Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

+8
lady sibel
mimka
ivanova-joanna
Bubsi
Дени :)
teqnstal
Dani
mamazavinagi
12 posters

Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

Писане by mamazavinagi Съб 14 Юни 2008, 11:25

Вие сами ли избирате облеклото си или мама и тати ви налагат тяхното мнение при избора на облекло?
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Re: Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

Писане by Dani Нед 15 Юни 2008, 21:58

Аз си избирах,но се допитвах и до мнението на майка ми.Винаги ми е било приятно да ходя по магазините с с нея.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Re: Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

Писане by teqnstal Нед 15 Юни 2008, 22:04

Ами винаги със майка преди съм си купувала но не,че е имало ефект аз каквото си харесам не мерих на времето направо го копуваме.След голяма кавга защото не съм го мерила но пак ставаше на мойто и като се върна че то ми е малко и айде пак на нова сметка .Аз казах ли ти да го мериш .Но вече съм достатъчно голяма и разумна и се допитвам до мама дали ме харесва.Голям дивак бях ей...........


Последната промяна е направена от teqnstal на Сря 12 Ное 2008, 21:51; мнението е било променяно общо 1 път
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Re: Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

Писане by Дени :) Сря 18 Юни 2008, 07:17

Мама дава и своето мнение, но моето си в в дъното на всичко...Когато си харесам нещо тя винаги ми казва, че може да не си струва(да преценя), а понякога ми казва, че ми стои смешно(защото не е за мен~за по-големи е Намигане ).И така всичко, което ми хареса попринцип си го взимам...Но мама винаги ме предопреждава, което е много правилно Razz


Последната промяна е направена от denitu на Съб 11 Апр 2009, 07:42; мнението е било променяно общо 2 пъти
Дени :)
Дени :)
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Re: Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

Писане by Bubsi Сря 02 Юли 2008, 11:48

Ние пък имахме проблееем...тя се сърди и до ден днешен....тя харесва едно аз друго..и накрая Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? 691628
Bubsi
Bubsi
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Re: Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

Писане by teqnstal Сря 12 Ное 2008, 21:55

А сега да споделя и за моя син.На този етап всичко пазарим двамата но му предоставям възможноста той да си ги хареса копувам но след като го е премерил.Иначе ако си позволя да му купя нещо изобщо не си прави и труда да го примери .Казва"Не ми харесва"и точка по-въпроса.И затова да си нямам главоболия и да му пълня скрина със ненужни дрехи със него той си го избира и си го носи със кеф.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Re: Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

Писане by ivanova-joanna Чет 09 Апр 2009, 20:15

Много мразя да ходя с майка ми по магазините по простата причина, че аз имам по-екстравагантен вкус и когато си харесам например обувки, които не са черни или кафяви, настава апокалипсис. Последният път една седмица я мъчих да ми даде пари за обувки, които бяха бели декорирани с червен цип, на 10,5 см токчета. Още ги гледа накриво.
ivanova-joanna
ivanova-joanna
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Re: Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

Писане by mimka Пет 17 Апр 2009, 10:41

Аз винаги съм купувала каквото и да е сама.С майка ми сме на различно мнение.Сега купуваме дрехи и обувки със големия ни син заедно.Той си избира мери и така.Иначе ако купя нещо аз не го поглежда дори.
mimka
mimka
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Re: Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

Писане by lady sibel Сря 19 Май 2010, 11:31

Избирам си сама облекло,но съм искала и мнението на мама.Със сигурност е човекът,който няма да ме подведе. Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? 480741
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Re: Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

Писане by bisyto Чет 20 Май 2010, 10:16

Винаги мама ми избираше какво ще се купи, а аз макар и никога да не харесвах нейния избор, никога не и се възпротивих. Но сега когато сама си купувам дрехите се оказа, че всичко, което си купувам е точно това, което мама щеше да ми избере. И за това не съм като моите връсници, не нося дълбоки деколтета, много къси поли или впили се в мен плитки дънки, обичам по загадъчното облекло, секси но прилично. А се оказа и че на мъжете точно това им харесва, явно им е писнало да гледат разголените тийнеджърки и предпочитат това, което не е толкова явно на показ. Вие как мисли те?
bisyto
bisyto
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Оставете децата да избират сами

Писане by pumpal21 Чет 21 Окт 2010, 17:27

Първите житейски стъпки на детето задължително са предопределени от родителите му. Майката и бащата избират яслата, градина детската, дрехите, начина на хранене, първото училище и още редица други неща, които остават отпечатък завинаги.
Един от най-важните моменти от изкуството да бъдеш родител е да знаеш кога трябва да се намесиш и кога да оставиш само детето да избира.
Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? 6153_1
Може би първият важен период, когато младият човек е изправен пред избор, е приемането в ново учебно заведение след завършване на основното образование. Приемът в езикова, хуманитарна, професионална или друг вид гимназия неминуемо ще начертае по-нататъшния житейски път на детето ви.
Огромен процент от родителите правят този избор вместо децата си и ги заставят да учат "това, което трябва".
Например сте решили, че детето ви трябва да учи немски език и да стане след време зъботехник в Германия. Само че вместо да го влече да зубри думи, той / тя обожава с часове да рисува и да реализира оригиналните си идеи за декорация на стаята. Детето обаче все още не е достатъчно зряло, за да реши, че след време иска и може да е дизайнер, а се примирява с решението на мама и татко да учи езици, защото "така е правилно".
Първото, което всеки родител трябва да разбере, е, че детето е отделна личност и това, което вас би ви направило щастливи, не е задължително да съвпада с това, с което би се чувствало щастливо детето ви.
Научете се не да му казвате какво и как трябва да прави, а да усещате какво ще е добре за него и какво то иска и така да пречупите неговите желания през призмата на правилното възпитание. Ако е дошъл моментът с избора на училище, опитайте се да насочите младия човек, но не му нареждайте в стил "Трябва да влезеш в Немската! Учи сериозно! ". Най-важното е да го оставите то да почувства какво влече го. Говорете, обсъждайте заедно, но му дайте свободата да избира само. Бъдете максимално толерантни и ненатрапчиви, така че да го накарате то да ви попита: "Ти как мислиш? Кое е правилното решение? "
Колкото по-рано давате свобода в избора на подрастващия човек, толкова по-отговорен ще расте той и ще чувства, че неговият живот зависи от него самия. Фактът, че детето ще учи това, което му харесва и само го е избрало, ще го мотивира още повече и ще ходи с желание на училище. Не подценявайте детето си, като го карате да се чувства не достатъчно пораснало за подобно решение. Разбира се, че има вероятност да не е много наясно какво иска да работи след време, все пак е още тийнейджър, но лесно може да прецени, дали ще му е по-приятно да учи език или математика. Вие трябва да сте до него, да го подкрепите и да се опитате да го насочите към правилното решение, но не и да му заповядвате или предварително да сте решили какво трябва да стане.
Проблемът с правото на избор никога не бива да се подценява. Колкото по-рядко оставяте детето си да избира само, толкова по-неуверено ще расте и няма да е достатъчно сигурно в себе си. Нали не искате след време детето ви да не може да вземе едно решение, без да се съмнява в си правотата на избора. Именно заради необходимостта да е сигурно в действията си и да има самочувствие, то трябва да тренира това качество в себе си още от ранна възраст. Така например, когато е съвсем малко, го оставете само да избере цвета на дрешката, която искате да му купите или играчката, с която иска да си играе. Това няма нищо общо с разглезването! Нека не объркваме понятията. Тук говорим за моменти, в които детето само може да избере какво му харесва. След време това ще даде огромно отражение върху характера му.
Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? 6153_2
Мъдрите хора казват, че изборът е отговорност, която не всеки може да поеме.
Много млади хора са неуверени в своя избор и това ги прави уязвими в обществото. Вашата роля като добър родител е да научите детето си да избира само и да носи отговорност за решенията си. Все пак никой не може да е абсолютно сигурен дали изборът, който прави днес, ще най-доброто за него след време. Но ако направи грешка, след време ще се поучи от нея и ще се усъвършенства като личност. Това важи с пълна сила за и децата ви. Нека ги оставим да бъдат себе си и сами да избират житейския си път. Ние само трябва да сме до тях, за да ги подкрепяме и напътстваме като най-добрите им приятели. След време те ще са ни благодарни за това, че сме им помогнали да станат уверени и отговорни хора и, дай Боже, че работят мечтаната от тях професия, а не това, което им е било наложено.
Най-голямата радост за детето са родители, които го разбират и подкрепят. А за родителите няма по-голяма радост от това да видят порасналото си дете, успяло и щастливо, и в погледа му да се чете благодарност, че са били перфектните родители.

pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Re: Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

Писане by Galia Valcheva Съб 15 Яну 2011, 23:48

Всеки човек има различен вкус,било то и към дрехи. Облеклото може да покаже характера на човека и неговата индивидуалност. Според мен е редно всеки сам да избира облеклото си,но след определена възраст разбира се. flower
Galia Valcheva
Galia Valcheva
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Re: Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

Писане by lady sibel Нед 16 Яну 2011, 11:42

Предпочитах докато бях девойка да пазарувам с мама,макар и да имахме спречквания относно облеклото и обувките,но знаех,че винаги иска най-доброто за мен.Сега вече естествено,че си ги избирам сама,но обичам да съм в компанията на съпруга си да речем.Смятам,че е редно всеки сам да си избере това,което му харесва, а и му подхожда,но както казва Галя,в една определена възрастова граница.
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Re: Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

Писане by Zdned Нед 16 Яну 2011, 18:39

Ще споделя за мен и дъщеря ми . До сега аз сама и избирах дрехите с които ще е облечена. Но сега детето вече иска само да си ги избира. Не влизам в магазина да купувам без нея. Оставям е сама да си избере дрехите. Единствено се съобразявам с цените.
Zdned
Zdned
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Избор на облекло- сами или с родителите по магазините? Empty Re: Избор на облекло- сами или с родителите по магазините?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите