Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

От колко месеца давате супи

+3
petia_18
mimka
tedy06
7 posters

Go down

question От колко месеца давате супи

Писане by tedy06 Пон 07 Дек 2009, 13:18

Эдравеите. Имам бебе на 6 месеца,искам да попитам от кога мога да и давам домашно приготвени супи?
tedy06
tedy06
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

question Re: От колко месеца давате супи

Писане by mimka Пон 07 Дек 2009, 15:58

Здравей Теди!
Моето малко момченце съм го захранила със супички на 7месеца.Започнах със десетина лъжички.Хапваше си с удоволствие.
mimka
mimka
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

question Re: От колко месеца давате супи

Писане by petia_18 Вто 08 Дек 2009, 13:51

Аз започнах да давам на Вики супичка от 6 месец,за да може като тръгне на кухня да е опитвала.В началото й взимах пюре на овко то беше по рядко като супа тя е след 6 месец,и след това аз й готвих 7 месец.И на 8 месец като тръгна на кухня нямаше никакви проблеми с яденето.
petia_18
petia_18
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

question Re: От колко месеца давате супи

Писане by Lindzi Вто 08 Дек 2009, 14:02

Аз започнах на 7-м месеца - след попарата. Ето една полезна статия, която наскоро пратих на вуйната:

Кога за първи път на бебето се дава зеленчукова супа?
Включена към края на шестия или началото на седмия месец към менюто, зеленчуковата супа има няколко важни предимства:

Снабдява с витамини, минерални соли и целулоза, от каквито бебешкият организъм се нуждае.
Предоставя добра възможност да бъде увеличено количеството на храната, без да се увеличават захарта или кашите, т.е порцията и приетите калории не нарастват прекомерно.
Регулира преминаването на храната през чревния тракт и въздейства благоприятно на леките стомашно чревни смущения. Ако бебчо има запек – увеличете количеството на зелените зеленчуци. Ако е налице разстройство – увеличете присъствието на морковите в храната му.
Тъй като има опасност бебето да бъде изненадано от новото вкусово усещане, трябва постепенно да включвате супата в менюто му. Най-добре е през първите дни да му давате само бульона, в който са се варили зеленчуците. Когато добавяте зеленчуковото пюре в шишето на първо време слагате 1-2 мерителни лъжички сухо мляко.
Варене на зеленчуците. Купувайте от пазара възможно най пресните зеленчуци. Измивайте ги много старателно, обелвайте ги и ги нарязвайте на малки парченца. Варете ги в чешмяна вода 20 минути в тенджера под налягане или 1 час в обикновена тенджера. Не слагайте сол. Започнете да приготвяте супи от картофи, моркови. Когато бебето свикне с тях след месец или два в зависимост от сезона можете да започнете да добавяте и зелен фасул, магданоз, домати, тиквички, сърцевината на брюкселско зеле, червено цвекло. Към осмия месец може да разнообразите менюто и с други зеленчуци – ряпа, карфиол, целина.

По кое време на деня е най подходящо да се дава шишето с бульона?

Дайте го на обяд или на вечеря – когато ви е удобно. Важно е да не храните бебето със супа или със бульон, приготвени преди повече от 24 часа. Бихте могли обаче да сварите гъста като пюре супа за няколко дни и да я сложите в хладилната камера, като я разпределите на порции за едно хранене. При съответното хранене ще размразявате само порцията, която ви е необходима. Съдовете в които можем да замразим супата в такова минимално количество са бурканчета от детски храни или малки стъклени съдове, като предварително добре ги измиете.

Как да постъпим ако бебето отказва да яде супата?


Ако отказва да яде разреденото със зеленчуков бульон мляко, върнете се към чистото мляко. Седмица по късно направете нов опит. Ако пак откаже да поеме пасираните в бульона зеленчуци помислете:

* Дали като за начало не сте сложили голямо количество от тях – оптималното количество е 1-2 чаени лъжички.
* Дали не сте разширили достатъчно дупчицата на биберона, за да може супата да тече, без бебето да полага големи усилия.
* Дали не сте включили в супата зеленчуци с по-остър вкус.
* Ако не става въпрос за изброените случаи изчакайте една или две седмици преди отново да предложите зеленчуковата супа. Междувременно продължавайте да приготвяте храната на базата на зеленчуков бульон.

mamaibebe.com
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

question Re: От колко месеца давате супи

Писане by Гост Сря 16 Дек 2009, 17:04

от 6-тия,супата е пасирана
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

question Re: От колко месеца давате супи

Писане by iletoili Съб 09 Яну 2010, 22:41

by Lindzi on Вто 08 Дек 2009, 14:02
Аз започнах на 7-м месеца - след попарата.
И АЗ ТАКА Усмивка
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

question Re: От колко месеца давате супи

Писане by borqnahitova Нед 17 Яну 2010, 19:50

Ние започнахме със супите от 7-я месец , тогава дадох и попара за пръв път. Пасирам ги и двете , защото иначе не иска да ги яде. Притеснявам се, че така няма да свикне към по едра храна.
borqnahitova
borqnahitova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

question Re: От колко месеца давате супи

Писане by pumpal21 Пон 20 Сеп 2010, 17:25

С баткото супите ги почнахме към 6-ия месец.Мисля така да процедирам и с малчо От колко месеца давате супи 999340
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

question Re: От колко месеца давате супи

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите