Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

+7
mavi
milla06
schatz
Cveti789
SuNNy
Dani
mamazavinagi
11 posters

Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

Писане by mamazavinagi Чет 29 Май 2008, 13:34

От две години не съм ходила на море, като изключим миналогодишното ми отскачене за ден до Варна и не съм много наясно с продуктите на пазара. Ще се радвам, ако има такива, които са ползвали дадена марка и са доволни от нея, да споделят своета тайна. Срам ме е
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Re: Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

Писане by Dani Чет 29 Май 2008, 13:41

Аз ползвах, подхранващ слънцезащитен лусион на NIVEA-12 фактор.(средна защита).Хем предпазва,хем не оставаш бял като сиренце ХихихиНо зависи от твоята кожа,ако си по-беличка може би ти трябва по-висок фактор.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Вашият фототип или слънчев тип

Писане by mamazavinagi Чет 29 Май 2008, 14:54

Вашият фототип или слънчев тип
Определете към какъв “слънчев” тип вие принадлежите с помощта на
долупосочената таблица. Благодарение на нея ще определените какво е
времето през което е добре да бъдете изложени на слънце, без да
използвате защитни средства и да не се притеснявате от изгаряния.

Тази таблица можете да използвате приблизително като ориентир.
Обърнете внимание, че степента на самозащита на кожата значително се
изменя с възрастта: например малките деца се нуждаят от допълнителна
защита, с порастването кожата повишава собствената си защита, а с
настъпването на старостта тази самозащита рязко намалява. Решаващ за
определянето на вашия тип кожа се явява предимно собственият ви опит:
всеки сам зае колко бързо кожата му става червена на слънце.


Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Fimage002

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Fimage003

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Fimage004

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Fimage005

Фототип

I

II

III

IV

Кожа

Много чувствителна

Много светла

Светла

Смугла, черна


Коса

рижа

светла

кестенява

черна


Лунички

много

умерено

малко

отсъстват


Изгаряне на слънцето

Много често

често

рядко

много рядко
Тен
Рядко

лек

среден

интензивен

Препоръчителни средства за защита на кожата от слънцето

За много чувствителна и не понасяща слънцето кожа

За много светла кожа

За светла кожа

За нормална кожа

Козметичните средства
Голяма част от козметичната индустрия предлага кремове с различни
слънцезащитни фактори, които действат като филтри за задържане на
вредните слънчеви лъчи. Също така се предлагат и козметични средства,
които имат способността да задържат и усилват загара, козметика за след
плаж и при изгаряния, средства за поддържане и съхраняване на вече
натрупания слънчев тен.
Филтрите за защита от слънцето, влизащи в състава на слънцезащитните кремове могат да бъдат:
- на физична основа-минерални- съединения на титана, цинка и тн. те
отразяват слънчевата светлина като микро- огледалца Те остават на
повърхността на кожата и блокират слънчевото облъчване, като отразяват
лъчите. Този вид филтри прекрасно понасят дори и най-чувствителните
кожа. Така, че когато сте на планина или на море и ви се иска да си
наплискате лицето с вода използвайте минерална, така поне малко ще
намалите вредното лъчение.
- Химически (оксид метоксицинамата и оксибензон). Те прихващата
вредните ултравиолетови лъчи и ги превръщат в безвредна топлина по
тялото. Филтрите подобно на гръмоотвод улавят ултравиолетовото
лъчение и се изменят под неговото влияние. Недостатъкът на
химическите филтри е, че те биха могли да предизвикат алергична
реакция и раздразване на кожата. Така,че преди да ги използвате нанесе
малка част от тях на вътрешната страна на лакътя и изчакайте поне
половин час, за да проверите как ви въздействат. Зачервяването или
сърбежа трябва да са индикация за това, че сте чувствителни към този
препарат и не е желателно да го използвате. При закупуването на
слънцезащитни средства е добре да проверявате винаги срока на годност
на опаковката- ако времето за ползване е просрочено може да си
навредите на значително.

продължава.....
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Защита

Писане by mamazavinagi Чет 29 Май 2008, 14:55

Защита за лицето
Тук трябва да си напомним, че тялото се излага на плажа, а лицето
винаги е под лъчите на слънцето. За лицето е добре да се насочите
към специални кремове в зависимост от нуждата на кожата изберете и
съответният слънцезащитен фактор. За дневните кремове в градски
условия факторът може да бъде 8-15, но винаги следете тези кремове
да имат хидратираща функция. Такива UV филтри може да бъдат
поставяни и чрез употребата на пудри ли фон дьо тени на някои
козметични фирми. Не забравяйте в края на деня да успокоите кожата
на лицето с подходящ овлажняващ тоник и да нанесете хидратираща масла
или крем, които да регенерират кожата ви през нощта.
Веждите и миглите
По същият начин както косата веждите и миглите изгарят на
слънцето. Ако не търсите този ефект можете да ги боядисате в по –
тъмен цвят преди отпуската си(процедурата е краткотрайна, но се
извършва със специални не дразнещи лигавицата на очите бои, така че
избягвайте домашните експерименти). Ако пък смятате, че боята е
крайна мярка, то нанасяйте на веждите от слънцезащитния крем на
лицето и ще намалите увреждането им, а на миглите поставяйте спирала,
не просто, за да ги подчертаете, но и за да ги предпазите от вредните
лъчи.
Устните
Съхранете нежността на вашите устни. Ако се излагате на слънце
непременно ги покривайте с крем, вазелин или пък гланц със
слънцезащитен ефект. Такива червила и гланцове предлагат някои от
по–скъпите фирми на пазара - L'OREAL, CHRISTIAN DIOR, GUERLAIN, LANCOME
можете да ползвате и слънцезащитни балсами за устни, за които е
добре факторът да е над 8, а за по – силно слънце ви препоръчваме-
VICHY Stick SPF 25.
Очите
Винаги защитавайте очите от слънчевата светлина избягвайте да си
купувате очила от сергии, за чието качество нищо не може да се
докаже. Не е необходимо да плащате за марката просто се уверете в
оптиката, от която си купувате очилата, че имат ултравиолетова
защита. Що се отнася до лещите – съществуват такъв вид, който има
специален слой, блокиращ UV лъчението, но трябва специално да пожелаете
такива лещи, когато ги купувате,защото обикновените или дори цветните
лещи нямат такава функция.
Изгарянията
Ако все пак независимо от вашите усилия сте престояли на слънцето и сте изгорели, то трябва веднага да направите следното:
- незабавно се отдръпнете от пряката слънчева светлина и облечете с
нещо памучно тази част от кожата ви, която е станала червена; след
това може да нанесете на кожата успокояващо за нея средство, което
да има и овлажняващ ефект;
- подходящи за такъв случай са козметичните средства на Brume Thermale Calmante от BIOTHERM и на Heliocalm от VICHY
- можете да се възползвате от народните съвети- намажете се с
кисело мляко (то много бързо отнема горенето и овлажнява кожата), с
компреси от чай, учудващо е но може да ви помогне и за изгарянето и
отнемане на горещината намазването с ракия на изгорелите места (след
като използвате ракията да отнемете горещината нанесете овлажняващ
крем)
- облечете си памучна фланелка, за да се предпазите от грубата материя на чаршафите.
Французите прибягват до по- драстичен, но според тях много
ефикасен начин да се премахнат изгарянията- тялото се покрива с тънки
резенчета на сочен лимон- вероятно щипе доста силно, но ако не ви е
страх може да опитате.
Най–важното е сами да прецените кога да спрете с излагането на
слънце. Бъдете много внимателни. Не излагайте веднага на слънце
кожа, която е чакала дълга зима, за да се покаже на плажа,защото тя
е все още е много нежна и чувствителна. Ако вече сте почервенели, то
имайте предвид, че трябва да мине поне 1 седмица, а според
специалистите дори няколко, преди да изложите кожата отново да
получи тен. Използвайте слънцезащитни средства с не – по – малък
фактор от 25-30, когато става дума за лице. И запомнете, че рискът да
се разболеете от рак на кожата се повишава всеки път, когато получите
ново изгаряне.

източник - списание Пудриера
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Re: Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

Писане by SuNNy Нед 08 Юни 2008, 18:52

Аз съм категорична и компромис в това оношения не правя! никак, ама никак не Само истинска маркова козметика с фактор 50.Боклуци като Нивеа,Гарниер и т.н. не купувам!Проучвала съм въпроса много подробно и за себе си съм избрала слънцезащитен крем на Eucerin 50+ абсолютен сън блок за чувствителна кожа.Крема е както за тяло така и за лице.Цената му е 25.45лв за 100мл.Скоро си го купих.Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? 3044417
Лек крем подобен на лосион,сравнително лесно попива.Малко лепне след нанасяне,но няма начин.Без аромат.Изпробвах го вече и съм доволна.В градски условия без защитен крем не мога да изляза.Почернявам направо без да изгарям,но това не ми е приятно.

Всеки сам си преценява рисковете от излагането на слънце без слънцезащитен лосион както и какъв продукт ще избере.
SuNNy
SuNNy
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Re: Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

Писане by Cveti789 Нед 08 Юни 2008, 19:10

SuNNy написа:Аз съм категорична и компромис в това оношения не правя! никак, ама никак не Само истинска маркова козметика с фактор 50.Боклуци като Нивеа,Гарниер и т.н. не купувам!Проучвала съм въпроса много подробно и за себе си съм избрала слънцезащитен крем на Eucerin 50+ абсолютен сън блок за чувствителна кожа.Крема е както за тяло така и за лице.Цената му е 25.45лв за 100мл.Скоро си го купих.Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? 3044417
Лек крем подобен на лосион,сравнително лесно попива.Малко лепне след нанасяне,но няма начин.Без аромат.Изпробвах го вече и съм доволна.В градски условия без защитен крем не мога да изляза.Почернявам направо без да изгарям,но това не ми е приятно.

Всеки сам си преценява рисковете от излагането на слънце без слънцезащитен лосион както и какъв продукт ще избере.
и аз си купих същия исках да си взема на мустела ама нещо няма в производство
за сега съм доволна и не е скъп 25 лв
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Re: Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

Писане by SuNNy Нед 08 Юни 2008, 19:32

Ами наистина не е скъп.Другия, който гледах беше 28лв,но беше много гъст и лепкав.
Гарниер е на същата цена като Eucerin,а е в пъти с по-лошо качество.
Така че наистина излиза евтино и качествено.
SuNNy
SuNNy
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Re: Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

Писане by mamazavinagi Пон 09 Юни 2008, 10:42

Ма това не е скъпо- ще си взема такъв. Мерси Съни. Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? 387219
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Re: Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

Писане by schatz Сря 21 Апр 2010, 20:27

Миналата година ползвах на Ести,тази година съм хвърлила око на Кларинс,искам да ги пробвам.
На La roche posay също са много хубави,ама имат само висок фактор,по-скоро за малката бих взела ако имат детска серия
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Re: Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

Писане by milla06 Вто 27 Апр 2010, 09:49

На мелабел смятам да си поръчам. Ползвал ли е някой и доволен ли е?
milla06
milla06
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Re: Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

Писане by schatz Вто 27 Апр 2010, 10:09

SuNNy,Юсерин и Нивеа имат един и същи производител.Само където Юсерин е медицинската козметика на Нивея
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Re: Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

Писане by mavi Вто 27 Апр 2010, 10:39

Аз мисля да взема нещо, което е подходящо за Деница, а то покрай нея и Виктор и ние с баща им ще намажем, защото тя с една шепа дупе не може да изразходи цяла опаковка. Мисля да взема на Бюбхен с фактор 50.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Re: Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

Писане by lady sibel Пет 14 Май 2010, 17:40

Аз не съм ползвала никоя марка досега.Миналата година си купих от Ейвън,но така и не го пробвах.Та затова не мога да го коментирам.Но със сигурност ще взема под внимание вашите препоръки,защото съм гола вода на тази тема. Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? 465484
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Re: Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

Писане by mimi281977 Нед 23 Май 2010, 20:33

NIVEA използвах
mimi281977
mimi281977
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Re: Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

Писане by lusien Нед 23 Май 2010, 23:44

Уф, ненавиждам да се мажа с тези неща на плажа Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? 101311 За мъжо обаче вземам Нивеа, а за детенце Мустела 50+.
lusien
lusien
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty 6 грешки със слънцезащитни продукти

Писане by Lindzi Пет 28 Фев 2014, 15:26

 
Всичко,което знаеш за слънце защитните продукти е грешно.
Е, почти всичко. Има доста голямо объркване по отношение въпроса за слънцезащитата. Така че, за да запазим твоята кожа, ще ти преподадем урок по предпазване от слъцето, без излишна информация.
Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? File20485
Прочети го, научи го и го използвай.
Грешен урок №1 :
Овлажняващият ти крем е с фактор 15, така че нямаш нужда от допълнителна защита.
Кремовете за лице със степен на слънчева защита не са за продължително излагане под лъчите, освен за отиване до работа.  Всичко друго- от дълъг разговор с познати навън  до ходене на плаж, си е значително излагане на слънце, така че се намажи и с висок фактор слънцезащитен прукт или фон дьо тен със SPF 15.

Грешен урок №2 :
Имаш нужда от малко количество продукт за слънце.
Имаш нужда от слънчево мляко с размера на топка за голф (поне) или няколко доста сериозни впръсквания, ако говорим за спрей. Повечето от нас използват една четвърт от това количество, като успешно превръщат фактор 30 във фактор 7.  Винаги се намазвай 20 минути преди да излезеш на слънце и носи шапка, както и големи слънчеви очила.
 
Грешен урок №3
Можеш да се излагаш на слънце през целия ден, стига да се мажеш често със слънцезащитен продукт.
Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? File20483
Нека да си представим, че излагането на слънце има общо с печенето на пиле. Намазваш пилето и го слагаш във фурната за час. Когато го извадиш, то е изпечено. Ако го намажеш пак и го сложиш във фурната, процесът няма да започне отново, а пилето ще изгори. С кожата ти схемата е същата- когато е изпечена- е изпечена.
Казано с прости думи- има лимит до колко дълго всеки от нас може да прекара време под слънчевите лъчи, без да изгори. И никое мляко за слънце няма да ти помогне, след като надвишиш това време.
За да сметнеш твоето "пилешко време", пресметни минутите, в които изгаряш без продукт за слънце според неговия фактор. Така... отнема ти 10 минути да изгориш и се мажеш с фактор 30. След 300 минути под слънцето, продуктът  спира да действа. Всички слънчеви лъчи след това могат да нанесат необратими повреди на кожата ти.
Грешен урок № 4 :
Имаш нужда единствено от антиоксиданти, след излагане на слънце.
Ново проучване доказва, че е добре да се намажеш с продукти, съдържащи антиоксиданти ( зелен чай, нар, витамини А,С и Е), преди да се излегнеш на плажа и това ще помогне на кожата ти да предотврати трайни изменения. Преди се смяташе, че тези антиоксиданти са полезни след слънчеви бани. Защо се нуждаем от антиоксиданти? Защото те  неутрализират "нападението" на свободните радикали, които спомагат за остаряването на кожата. Кремът за лице съдържа витамин С, който е фактор в борбата с бръчките и рака на кожата.

 
Грешен урок №5:
SPF 30 е два пъти по-силен от  SPF 15, така че можеш да го използваш по-малко и да си защитена по-дълго.
Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? File20482
Звучи логично, но не е. Слънчевият фактор определя времето, а не силата на предпазване. Ако без протекция,  кожата ти изгаря за 5 минути, SPF 15 ти позволява максимум 75 минути под слънцето. За да си осигуриш по-продължителна защита, нанасяй продукта на всеки 2 часа или  след плуване и изпотяване.(Разхождането също е включено в излагането на слънце).Но не прекалявай. (№ 1)
Грешен урок № 6:
Не мога да хвана рак на кожата.
Добре е да се преглеждаш при дерматолог поне веднъж на няколко месеца и ако забележиш нещо нетипично- сигнализирай веднага. Понякога прекаленото излагане на слънце уврежда кожата и е възможна появата на странни образувания. Ние обаче сме сигурни, че си умно момиче и знаеш как да се пазиш.

Източник: http://radar.bg
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty ТЕСТ слънцезащитни средства

Писане by Lindzi Пет 28 Фев 2014, 15:37

Качествените кремове против слънце гарантират обявената на етикета защита и не се отмиват лесно при влизане във вода.
Целта на теста е да изследва качеството на няколко продукта за деца и семейна употреба. Качественият крем трябва преди всичко да гарантира обявеното на етикета равнище на защита. То се обозначава най-често с понятието „слънцезащитен фактор” (SPF - sun protection factor), с което се означава защитата от UVB лъчите от слънчевия спектър. С натрупването на все повече знания за ефектите от излагането на слънцето слънцезащитата все повече се разбира като защита от UVA + UVB, тъй като UVA радиацията предизвиква все по-голяма загриженост. За да се оценят максимално качествата на продуктите се провежда и тест за водна издръжливост на кремовете, както и оценка на козметичната поносимост.
 
Използване на слънцезащитните продукти
Резултатите от поведенчески проучвания показват, че препоръките за употреба обикновено не се спазват (често се пренебрегват някои зони на кожата, не се прилагат достатъчно начесто или в достатъчно количество от продукта).  Потребителите също погрешно смятат, че по-голям фактор означава, че те могат да останат изложени за по-дълго време на слънце. 

Най-добрата защита остава избягване на слънцето в зависимост от индивидуалните възможности на човека, да се адаптира към слънчевата светлина. Използването на слънцезащитен продукт е само един от елементите за борбата с кожните увреждания, причинени от слънцето. Така че общественото образование трябва да се фокусира, от една страна за безопасни слънчеви бани, а от друга, относно правилната употреба на продукти за защита от слънцето. В допълнение, той трябва да се уточни, че прилагането на един продукт за защита от слънцето е предназначено за употреба извън сградите, като част от нормалния живот, а не с оглед на разширяването на продължителността на излагане на слънце. 

Според експертите, продуктите с индекс, по-нисък от 6 не представляват продукти, предназначени за защита от слънцето. От друга страна, горната част на индексите следва да бъде ограничен до 60, тъй като с настоящото състояние на методите за оценка и научни данни, те не предлагат по-голяма защита от продуктите с индекс 60. 

Етикетиране
Според Препоръка на Европейската Комисия (2006/647/ЕС), слънцезащитните средства не бива да изразяват претенция за ефикасност, която внушава следните характеристики: 
- 100% - ова защита срещу UV радиация – като например: „слънцеблокаж” или „тотална защита”; 
- че не се налага продуктът да се нанася отново при каквито и да е обстоятелства, като напр. „24-часово предпазване” или „целодневна защита”. 

Препоръката обръща внимание и на рекламирането на слънцезащитните продукти. В рекламите трябва да се предупреждава, че същите не предоставят стопроцентова защита, както и да се дават съвети относно предпазните мерки, които следва да се съблюдават в допълнение към употребата им.
Могат да се включат предупреждения като например: 
- „Не се излагайте прекалено дълго на слънце, дори когато употребявате слънцезащитни продукти”; 
- „Не излагайте бебета и малки деца на директна слънчева светлина”; 
- „Прекомерното излагане на слънце представлява сериозна заплаха за здравето”. 

ЗАПОМНЕТЕ
• Трябва да се избягва стоенето на слънце (особено в най-слънчевите часове на деня),
• Да не се допуска безотговорно поведение по отношение излагането на слънце -  слънчевото изгаряне е опасно, особено при деца.
• Използвайте защитно облекло: широки шапки, слънчеви очила, тениски и т.н.),
• Правилно използване на продуктите за слънчева защита. Използването на козметичен продукт с двойна защита (UVA и UVB), вероятно ще намали риска от рак на кожата и застаряването на населението.
• Избор на продукт подходящ за индивидуалните потребности за защита от слънцето.
 
Слънцезащитните продукти трябва да съдържат инструкции за употреба, гарантиращи, че заявената ефективност ще бъде постигната, напр. инструкции като следните: 
- „Слънцезащитният продукт се нанася преди излагане на слънце”; 
- „За да се поддържа защитата, продуктът трябва да се нанася отново и многократно, особено след изпотяване, след плуване или избърсване”. 

За да се постигне заявената ефективност, слънцезащитните продукти трябва да съдържат инструкции за употреба гарантиращи, че върху кожата се нанася достатъчно количество от продукта. Нужното количество може да се означи чрез пиктограма, илюстрация или мярка (напр. мерилна лъжичка). Инструкциите за употреба трябва да съдържат и обяснение за рисковете при полагане на по-малко от необходимото количество, напр.: “Предупреждение: Намаляване на количеството значително снижава нивото на защита”. 

Въпреки че, прилагането на изискванията на Европейската препоръка не е задължително, голяма част от производителите се съобразяват с нея и поставят предупредителни надписи на продуктите. За съжаление трябва да отбележим, че вносителите на тези продукти в България доста често спестяват средства, за да ги преведат на български и те си остават написани на чужд език на опаковките. Примери за такива продукти ще намерите в рубриката АВТОГОЛ (стр. 25). Ние препоръчваме, при избор на слънцезащитен продукт да купувате тези, които предоставят пълна и разбираема информация на български език.
Кратък речник
“слънцезащитен продукт” – всеки продукт (кремове, масла, гелове, спрейове), предназначени за полагане върху човешката кожа с цел изключително или главно да я предпазят от UV радиация, която да абсорбират, разпръскват или отразяват. 
“минимална еритемна доза” – количеството енергия причиняваща еритема; 
“слънцезащитен фактор” (SPF - sun protection factor) – съотношението на минималната еритемна доза върху кожа защитена от слънцезащитен продукт към минималната еритемна доза върху същата незащитена кожа; 
UV“ - ултравиолетова радиация
“UVВ радиация” – слънчева радиация в спектъра 290-320 nm; 
“UVA радиация” – слънчева радиация в спектъра 320-400 nm; 
“UVA защитен фактор” – съотношението на минималната доза UVA, необходима да причини трайно пигментиране на кожа, защитена от слънцезащитен продукт към минималната доза UVA, необходима да причини минимален ефект на потъмняване върху същата незащитена кожа. 
“претенция за ефикасност” – всяко изявление относно характеристиките на даден слънцезащитен продукт под формата на текст, наименования, търговски марки, илюстрации, фигуративни или други знаци използвани при етикетирането, излагането за продан и рекламирането на слънцезащитните продукти

Източник:http://aktivnipotrebiteli.bg/
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято? Empty Re: Какъв слънцезащитен продукт да изберем за това лято?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите