Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Смятате ли, че Вие сте добри родители?

+18
lusien
lady sibel
neli1100
g-gimova
iletoili
Тони-Рая
mimi_dani
Ani76
Далия
bambolina
Lindzi
Cveti789
teqnstal
деси
Dani
cveti555
mavi
mamazavinagi
22 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by mamazavinagi Чет 05 Юни 2008, 08:21

Да това е моят въпрос към Вас. Смятате ли себе си и своята половинка за добри родители и изобщо какви са критериите, според които се оценявате? Намигане
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by mavi Чет 05 Юни 2008, 10:30

Надявам се да сме добри родители.Гледаме да прекарваме колкото се може повече време в игри и да му обръщаме достатъчно внимание.Мисля,че за сега това е най-важно да се чувства обичан.Има ли възможност татито винаги излиза с нас след работа,колкото и да е уморен.Често ходим до игрището,там заедно ритаме,играем.Естествено понякога и му се поскарваме,но няма как иначе.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by cveti555 Чет 05 Юни 2008, 10:51

Не знам дали сме добри родители.Стараем се да бъдем такива.Дано да успяваме,сред всичките ангажименти и грижи винаги намираме време за децата си!
Но си мисля че може би сме успели,защото голямата ми дъщеря наскоро ме попита:
Аз дали ще бъда добра майка,като теб? Плаче ми се
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by Dani Чет 05 Юни 2008, 11:28

Силно се надявам да е така,но винаги може да се желае и повече.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by деси Чет 05 Юни 2008, 13:05

Старая се да съм добър родител.Да и давам вниманието от което има нужда.Да съм с нея когато ме повика.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by teqnstal Чет 05 Юни 2008, 13:24

Да така е всички се стараем да сме добри но ще си пролечи когато пораснат какви ще бъдат.А за сега правим всичко по силите.Дано има ефект и за във бъдеще.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by Cveti789 Сря 05 Ное 2008, 22:29

стараем се да бъдем такива и дано успеем,винаги на първо место е той
караме му се понякога но без това не може
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by Гост Чет 06 Ное 2008, 11:46

И двамата се стараем да сме такива,но дали сме успяли ще се разбере след години.
За мен основни критерии за добрия родител е да възпита добре детето си,да му покаже,че е обичано,да му осигури най-доброто,на което е способен във всеки аспект,да спечели уважението и любовта му.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by Lindzi Пон 10 Ное 2008, 17:19

Елеонора написа:И двамата се стараем да сме такива,но дали сме успяли ще се разбере след години.
За мен основни критерии за добрия родител е да възпита добре детето си,да му покаже,че е обичано,да му осигури най-доброто,на което е способен във всеки аспект,да спечели уважението и любовта му.


Съгласна съм с теб. Смятате ли, че Вие сте добри родители? 153381
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by bambolina Пон 24 Ное 2008, 22:30

Определено сме добри родители , малко ни трябва да сме съвършени Усмивка (много скромно) , всеки според разбиранията си ....
bambolina
bambolina
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by Гост Нед 15 Фев 2009, 12:33

Надявам се да сме добри родители стараем се но немога сама да преценя дали съм добър родител ще разберем по късно.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by Далия Пет 03 Апр 2009, 13:24

Не се чувствам добър родител. Чувствам се виновна спрямо децата си.
Далия
Далия
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by mavi Пет 03 Апр 2009, 13:41

Аз от скоро, откакто почнах работа хич не съм добър родител. Вечер се прибирам, все имам работа, малкия ме дърпа да играем или нещо да правим заедно, аз все не мога, понякога му викам без кой знае каква причина. Когато си посвърша работата то пък станало време да ляга, че сутрин едвам става за ясла. И се чувствам много виновна. Все си викам, че ще му обръщам повече внимание, но пусто време толкова бързо върви. В неделя излизахме навън и го гледаме с баща му как играе мач с децата на поляната, и си викам "Боже колко е порастнал...."
Направо съм за бой.
Плаче ми се
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Не е нужно да сте идеални родители!

Писане by cveti555 Пет 03 Апр 2009, 16:37

Не е нужно да сте идеални родители!

„Проваляли ли сте се някога като родители?" „Всеки ден" - простичко признава една майка с две деца и две висши образования.
Не се престаравайте толкова, не се вживявайте твърде в ролята си на родители!!!



Но не е излишно да прочетете следните съвети извлечени от опита на много родители:


Не можете да свършите всичко правилно.
В стремежа си към съвършенство като родители вие стигате неминуемо до
една точка, когато ефективността на усилията ви намалява и започвате да
изпитвате чувство на вина, на несигурност дали сте взели най-вярното
решение. Далеч по-полезно за вас и за децата ви ще бъде да приемете, че
грешките са нещо естествено, че те са дори необходим аспект на
съзряването.
,,Всички родители се провалят поне веднъж - признава един баща. -Има
моменти, когато трябва да повярвате на децата си, а не го правите, или
пък не ги насърчавате, когато тъкмо това е нужно."
Но честно признатите грешки, допуснати от изпълнени с обич родители, не нанасят емоционална вреда на децата.
Наистина има определени форми на поведение - като пренебрежителното
отношение, неприкритите предпочитания към едно от децата в семейството
или суровите наказателни мерки, - които не правят чест на родителите.
Но децата са устроени така, че да бъдат възпитавани от човешки
същества, с всичките им недостатъци, и дълбоко в себе си ни разбират.


Безполезно е да обръщате поглед назад - или напред в бъдещето.
Отглеждането на децата е низ от моменти от настоящето: всеки ден
изисква решения ,,на място", преценки според конкретната ситуация.
Затова щастливите родители препоръчват една-единствена формула: живейте
в настоящето!
Не поглеждайте назад в миналото освен да си вземете поука.
Нито пък гледайте напред, освен за да планирате нещата в перспектива.
Да се връщате с чувство на вина към миналото заради действия, които не
са се оказали правилни, само би изтощило енергията ви, необходима за
днешния ден. А ако поглеждате с чувство на страх в бъдещето, това може
само да породи безпокойство за нещо, което може да се случи, но
обикновено не става.
Твърде малко от дребните ежедневни пакости на детето предвещават нещо
за неговото бъдещо поведение: те са по-скоро нормалните прояви на
израстването.


Помнете, че невинаги сте харесвани.
Всички родители без изключение срещат неодобрението на децата си в един
или друг момент. Това е действителността на нормалното, здравословно
родителство. Но ако вземаме неприемливи решения или налагаме правила на
децата си по-рядко, те ще свикнат с мисълта, че ние действаме в тяхна
полза и за тяхно добро.
,,Предпочитам децата ми да не ме одобряват, вместо да им разреша да извършат нещо, което считам, че не е добро за
тях",
споделя един родител.
В крайна сметка децата забравят, прощават или най-малкото приемат нашата непоследователност като част от родителския ни дълг.


Не приемайте прекалено сериозно родителската си роля.
„Един
от най-добрите начини да бъдете по-щастлив като родител е да осъзнаете,
че нищо, което ви минава през главата, не е толкова сериозно, колкото
си мислите"
- съветва една майка на три деца.
Наистина да бъдеш родител е може би най-важната „професия" в живота на
човека, но тя е и най-наситената с хумор - стига да можем да посрещаме
и най-заплетените ситуации в отношенията с децата ни с дяволито
хумористично пламъче.
Дори
ако синът ви в изблик на гняв се заканва, че ще забегне от дома, да
можете да реагирате като майката на Томи, която хладнокръвно и с ведър
тон обезоръжила намеренията на сина си с думите: ,,Томи, моля те, остани. Аз ще си отида. . ."



Отглеждането
на децата може да е по-лесно, да ни носи повече радост и чувство на
изпълнен родителски дълг, стига да проявяваме взаимна обич, уважение и
всеотдайност помежду си.


А родителско съвършенство наистина не е нужно. . .


http://semeistvo.rozali.com


И аз много пъти съм се обвинявала че не отделям много внимание на децата. А това е много измъчващо!
Но наистина пък си мисля че дори и времето прекарано с децата ни да е малко, ако ги възпитаваме с много любов и те имат чувство че са обичани и закриляни, то минутите нямат значение
Усмивка
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by Ani76 Съб 04 Апр 2009, 21:02

Не мисля,че съм добър родител.Може би понякога повече време отделям за компа,отколкото за малката.Но пък не е необходимо да си идеален де.
Ani76
Ani76
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by mimi_dani Сря 06 Май 2009, 21:59

Силно се надявам да сме добри родители,но това ще стане ясно след години
mimi_dani
mimi_dani
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by Тони-Рая Съб 16 Май 2009, 22:34

Силно се надявам да сме наистина добри родители,но това само времето ще го покаже.Искам детето ми да е чесно,добро,да цени хората,да не изпитва злоба и завист към другите.Искам да съм като моите родители които ме научиха на всичко това.
Тони-Рая
Тони-Рая
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by iletoili Чет 04 Юни 2009, 13:42

аз    сам  грижовна  майка   и  абсолютен  мазохист грижа   се  сама  вече  за  сина  си
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by g-gimova Сря 09 Дек 2009, 16:16

ами и аз се старая ама си мисля,че може е и още.искам да не повтарям грешката на моята майка.старая се, но уви времето ще покаже.
g-gimova
g-gimova
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by neli1100 Пон 05 Апр 2010, 11:25

И ние се стараем,но като пораснат и имат вече свои семейства ще се разбере резултата.
neli1100
neli1100
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by lady sibel Пет 16 Апр 2010, 17:11

Стараем се да дадем най-доброто от себе си,но резултатът ще се покаже като поотрастне.Дано сме били и научим децата си на ред и дисциплина. Смятате ли, че Вие сте добри родители? 872488
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by iletoili Пон 26 Апр 2010, 22:03

старая  се  надявам  се  да  дам  на  синът  си правилна  насока  в  живота 
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by lusien Вто 27 Апр 2010, 22:30

Аз се обвинявам, че не съм добър родител. Понякога просто усещам, че не ми стига търпението, за да бъда такъв. Незнам кой го беше казал, че няма лоши деца - има провалили се родители. Дано не се провалим...
lusien
lusien
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by dimitra.sashi Пет 30 Апр 2010, 01:28

Опитваме се,и се надявам поне малко да успяваме,
знам със сигурност,че е много трудно да намериш златната среда между това да накараш детето си да се чувства център на вселената и същевременно да не го разглезиш до състояние в, което да си мисли,че абсолютно всичко на този свят му е позволено
dimitra.sashi
dimitra.sashi
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Каква е рецептата за добри родители?

Писане by Lindzi Пон 10 Май 2010, 13:05

Има купища книги със съвети как да бъдете добри родители, но сухата теория рядко води до добра практика. Училището за добри родители започва в момента, в който бебето ви се покаже на бял свят. Единствено то може да бъде вашата рецепта за добри родители.
Смятате ли, че Вие сте добри родители? 12758_0
Съвсем естествено бъдещите майки и татковци искат да бъдат добри родители и прекарват една голяма част от времето си в четене на книги за бременни и статии със съвети как да бъдат добри родители. Те са полезни на първо време, за да се чувствате поне малко подготвени, когато малкото човече се появи на бял свят, но не са всичко, което би могло да ви подготви за родителската професия.

Практиката и грешките, които правитеКаква е рецептата за добри родители? при отглеждането на детето ви са нещата, които могат да бъдат вашата формула за добри родители. Преди това обаче е важно да се научите не само да гледате, но и да виждате, не само да слушате, но и да чувате това, от което се нуждае вашето дете. Оставете го да бъде ваш учител. Но това съвсем не означава да угаждате на детето си за всяко малко нещо, което то поиска. Внимавайте в любовта и стремежа си да бъдете добри родители да не превърнете детето си в глезанчо.

Не е лесно да сте родител, особено да бъдете добър родител, но всеки се стреми да намери именно тази рецепта. И когато не я открият, много бъдещи майки и татковци остават разочаровани и притеснени дали ще издържат под натиска на отговорността да бъдат родители. И докато повечето бъдещи мами и татковци търсят рецептата за добри родители в купчина книги и още дузина статии по въпроса, изпускат да потърсят отговора на многобройните въпроси относно родителската професия в самите тях.

Това дали ще сте добри родители зависи в голяма степен от това дали сте добри по душа. Естествено, че всеки прави грешки при отглеждането на децата си, но това не ви прави лош родител. Учете се от грешките си, те са един от най-важните и лесно запомнящи се житейски уроци. Самият факт, че мислите доброто на детето си, оставили сте го с впечатление, че винаги може да разчитат на вас и вие сте неговият най-добър приятел, ви прави добри родители. За да бъдете най-обичаните мама и татко, трябва да бъдете търпеливи, любвеобилни, разбрани, да прекарвате достатъчно време с децата си и т.н.

Каква е рецептата за добри родители?„Добри родители“ обаче си остава едно твърде обширно понятие, за да бъде изчерпано обяснението му само с няколко качества, които трябва да притежавате.

Рецептата за това как да бъдете добри родители може да търсите в собствените си родители.

Замислете се с какво те са ви били полезни и с какво са сбъркали при възпитанието ви. Стремете се да не повтаряте техните грешки и да им подражавате, що се отнася до нещата, за които сте им благодарни.

Рецепта за добри родители надали някога ще има и надали има идеални родители, но поне може да се стремите да не стигате до моментите, които ви превръщат в лоши родители – развод, работохолизъм и недостатъчно прекарано време с децата, семейни кавги пред детето , прекалена строгост, третирането на детето като ваша собственост, възпитанието чрез бой като стремеж детето ви да ви се подчинява.
http://semeistvo.rozali.com
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Смятате ли, че Вие сте добри родители? Empty Re: Смятате ли, че Вие сте добри родители?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите