Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Имунна система!

+12
depiem
mimi281977
maggi
silvenaiv
styyni
blueflower
Lindzi
mimka
Мисис *Здраве*
Tiny
jenia
nellyyy
16 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Имунна система! Empty Имунна система!

Писане by Гост Сря 19 Мар 2008, 21:50

Как подсилвате имунната система на вашето дете?
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by nellyyy Пет 21 Мар 2008, 08:45

аз не правя нищо особено.за големия нямах и идея как може да се постъпва,но за малкия ме посъветва детски херург,приятел на семейството.когато има лека температура (37,3),не давам нищо,но меря често.това обикновено се случва при никнене на зъби.другото нещо,при направена имунизация,нашите педиатри тука обикновено препоръчват веднага да се сложи свещичка,да ама не.никога не съм ги слушала още от първата направена ваксина и малкия никога не е вдигал Т след имунизация.това е достстъчно на моя мъник да е здрав и лесно да се преборва с настинките и вирусите.общо взето от новородено го лекувам като възрастен,ако кашля - сироп,ако има Т - сироп,АБ в краен случай,но много рядко се е налагало.
nellyyy
nellyyy
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Стимулиране на имунната система

Писане by jenia Пет 21 Авг 2009, 14:28

Здравейте,малката ми госпожица е на 6 години и през зимата живот и здраве ще става кака Усмивка . До сега не съм и давала нищо за подсилване на имунната система за зимният сезон,но сега за да предпазим бебчо ми се иска да започна да и давам. Личната докторка ми препоръчва да и се сложи също и противогрипна ваксина .Предложете ми и вие нещо от което сте останали доволни. Благодаря ви предварително благодаря .
jenia
jenia
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by Tiny Пет 21 Авг 2009, 17:38

Аз изобщо не бих ти препоръчала противогрипна ваксина.
Много добри имуностимулатори са пчелния прашец, алоето, прополиса, чесъна.
За подробности питай Мисис Здраве, тя е нашия спец по здравето
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by Мисис *Здраве* Пет 21 Авг 2009, 17:57

Категорично не слагай противогрипна ваксина. Те съвсем не са така безвредни, а и не са за малки деца.
Най-добре да започнеш да даваш добър имуностимулатор. Така по естествен път ще подпомогнете имунната система. Аз ти препоръчвам една много лесна и добра схема за профилактика на имунната система: Започни да даваш на детето да пие гел от алое вера с боровинки, или нектара от алое с праскови Много е вкусен, подсилва имунната система, подобрява общият тонус на организма, дава му енергия. Може да комбинираш гела от алое със Абсорбент С - това е натурален витамин С, който е добавен към овесени трици за по-добро усвояване. Таблетките са дъвчащи и са много вкусни. Децата много ги обичат. Достатъчна е по една таблетка на ден. Но един съвет - скрий ги далеч от достъпа на детето, че ще свършат много по-бързо от нормалното Намигане
Мисис *Здраве*
Мисис *Здраве*
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by Гост Пет 21 Авг 2009, 18:09

Ейййй,изпреварихте ме този път!Абсолютно и категорично ПРОТИВ ваксината.Правилно са ти написали по-горе какво да даваш на детенце!НЕ забравяй и каляването!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by mimka Пон 24 Авг 2009, 23:08

[b]Миличка не се лъжи да слагаш противогрипна.Моята доки категорично забранява.Аз давам на големия си син мед с орехи и масло.
Моя приятелка с момиченце на 3г пък е доволна от продуктите на аквасорс
mimka
mimka
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by jenia Вто 25 Авг 2009, 17:16


Благодаря ви момичета за съветите. Аз също съм против ваксините започнах да и давам сутрин прясно мляко с мед. Да не забравя и многото плодове от градината на дядо които я зареждат с много витамини. От вашите съвети също ще се възползвам за което ви благодаря повторно. Имунна система! 465484
jenia
jenia
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by Lindzi Сря 23 Сеп 2009, 16:54

С клеева тинктура, хапчета с чесън и мащерка от Алое и Фърст за пръскане в гърлото.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by blueflower Сря 23 Сеп 2009, 21:23

На момчетата с витамин С и хомеопатични средства през есенно-зимния сезон и плодове и зеленчуци - целогодишно. На Кати, за сега, когато и поникват зъбки и давам витамин С и калциев глюконат за пет дни. На нея и правя прясно изцедени сокове всеки ден, и и давам пресни плодове и зеленчуци.
blueflower
blueflower
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by styyni Сря 23 Сеп 2009, 21:27

Аз давам Витамин С,осциокопциум,калциев глюконат.Сега пръскам и Алое Фърст Евала
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by Tiny Сря 23 Сеп 2009, 22:46

Само да вметна мами, че до навършване на 5-6 годинки , децата нямат изградена имунна система. Всички тези неща които правите за дечицата им помагат да се справят с болестите по леко и без антибиотици. Затова е особено важно да се пръска гърлото с продукти съдържащи прополис, тъй като той образува тънък филм върху лигавицата на сливиците и я прави устойчива на бактерии и вируси - а в гърлото е разположена първичната имунна система.
Така че давайки на децата витаминчета и други неща, не забравяйте за гърлото.
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by silvenaiv Пон 28 Сеп 2009, 09:00

Здравейте мами!!! Аз имам две почти на 5 годинки хлапета.Близнаци са и са момче и момиче.По принцип те не са боледували много.Може би защото педиатърката ни е хомеопат и ни е изписвала само хомеопатични лекарства когато сме имали нужда, но антибиотиците са ни "чужди". Но аз открих и едни много добри стимуланти за имун. система. Те са на Компанията AD Medichine и са много добри.Малко са скъпички , но си заслужава като се има предвит цените на антибиотиците.Предищните години съм им давала сиропчето For Kids а сега съм им взела Immune Support. Дава се само по един път на ден , аз обикновенно им давам преди детска градина по 5 мл.
silvenaiv
silvenaiv
VIP- персона
VIP- персона


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by Tiny Пон 28 Сеп 2009, 09:18

По много форуми бяха надълго и нашироко коментирани и сиропите и фирмата фантом която ги произвежда.
Имам много познати които в началото бяха доволни, а след това децата станаха хипер активни,имаха и др проблеми.
Не бих давала на децата си тези сиропи. Ама все пак всеки решава за собствените си деца.
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by maggi Пон 28 Сеп 2009, 09:23

Преди два дена ходих при една лекарка, която направи схема за пиене на имуностимуланти за Гого. Курса е 4 месеца, и ще го пробвам понеже мнооооого боледува и какво ли не опитахме. Но съм категорично против противогрипните ваксини.
maggi
maggi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by mimi281977 Вто 29 Сеп 2009, 13:40

витамин Ц,най-често давам
mimi281977
mimi281977
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by depiem Вто 06 Окт 2009, 22:55

здравейте!казвам се десислава и съм нова мама във форума!имам син ,йоан на 4 години!по повод имуннатат система,много чета и събирам всякакво информация!сина ми боледува почти всеки месец,какво ли не е пил ,но откакто е на градина ,2години е все така!лекарите в града ни са под всякакъв критерии и аз вече избягвам да го водя тук!много се радвам,че попаднах тук ,мога да науча много и от вас ,та дано успея да създам някакъкв имунитет на детето си !!
depiem
depiem
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by Гост Сря 07 Окт 2009, 12:11

depiem написа:здравейте!казвам се десислава и съм нова мама
във форума!имам син ,йоан на 4 години!по повод имуннатат система,много
чета и събирам всякакво информация!сина ми боледува почти всеки
месец,какво ли не е пил ,но откакто е на градина ,2години е все
така!лекарите в града ни са под всякакъв критерии и аз вече избягвам да
го водя тук!много се радвам,че попаднах тук ,мога да науча много и от
вас ,та дано успея да създам някакъкв имунитет на детето си !!

Ако искаш сподели ти как се грижиш за имунната система на детенцето!Ето малко помощ и от нас,мисля,че тук ще намериш доста инфо:

Заповядай!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by gerito_81 Сря 07 Окт 2009, 14:07

ние след като тръгнахме на ясла имаме вече проблема с боледуването и отслабването на имунната система
сега почнах курс с Имунокинд хапченца пък ще видим
тези препарати с Алое и на пчелна основа могат ли да се намерят свободно по аптеките или са само чрез дистрибутори
gerito_81
gerito_81
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by styyni Сря 07 Окт 2009, 14:11

Гери,за Алоето мога да те насоча към нашия спонсор"Мисис Здраве",аз лично от нея си го поръчах,можеш да и пишеш на лични и да се разберете. Усмивка
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by depiem Чет 08 Окт 2009, 07:57

Много благодаря за информацията!Живея в малък град,където няма хомеопат,да некажа,че и педиатрите ни са под всякаква критика!изписват огромноколичество антибиотици занай-малкото нещо или инжекции!Давала съм му имунокинд,инопренозин и преди две години някаква схема от лекарства,като ваксина!За съжаление при ремонт вкъщи съм загубила въпросната рецепта и дажене помня как се казваха!Ще следя темата ,ще продължавам да ви чета,тъкмо навлизам в нещата с хомеопатията,за да почна да го лекувам така,че определено го натрових от аб!!
depiem
depiem
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by gerito_81 Чет 08 Окт 2009, 12:55

depiem
би ли споделила с мен мнението и впечатленията от имунокинд защото аз сега започнах да й ги давам и незнам въобще дали ще има смисъл
gerito_81
gerito_81
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by depiem Чет 08 Окт 2009, 14:21

здравей!!да си призная този имунокинд хич не му помогна,но йоан ужасно боледува!има голяма значение,възрастта,дали се разболява и тн.моя син е с ангина всеки месец,а през няколко с хрипове или плевмония!проблема ни е,че не се храни добре,по мое мнение ,от там трудно би му помогнало каквото и да било!давам му и аз имунокинд,яде ги като бонбонки,но не спира да боледува!пробвай,твоето детенце е по-малко,може да не боледува!!
depiem
depiem
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by gerito_81 Чет 08 Окт 2009, 19:48

не ми се вярва да не боледува ама като съм го почнала ще го пие какво да правя
ще опитам
но и ние много боледуваме по принцип и сега с тази ясла...
gerito_81
gerito_81
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by Dani Пет 09 Окт 2009, 20:01

Аз на моя му давам рибено масло и коластра.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Имунна система! Empty Re: Имунна система!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите