Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Частните уроци вече са забранени със закон

5 posters

Go down

Частните уроци вече са забранени със закон Empty Частните уроци вече са забранени със закон

Писане by mamazavinagi Вто 20 Май 2008, 21:38

Частните уроци вече са забранени със закон

В окончателния текст на Закона за народната
просвета остана изискването за усвояването на книжовния български език,
узаконяват се и матурите

16.05.2008

Учителите вече няма да имат право да дават частни уроци на
учениците, които обучават. Това предвиждат поправките в Закона за
народната просвета, приета днес от pарламента на второ четене.

Никакво право да предлагат индивидуално обучение няма да имат и
директорите и помощник-директорите на училищата, както и началниците и
служителите в инспекторатите по образованието, в МОН и общинските
чиновници в обслужващите звена.

За да удостоверяват, че не дават частни уроци, учителите и служителите ще подават декларации за липсата на конфликт на интереси.

С поправките се въвеждат т.нар. "защитени училища". Те ще са в райони със силно разпръснати населени места.

Защитено училище ще става учебно заведение, което би трябвало да
бъде закрито заради липса на деца, но няма да бъде поради липса на
близко учебно заведение или защото средищното училище не може да поеме
учениците.

Защитените училища ще получават допълнително финансиране от държавата, а списъкът с тях ще бъде обявен на сайта на МОН.

В окончателния текст на Закона за народната просвета остана
изискването за усвояването на книжовния български език. Узаконяват се и
матурите.

Директорите ще носят дисциплинарна отговорност по реда на Кодекса на труда, ако надвишат бюджета на учебното заведение с 20%

Иэточник:http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1199014
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Частните уроци вече са забранени със закон Empty Re: Частните уроци вече са забранени със закон

Писане by Dani Сря 21 Май 2008, 13:25

И защо да не може?Чудят се само какви простотии да измислят и да затормозяват децата.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Частните уроци вече са забранени със закон Empty Re: Частните уроци вече са забранени със закон

Писане by teqnstal Пон 08 Сеп 2008, 10:01

Аз също не съм съгласна със тези часни уроци.Те сами по себе си говорят как е възможно да не разбереш нищо във час а като отидеш при същата госпожа и те опъне 20 на час и вече всичко си разбрал.
Миналата година сина ми беше втори клас и три деца от неговия клас ходеха на уроци по английски при същата госпожа която им преподава във клас.Е тва не го разбирам.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Частните уроци вече са забранени със закон Empty Re: Частните уроци вече са забранени със закон

Писане by schatz Сря 21 Апр 2010, 01:07

Оооо ако знаете за какви пари става дума с тези частни уроци за кандидатстващи ... 7 и 12 клас яко наливат!
Нивото от училище се върти около 4-ка и тези курсове са просто задължителни ако човек има някакви по-големи амбиции!

Относно курсовете,преди 3 години в "Образователни технологии" за един предмет струваха 1000 лева,а частните уроци по 15 лева на час минимум!А ако е някоя по-важна клечка под 30 лева не ти мърда!


Госпожата ми по математика при която ходех известно време си събираше около 10 души в апартамента и ходеше от стая в стая и който не разбира неща ... помага!С една съученичка,с която заедно ходехме смятахме че тя изкарва 9 000 лева на месец минимум!И после се оплакват от заплатите си!
Айде без такива,като започнат учениците да влизат без проблем във университетите тогава съм съгласна и 3 000 да им я направят,но по заслуги!
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Частните уроци вече са забранени със закон Empty Re: Частните уроци вече са забранени със закон

Писане by Tiny Сря 21 Апр 2010, 07:51

Аз съм за частните уроци. И двете ми деца са умни, отличнички в училище и въпреки това когато се подготвяха за изпитите след 7 клас ходиха на уроци. И двете си изчистиха малкото пропуски от училище, защото не забравяйте че за да влезнеш в езикова гимназия с немски език примерно ти трябва мноого висок бал. А много висока оценка на изпита може да имаш само ако си изчистил тези дребни пропуски, които определят дали имаш 4,75 или 5,50 на изпита.
Голямата ходи на уроци по български и за матурата си в 12 клас и
се представи прекрасно, въпреки, че завърши в елитно училище си знаеше пропуските и искаше да ги отстрани.
А по отношение на парите - всеки случай ми струваха по малко отколкото баща им изхарчи за бензин.
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Частните уроци вече са забранени със закон Empty Re: Частните уроци вече са забранени със закон

Писане by schatz Сря 21 Апр 2010, 11:05

Tiny ,но нямаше ли да е по-добре ако в училище учителите им даваха нивото за 6?
Има семейства,които не могат да си позволят да дават пари за уроци и какво става с тези деца които си учат от училище?Ами те не са конкурентно способни ...
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Частните уроци вече са забранени със закон Empty Re: Частните уроци вече са забранени със закон

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите