Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Спомени,стихове,фрази и други

+26
kiss
lusien
pumpal21
KALI
bisyto
diegito
maggi
Mery2105
iletoili
DivataKotka
mimi_dani
Ani76
pici
ividari
styyni
флоресита
Lindzi
mavi
^Dark_Girl^
mamazavinagi
Dani
Schatzе
teqnstal
деси
Дени :)
nellyyy
30 posters

Страница 11 от 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Пет 21 Май 2010, 13:54

Не забравяй таз малка пътека,
дето води към родния край
и пред нея – далеко, далеко
синевата зад хълма сияй.

Дето твоето сглъхнало село
тихо гасне край вития път
и от залезен дъжд оросени,
двете тънки тополки блестят.

А под тях като майчица свита
твойта родна къщурка блести,
сякаш тихо разпитва тъмите
ще се върнеш ли някога ти.

Ето, дрозда те вече приветства,
ето малката порта от плет,
и света на щастливото детство
изведнъж те обгражда отвред.

И седиш на триножката смаян,
и се питаш, по прежному млад:
как побра тази мъничка стая
толкоз шумен и радостен свят?

А нощта иде, ласкаво мека
и съня ти зашепва накрай:
не забравяй таз малка пътека
дето води към родния край.


Славчо Красински
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by KALI Пет 28 Май 2010, 16:16

Обичам живота коварен макар да е труден,суров защото в него се ражда едничката дума любов! Усмивка
KALI
KALI
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by pumpal21 Чет 24 Юни 2010, 23:12

От твоята обич с полъх на птица на нас ни стига даже частица! Какво да искаме от този свят? Да те имам е цял благодат.

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 439872zev6untzyt

Нека само обич топли твоите очи,нека щастие огрява пътя ти с лъчи,здравето ти да е спътник всеки божи ден да посрещаш сто години своя ден рожден.
мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 439872zev6untzyt

На жената,която ни вдъхва живот на жената,която ни даде любов на жената,която е винаги с нас всеки миг,всеки ден-всеки час.
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Сря 30 Юни 2010, 17:15

РЕЦЕПТА ЗА УСМИВКА

Как
се прави усмивка чудесна? - Ето ви рецепта съвсем лесна:

Най-напред
вземете супена лъжица мед, разреждате го с кафяна лъжичка изворна вода,
нарязвате два слънчеви лъча и слагате за аромат три капки от ябълков
цвят!

Бъркате минута без да спрете и с тази смес устните си
намажете.

Който ви види няма да се намуси и дори без да я вкуси
ще възкликне: "Ех, че усмивка сладка!"

Как е разбрал? - Това е
загадка.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by pumpal21 Сря 30 Юни 2010, 18:13

1. "Живей за днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде."

2. "Животът (Съдбата) е това, което се случва докато кроим други планове."

3. "Ревността е страх от превъзходството на другия."

4. "Обич и вечност не се римуват."

5. "Който ме харесва, не ме заслужава, а който не ме харесва, няма вкус."

6. "Човек е щастлив, когато притежава това, което сам обича, а не това което другите харесват."

7. "Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство рядко."Самюел Коулридж

8. "В живота можеш да вярваш само на себе си и то не винаги."

9. "Лесно е да умреш за човек, когото си обичал, но е трудно да намериш човек, за който да си заслужава да умреш."

10. "Щастието трае дотогава, докогато човек умее да го цени."

11. "Пепелта е по-велика от пръстта, защото е горяла."

12. "Да обичаш е по-лесно, отколкото да докажеш любовта си." Омир

13. "Живеят само влюбените, останалите просто съществуват." Уилям Шекспир

14. "Отмъщението не връща загубеното."

15. "Разумът може да заблуждава, но чувствата никога."

16. "Любовта е като розата - красива, но бодлива."

17. "В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна."Джон Стайнбек

18. "Човек трябва да живее така, че когато умре и на гробаря да му е мъчно."Марк Твен

19. "Ако на човек може да му се вярва договор не е необходим, ако не може да му се вярва - договора става излишен!" Пол Гети

20. "Не е важно да получиш това, което цениш, а да оцениш това, което получаваш."

21. "Поражение не съществува, докато човек не се признае за победен!"

22. "Дори да си на верен път, ако просто седнеш на пътя ще те прегазят!"

23. "Да обичаш, когато те обичат е човешко! Да мразиш, когато те обичат е жестоко! Да обичаш, когато те мразят е Велико!"

24. "Миг невнимание - цял живот умрял..."

25. "Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава."

26. "Скромността е за тези, които нямат други качества."

27. "Има един път към рая и на земята този път се нарича любoв."Аня Пенчева

28. "При липса на данни най-простото обяснение се приема за вярно.""Бръснач на Окам"

29. "Твоите успехи са и мои успехи, а моите успехи са си само мои успехи." Игор Джамбазов ("Шоуто на Слави")

30. "Трябва ли? Трябва!" Лудвиг ван Бетховен

31. "Ако съдбата ти затваря вратата, влез през прозореца!"

32. "Колкото повече, толкова повече!" А.А. Милн ("Мечо Пух")

33. "Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед... и това са две гърненца с мед." А.А. Милн ("Мечо Пух")

34. "Преградите духът ми победи..." Данте Алигиери

35. "Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете!" Франческо Петрарка

36. "Моите мечти нямат граници, аз винаги искам невъзможното." Александър Дюма

37. "Трагично е унищожаването на красотата при сблъскването и с действителността." Хъшове ("Албум девети трагичен")

38. "Вече знам - ще е вечна нашата любов! Тя никога няма да се сбъдне!"

39. "Красиво е това, което обичаме."

40. "Ако поне за миг мислиш за мен така, както аз мисля за теб, то бъди сигурна, че ще се срещнем отново."

41. "Един съвет - пази се! Една молба - не се променяй! Едно желание - не ме забравай! Една лъжа - не те обичам! Една истина - липсваш ми!"

42. "Свободата е на върха на копието!" Мигел де Сервантес ("Дон Кихот")

43. "Свободата е най-висшето благо!" Мигел де Сервантес ("Дон Кихот")

44. "Макар мълчанието да е злато, както казват, старай се тази мъдрост сам да нарушиш. Че две неща са неразумни - да мълчиш, щом трябва да говориш и да говориш в мига, когато трябва да замълчиш. Говори сега щом можеш - та нали ще дойде време цяла вечност да мълчиш." - X-Team ("True Headz VS. Fake Ones")

45. "Може да си само една личност на света, но за една личност си целия свят."

46. "Жената никога не забравя мъжа, който е можела да има, а мъжа никога не забравя жената, която не е могъл да има!"

47. "Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си." Паулу Коелю ("Алхимикът")

48. "Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства."Паулу Коелю ("Алхимикът")

49. "Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път."Паулу Коелю ("Алхимикът")

50. "По-добре да си обичал и да си загубил, отколкото никога да не си обичал." Свети Августин

51. "Човек трябва да е пожелал да умре, за да разбере колко хубав е животът." Александър Дюма-баща ("Граф Монте Кристо")

52. "Рани един мъж, за да станеш жената на живота му."

53. "Човек сам се ражда и сам умира, а през останалото време някакви хора непрекъснато се опитват да му досаждат." Любен Дилов-син

54. "Светът е прекрасно място и си струвам да се борим за него." Ърнест Хемингуей

55. "Винаги ще вярвам, че светът е прекрасен и хората са добри по природа. Ако това ме прави непригоден, добре! Предпочитам цял живот да бъда посредствен, отколкото да приема нечия жалка реалност." "Дуети"

56. "Да обичаме веригите си - те са нашата свобода." Рангел Вълчанов ("Шоуто на Слави")

57. "Който не е готов да умре, значи вече е мъртъв." Любомир Левчев ("Шоуто на Слави")

58. "Ние можем да наречем всяка истина грешна, ако не е придружена с поне една целувка." Фридрих Ницше

59. "Всичко хубаво се постига с цената на голяма болка." Тони ("На кафе")

60. "Щом за нежни думи късно е, значи идва ред на мръсните." Слави Трифонов

61. "В любовната аритметика едно плюс едно е равно на две, а две минус едно е равно на нула (нищо)." Платон

62. "Когато свещта гори по-кратко, гори по-ярко."

63. "Никога не плачи за това, което не плаче за теб."

64. "Приятелите са тези, които ще са с теб до гроба, и не защото заслужаваш, а защото тъй е речено от Бога." Георги Станчев

65. "Aко не умееш да говориш, научи се да мълчиш." Помпоний

66. "Когато тръгнеш да се изкачваш по стълбата на успеха, не бъди жесток с останалите, защото можеш да ги срещнеш на връщане." Таня
Богомилова ("Шоуто на Слави")

67. "Музиката е живот, а любовта - музика, следователно - животът е любов." Мария Илиева ("Шоуто на Слави")

68. "Имам си една сестрица - болката и един приятел - празнотата. Те превръщат думите ми в слово и страданието ми в красота."

69. "Най-същественото е невидимо за очите."

70. "Любовта е да раздаваш душата си без жал и мигом да забравяш кому какво си дал."

71. “Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш!"

72. "Този, когото носят на ръце, не знае колко е дълъг пътят до града." Нигерийска поговорка

73. "Щастието явно е направено, за да бъде споделяно." Жан Расин

74. "Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват." Виктор Грейсън

75. "Който е приятел на всички, не е приятел на никого." Аристотел

76. "Истинското приятелство идва, когато мълчанието между двама души е приятно." Дейв Тайсън Джентри

77. "Най-голямото щастие е да бъдеш обичан заради самия тебе или по-точно, да си обичан въпреки тебе." Виктор Юго

78. "Всеки може да е съпричастен със страданията на приятел, но е необходима много фина душа, за да си съпричастен и с успехите му." Оскар Уайлд

79. "Човек е част от себе си. Останалата част са неговите приятели."

80. "Ти виждаш нещата и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"" Джордж Бърнард Шоу

81. "Вярвам, че въображението е по-могъщо от знанието, че митът е по-могъщ от историята, че мечтите са по-силни от фактите." Робърт Фългъм

82. "Когато често се срещаме с дадени хора те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен." Паулу Коелю ("Алхимикът")

83. "Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш" Салвадор Дали

84. "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги." Хари Труман

85. "Опасно е да си искрен, освен ако не си и глупав." Джордж Бърнард Шоу

86. "Любовта, която получаваш, е равна на любовта, която даваш." Бийтълс

87. "Любовта е толкова голяма сила, че може да бъде надмината само от летенето." Мигел Де Сервантес

88. "Любовта не се състои в това двама души да се вторачат един в друг, а в това те да гледат в една посока." Антоан дьо Сент-Екзюпери

89. "Любовта е непреодолимото желание да си непреодолимо желан." Йохан фон Гьоте

90. "Омразата парализира живота; любовта го изцелява. Омразата обърква живота; любовта връща хармонията. Омразата помрачава живота; любовта го озарява." Мартин Лутър Кинг, Младши

91. "Нашите постъпки ни определят, както и ние определяме нашите постъпки." Джордж Елиът

92. "Човек е свободен в момента, в който пожелае да бъде." Волтер

93. "Единственият начин да имаш приятели е да бъдеш приятел." Ралф Уалдо Емерсън

94. "Мъжът не обича една жена, защото тя е красива, а тя е красива, защото той я обича."

95. "Понякога сърцето вижда това, което е невидимо за очите."

96. "При сблъсъка с любовта всеки става поет." Платон

97. "Поезията е това, което се губи при превода." Робърт Фрост

98. "Човек е истински мъдър тогава, когато знае, че не знае нищо." Сократ

99. "Всичко, от което човек трябва да направи, е да приеме невъзможното, да се справи без необходимото и да изтърпи нетърпимото." Катлийн Нори

100. "Това, което откриваш сам, е винаги по-вълнуващо от това, което някой друг ти показва - това е като разликата между истинската любов и нагласената сватба." Терънс Рафърт

101. "Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш." Волтер

102. "Не върви пред мен, може да не те последвам. Не върви зад мен, може да не те водя. Върви до мен и ми бъди приятел." Албер Камю

103. "Ако обичаш някого напиши името му в кръг, вместо в сърце, защото сърцата биват разбити, но кръговете се въртят вечно."

104. "Всеки чува, това което казваш. Приятелите слушат, това което казваш. Най-добрите приятели слушат това, което не казваш."

105. "Никоя жена не заслужава сълзите ми, а тази, която ги заслужава, никога няма да ме разплаче."

106. "Ентусиазмът е заразен. Ти можеш да започнеш епидемия."

107. "Ако всичките ми приятели скочат от мост, аз няма да скоча с тях, а ще бъда отдолу, за да ги хвана."

108. "На човек му отнема една минута да хлътне по някой, един час да хареса някой и един ден да се влюби в някой - но и един живот не стига, за да забрави някой."

109. "Ако можех да свалям по една звезда всеки път, когато си ме карала да се усмихна, цялото вечерно небе щеше да е в ръката ми."

110. "Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат в сърцето." Хелън Келър

111. "Понякога дори да живееш се изисква кураж." Сенека

112. "С истинската любов е като с призраците; всеки говори за тях, но малцина са ги виждали." Ларошфуко

113. "Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи." Джон Максуел

114. "Единственото нещо, от което трябва да се страхуваме, е самият страх." Франклин Рузвелт

115. "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя." Пабло Пикасо

116. "Ако искаш да се почувстваш богат, просто преброй всичките свои неща, които не си купил с пари."

117. "Този, който няма за какво да умре, няма за какво да живее."

118. "Всеки залез ни носи спокойствие, всеки изгрев ни носи надежда."

119. "Всеки човек умира, но не всеки човек живее истински." "Смело сърце"

120. "Надеждата ме води. Тя ме превежда през деня и особено през нощта. Надеждата, че след като се изгубиш от погледа ми, това няма да е последния път, когато ще те погледна." "Като рицарите"

121. "Една птица в ръката е по-добре от две в храстите." Английска поговорка

122. "Приятелското око е добро огледало." Ирландска поговорка

123. "По-добре е да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината." Китайска поговорка

124. "Дай на човек една риба и той ще яде един ден. Научи го да лови риба и той винаги ще има храна." Китайска поговорка

125. "Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш."

126. "Работи, сякаш не ти трябват пари! Танцувай, сякаш никой не те гледа! Обичай, сякаш никога не си бил нараняван."

127. "Трябва да си търпелив. Любовта не винаги е идеална. Тя си е просто любов" "Сватбеният агент"

128. "Мисля, че сексът е по-добър от логиката, но не мога да го докажа."

129. "Някои хора взимат и забравят, други дават и прощават."

130. "Не следвай път - върви, където няма път и остави следа."

131. "Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар
на страха си." Марк Твен

132. "Мечтай, сякаш ще живееш вечно. Живей, сякаш ще умреш днес." Джей
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Сря 30 Юни 2010, 19:31

Сватбено стихотворение

Когато един мъж обича една жена
за него няма непостижими цели.
Всяка преграда става трамплин
да надскочи своето его.

Когато една жена обича един мъж
за нея света се разлива в усмивка,
лятото се изсипва в избуялата ръж
и синчецът по клепките лепне.

Когато те двамата сплитат ръце
и поглеждат пред тях в синевата,
вече към хълма няма два пътя напред,
но само пътека достатъчно тясна.

Когато любовта си намери дом,
смехът на децата е ново начало.
Когато любовта си намери дом,
заветът отваря Небето изцяло.

Да казваме “Обичам те!”

Обичам те.
Перо от бяла птица,
звезда, откъсната
от всемогъща жрица.

Обичам те.
Дъга рисувана със пръсти,
езеро, попило
страсти кръстни.

Обичам те.
Сълза от грубост онемяла,
ръжда по устните,
от истината премълчана.

Обичам те
и друга дума просто няма,
която да сближава
ада с рая.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Сря 30 Юни 2010, 19:34

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Heart

СВАТБЕН ПОЗДРАВ

Усмихват ме празничните вести
радват ме днес хорските радости
развихрят се щастливите мечти
звънят гласове в чудни тоналности

Прелитат сияйни огнени балони
разцъфват омайни цветя като сезони
кънтят чудни поздрави във висините
огласят с менделсон и за напред дните

Събуждат влюбените брегове стрелите
гласове на арфи попълват тишините
потрепват под пръстите струни крилати
танцуват душите им под звездните знаци

Ваят от краските топли постели
поклащат се ритмите огнено сгрели
думите поемат по нишки изтънели
душите сякаш вече са трайно оживели

Днес отправям поздрави в куплети
заслушвам се в сватбените песни
диря все невероятните отенъци
от този щастлив ден на тези двамина

Публикувано от - kleopatrasv

Бъдете винаги млади, влюбени и щастливи !
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by KALI Нед 04 Юли 2010, 00:26

ЖиВоТъТ Е сЛаДъК
жИвОтЪт е МиГ-и То ВеЛиК.
АкО сИ оТкРаДнЕш, Ще Ти ТеЖи,
Но АкО гО иЗжИвЕеШ,
рАвЕн НяМа Да ИмАш Ти.
KALI
KALI
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Пон 05 Юли 2010, 15:52

Първият учебен часНИЕ ВЕЧЕ СМЕ ГОЛЕМИ,
НИЙ
СМЕ ВЕЧЕ В ПЪРВИ КЛАС.
С НОВИ ДРЕШКИ ПРЕМЕНЕНИ
ВЛИЗАМЕ
ЗА ПЪРВИ ЧАС.
А УЧИТЕЛКАТА МЛАДА
С
ПОГЛЕД МИЛ И ТОПЪЛ ГЛАС
КАЗВА:”ИМАМ ИЗНЕНАДА!”
ВСЕКИ
ЧАКА ВЪВ ЗАХЛАС...
ОТ ЧИНА БУКВАР НИ ГЛЕДА,
МАТЕМАТИКА
СЕ СМЕЙ,
РОДЕН КРАЙ Я ТИХО СЛЕДВА,
А ПЪК МУЗИКАТА
ПЕЙ...
ОТ СТЕНАТА ТОМ И ДЖЕРИ,
СЛАДКОДУМНИТЕ
БАНАНИ
ГЛЕДАТ КОЙ ЩЕ СЕ ЧУМЕРИ,
КОЙ НАЙ-МИРНО ЩЕ
ЗАСТАНЕ.
ЧАКАХМЕ СЪС НЕТЪРПЕНИЕ
ДА СЕ
СЪБЕРЕМ ВЪВ КЛАС.
ЩЕ ЗАПОМНИМ С УМИЛЕНИЕ
ТОЗИ ПЪРВИ,
ПЪРВИ ЧАС!
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by lusien Пон 26 Юли 2010, 21:42

Какво е да си майка?



мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 %D0%B4%D0%B0+%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B5%D1%88+%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B0
Ти - си на 1 година...
Тя - те храни, къпе, облича...

А ти й се отблагодари,
като плачеш по цели нощи и не я оставяш да поспи...
~ . ~ . ~
Ти - си на 2 години...
Тя - те научи да стоиш здраво на краката си и да вървиш уверено...

А ти й се отблагодари,
като побягваш всеки път от стаята, щом тя те повика...
~ . ~ . ~
Ти - си на 3 години...
Тя - приготви с огромно старание най-вкусните храни за теб...

А ти й се отблагодари,
като тайно изсипваш под масата онова, което е в чинията ти...
~ . ~ . ~
Ти - си на 4 години...
Тя - постави в ръката ти най-красивите цветни моливи и те научи да пишеш и рисуваш...

А ти й се отблагодари,
като оцвети и надраска всичките стени вкъщи...
~ . ~ . ~
Ти - си на 5 години...
Тя - те облече в най-новата ти и красива рокля и те пусна да си играеш...

А ти й се отблагодари,
като нагази още в първата локва, която ти попадна и се омаза цялата с кал...
~ . ~ . ~
Ти - си на 6 години...
Тя - всеки ден идва заедно с теб до училище...

А ти й се отблагодари,
като плачеш и крещиш “Не искам да ходяяя...” по целия път до там...
~ . ~ . ~
Ти - си на 7 години...
Тя - ти подари най-хубавата топка, която успя да намери и купи...

А ти й се отблагодари,
като още същия ден счупи с нея прозореца на съседите...
~ . ~ . ~
Ти - си на 9 години...
Тя - ти нае за теб най-добрият учител по пиано...

А ти й се отблагодари,,
като не учи нотите нито ден...
~ . ~ . ~
Ти - си на 10 години...
Тя - те кара с колата навсякъде, където поискаш – от уроците по танци до купоните и рождените дни на приятелите ти...

А ти й се отблагодари,
като всеки път скачаш от колата, дори без да погледнеш към нея и думичка да кажеш...
~ . ~ . ~
Ти - си на 11 години...
Тя - заведе теб и твоята приятелка на кино...

А ти й се отблагодари,
като й каза: “Ти седни на друго място, не тук до нас!”...
~ . ~ . ~
Ти - си на 12 години...
Тя - не иска да гледаш вредните за теб ТВ предавания и програми...

А ти й се отблагодари,
като ги пускаш винаги, когато нея я няма вкъщи...
~ . ~ . ~
Ти - си на 15 години...
Тя - те изпрати през ваканцията на летен лагер в чужбина...

А ти й се отблагодари,
като не й написа нито ред и дори една картичка не й изпрати от там...
~ . ~ . ~
Ти - си на 17 години...
Тя - ти позволи да отидеш с гаджето си на купон извън града...

А ти й се отблагодари,
като не се обади и се прибра вкъщи едва на разсъмване...
~ . ~ . ~
Ти - си на 19 години...
Тя - пое всичките ти разходи за университета, закара те с колата си до общежитието, пренесе ти багажа...

А ти й се отблагодари,
като не й позволи да те прегърне и целуне пред приятелите ти, като си тръгваше...
~ . ~ . ~
Ти - си на 21 години...
Тя - се опитва да ти даде съвет във връзка с професионалния ти живот и кариерата ти...

А ти й се отблагодари,
като й каза: “Аз няма да бъда като теб!”...
~ . ~ . ~
Ти - си на 22 години...
Тя - с гордост и умиление те аплодира на тържеството по повод дипломирането ти...

А ти й се отблагодари,
като й поиска пари за обиколка на Европа...
~ . ~ . ~
Ти - си на 24 години...
Тя - поиска най-после да я запознаеш с момчето, с което излизаш вече близо година...

А ти й се отблагодари,
като й каза, че ти ще прецениш кога да стане това...
~ . ~ . ~
Ти - си на 25 години...
Тя - плати всичките разходи по сватбата ти, толкова е развълнувана, но и много щастлива, да те види като булка...

А ти й се отблагодари,
като се пренесе да живееш на другия край на света...
~ . ~ . ~
Ти - си на 30 години...
Тя - се иска да ти даде някои полезни съвети за отглеждането на б***то...

А ти й се отблагодари,
като й каза да престане с тези остарели разбирания и примитивни методи...
~ . ~ . ~
Ти - си на 40 години...
Тя - ти се обади, за да ти напомни рождения ден на близък роднина...

А ти й се отблагодари,
като й каза троснато, че си затрупана с работа и й затвори телефона...
~ . ~ . ~
Ти - си на 50 години...
Тя - се разболя тежко и когато в края на седмицата ти отиде да я видиш, тя много се зарадва.

А ти й се отблагодари,
като й каза, че на стари години хората се превръщат отново в капризни и глезени деца...
~ . ~ . ~
И един ден ТЯ... си отива от ТЕБ...
В този миг всичко, което до тогава ти се е искало да направиш за нея, но не си намерила време или начин да го сториш, изведнъж се стоварва върху теб като мълния! И силна, пареща болка раздира сърцето ти...
~ . ~ . ~
Затова, ако Тя все още е до Теб,
сега я обичай по-силно от всякога! И направи така, че Тя да го почувства! Защото Тя го заслужава, повече от всеки друг човек в живота ти!!!
Тя - твоята Майка!...
lusien
lusien
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by kiss Чет 26 Авг 2010, 00:09

Когато мислеше,че не те гледам,аз видях,че закачи първата ми картина на хладилника и веднага поисках да нарисувам друга.

Когато мислеше,че не те гледам,аз видях как нахрани изгубено коте и научих,че е добре да си мил с животните.

Когато мислеше,че не те гледам,аз видях как направи любимата ми торта и научих,че малките неща могат да бъдат най-специалните неща в живота.

Когато мислеше,че не те гледам,аз чух да казваш една молитва и аз знаех,че някаде има Бог с когото винаги мога да говоря и се научих да вярвам в Господ.

Когато мислеше,че не те гледам,аз видях как приготви храна и я занесе на приятел,който беше болен и научих,че ние всички трябва да помагаме грижейки се един за друг.

Когато мислеше,че не те гледам,аз видях как отдели от времето и парите си,за да помогнеш на хора,които нямат нищо и научих,че тези които имат нещо трябва да дават на тези които нямат.

Когато мислеше,че не те гледам,аз видях как се грижиш за нашата къща и всеки в нея и научих,че трябва да се грижим за това,което ни е дадено.

Когато си мислеше,че не те гледам аз видях как се справяш с отгоеорностите си,дори когато не се чувстваш добре и научих,че би трябвало да бъда отговорен,когато порастна.

Когато мислеше,че не те гледам аз видях сълзите в очите ти и научих,че понякога биваш наранен,но няма нищо страшно в това да поплачеш дори.

Когато мислеше,че не те гледам аз видях как се безпокоиш и исках да бъда всичко онова,което бих могъл да съм.

Когато мислеше,че не те гледам,аз научих най-много от уроците на живота,които трябва да знам,за да бъда един добър и творчески човек,когато порастна.

Когато мислеше,че не те гледам,аз те погледнах и исках да кажа "Благодаря!"за всички онези неща,кото видях,когато мислеше,че не те гледам.
kiss
kiss
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by kiss Чет 26 Авг 2010, 00:11

Разказват, че веднъж в едно ъгълче на земята се събрали заедно всички човешки чувства и качества. Когато СКУКАТА се прозяла за трети път, ЛУДОСТТА предложила:
— Хайде да играем на криеница, а!?

ИНТРИГАТА повдигнала вежди:
— Криеница? Що за игра е това?

Тогава ЛУДОСТТА обяснила, че един от тях, например тя, започва - затваря си очите и брои до милион, а в същото време всички останали се крият. Последният, когото открият, започва да брои следващата игра и така нататък.

ЕНТУСИАЗМЪТ затанцувал с ЕУФОРИЯТА, РАДОСТТА заподскачала така, че успяла да убеди СЪМНЕНИЕТО, само АПАТИЯТА, която никога от нищо не се интересувала, отказала да участва в играта. ИСТИНАТА предпочела да не се крие, защото в края на краищата, винаги я откриват, ГОРДОСТТА казала, че това е абсолютно глупава игра (нищо друго не я вълнувало освен нея самата), СТРАХЛИВОСТТА не искала да рискува много-много.

— Едно, две, три, ... - започнала да брои ЛУДОСТТА.

Пръв се скрил МЪРЗЕЛЪТ. Скрил се той зад най-близкия камък край пътя, ВЯРАТА се издигнала в небесата, а ЗАВИСТТА се скрила в сянката на ТРИУМФА, който със собствени сили се изхитрил да се изкатери до върха на най-високото дърво. БЛАГОРОДСТВОТО много дълго не можело да се скрие, тъй като всяко място, което то си намирало, се оказвало идеално за неговите приятели: Кристално чистото езеро - за КРАСОТАТА. Хралупата в едно дърво - ами че това е за СТРАХА. Крилото на пеперудата - за СЛАДОСТРАСТИЕТО. Полъхът на вятъра - той е за СВОБОДАТА! И така, то се замаскирало в слънчевия лъч. ЕГОИЗМЪТ, напротив, намерил си едно топло и уютно местенце само за себе си. ЛЪЖАТА се скрила дълбоко в океана (а в действителност тя се скрила в дъгата), а СТРАСТТА и ЖЕЛАНИЕТО се спотаили в гърлото на вулкана. ЗАБРАВАТА, дори не помня къде се скрила, но това не е важно.

Когато ЛУДОСТТА преброила до 999999, ЛЮБОВТА все още търсела къде да се скрие, но вече всичко било заето. И изведнъж тя видяла прекрасен розов храст и решила да се скрие между цветовете му.

— Един милион, - изброила ЛУДОСТТА и се заела с търсенето.

Разбира се, най-напред намерила МЪРЗЕЛА. После чула как ВЯРАТА спори с Бога, а за СТРАСТТА и ЖЕЛАНИЕТО се сетила по това как трепери вулканът, след това ЛУДОСТТА видяла ЗАВИСТТА и се досетила къде се крие ТРИУМФЪТ. Нямало нужда да търси ЕГОИЗМА, защото мястото, където той се бил скрил, се оказал пчелен кошер, а пчелите решили да изгонят неканения гост. Търсейки, ЛУДОСТТА се приближила до ручея и видяла КРАСОТАТА. СЪМНЕНИЕТО седяло до оградата, чудейки се от коя страна да се скрие.

И ето че всички били намерени: ТАЛАНТА - в дъхавата и сочна трева, ТЪГАТА - в тъмната пещера, ЛЪЖАТА - в дъгата (за да сме честни, тя се криела на дъното на океана).

Не могли да намерят само ЛЮБОВТА.

ЛУДОСТТА поглеждала зад всяко дърво, във всяко поточе, на върха на всяка планина и най-накрая, тя решила да погледне в розовите храсти, започнала да разтваря клоните и чула вик. Острите шипове на розата наранили очите на ЛЮБОВТА. ЛУДОСТТА не знаела какво да прави, започнала да се извинява, плакала, молила за прошка и за да изкупи вината си, обещала на ЛЮБОВТА да стане неин водач.

И ето, от онова време, когато за първи път на земята играли на криеница, ЛЮБОВТА е сляпа и ЛУДОСТТА я води за ръка..
kiss
kiss
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Нед 14 Ное 2010, 16:57

ОСТАНИ ТАЗИ НОЩ

Остани тази нощ! Тук при мен остани!
Двете тежки врати любовта ни ще скрият,
ще ни пазят отвън тези неми стени.
За една нощ сами ще избягаме ние.
Ще избягам във теб, ще избягаш във мен.
В тиха златна гора ще потънеме двама
и ще гоним насън оня дивен елен,
който бяга във нашите сънища само!
Остани тази нощ! Като куче отвън
ще ни пази до утрото будният вятър...
Остани тази нощ!...Остани!...Остани!...
И прокарай ръка по лицето ми тъмно -
като в лист изпомачкан мойте бръчки махни!
А когато от наште целувки се съмне
и когато се вдигне небесният кош,
ти излез, разкажи по най-бързия вятър
за човешката обич и за нашата мощ -
и ще стане по-светла земята
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by iletoili Сря 17 Ное 2010, 13:12

Любовта е неустоимо желание да бъдеш неустоимо желан. /Марк Твен/

Любовта е единствения смислен и задоволителен отговор на проблема за човешкото съществуване. /Erich Fromm/

Любовта е като войната – лесно е да я започнеш, но трудно можеш да я спреш.

Любовта е ключът, който отваря вратите на щастието. /Oliver Wendell Holmes/

Ние обичаме, защото това е единственото истинско приключение. /Ники Джовани/

Една дума ни освобождава от всички тегла и болки на живота: Тази дума е Любов! /Софокъл/

Любовта е като огън, но дали ще стопли сърцето Ви или ще изгори до основи къщата Ви, е трудно да се каже. /Джоун Крофорд/

Любовта не познава свойта глъбина, додето не настъпи мигът на разлъка. /Джубран Халил Джубран/

Истинската любов не може да говори, защото истинското чувство се изразява по-скоро с дела, отколкото с думи. /Шекспир/

Да обичате не значи да гледате един в друг, а да гледате заедно в една посока. /А. Сент-Егзюпери/

Да любиш и да бъдеш любим е най-великото щастие на земята. /Хайне/

Любовта е чудо, ако вярваш в чудеса!

Да забраниш на човека да обича и желае значи да го лишиш от неговата същност./Хелвеций -френски философ/
Да обичаш значи да намериш в щастието на друг своето собствено щастие. /Лайбниц/

Да умееш да обичаш значи да умееш всичко. /Л. Н. Толстой/

Любовта е второто Слънце на света. /Джордж Чапман/

… любовта е дълготърпелива, пълна с благост, любовта не завижда, не се превъзнася, не се гордее, не безчинства, не дири своето, не се сърди, зло не мисли, на неправдата не се радва, а се радва на истината; всичко извинява, на всичко вярва, на всичко се надява, всичко претърпява. Любовта никога не отпада…./БИБЛИЯ, НОВИЯ ЗАВЕТ: 1-во Коринтяни 13 глава/

Любовта никога не идва в подходяща опаковка. / Здрач.Стефани Майър

Любовта не се лекува с билки./Овидий/

Хората преследват любовта. Чувстваме, че се нуждаем от тази любов, защото вярваме, че нямаме любов, защото не обичаме сами себе си. Преследваме любовта в другите хора, които са също като нас, очаквайки да получим от тях любов, докато те са в същото положение като нас. Те също не обичат себе си, така че колко любов можем да получим от тях? Ние просто създаваме по-голяма нужда, която не е истинска. Търсим любов, търсим справедливост и щастие. Търсим Бог, но Бог е в нас. /Дон Мигел Руис/

Любовта е като цигулка. Музиката може да спре сега или после, но струните остават завинаги. /Неизвестен/

Ние можем само да се научим да обичаме с любов. /Iris Murdoch/

Прошката е висша форма на любов./Reinhold Niebuhr/

Най-ценното притежание, което един мъж може да има на този свят е едно женско сърце. /Josiah G.Holland/

Ти не обичаш една жена, защото е красива. Тя е красива, защото я обичаш. /Неизвестен/

Любовта е поезията и слънцето на живота. / Белински/

Да обичаш – това означава да бъдеш направен от сълзи и въздишки, от пламък и вярност, докато станеш купчина пепел.“ Шекспир

„За да бъдеш щастлив в любовта не трябва да бъдеш сляп, но трябва от време на време да си затваряш очите.“ М. Ашар

„Да действаш в момент на страст е все едно да се впуснеш в море по време на буря“ А. Бошан
„Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш.“ Оскар Уайлд
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by teodorinkaaa Вто 14 Дек 2010, 12:30

Искам пак очите ти да зърна,
твоя поглед нежен и красив,
огъня в сърцето ти да върна
и денят ми пак да е щастлив.

Искам пак да ме прегръщаш,
с мен да си, когато ме боли.
Любовта ти като огън ме изгаря,
ние се обича ме, нали?

Искам те, недей да си отиваш,
искам да те следвам нощ и ден.
Тръгваш бавно, бавно ме убиваш,
но се връщаш пак при мен.

Обичам те през мъка и сълзи,
обичам те, но ме боли.
Да, грях е, трябва да призная,
но твоята любов ме води в рая.
teodorinkaaa
teodorinkaaa
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by teodorinkaaa Вто 14 Дек 2010, 12:32

Кажи ми, мили, как да те забравя,
щом огъня в сърцето ми гори
и болката във рана се превърна
и много, много ме боли.
Ти бе за мене слънце и небе,
в очите ти видях море,
но в него аз сега се давя
и няма кой ръка да ми подава.
Ти пак ще искаш да си с мене,
знам, характерът ти е такъв -
с любов обичаш да убиваш,
но мен не ще убиеш този път.



В нощ лунна и студена аз сънувах сън.
В мрак пуст и суров аз търсих теб, моята любов.
Тя бе чиста като сълза, но над нея падна мъгла.
Къде се криеш в тази тъма, ще те открие ли моята ръка?
Ще видя ли красивите очи, които така влюбено ме гледаха преди?
Гласът ти топъл чувам го в нощта. Обичам те, ела.
И тръгнах аз след теб в мъглата,
любовта чиста да открия и светлината.
И видях те в този миг, с тъй красив и светъл лик,
който щастие ми дарява и сърцето развеселява.
Зората раздели ме със съня, но все още помня аз нощта,
в която открихме любовта и радостта.
teodorinkaaa
teodorinkaaa
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Съб 29 Яну 2011, 11:56

НАПЪТСТВИЕ


Когато ти решиш да си заминеш,
недей си взема сбогом нито с мен,
нито с морето. . .
Иди си, без да се сбогуваш.
Отплувай до съседното пристанище -
до другото пристанище отплувай незабавно.
Там ще намериш пак и чайките, и ветровете,
и лодките със гърбове катранени.
Ще отпочиват пясъците кротко
и всички улици ще водят към морето. . .
Иди си, без да се сбогуваш.
По кея, опустял внезапно,
по облака, над залива застинал,
по дюните, внезапно занемели,
ще разбера, че вече си заминала.
Тъй сребърните малки риби идват
и недокоснали брега,
се стрелват пак
навътре във морето.
Аз дълго ще почуквам със лулата си
по камъка, горещ от светлина,
и ще си тръгна, без да я запаля,
оставил купчинка студена пепел
по камъка от светлината топъл.
Вълните ще шумят със белите си гребени
и този шум, дълбок
и тъмносин като морето,
ще спре до тебе,
тъмносин като морето там,
във другото пристанище.
Но ако сушата не ти предложи нищо ново,
ако в сърцето ти нахлуе властният й повик -
веднага си тръгни.
Ще те разтваря бално хоризонта,
брегът ще губи свойте очертания.
Морето има хиляди пристанища:
отплувай, без да се сбогуваш
с нито едно от тях.
Додето някой ден ще чуя смях,
ще чуя стъпки - бързи и отчетливи -


по стълбите на дървената къща
и върху устните си ще усетя устни
с дъх на море и нар.
И със затворени очи ще знам, че ти се връщаш.
Защото всичко край морето е море.
То идва, за да си отиде -
отива си, за да се върне пак.




Затуй недей си взема сбогом ни със мен,
ни със морето.
Иди си, без да се сбогуваш.



Иван Пейчев
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Zdned Съб 29 Яну 2011, 23:43

Спадове. След тях глава надигам.
Мисля си, че утре ще успея май...
Ала в тая държава пропита с интрига,
не оцелява лесно индивида. Знай.

Опитвам се онези да преборя.
Онези бюрократи без души.
С химери тръгнала съм да се боря.
Със някакви там, нямащи съдби.

От някъде дочувах много смътно
да се откажа. Че не ги боли.
Усещания нямали. Били безплътни.
Едни чиновници. Сакати. Даже зли.

Не го послушах онзи глас далечен.
И търсех справедливост, милост, знак.
Че нещо променило се е. Сън далечен.
Сънувала съм го в нощта на черен мрак.

Гише. Чиновник. Със лице на плъх.
На книжен плъх, но малко образован.
Монитор зад гишето мига. А отровен дъх
от отвора насреща ми пристига.

Поглежда ме със поглед на койот.,
подготвен жертвата си да разкъса.
Не ме интересува той. Тук моят е имот.
И искам просто да платя. Какво се муси?

Така се гледаме. И си мълчим.
От две страни. От тухли разделени.
А всъщност тука ние нищо не делим.
Отдавна някой готви собствени промени.

Той няма да е вечно там нали?
И може утре някъде да плаща?
Тогава ще усети, че боли.



Когато някой ден почукаш и няма кой да ти отвори,
а само дъжд, внезапно рукнал, плющи по немия прозорец.
Когато празна и студена се спусне в тъмното ръката ти
и замълчи като на сцена премръзналото ти очакване.
Когато с любопитни погледи не стрелят вече в теб съседите,
а някак безрезлично строги минават, без да те погледнат.
Когато улиците водят единствено към твойта къща,
където вече ти не можеш, а и не искаш да се връщаш.
Когато посред нощ проплаче дете внезапно във съня ти
и мериш стаята със крачки, защото няма, няма пътища.
Когато някой твойто име извика тихичко зад ъгъла –
ще разбереш, че си ме имал, но някъде си ме загубил.




НЕ ВЯРВАЙ


Една сълза проблясна в мрака...
Една въздишка,пълна с болка и тъга.
Оставих те-там-сам и тъжен ,да ме чакаш,
Оставих..да повярваш във една лъжа...

Очите ти красиви знам,не заслужават,
да плачат със сълзи на любовта.
Сърцето мъжко в теб,не трябва
да вярва вече...на жена!!



Една усмивка


Една усмивка може да ме стопли,
когато съм премръзнала в копнеж.
Когато тая скрити вопли,
а в косите ми се сипе скреж.

Една усмивка може да погали
душата ми, когато е сама.
Да затрепти в мен , да запали
от тъгата мъничка мечта.

Една усмивка може да ме върне
от труден път неизвървян.
Грижи тежки да превърне
във човешки, чакан блян.

Една усмивка може да изтрие
скрита под ресниците сълза
Очите да погали, да открие
светлина на трепкаща звезда.

Една усмивка! По-светъл с нея е простора!
Съдбата ни по-щедра и добра!
Усмихвайте се! Усмихвайте се, хора!
Дарете с обич нашата земя!
Zdned
Zdned
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by iletoili Вто 08 Фев 2011, 22:17

Ти, вълшебна моя, от съдбата, че си ми пратена е ясно.
Ще бъда твой, това разбрах и няма нищо по-прекрасно!
Всеки ден с обичта живея и пред луната по теб копнея!
С плам в душата, любовни серенади всяка вечер пея.
На края на света ще дойда и ще се отдадем на ласки.
За нас светът ще се изпълни с най-животворни краски.
Заедно ще посрещаме изгревите с влюбените си очи.
Ще изпращаме златисти залези с пречистени души.
Винаги на ръце ще те нося, мое удоволствие неземно.
За да имам радост, ти да си до мен - това ми е потребно.
Ще ти бъда денем покровител - като Зевс най-могъщ!
В нощите ще съм страст и огън - Ерос въплътен във мъж. cuni мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 991530 мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 387219 мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 733181 мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 66484 мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 51320 мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 537273
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by iletoili Вто 08 Фев 2011, 22:21

Обичам онези твои влюбени погледи
как пазят усмивки в златните зеници.
Обичам влюбените ти целувки
как пресушават желания и ги възраждат двойни.
Обичам влюбените ти ръце,
прегръщали всички природни стихии,
а настръхват, щом се докоснат до една.
Обичам влюбените пръсти,
когато нежно рисуват слънца по кожата.
Обичам влюбените устни,
търсещи, но и познаващи.
Обичам влюбените коси,
когато заспят в скута ми.
Обичам влюбените мисли,
усмихващи те в съня ти.
Обичам влюбените ти стремежи
да превърнеш дните ми в приказки.
Винаги влюбен бъди,
защото обичам щастлив да си.
срам ме е
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by iletoili Вто 08 Фев 2011, 22:25

Идейки си запъхтяна
вечерта веднъж
Джени вир-водица стана
в цъфналата ръж.
Джени зъзне цяла,Джени
пламва изведнъж.
Бърза,мокра до колени,
вцъфналата ръж.
Ако някой срещне някой
в цъфналата ръж
и целуне този някой
някого веднъж,
то нима ще знае всякой
де,кога веднъж
някого целувал някой
в цъфналата ръж? Голяма усмивка
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Пет 11 Фев 2011, 11:34

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Path_2644
ПРИЯТЕЛ

КОГАТО СЪМ С ТЕБ СЪЕЦЕТО МИ ТРЕПТИ
С МИСЛИТЕ СИ ТЕ СЪБЛИЧАМ
С ПОГЛЕД ТЕ ОБЛИЧАМ,
ЗА ПРИЯТЕЛСТВОТО СЕ ЗАРИЧАМ
БЕЗ ДУМИ, ЗВУК И С ЛЮБОВ
ЗА ТЕБЕ ВИНАГИ СЪМ АЗ ГОТОВ
НАМЕРИ МЕ НАМЕРИ
ВЯРАТА МИ ТИ ВЗЕМИ
ЗАЩОТО ОТКРОВЕНО
ДУШАТА НАРАНЕНА
НА ПРИЯТЕЛСТВОТО СЕ КРЕПИ
НЕ ИСКАМ ТИ ДА СИ ОТИДЕШ
И БОЛКАТА СТАЕНА
ЗА ТЕБ ДА МИ НАПОМНЯ С ТЪГА
НАЛИ ПРИЯТЕЛ СИ МИ ЗА ТОВА
С ПРОТЕГНАТА РЪКА
КЪМ МОЙТА САМОТА
ЗАЩОТО ВЯРВАМ ОЩЕ В ТЕБ
И ЗНАМ ЧЕ НЕ ГРЕША
С ТЕБЕ В НОЩА ......


мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 72741 мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 72741 мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 72741 мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 72741 мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 72741
Усмихни се!

Усмихни се!
Има още много пътища,
които тръгват все от теб..
С птиците на пролет
ще поемеш,
към нови хоризонти,
и безчет
ще бъдат пак в очите ти
искрите,
с които ще се будиш във зори..,
на кръстопът се раждат
и мечтите...
Мечтай!
По своя път
върви!
Сигурна съм,
ще издържиш и можеш
да постигнеш
своята победа!!!
Познал си болка,
страх,
вървиш...
към изгрев нов
и не последен!
Върви по своя път!
Не спирай!
Пред теб щастлив
сега извива,
оня път,
с любов наречен,
път на вяра
и надежда,
жива!
Силен си,
не се предавай!
Слънчеви мечти
те водят!
За миг любов,
искра,
си струва,
море от мъки
да преплуваш.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Вто 15 Фев 2011, 10:10

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Coffee мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Coffee

ДВЕ КАФЕТА

Чакам ли някого? Не,
сам си седя край бюфета.
В кварталното кафене
поръчал съм две кафета.
Вглеждам се в техния мрак
като във негърски ирис -
гъсти кафета с каймак,
с тънък загадъчен мирис.
Да ги изпия или
да ги оставя и двете?
Лявата гръд ме боли,
стяга ме нещо сърцето.
Мъничко ще поседя,
болката нека ми мине.
Мръква се, а през града
пътят ми само един е.
От кафенето до нас -
някакви десет минути.
Имам си, значи, в запас
моите нощни маршрути.
Да си отивам ли? Не.
Вече съвсем ме прихвана...
Мога ли във кафене
истински сам да остана?
Нека почакам все пак -
всякакви хора надничат.
Някой ще влезе по мрак,
ще му е тъжно самичък.

Скръцва вратата. Познах!
Двама са. Сядат смутени.
Виждам обаче - на тях
никак не им е до мене.
Светват цигарите. Дим
под полилея се стели.
Толкова близко седим,
а пък не са ме видели.
Тя - със страни като крин.
Той - прижълтял и посърнал.
Върху жакета й син
с плаха ръка я прегърнал.
Сълзи. Въздишка. Тъга.
Трепка къдрица кафява.
Тя се разкайва сега,
той пък греха й прощава.
И се целуват... До тях
има човек в кафенето!
Правя се, че не видях,
бъркам с лъжичка кафето.
- С мъничко захар, нали? -
Май ми треперят ръцете.
Лявата гръд ме боли...
Ще им предложа и двете!
Двете кафета димят
още на масата гола.
Ставам, поглеждам назад -
празни са двата им стола.
Дяволска работа - те
тука седяха наблизо.
Де ли се дянаха, де?
Болката пак ме загриза...

Тропва вратата. Нима?
Няма лъжа и измама -
идва към мене сама
някаква пийнала дама.
Прави ми с погледи знак -
шлифера да й поема.
- Моля, кафе и коняк! -
Значи, за келнер ме взема.
В ролята включвам се сам,
думите просто напират:
- Само кафенце, мадам,
тук алкохол не сервират! -
Нежни ръце - кадифе,
свети вратът й изваян...
- Махай се с твойто кафе! -
Гледам я с поглед разкаян.
Сгърчен от нервния тик,
соча й празните маси:
- Тук приседнете за миг,
имам коняк у дома си.
Много ви моля, мадам!
С мен ще ви бъде приятно.
Десет минути натам,
десет минути обратно!
Тичам с бутилка в ръце,
вътре конякът бълбука...
Болното мое сърце
лудо в гърдите ми чука.
Просто не сещам кога
влязъл съм пак в кафенето.
Ще я зарадвам сега
с "Плиската" и със кафето.
Но зад бюфета, встрани,
барманът шушне й нещо...
И от горещи вълни
става ми страшно горещо.
Сядам отпуснат и ням.
Взирам се в двете кафета -
в знаците, бликнали там,
може би ми е късметът.
В гъстия още каймак,
в тънкия мирис и в тия
кръгчета, пълни със мрак,
пътя си как да открия?
Пътища, дето кръжат,
всъщност обратни са, зная.
Всяко начало е път,
вече изминат до края.
В двете кафета мълчи
есенна вечер беззвездна.
Взирам се с тъжни очи -
дамата де ли изчезна?
Гледам назад и напред -
стана картинката ясна!
Тръгвам си в осем без пет,
вече бюфетът угасна.

Но на самата врата
сблъсквам се с някого в здрача.
Сухо отварям уста:
- Кой си ти?
- Аз съм метача.
- Чакай, приятел! Момент!
Нека приседнем за малко!
Аз съм последен клиент...
- Имам си работа.
- Жалко!
С кофа, с парцал и метла
той уморено зашета.
- Тук ли си още? Ела!
Зърнал бе двете кафета.
Там бях, разбира се, как
можех да тръгна веднага.
- Черпя кафе и коняк! -
блесна в очите му влага.
Сядай де! Пий без пари! -
дръпват ме пръстите къси. -
Имаме повод дори -
в събота женя сина си!
Сядаме. Пием. Мълчим...
Как ме отпуска сърцето!
Двама сред бледия дим,
сам-сами във кафенето.
Пием от моя коняк,
мойте кафета ни чакат.
Милият хитър добряк
бутва ме свойски със лакът.
Май се разнежвам! Така
само след миг ще заплача...
Сочи ми с щедра ръка
мойто кафенце метачът.
Сърбаме гъстия мрак
и се поглеждаме двама.
Колко е нужна все пак
мъничко самоизмама!
Той си повярва, познах,
че е от него черпнята.
Аз пък умирам от страх
да не отгатне играта.
Бе ми незнаен и чужд
до преди малко метачът.
Всичко е само на уж.
Тъй ли е всъщност обаче?

Тъй ли? Отпусна ме май
моята тъжна гримаса.
Пия кафето докрай,
сведен над голата маса.
В чашата - птиче крило,
пътища светят открити...
Цялото чудо било
в двете кафета изпити !

Атанас Цанков
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Пет 25 Фев 2011, 15:07

На пързалката
В разкоша леден,

играеха си две деца,
на пързалката зад блока,


 един брат и една сестра.


С кънки малки,

с остър връх,
надбягваха се двама,
както котка гони плъх,

Те са малки и не знаят още,че в живота случва се така,

и да се обичат много,
се разделят брат и сестра!!!

ЗвЕзДиЧкА

Игра,игра със малката си кукла,
а после тръгна с друга кукла да играеш,
игра и с нея, после хукна,
към друга кукла както ти си знаеш.
Бе вечер малко страшна,
аз позвъних на входната врата,
ти отвори и видя,
нещичко наречено сълза
и разбра, че всички тези кукли,
не са родени за игра.
Играта свърши, а ти се засрами
от малката нежна сълза.
Мина време-и ти такава отрони,
но аз бях избрала да играя сама!!!!!
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Пет 06 Май 2011, 01:10

Дъждът се връща


Дъждът се връща,

тихо като мъж,

почуква по стъклото неочакван.

Било е много хубаво веднъж,

а повечето пъти е прекрасно.

Далече ми е следващият гръм,

светкавиците също са далече –

но ромоли единствен дъжд навън

и прави вечерта не само вечер.

Събуждам се от шепот непознат -

листата си говорят със небето.

И става нещо важно в тоя свят,

но този път и аз съм му свидетел.

А може би дори заради мен

се връща този дъжд като надежда,

че всичкото останало небе

е истинско и няма да изчезне.


Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 11 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 11 от 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите