Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пирография

5 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Пирография Empty Пирография

Писане by ichi761 Съб 04 Дек 2010, 23:23

Здравейте момичета, очарована съм от всевъзможите хобита с които се занимавате. Искам и аз да ви покажа мойто и най вече да намеря съмишленици за него. Дано не греша като ви давам този адрес на друг сайт но само там ги имам качени всичките. https://www.facebook.com/album.php?aid=20195&id=100000531616439 Извинявам се предварително ако съм сбъркала .
ichi761
ichi761
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by Lindzi Вто 07 Дек 2010, 14:11

Страхотни са нещата, очите ми останаха.
Как се запалихте по това хоби?

Това ми харесва много:
Пирография 34249_136498139711239_100000531616439_287434_6540271_n
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by ichi761 Вто 07 Дек 2010, 15:28

Благодаря много. Всичко започна когато бях бременна, но от две години се занимавам по сериозно. Всичките тези неща съм правила за различни поводи за подарък. Страхотно удоволствие ми доставя да се занимавам с това.Надявам се че скоро няма да бъде хоби,но какво е рекъл господ.
ichi761
ichi761
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by Lindzi Вто 07 Дек 2010, 16:11

Надявам се да развиеш таланта си до там, че да печелиш от него, тъй като е наистина хубав и остава за спомен най-вече.
А с това занимание, се надявам и това да те разсейва от проблемите с децата и другите около теб.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by ichi761 Сря 08 Дек 2010, 01:11

Да си призная няма много привърженици на занаятите в България. Пирография 81492 Има много хора които се занимават с пирография. За мое съжаление с това си занимание аз се махам и не създавам проблеми на детето и другите около мен. Пирография 84556
ichi761
ichi761
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by Lindzi Сря 08 Дек 2010, 09:35

Имам предвид, че с това занимание, можеш когато си ядосана, да правиш чудеса, като влагаш там енергията си.
Поне аз като съм ядосана чистя идеално. Пирография 101311
Може да има много хора, но пък когато човек има талант, може да го развие, в тази посока. Онлайн продажби или на сергия ей такива неща за Коледа, Нова година биха вървели.
Имам позната, която се занимава у дома с направата на свещи, ръчно производство, тя ги украсява, ароматизира, въобще стават прелестни, почнала е като подаръци, в последствие и продава, малко е, но е нещо. Така че следвай мечтата си и дано имаш късмет да я развиеш.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by ichi761 Чет 09 Дек 2010, 11:16

Здравей Lindzi, защо не мога да ти пиша на РМ?
Съгласна сам. Надявам се че ще се свържеш с мен. Благодаря
ichi761
ichi761
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by ichi761 Чет 10 Фев 2011, 20:06

Здравейте момичета, надявах се че тук ще имам съмишленички, но уви никой от вас не пожела да се присъедините към мен и да разработим тази тема.Но нищо аз съм зодия овен (тъпа, но упорита) и пак ще нахалствам. Ето нещо ново от мен.
https://www.facebook.com/album.php?aid=20195&id=100000531616439&l=3f46a0d346
Дано да Ви харесат. Искам вашето мнение кое Ви е харесало и кое не. Чакам Ви. Лека вечер и бъдете щастливи.
ichi761
ichi761
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by Lindzi Пет 11 Фев 2011, 10:53

Здравей, известно време имах затруднения, но лични съобщения не можеш да пишеш, защото нямаш нужните мнения, поне 30 броя.
Съмишленици имаш, поне в мое лице.
Само че линка нещо не мога да отворя, ще пробвам по друг начин.
И очаквам да пишеш, както и тук можеш да сложиш твои произведения.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by Lindzi Пет 11 Фев 2011, 10:57

Приеми ме на фейсбук - Albena Vasileva - снимката ми е три черни коня, така ще ми бъде по-лесно да те разпространя чрез приятели, и да направим хобито ти, достъпно за повече.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by Zdned Пет 11 Фев 2011, 17:43

Здравей, аз също много харесах тези неща. Много ми харесаха цветните!!! С какви бои са? Въобще много харесвам такива ръчно изработени неща, като пирография, декупаж и други. Бих се занимавала с нещо такова но все не ми е останало време да се наканя. С децата основно с апликиране се занимавам в къщи.
Zdned
Zdned
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by ichi761 Пон 14 Фев 2011, 13:25

Здравей, цветните ги правя с едни химикалки с брокат и седеф, купувам ги от Office 1 Superstore, за съжаление са скъпи но затова са доста икономични. Продават се подобни по левчетата, но нямат тази плътност която искам. Може да се оцветяват и с акрилатни бои, но на мен не са ми удобни, защото има доста малки детайли и не могат да се оцветят. Много е успокоително, а и красиво поне според мен.
ichi761
ichi761
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by Zdned Пон 14 Фев 2011, 16:26

Какво смяташ да правиш с всичките тези красоти?Да ги продавш или ще са ти като сувенири?
Идва ми една идея -можеш да се свържеш с движение на българските майки. Те правят различни благотворителни базари за деца в неравностойно положение и на тези базари се предлагат основно неща ръчно изработени от тях .Има в София, в Бургас във Варна
https://www.facebook.com/album.php?aid=20195&id=100000531616439&l=3f46a0d346#!/group.php?gid=47581864832
Zdned
Zdned
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by ichi761 Пон 14 Фев 2011, 16:45

Предимно съм правила за подаръци, сега съм се заела да правя и за продан. Повечето то нещата вече ги няма. Обичам да правя по принцип уникати. Но нещо ако е харесано от клиент може да се направи отново. Съгласна съм да правя такива неща и за деца в неравностойно положение.
ichi761
ichi761
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by Lindzi Пон 14 Фев 2011, 23:41

Много е интересно, а как реши да се занимаваш с това?
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by ichi761 Вто 15 Фев 2011, 07:43

Завършила съм училище за шивачки, а в момента работя като касиер. Творчески никого не съм била надарена. Някога като ученичка , майка ми рисуваше картините по рисуване, а татко всичко по труд и творчество.Всичко започна през 2000г., когато се омъжих. Нов град, не познавах никой и живеехме в една стая под наем. Скука. Тогава се сетих ,че един колега се занимаваше с правенето на къщички, реших да пробвам. Направих една и се роди моето бонбонче и спрях с всичко. Когато започна детската градина там направих втората къща за един базар. След години видях в един магазин за сувенири направен геран като стойка за шише и струваше скъпо, а беше направено грозно, тогава казах че ще направя по хубав и все още се усъвършенствам с тях. Макар че ми отнема цяла седмица направата на един, защото камъчета и шишарките ги лепя едно по едно с пинсета. С облечените шишета се запалих от една снимка в интернет. Реших да пробвам и за сега ми се получават (така мисля). А с пирографията, всичко започна покрай гераните, реших че щом мога да направя един надпис ще мога и нещо по голямо, и така до ден днешен. Повечето от нещата във фейсбук съм ги правила само за подарък, има и правени за поръчки от единични бройки клиенти. Може би от близки и приятели събрах смелост да се „хваля”(защото това което правя е чиста доза хвалба а не реклама) с произведенията си. Това е на кратко за моят творчески живот.
ichi761
ichi761
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by Lindzi Вто 15 Фев 2011, 10:06

Хубаво е да се развива това хоби, творчество, желание, талант.
А както Здравчето те е посъветвала, наистина може да се намери някоя организация, или ако имаш позната в магазинче за сувенири да се пуснат, най-добре на чужденците лятото да се продават или зимата на някой курорт по възможност.
Обичам такива неща, от Велинград си бяхме взели къщичка с катеричка, целите изрисувани, имам и една картина с конче, много обичам конете.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by ichi761 Вто 15 Фев 2011, 11:43

Конете са и моя слабост. Питала съм в магазин за сувенири, но аз живея в най-голямото село преименувано на град и нямаше интерес от страна на собственика. Плаче ми се
ichi761
ichi761
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by Zdned Сря 16 Фев 2011, 16:17

За съжаление си права . Тук в България, като че ли не са много популярни ръчно изработените неща. Даже понякога си мисля, че ние не умеем да ценим хубавото и качественото.Имам близък човек, който живее в Италия и се занимава с изработването на икони, прави различни неща от дърво, злато, сребро накити, бастуни. Чужденците- италианци, американци търсят и поръчват много такива неща . В България едва ли би могъл да се реализира и да работи това.
http://www.cabincreations.net/pyrography-leather.html
http://www.suewalters.com/PyroGallery.html
Ех, поне не мислиш какви подаръци да търсиш.
Zdned
Zdned
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by Lindzi Чет 17 Фев 2011, 12:01

Защо не пробваш на вън да се изкупуват, чрез онлайн продажби, или в т.нар. продавалници, може да не е на сметка, но пък може да се направи някакъв вид реклама по този начин.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by ichi761 Чет 17 Фев 2011, 15:51

За подаръците, си права.Идеята с чужбина я пробвах с директни продажби в Италия, но уви не стана. Продавачът ми там излезе несериозен. Ще пробвам в Козлодуй в две книжарници където се продават и сувенири/уж ми обещаха/. А и на 22,04,2011 ще ходя на Разпети петък в Ботевград да продавам приготвила съм за сега около 170бр. различни неща, там става голям пазар и за здраве задължително трябва да си купиш нещо глинено или дървено. И се надявам да ми потръгне. Още съм съвсем в началото и не мога да правя повече от 1 до 4 картини на ден. А и трудно си намирам дървеният материал. Правя опити да завъртя колелото, но както винаги всяко начало е трудно. За продажби по морето и курортите незнам какво бих направила а да стигна до там. Нямам приятели никъде от тези краища, а и кой би излязъл да продава нещо от което би имал предалено малки доходи. Защото незнам какви ще са приходите от това за да си направя сметка какво мога да отделя и за човек да му плащам.


Последната промяна е направена от ichi761 на Чет 17 Фев 2011, 16:02; мнението е било променяно общо 1 път
ichi761
ichi761
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by Dani Чет 17 Фев 2011, 15:58

ichi761,много ми харесаха нещата които си направила!

Едно време в училище по трудово трябваше да правим разни неща с пирограф,та наще ми бяха купили за целта(сега обаче нямам представа дали работи въобще).
Все още си пазя една дървена кутия която съм направила Хихихи

Наистина е доста интересно занимание.Продължавай все така!
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by ichi761 Чет 17 Фев 2011, 16:09

Много благодаря, радвам се че ти харесват. Наистина е интересно и забавно, макар че картинките ги виждам готови, когато ги нарисувам изглеждат съвсем различни от това което са в натурален вид. Точно този момент когато приключа с дадена картина, шише, стойка и др. се чувствам страхотно. Не знам дали някой ме разбира, но усещането че си направил нещо с двете си ръце е супер. Може да не е много хубаво не е от значение, важното че си дал всичко от себе си и си го правил с любов.
ichi761
ichi761
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by Lindzi Пет 18 Мар 2011, 00:43

Чувството е прекрасно.
Много късмет ти пожелавам за напред и дано успееш да се раилизираш в тази област.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by ichi761 Пет 18 Мар 2011, 07:39

Много благодаря. Пирография 387219
ichi761
ichi761
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Пирография Empty Re: Пирография

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите