Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии.

+29
schatz
pumpal21
g-gimova
nelitami
cveteto
ive07
mimi281977
natali 29
уляляя
Lindzi
Беата Симеонова
mimi_dani
styyni
ment
desi borisova
Виолета Милчева Стоянова
gerito_81
qna_georgieva
Cveti789
Дени :)
desimon
mavi
Schatzе
Pisanka
Dani
mamazavinagi
rockmama
деси
cveti555
33 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии. - Page 3 Empty Re: На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии.

Писане by schatz Чет 24 Мар 2011, 19:01

Започнахме вече опитите-безуспешни на този етап,Хриси изобщо не схваща за какво иде речНа гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии. - Page 3 Butterfly9,може да си седи с часове и да се забавлява.
А ако знаете как я дебна,ще кажете че ми хлопа дъската,сутрин й набутвам бибата с млякото в устата и я чакам да се изпишка,което рядко се случва де.Когато имаме успех викам Браво Браво а тя ми се хили!
Като я видя да се напъва да ака се опитвам да я слагам,но щом сваля памперса се почва луд рев
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии. - Page 3 Empty Ползването на гърнето - с постоянство и като игра

Писане by styyni Пон 18 Апр 2011, 18:33


На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии. - Page 3 Potty_train_your_infant_pm-thumb-270x270
Родителите трябва да започнат да слагат децата на гърнето още на 7-8 месечна
възраст, казва опитният педиатър д-р Иванка Стоянова. Според нея,
колкото по-рано започне приучването към този хигиенен навик, толкова
по-бързо ще се привикне към него. "Съвременните деца много дълго стоят в
памперс, затова и махането му става доста сложно, когато се изпусне
подходящия момент", казва д-р Стоянова. Нейните препоръки са, за да се
задържи детето на гърнето, да му се дават любими играчки. Не е лошо да
му се четат приказки, ако има интерес. Специалистите смятат, че
постоянството в случая играе ключова роля, а приучаването в никакъв
случай не трябва да става насила, а най-често под формата на игра.
Продължителното носене на памперси създава и здравословни проблеми, сред които е и
възникването на различни дертамитити. Колкото по-дълго време пишат и
акат в памперсите, толкова повече се създават възможности за
уроинфекции. Задължителна е смяната на памперсите след изхождане по
голяма нужда. Ако смяната не се извършва често и навреме, се създават
възможности за достигането на патологични стойности на ешерихия коли,
която иначе е нормален поселник в червата, а оттам и за получаването на
стомашно разстройство, посочват педиатрите. Така се създават условия за
възпаления и други специфични проблеми. При момичетата уретерът е по-къс
и продължителното носене на памперс може да стане причина за възникване
на уретрити. Уроинфекциите не са изключение и при момчетата, допълват
още специалистите. Затова препоръката им е от рано децата да се слагат
на гърнето.

Източник!

styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии. - Page 3 Empty Re: На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии.

Писане by lady sibel Вто 19 Апр 2011, 12:52

Аз започнах да слагам сина си на 9 месеца.Той въобще не искаше да сяда,инатешеш се,тогава започнах да го дръшам на ръце и така до ден днешен.Е,все още имаме моменти,когато се напикаваме в гащичките си,но поне за акото си го казва.Много по-лесно е така.Е,пада си и хубаво пране в някои дни. На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии. - Page 3 84556
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии. - Page 3 Empty За момченца - прави или седнали, когато ходят по малка нужда?

Писане by mamazavinagi Чет 19 Юни 2014, 13:39

Имам следното питане - в детската ясла как ги държат момчетата - седнали на гърнето или прави, при ходене по малка нужда? Ако някой знае моля да ми каже. С каката определено нещата бяха доста по- лесни, но малкия не ще и да чуе за гърне, а е вече на година и 9м. С големи мъки сяда на него, като постоянно реве и се тръшка - свършва работата, но си мисля че все му е неудобно да стои седнал. Дали трябва да го уча прав? Да не се окаже, че в яслата ще е различно? Та това са ми терзанията. Ще се радвам повече момчешки майки да се включат с мнение по въпроса. Благодаря!
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии. - Page 3 Empty Re: На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии.

Писане by Schatzе Пет 20 Юни 2014, 01:11

:) В яслата са седнали... Нареждат ги всички заедно по гърненцата.
За самото отказване от памперса трябва да сядат на гърнето... В последствие вече като се откажете напълно от него - ще го научиш да пишка прав. Не му е некомфортно, ако това те притеснява... просто е нещо ново, и като е по-лесно в памперса, защо да трябва да го прави, където ти искаш... Трудно е, но не непостижимо! 
Успех и търпение! :)
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии. - Page 3 Empty Re: На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии.

Писане by postradal Сря 13 Авг 2014, 10:29

В Германия, и в Канада има деца, които ходят до 5 годишни в памперс. Лично мен много ме учудва факта, че го позволяват... Но това си е личен избор на родителите - не им се занимава и си продължават така, докато детето си се самоосъзнае. А ние го правим и с цел спестяване на финанси... но пък и от хигиенична гледна точка си мисля, че ранното отказване е по-добро!
postradal
postradal
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии. - Page 3 Empty Re: На гърне- от кога? Въпроси свързани с приуавенето на детето към гърнето. Статии.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите