Детски надбавки - документи,въпроси ...

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Детски надбавки - документи,въпроси ... - Page 2 Empty Re: Детски надбавки - документи,въпроси ...

Писане by pumpal21 on Съб 18 Сеп 2010, 16:31

Здравей.
Доколкото знам задна дата не се признава.Колкото по-навреме си подадеш документите,толкова по-навреме ще ти изплатят детските,но от датата на подаването.Относно втория ти въпрос мисля,че не е редно.Ако имаш някакви пропуски в молбата би следвало да ти обясни какво тряба да донапишеш или преправиш.Дано съм ти била от полза.Надявам се да се включат и други мами и те да ти дадат съвети.

Глобален Модератор
Глобален Модератор

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Детски надбавки - документи,въпроси ... - Page 2 Empty Re: Детски надбавки - документи,въпроси ...

Писане by kanelly on Вто 19 Окт 2010, 11:29

Здравейте, имам въпрос относно подаване документи за детски надбавки. Чудя се дали бих могла да събера необходимите документи за подаване на молба-декларация. От януари до юни месец бях регистрирана в НАП като самоосигуряващо се лице по сключен граждански договор със застрахователно дружество. Дейността е прекратена, защото понякога внасях по - голяма сума осигуровки от колкото получавах по договора. Преди това бях безработна, а сега работя по трудов договор. Относно сумата разпределена на тричеленното ми семейство имам право да кандидатствам. Имам служебни бележки по трудовите взаимоотношения от работодател издадени на мен и съпруга ми, имам и бележка от училището удостоверяваща, че детето е ученик. Какви документи тярбва да представя за периода като застрахователен агент и прекратената ми дейност като самоосигоряващо се лице?
kanelly
kanelly
начинаещ
начинаещ

Писане by maggi on Вто 19 Окт 2010, 16:16

@kanelly написа:Здравейте, имам въпрос относно подаване документи за детски надбавки. Чудя се дали бих могла да събера необходимите документи за подаване на молба-декларация. От януари до юни месец бях регистрирана в НАП като самоосигуряващо се лице по сключен граждански договор със застрахователно дружество. Дейността е прекратена, защото понякога внасях по - голяма сума осигуровки от колкото получавах по договора. Преди това бях безработна, а сега работя по трудов договор. Относно сумата разпределена на тричеленното ми семейство имам право да кандидатствам. Имам служебни бележки по трудовите взаимоотношения от работодател издадени на мен и съпруга ми, имам и бележка от училището удостоверяваща, че детето е ученик. Какви документи тярбва да представя за периода като застрахователен агент и прекратената ми дейност като самоосигоряващо се лице?

Доколкото разбирам си била на Граждански договор, от който си получила доходи. Предполагам, че трябва от Застрахователното дружество да ти издадат документ/служебна бележка/ за тях. Но за по-сигурно се обади в самото дружество.
Дано не съм сбъркала Усмивка
maggi
maggi
Администратор
Администратор

Писане by kanelly on Вто 19 Окт 2010, 20:49

Да, точно така по граждански договор, но като самоосигуряваща се. Това беше изискването на дружеството, да бъда регистрирана като в НАП, да имам издаден булстат с ЕГН -то ми и след това да вече можеше да сключа този ГД. Аз също си мисля, че трябва да имам служебна бележка за полученте възнаграждения от тяхна страна. Но се чудя дали трябва да представям документ за внесени осигуровки. Понякога ми превеждаха суми от по 58-90 лева, а аз внасях 100.80 лева осигуровки.

Магги много ти благодаря за отговора.
kanelly
kanelly
начинаещ
начинаещ

Писане by maggi on Вто 19 Окт 2010, 21:10

Честно да ти кажа, странна ми е тая ситуация. По-добре се обади в Дирекцията по социално подпомагане и питай тях, обясни им и те ще те упътят най-добре Усмивка

Пожелавам ти успех с институциите! Евала

Администратор
Администратор

Писане by kanelly on Вто 19 Окт 2010, 21:15

Благодаря ти!

Желая и на теб успех в каквото ти е нужен и много хубави и благословени дни!
kanelly
kanelly
начинаещ
начинаещ

Писане by nat on Съб 06 Ное 2010, 06:44

Здравейте,
първо искам да се извиня, ако вече има отговор на моя въпрос, който съм пропуснала:)
Искам да попитам при разведени родители, определената издръжка влиза ли в доходите при отпускане на детските?
nat
nat
начинаещ
начинаещ

Писане by Dani on Съб 06 Ное 2010, 09:55

@nat написа:Здравейте,
първо искам да се извиня, ако вече има отговор на моя въпрос, който съм пропуснала:)
Искам да попитам при разведени родители, определената издръжка влиза ли в доходите при отпускане на детските?
Здравей!
До колкото разбрах, издръжката се води по някакъв друг член и не влиза в доходите за отпускане на детски надбавки.Най-добре е обаче да питаш във социалните.Може и по телефона предполагам.

Dani
Администратор
Администратор

Писане by svetle_to on Вто 16 Ное 2010, 15:35

Някой знае ли, когато детето е родено по-рано и е в болница продължително време, сиреч още няма педиатър и не са му правени още имунизации, кой трябва да издаде документ и какво трябва да съдържа той?
svetle_to
svetle_to
начинаещ
начинаещ

Писане by maggi on Вто 16 Ное 2010, 22:25

@svetle_to написа:Някой знае ли, когато детето е родено по-рано и е в болница продължително време, сиреч още няма педиатър и не са му правени още имунизации, кой трябва да издаде документ и какво трябва да съдържа той?

Доколкото знам, още в родилното започват да се правят имунизации на бебетата. Мога да споделя, че когато родих малкия, попълвах някакъв документ кой ще е личният лекар на детето. После на вече избраният лекар дадох един документ, издаден от родилното специално за него. Там е написано как е протекло раждането, състоянието на майката и детето, особенности ако има някакви и имунизациите, които са му поставени. Моят съвет е да попиташ персонала в родилното за процедурата и документацията, но в същото време избери и лекар за бебо Детски надбавки - документи,въпроси ... - Page 2 999340
maggi
maggi
Администратор
Администратор

Писане by svetle_to on Сря 17 Ное 2010, 09:08

Благодаря maggi. Този документ от родилното кога ти го дадоха - след като ви изписаха с бебето ли? Питам, защото на мен такъв не са ми дали - по обясними причини. Бебчо е роден в 7-мия месец и ще го изпишат по всяка вероятност около Коледа. Може би все пак трябва да изчакам, но като знам колко тромаво работят навсякъде ми се щеше да подготвя документите по-отрано.
svetle_to
svetle_to
начинаещ
начинаещ

Писане by Lindzi on Сря 17 Ное 2010, 09:51

При изписването на бебето ще ти дадат документа.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER

Писане by maggi on Сря 17 Ное 2010, 13:15

Светле, Lindzi ти е отговорила - при изписването се дава за информация на личния му лекар. Сигурна съм, че ще му бъдат поставени всички ваксини до тогава.
А през това време може да рагледаш нашия форум, ще намериш още много полезни неща и нови приятели Усмивка

Администратор
Администратор

Писане by svetle_to on Сря 17 Ное 2010, 15:04

Благодаря на maggi и Lindzi за отзивчивостта.
Днес, като ходих за сведения за бебчо ги попитах в болницата и ми издадоха едно удостоверение, че бебето е на лечение при тях. Би трябвало това да свърши работа.
По-важно е, че той е добре и скоро ще си бъде вкъщи.
Хубав ден на всички
svetle_to
svetle_to
начинаещ
начинаещ

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите