ще пречи на бебешкото
ходенето. Петата ще убива и детето ще се опитва да предодврати твова
изкривявайки по някакъв начин крачетата си.
- Когато дойде момента за покупка на обувки, не ходете да избирате
каквото и да е без детето. Ако случайно това се наложи можете да
направите следното : Сложете детето право върху лист картон. Очертайте и
двете му стъпала възможно най-прецизно. Сравнете ги, защото е възможно
едното да е по-голямо от другото. В такъв случай използвайте по-голямото
за пробите. Обърнете внимание на височината и дебелината на крачето.
При избора на обувки изрязаното картонче трябва свободно да влиза в
обувката - да не е плътно опряно по страните, а пред палеца трябва да
има около сантиметър празно пространство. Най-малкият номер детски
обувки е 18-ти номер, които отговарят на краче с дължина 12 см. Един
номер на обувките е равен на 6,5 мм. Трябва да можете да пъхнете върха
на малкия си пръст между петата и форта.
- Когато ходите да
избирате обувки правете това на обяд или следобяд. При децата също както
при възрастните се наблюдава подуване на крачето след дълго ходене. Ако
не се съобразите с този фактор е възможно обувчиците да пристягат
крачето от един момент нататък всеки ден.
- Обувчиците, които купувате трябва да са достатъчно високи, за да
обхванат глезена на дететео. По този начин те спомагат детето да стои
изправено. За да си представите положението можете да си представите
какво е усещането когато сте обути с обувки за ски. Високата обувка
същото така предпазва глезена от изкълчвания.
- Купувайте обувки, които имат заоблен, а не остър връх.
-В тази ранна възраст проверявайте дали обувките все още са по мярка на
всеки месец и половина, два. Обикновено това е времето, за което крачето
израства и детето се нуждае от нови обувки.
- Харесването на
дадена обувка не изчерпва избора и. Хванете обувката за пръстите и за
петата и я извийте. Подметката трябва да е максимално гъвката, а
обувката да се изгъва до получаване на почти кръг без това да ви коства
голямо усилие.
- Много родители разменят детските обувки, защото те се сменят често,
а детето никога не ги амортизира много. Това е грешка. Подметките на
обувките са меки и заемат формата на крака. Стелката и подметката на
вече използвана обувка представлява нещо като отливка на крачето на
първото дете. Ако тази обувка бъде носена от друг, то не стелката приема
формата на крака, а обратното. Това само по себе си носи негативи за
развитието на свода и стъпалото.
- През първите години
избягвайте обувки с лепенки или ципове. Вярно е, че те са значително
по-удобни за децата на тази възраст, но лепенките се разхлабват с
носенето, същото важи и за циповете. Най-добър вариант са възките, които
позволяват обувката да се регулира в по-голяма степен.
-Фортът трябва да е твърд и изправен. Забранено е деца на каквато и да е
възраст да застъпят петата на обувките си и да ходят така независимо за
колко време. Причините за това са няколко. Застъпването оставя крака без
необходимата му опора. Петата представлява нещо като калъф, който
спомага за оформянето на стъпалото и свода на крака.
За да сте сигурни, че с детето двичко е наред следете подметките и стелките на
обувките. Подметките трябва да се износват равномерно, ако забележите,
че те са износени сякаш "под наклон" или че стелката не се е вдлъбнало
както обикновено, а е останало равна след продължително носене се
обърнете къл специалист ортопед. В ранна детска възраст пролеми от този
аспект се оправят лесно с носенето на ортопедични стелки.

Източник!
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Избор и съвети на детските обувки! Empty Re: Избор и съвети на детските обувки!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите