Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Временно записване на дете в детска градина или център ???

3 posters

Go down

Временно записване на дете в детска градина или център ??? Empty Временно записване на дете в детска градина или център ???

Писане by elibubi Пет 25 Ное 2011, 16:46

Здравейте,

има ли някой от вас представа, дали е възможно записване на дете (2г. 3 месеца) в детска градина само за определен период от време?
Живеем в Германия, но ще имаме престой за няколко месеца в България, София и много ми се иска да не откъсвам детето от средата на детската градина.

elibubi
elibubi
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Временно записване на дете в детска градина или център ??? Empty Re: Временно записване на дете в детска градина или център ???

Писане by Lindzi Пон 28 Ное 2011, 14:55

За частните занимални, няма да има проблем.
Държавните обаче, нямат такава практика, защото местата им са запълнени. Остава да говорите лично с някой Директор от детско учебно заведение дали ще ви позволят това.
А сега погледнах възрастта на детето, то е мъничко и е за яслена група. Според мен, няма нищо да загуби, ако не посещава ясла - първо ще бъде по-голям стрес за него при непозната група, а и малко почивка при близките ще му бъде от полза, защо не тогава да се възползвате от това, осебено ако има баби и дядовци да му се радват. Не мисля че едно такова откъсване ще му повлияе зле, напротив, ще му се отрази много добре.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Временно записване на дете в детска градина или център ??? Empty Re: Временно записване на дете в детска градина или център ???

Писане by elibubi Пон 28 Ное 2011, 17:14

Да, питах по телефона в няколко държавни детски градини и ясли - но там става само с пари под масата, както се казва - така нареченото "спонсорство" ......ужас! В две частни ясли вече получих потвърждение, че могат да го приемат. Сега наистина трябва да обмисля до колко наистина си заслужава плащането на 500-600 лева за 2 месеца!
Ще видим. Благодаря за отговора!
Поздрави от Берлин.
elibubi
elibubi
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Временно записване на дете в детска градина или център ??? Empty Re: Временно записване на дете в детска градина или център ???

Писане by Lindzi Вто 29 Ное 2011, 09:12

Не, много е погрешно този израз "с пари под масата".
Аз говоря от професионален опит - държавните градини имат прием в началото на годината и приемат деца по набор, както и яслите. Бройките са им запълнени, да не кажа препълнени. Те нямат практика да приемат деца за определен период. Не би било проблем, но защо ви е за два месеца да го записвате детето, когато самите условия в яслите не са на ниво. Детето няма да загуби нищо от учебната среда, ако го спрете за известно време. То би било по спокойно, ако е в малка ваканция, както и вие ще бъдете тук.
Ако вече няма кой да го гледа, то тогава частните занимални, които са за тази цел или детски центрове с почасово гледане ще свършат това. Разбира се, цените не като държавните - но пък и вниманието е по-друго.
Предполагам че сте от София?
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Временно записване на дете в детска градина или център ??? Empty Re: Временно записване на дете в детска градина или център ???

Писане by Маги Ка Пон 09 Апр 2012, 16:21

Ние с приятелки си водим децата при една млада госпожа,която е и майка и педагог и с диплома за монтесори учител. Ако искаш координати-пиши ми на лични
Маги Ка
Маги Ка
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Временно записване на дете в детска градина или център ??? Empty Re: Временно записване на дете в детска градина или център ???

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите