Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Алтернатива на проходилката.

+20
mimi281977
blueflower
didoni 27
desa_84
Lindzi
dvaseva
cveti555
деси
desimon
NELITA
nellyyy
Schatzе
teqnstal
malkashtaslivaMAMA
mavi
bambolina
Dani
momoni
mamazavinagi
Cveti789
24 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Бихте ли ползвали каишки за прохождане?

Алтернатива на проходилката. Vote_lcap45%Алтернатива на проходилката. Vote_rcap 45% 
[ 14 ]
Алтернатива на проходилката. Vote_lcap55%Алтернатива на проходилката. Vote_rcap 55% 
[ 17 ]
 
Общо гласове : 31
 
 

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by Cveti789 Сря 26 Мар 2008, 21:28

Каишките за прохождане, дали са добра алтернатива на проходилката според Вас. Бихте ли ползвали, ако да защо, ако не пак защо Алтернатива на проходилката. Icon_lol Алтернатива на проходилката. Icon_lol Алтернатива на проходилката. Icon_lol
Ако някой е ползвал и той да каже защо е избрал този вариант. Алтернатива на проходилката. Icon_wink
Ще се радвам и ако някой даде повече инфо по темата.

Аз не мисля да използвам,все едно водя куче което не слуша.
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by mamazavinagi Сря 26 Мар 2008, 22:25

Голяма усмивка Ами да кажа тогава за каишките аз, че ползвам на Чико са, но в последно време Алекс вместо да стърчи права и да ходи както досега си навежда главата напред до гърдите и яде закопчалките или лентите- по- интересно е явно защото досега бяха под елечето, ама сега нали е по- топло и го няма, че затуй дава толкоз зор да гризе там.
Не е проходила, ама в проходилката се задържа рядко дълго време- просто не и е интересно. Малка е, а пък иска да ходи Шокиран . Скоро ще настъпи моят край Плаче ми се Плаче ми се Плаче ми се Плаче ми се Плаче ми се Плаче ми се .
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by momoni Чет 27 Мар 2008, 23:21

cveti789 написа:не мисля да използвам,все едно водя куче което не слуша.
Подкрепям мнвнието с 2 ръце!
momoni
momoni
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by Dani Чет 27 Мар 2008, 23:30

За. Аз слагах на сина ми.Ползвахме я много кратко,защото бързо започна да ходи.Изобщо не съм съгласна ,че все едно го водиш като куче.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by Гост Пет 28 Мар 2008, 14:09

cveti789 написа:не мисля да използвам,все едно водя куче което не слуша.
Съгласна съм напълно!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by bambolina Пет 28 Мар 2008, 15:25

Ползвала съм с каката каишки на "Chicco" но не и като алтернатива на проходилката, мисля че предназначението им не е да замести проходилката. Те са в помощ, да не пада детето и се използват когато проходи, но не е достатъчно стабилно. Подсигуряват мъника да не пада..... Усмивка
bambolina
bambolina
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by mavi Пет 28 Мар 2008, 15:42

Не съм ползвала каишки.Мисля,че с тях детето свиква
все някой да го държи и после няма да знае как да се
пази да не падне ... ама и аз как се изказах ... Хихихи
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by malkashtaslivaMAMA Сря 02 Апр 2008, 19:29

Dani написа:За. Аз слагах на сина ми.Ползвахме я много кратко,защото бързо започна да ходи.Изобщо не съм съгласна ,че все едно го водиш като куче.




ОК. Точно така) и аз съм на това мнение с Тони ползвах съвсем в на4алото и много бързо проходи Усмивка
malkashtaslivaMAMA
malkashtaslivaMAMA
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by teqnstal Чет 03 Апр 2008, 01:07

mavi написа:Не съм ползвала каишки.Мисля,че с тях детето свиква
все някой да го държи и после няма да знае как да се
пази да не падне ... ама и аз как се изказах ... Хихихи

Аз съм на същото мнение,защото първо че не стъпва стабилно и второ не е във правилна стойка.Купих си на чико още със баткото но нито със него съм я ползвала нито със малката.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by mamazavinagi Чет 03 Апр 2008, 01:17

Пак да се включа. Голяма усмивка Не знам кое е помогнало на Алекс да е стабилна аз, каишките или проходилката, но ако я видите как уверено крачи, че даже и бяга, а се е хванала само за двата ми пръста- по един в ръчичка- аз почти не я държа. Ако се умори просто си сяда на дупето пълзи малко и айде от начало. Аз мога да къжа, че съм доволна. Не съм доволна съмо от факта, че толкова рано ми свършиха дните Плаче ми се Плаче ми се Плаче ми се Плаче ми се Плаче ми се Сега тепърва започва бягането след детето.Да погледна и от към смешната страна на нещата - Ще слабея. Търкалям се от смях Търкалям се от смях Търкалям се от смях
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by Schatzе Чет 03 Апр 2008, 08:29

Аз ползвах каишки за прохождане, ама да ви кажа честно - никак не ми бяха удобни и ги зарязах. Пък и детето с тях получава една такава сигурност, че като ги махнеш, а то е свикнало да се отпуска на тях....... после става една...
Ние бяхме основно в проходилката и за ръчичка Усмивка
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by nellyyy Сря 09 Апр 2008, 02:36

и аз мисля че кишките не са за заместване на проходилката,а за малко по-късен етап,почти като проходи.
за големия не съм ползвала,за малкия опитах,но той като разбра че не пада,увисваше на тях,т.е. на мен и не вървеше - до там!
апропо,сещам се че съм чела някъде,че и проходилките не са много желани така да се каже На Запад. Според не знам си какви изследвания,детето започвало да върви прекалено рано,и от съвсем малко цялата му тежест е на крачетата,без да е укрепнал кръста,а и самите крака.Най-добре било,без проходилка (ама как се мъча - паяк му викам аз),за да може при евентуално пълзене,да заякнат мускулите на краката,без да се натоварва кръста.дано сте ме разбрали,че карам по памет.
С каишки,паяк или без нищо,като хукнат леле-мале.Туци,дано отслабнеш,щото при мен нямаше ефект прохождането нито на единия,нито на другия Тъжен
nellyyy
nellyyy
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by NELITA Пон 21 Апр 2008, 20:27

cveti789 написа:не мисля да използвам,все едно водя куче което не слуша.
NELITA
NELITA
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by desimon Пон 21 Апр 2008, 21:30

аз не ги харесвам каишите защото детео овисва надоло не развива никакви мусколчета можеби зсамо за придържане да не падне незнам не ги одобрявам тука имаме един доктор Драганов във воена болница той казва детето да го пускаме да лази защото така се развиват всички мусколчета
desimon
desimon
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by Dani Пон 21 Апр 2008, 21:34

desimon написа:аз не ги харесвам каишите защото детео овисва надоло не развива никакви мусколчета можеби зсамо за придържане да не падне незнам не ги одобрявам тука имаме един доктор Драганов във воена болница той казва детето да го пускаме да лази защото така се развиват всички мусколчета

Да,същия този лекар отхвърля и проходилките.
Каишката е само за придържане ,когато детето вече пристъпва и само,а не да го държиш на нея нон стоп.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by mamazavinagi Пон 21 Апр 2008, 21:44

Dani написа:
Каишката е само за придържане ,когато детето вече пристъпва и само,а не да го държиш на нея нон стоп.
Точно така и аз мисля, Вие да не мислите, че тя стои и с тях, не изобщо не ще ни в проходилка, нито с каишки- иска с ръце да я придържам. Какво да направя, като не ще и да пълзи, а само стърчи. Сега хитрувам и я прикотквам с проходилката, защото я следва и я въртя в кръг около себе си и тя я гони пълзейки, ама бързо и омръзва и се катери по мен. Мускули си има развити и от упражненията дето и ги правя системно всеки ден, знам, че трябва да пълзи, ама трябва да опразня апартамента и така да я пусна сама на земята иначе спирка няма- всичко се троши и разхвърля. Ами, ко да направя
П.П.Вече се пуска с една ръка от няколко дена. dance
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by Dani Пон 21 Апр 2008, 21:56

Admin написа:
П.П.Вече се пуска с една ръка от няколко дена. dance
Супер Браво на детето!
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by деси Вто 22 Апр 2008, 09:42

Не съм ползвала каишки,просто малката като и я слагах пищеше и не я искаше.Държахме се за ръце и тя се пусна и проходи сама.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by Гост Съб 31 Май 2008, 09:34

Не ми се иска да използвам каишки, но.... аз и за проходилката мислех така Усмивка Когато се роди Калоян, с целия наивитет и неопитност на млада майка, имах някои идеи, които в последствие се разбиха на парчета Усмивка Щях да го кърмя дълго време, щях да го захраня късно, нямаше да има колики Срам ме е Изобщо все представи, които се разминаха с действителността. В проходилка също нямаше да го слагам...
Да, ама не! Затова, сега си мисля, че може и да се наложи и каишки да използваме, знае ли човек...Още повече, ако детето свикне и му помагат-не виждам нищо, чак толкова лошо!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by cveti555 Сря 11 Юни 2008, 16:08

До сега не бях се изказала в темата защото нямах опит.Обаче днес реших да пробвам каишките за прохождане.
Моята щерка върви ,но само ако ме държи за ръката! Не се пуска за нищо на света! Изтърве ли ме и тръгва да пълзи!
Викам ,днес тая няма да стане така.Сложих аз каишките и ги държа хлабаво,в смисъл да не ги усеща като опора и в същото време я предпазвам от падане.Тя отначало ми потърси ръката,обаче като видя че може да върви и без моя помощ се престраши! Е,не е хукнала ,но се пусна няколко пъти,за доста крачки,което е голям напредък!
Така че на нас може и да са ни от полза! Ще пиша пак!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by Schatzе Съб 03 Яну 2009, 19:51

Детските проходилки - неочаквана опасност

Безобидните на пръв поглед бебешки проходилки, могат да се окажат далеч по-опасни отколкото полезни. В Германия годишно около 6 000 деца претърпяват злополука при ползването на проходилки. Това сочат последните данни на браншовата организация на детските и младежки лакори в Германия. Най-често малките могат да пострадат при падане от стълби или прекатурване през прагове и други препядствия. Често срещани са изгарянията от горещи напитки, които прохождащите деца стигат, като се опират на проходилката.
Инцидентите при използването на проходилка са довели до множество наранявания, като има случаи на черепни счупвания.
Основната опасност на проходилките се състои в това, че чрез тях малките деца чувствително увеличават радиуса си на действие и достъп, без тези увеличени възможности да съотвестват на една съзнателна възраст. Този факт се съчетава с отношението на възрастните, които не подозират или не подценяват опасността от въздействието на проходилките.
Това са и част от причините, които са довели до решението на правителството на Канада от началото на 2004г. в страната да се спре продажбата на проходилки.

Източник: www.bnap.org
  
  

Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by dvaseva Пет 09 Яну 2009, 21:42

alex1701 написа:Аз ползвах каишки за прохождане, ама да ви кажа честно - никак не ми бяха удобни и ги зарязах. Пък и детето с тях получава една такава сигурност, че като ги махнеш, а то е свикнало да се отпуска на тях....... после става една...
Ние бяхме основно в проходилката и за ръчичка Усмивка

И ние бяхме по същия начин
dvaseva
dvaseva
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by Lindzi Съб 10 Яну 2009, 11:37

Не съм ги ползвала каишките, а имах желание - тъкмо две ни подариха (една кожена и една от плат). Но като каза Лазар, че не ги иска на тялото си и само пищеше и се гърчеше като змиорка и аз ги махнах. Той проходи много бързо и не е ползвал и паяк дори. Държеше се първо за две ръчички, после с една и след това - го гоних като вятъра, за да го хвана. Вече на 11 месеца беше по пързалките, а другите тепърва прохождаха с каишите!
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by desa_84 Съб 10 Яну 2009, 13:02

ние имаме но незнам дали щя я ползвам, за сега се водим за ръчички или се държим за спалнята, най-вероятно няма да стигаме до нея
desa_84
desa_84
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by didoni 27 Сря 02 Сеп 2009, 22:26

Поне спасяваш кръста,то не еработа все наведена.....
didoni 27
didoni 27
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Алтернатива на проходилката. Empty Re: Алтернатива на проходилката.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите