Кои цветя са подходящи за спалнята?

Go down

Кои цветя са подходящи за спалнята? Empty Re: Кои цветя са подходящи за спалнята?

Писане by Dani on Пет 18 Апр 2008, 21:04

За спалнята няма никакви ограничения. И не само това - тази стая обикновено е по-хладна от другите, което прави въздуха в нея много подходящ за определени видове зеленини. Единственото, което трябва да се избягва са растенията със силен и упойващ мирис, тъй като те пречат на съня. Неподходящи са и големите фикуси, както и всички зеленини, които имат по-обемни листа. Причината? По големите листа се натрупва много повече прах, което е вредно за дишането по време на сън. Спалнята може да озелените с абелия, азалия, акация, ардизия, аукуба, драцена, ешевария, клиантус, мухоловка, четирилистна детелина, перилепта, стенохлена, хамедория, хибискус, церопегия, циклама, цимбидиум, цинерария. Не залагайте на абелия, ако сте новаци в градинарството. Това растение, което цъфти през лятото, изисква много грижи и познания. То обаче е много подходящо за жилища без централно парно, тъй като не обича топлината.
Същото важи за перилептата и стенохлената. И те не са от зеленините, подходящи за лаици.
Лесни за отглеждане са хамедорията, церопегията и цинерарията. Аукубата е сред растенията, които предпочитат студени помещения. Тя е изключително устойчива, а и се отглежда сравнително лесно. На студено вирее и цикламата. По-различно е положението, ако решите да разкрасите помещението с хибискус или цимбидиум. Хибискусът, познат повече като китайска роза, изисква доста грижи, за да цъфти. А на цимбидиума, като на всяка орхидея, трябва да се осигурят специфични условия. За щастие това е най-непретенциозната от всички орхидеи. Много издръжливо дръвче, пък и много екзотично е драцената. Единственото, което би могло да създаде някакво неудобство е височината й - до 3 метра при правилно отглеждане. Ако не разполагате в спалнята с такова място, по-добре си насадете ешевария. Тя идва от Мексико и е доста нисичка. Имайте предвид само, че обича слънцето. Така че мястото й е на южен прозорец.
Клиантусът е също сред зеленините, които обичат слънчевите лъчи. За него обаче се заредете с търпение, тъй като расте бавно.
Ако спалнята ви е с южно изложение и държите да имате точно на прозореца нещо зелено, то най-лесният вариант е да си вземете акация. Най-простият избор за студена стая пък е азалията. Тя предпочита хладни помещения - до 18 градуса, и сенчести места.
Специфично растение е ардизията. Ако се отглежда както трябва, тя се окичва с ефектни червени плодчета. Проблемът е, че се намира трудно по цветарските бутици.
А едно от полезните за това помещение цветя е мухоловката. Освен, че има ефектен външен вид, тя прочиства стаята от насекоми.
Четирилистна детелина в спалнята носела късмет на семействата. Така поне твърдят някои специалисти в градинарството. Растението се отглежда лесно, ако му осигурите светлина и хлад.

За сега малкия спи при нас,и не слагам цветя.

Dani
Администратор
Администратор

Върнете се в началото Go down

Кои цветя са подходящи за спалнята? Empty Re: Кои цветя са подходящи за спалнята?

Писане by Cveti789 on Пет 18 Апр 2008, 21:07

@Dani написа:За сега малкия спи при нас,и не слагам цветя.
и ние сме така
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор

Писане by Емилия on Вто 18 Ное 2008, 19:51

Доскоро бях в ремонт и спалнята ми беше като ботаническа градина,чуствах се добре
Емилия
Емилия
начинаещ
начинаещ

Писане by Lindzi on Сря 14 Яну 2009, 13:56

И аз нямам цветя в спалнята, защото вечер нали отделят въглероден двуокис, което не е хубаво за спящите!
А и е толкова тъмна, но и няма място за цветя де.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER

Писане by Cveti789 on Сря 14 Яну 2009, 13:57

и аз нямам тъмни са ни тапетите
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор

Писане by iordanka21 on Пет 27 Мар 2009, 14:50

Кои цветя са подходящи за спалнята? Dsc01902d
i az sam na towa mnenie
и аз съм на това мнение

Мнението е редактирано от Dani
Писането на кирилица е задължително - точка 1.9 от ПРАВИЛАТА!

че нетрябва да има цжетя в спалнята ,по добре ми харесва да са в хола така става много хубаво
iordanka21
iordanka21
любител
любител

Писане by lusien on Съб 25 Апр 2009, 10:51

Моите китки лятото са на балкона, а зимата в спалнята. Доста се чудих дали да ги сложа там тази зима, защото там спи и дребосъчето, но реших да пробвам. Нямаше никакви проблеми, въпреки, че повечето са цъфтящи.
Кои цветя са подходящи за спалнята? 1019a.thКои цветя са подходящи за спалнята? 000koo.th

Последната промяна е направена от lusien на Пет 08 Май 2009, 14:39; мнението е било променяно общо 1 път
lusien
lusien
спечелен за каузата
спечелен за каузата

Писане by Далия on Пет 08 Май 2009, 11:05

Кои цветя са подходящи за спалнята? 115431_med
Спалнята е една от най-светлите стаи, заедно с детската. Но аз предпочитам през зимата да ги прибера в спалнята, именно поради въглеродния двуокис, който отделят вечер. Така де, по-добре при нас, от колкото при децата. Намигане
За подходящи цветя в спалня незнам, но някак филадендрона ми се струва добра идея. И изобщо различните видове фикуси.
Далия
Далия
упорит
упорит

Писане by ivikat on Съб 06 Юни 2009, 14:30

4YVALA SAM 4E KADETO SE SPI NE TRIABVA DA IMA CVETIA

Чувла съм че където се спи не трябва да има цветя.

Мнението е редактирано от Admin
Писането на кирилица е задължително - точка 1.9 от
ПРАВИЛАТА!
ivikat
ivikat
начинаещ
начинаещ

Писане by Lindzi on Нед 07 Юни 2009, 14:13

Не е хубаво, защото изпускат въглероден двуокис и са отровни за нас, макар и в малки количества, се нарушава сънят.
Аз обичам цветята. Ще сложа снимки скоро на моите на работа, дано да са ги поливали и да не са изсъхнали.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER

Писане by styyni on Нед 07 Юни 2009, 14:31

Аз също съм чувала ,че където се спи не е хубаво да има цветя.Както казва Бени изпускат въглероден двуокис .Аз лично нямам нито едно цвете във спалнята,всички са ми на терасата Намигане
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума

Писане by petia_18 on Пет 12 Юни 2009, 13:35

Кои цветя са подходящи за спалнята? 105fd3ea87a0
Това са моите цветя,те бяха в спалнята през цялото време от както се омъжих.Махнах ги малко преди да родя,защото казваха не било хубаво за бебето,а също и за нас.Но аз бях свикнала с тях толкова много,че сега като порасна бебока ги сложих на терасата.
petia_18
petia_18
упорит
упорит

Писане by mimi281977 on Сря 26 Авг 2009, 10:05

бенжамин имам
mimi281977
mimi281977
форум-фен
форум-фен

Кои цветя са подходящи за спалнята? Empty ЦВЕТЯ ЗА СПАЛНЯТА

Писане by pumpal21 on Пет 03 Сеп 2010, 00:21

ЦВЕТЯ ЗА СПАЛНЯТА

Някои растения могат да пречистват въздуха от вредните вещества, които се отделят от топлоизолациите, а други- да успокояват гнева и тъгата.
Растенията служат не само за украса , но те могат да защитават, пречистват и да ни действат лечебно.Ето защо трябва добре да ги познаваме и да ги поставим на точното място. Защото за всяко едно помещение си има специални растения. Така например в спалнята може да оКои цветя са подходящи за спалнята? 120289тглеждаме следните видове :
ТЕМЕНУЖКИ -във всеки дом се отглеждат теменужки, но тяхното най-подходящо е в спалнята.Различните цветове имат и различно въздействие.Така например белите теменужки действат благоприятно на нервната система и намаляват неразбирателството между съпрузите. Виолетовите допринасят за затопляне на атмосферата в дома, а червените и розовите внушават чувство на удовлетворение.В резултат на тяхното тънко въздействие се намалява гневът и се създава радостно настроение и удоволствие от общуването с другия.Кои цветя са подходящи за спалнята? Images122
АЛОЕ- през нощта алоето отделя кислород и поглъща всички вредни вещества. Това го прави особено подходящо за спалното помещение . Алоето има свойството да поеме наелектризираната атмосфера в дома и да защитава от инциденти. Известни са лечебните свойства на листата му, които могат да послужат като първа помощ при порезни рани и да спрат изтичането на кръв.При болка и простъда алоето намалява главоболието.Кои цветя са подходящи за спалнята? 57870
КАМЕЛИЯ- едно от най-красивите цъфтящи стайни растения . Тя разтваря цветовете си през най-студените месеци на годината- от ноември до май което я прави достойна украса за спалнята.Нейните цветове нямат аромат, който да пречи на съня. Цъфти в бяло, розово и червено. За спалнята най-подходяща е червената камелия, която оказва психологическа помощ Кои цветя са подходящи за спалнята? Ep_5при сексуални проблеми.
ХЛОРОФИТУМ- това растение е шампион по почистване на въздуха. То поглъща формаалдехида и всички вредни вещества , които се отделят от топлоизолациите и синтетичните материи в нашия дом. Изследване на специалисти са доказали , че за 24 часа това цвете може напълно да пречисти въздуха в дома от всички вредни микроорганизми. Интересен е и факта , че полезното му действие се засилва ако се отглежда в глинена саксия.
МУШКАТО- отделя биологично активни вещества, които убиват стафилококитКои цветя са подходящи за спалнята? 164600299843еи страптококите. Затова желателно е в дома ви да имате поне една саксия с мушкато.Това цвете не само отпъжда мухите , но и дезинфикцира въздуха чрез етеричните масла които отделя.Помага също и при главоболие , а според старинните рецепти изгонва от дома злите духове.Мушкатото има свойството да укрепва съня, да пази женското здраве, да хармонизира семейната обстановка, да намалява стреса и безсънието. Освен това от листата му се прави чудесен сладкиш , който е хит сред домакинитКои цветя са подходящи за спалнята? Ep_8е в Западна Европа.
ДРАЦЕНА-според древните индийски предания драцената събужда жизнените сили, подобрява семейната хармония и увеличава положителната енергия. Всичко това я прави много полезно растение не само за спалнята , но и за всяко друго помещение в жилището.

Кои цветя са подходящи за спалнята? Dsc05435СПАТИФИЛИУМ- цветовете му поглъщат от въздуха вредните вещества , които попадат дома ни . Растението успокоява нервната атмосфера и ни кара да се държим по-мило с лубимите съшества . Можете да го поставите не само в спалнята , но и в хола , където се събират повече хора .

Източник

Глобален Модератор
Глобален Модератор

Писане by sinaia on Сря 23 Ное 2011, 21:40

flower ТОЧНО КЪДЕТО СПИМ С ДЕТЕТО СЪМ НАПЪЛНИЛА СТАЯТА С МНОГО ЦВЕТЯ ПО ПРИЧИНИ КАЗАНИ ПО-ГОРЕ-ПРЕЧИСТВАТ ВЪЗДУХА ОВЛАЖНЯВАТ ГО А ВЪГЛЕРОДЕН ДВУОКИС СЪМ ЧЕЛА НЕ ОТДЕЛЯТ И КОЛКОТО ЕДИН ЧОВЕК flower
sinaia
sinaia
начинаещ
начинаещ

Писане by Lindzi on Вто 15 Май 2012, 09:31

@sinaia написа: flower ТОЧНО КЪДЕТО СПИМ С ДЕТЕТО СЪМ НАПЪЛНИЛА СТАЯТА С МНОГО ЦВЕТЯ ПО ПРИЧИНИ КАЗАНИ ПО-ГОРЕ-ПРЕЧИСТВАТ ВЪЗДУХА ОВЛАЖНЯВАТ ГО А ВЪГЛЕРОДЕН ДВУОКИС СЪМ ЧЕЛА НЕ ОТДЕЛЯТ И КОЛКОТО ЕДИН ЧОВЕК flower

Цъфтящите растения могат да предизвикат алергия, където има спящи хора. Затова не е препоръчително да се отглеждат подобни цветя. При склоност към астма изпаренията от цветята, мириса на пръстта и плесените и другите там неща дето се развиват в пръстта са вредни.
(както не е препочърително да има и персийски килими и прекалено много плюшени играчки, които събират прах)
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите