Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пиърсингът!!!

+10
Беата Симеонова
iletoili
mavi
Schatzе
Дени :)
momoni
bambolina
деси
mamazavinagi
Dani
14 posters

Go down

Пиърсингът!!! Empty Пиърсингът!!!

Писане by Dani Сря 23 Апр 2008, 21:45

Пиърсингът !!!

Пиърсингът е новата бързо развиваща се модна тенденция при младото поколение. През последните 20 години пиърсингът е моден аксесоар за момичета и момчета. Произлиза от глагола "pierce"(англ.), който означава пронизвам, пробождам. Би било добре внимателно да изберете както студиото, така и точното място на обецата на тялото ви.

Обеците на веждите:
При най-малката грешка може да бъде засегнат очния нерв, което ще доведе до непоправими последици. По-малкото зло е възпаление. Самата обеца може да не бъде приета от организма.
Същото може да се случи и с обеца на зърната. Но понякога при тях има опасност при жените, да бъде засегнат млечен канал, което може да доведе при усложнение по време на бременност и кърмене.

Горната част на ушите и носът са съставени от мека кост – хрущял. Този хрущял е лесно възпалим. Ние дишаме през носа и така поемаме много прах и други вредни частици.

Устните и брадичката.
По същият начин както и обецата на веждата, те се намират на лицето, което изисква много грижи. Тази на брадичката може да увреди зъбният емайл. Същото се отнася и за обеца на езика, променят дикцията и водят до затруднения в говора и произношението на някои думи.

Пъпът:
Това е едно доста опасно място. Посредством обецата там, могат да попаднат различни бактерии в тялото.

Въпреки че пиърсингът се наложи като модна тенденция в последните години, трябва да бъде добре премислено какви могат да бъдат последиците за здравето на човек. Мислим си че това е просто един аксесоар, но понякога дори и малките неща крият голям риск.


Последната промяна е направена от Dani на Сря 23 Апр 2008, 21:48; мнението е било променяно общо 1 път
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by Dani Сря 23 Апр 2008, 21:47

Е,след като прочетохте това, бихте ли си направили пиърсинг? Хммм
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by mamazavinagi Сря 23 Апр 2008, 21:56

Dani написа:Е,след като прочетохте това, бихте ли си направили пиърсинг? Хммм
и без да го чета аз съм си малко консервативна и не бих си сложила, но не го отричам. Намигане
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by деси Чет 24 Апр 2008, 09:49

Трябваше преди време да прочета това и нямаше да се пробия никога.Имах обица на пъпа,но като забременях вече нямам и не мисля вече да си слагам.Сега ми стоят само дупките.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by Гост Чет 24 Апр 2008, 10:04

Аз имам на нослето.Да чукам на дърво досега не ми е създавал ядове,ама то не е късно.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by bambolina Чет 24 Апр 2008, 16:06

Admin написа:
и без да го чета аз съм си малко консервативна и не бих си сложила, но не го отричам. Намигане

АБСОЛЮТНО, само че аз не го отдавам на консерватизъм ....... всеки решава къде да се дупче и рисува Усмивка
bambolina
bambolina
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by momoni Пет 25 Апр 2008, 11:43

Аз нямам дори и на ушите обици,пък какво остава някъде другаде Ами, ко да направя Ти ма преби
momoni
momoni
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by Гост Вто 29 Апр 2008, 16:27

Аз имам на пъпа и на веждата, но нямам на ушите..................... Тъжен
Шегувам се бе Голяма усмивка Голяма усмивка Голяма усмивка Имам две дупки на едното ухо и една на другото. Razz
Пак се пошегувах.......Имам си на ушите по една. Наздраве Наздраве
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by Дени :) Пон 12 Май 2008, 10:48

Пиърсингът!!! Obica110Пиърсингът!!! Obica210 Ето, аз имам на пъпа.... dance.Сега смятам да си правя и на ушите.. Усмивка ...








Абе шегувам се бе хора(нямам на пъпа...).То ще е малко странно да имам на пъпа, а на ушите-не.
Голяма усмивка Razz
Дени :)
Дени :)
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by Schatzе Сря 04 Юни 2008, 20:05

Не нямам и пиърсинг.
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by mavi Пет 20 Юни 2008, 00:07

Според изготвената от британски специалисти статистика, всеки един от трима младежи, които са си направили пиърсинг на тялото, е пострадал от инфекции или усложнения - в това число понякога заразяване на кръвта и сериозно кръвотечение.
Специалистите от Агенцията за опазване на здравето и лондонското училище по хигиена и тропична медицина, които са анкетирали 10 503 души, смятат, че най-опасна възраст за пиърсинт от гледна точка на здравето е между 16 и 24 години.
31% от анкетираните са съобщили за инфекции или сериозни кръвотечения, а около 15% признават, че са търсили лекарска помощ след процедурата.
Експертите съветват пиърсингът и татуировките да се правят само на места, където е разрешена подобна дейност и се спазват необходимите правила за хигиена. При възникването на дискомфорт или възпаление незабавно трябва да се търси лекарска помощ.
По данни от изследването, 33% от анкетираните са си направили пиърсинг на пъпа, 19% - на носа, 13% - на ухото, 9% - на езика, 9% - на зърната на гърдите, 8% - на веждите, 2% - на гениталиите. Най-популярен сред мъжете е пиърсингът на гърдите, а сред жените - на пъпа.
За неприятни последствия след процедурата съобщават 50% от тези, които са се направили пиърсинг на езика, 45% - на гениталиите и 38% - на гърдите, обобщава Би Би Си.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by Dani Пет 20 Юни 2008, 11:13

Като чета направо настръхвам! Като се сетя ,че сама съм си правила 5 от дупките на ушите,и се чудя къде ми е бил акъла отагава-ама младинииииии....
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by Гост Вто 24 Юни 2008, 23:45

Аз пък не се плаша,имам на носа,на ушите общо 7 и искам и на веждата.
Без майтап. Пиърсингът!!! 691729
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by Гост Чет 28 Май 2009, 00:44

Имам две дупки на едното ухо и една на другото.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by Гост Съб 30 Май 2009, 22:00

и да го бях чела преди да си направя пиърсинг пак щях да го направя нямаше да ме спре,според мен ако човек наистина желае нещо нищо не би го спряло.
аз имам на пъпа вече 6 година карам с обицата да чукна на дърво никакви проблеми не ми е създавала,а и цялата бременност изкарах с нея само я махнах когато влезнах да раждам
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by iletoili Пет 26 Юни 2009, 12:16

против съм подобни неща не ми харесват
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by Беата Симеонова Вто 18 Авг 2009, 15:22

Не го харесвам и толкова Ядосан съм ...Не съм консервативна,имам 2 дупки на едното ухо и една на другото и си нося обеци на всички....но не ми харесват надупчени вежди,носове или кореми.И се моля да не ме изненада някое от моите деца с такова чудо! достоен си
Иначе другите нека носят,на който му харесва,не съм против....само да не са мойте!!!
Беата Симеонова
Беата Симеонова
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by natali 29 Сря 19 Авг 2009, 16:29

Не ми харесват тези неща ,но който ги харесва нека си ги прави
natali 29
natali 29
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by mimi281977 Пет 28 Авг 2009, 15:20

не,не бих си сложила
mimi281977
mimi281977
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by iletoili Пет 23 Окт 2009, 12:34

не ми допада честно казано предпочитам загадъчно тату Пиърсингът!!! 84556
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by lady sibel Вто 18 Май 2010, 12:46

Аз лично не бих се осмелила на подобна стъпка,но иначе ми харесва,по другите хора.Не е замен...
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by pumpal21 Пет 09 Юли 2010, 15:05

Аз лично не бих се осмелила на подобна стъпка,но иначе ми харесва,по другите хора.Не е замен...

и аз мисля така
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Пиърсингът!!! Empty Re: Пиърсингът!!!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите