Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето !

+2
Dani
mamazavinagi
6 posters

Go down

25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето ! Empty 25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето !

Писане by mamazavinagi Пет 27 Юни 2008, 14:37

25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето !


1. Пиенето не е състезателен спорт !

2. Никога не пийте повече от 5 коктейла...

3. Мъжът не бива да си поръчва коктейли, които са сладки или са
приготвени с млечни продукти или плодове, различни от лимон и портокал
!
4. Никога не поръчвайте коктейл, направен с повече от четири съставки...

5. Ако не пушите и сте в бар, никога не се оплаквайте от пушачите, защото, трезвенико, вие се намирате в бар...

6. Сингъл молт скоч се пие без лед с малко вода. Може и в чаша за коняк ако сте истински гъзар

7. Две малки са винаги по-добре от едно голямо !

8. В пиенето избягвайте новостите. Бъдете винаги мнителен спрямо иновациите...

9. Никога не влизайте в кръчма с пистолет !!!

10. Унгарска поговорка: "Ако трети пореден човек ти каже, че си пиян, лягай си."

11.Коктейлите с цитруси винаги имат по-добър вкус, ако ръбът на чашата се натърка с лимонова кора ;P

12.Никога не пийте евтино уиски без лед !

13. Ако сте пил повече от три питиета, никога не споменавайте "аз" и "те", и "обичам" !!!

14. Ако се налага да размахвате ръце и да викате, за да привлечете вниманието на бармана, напуснете заведението !

15. На никого в заведението освен на бияча на входа не му пука колко сте як. А бъдете сигурен, че не сте по-як от бияча !

16. Изберете си по един любим коктейл за всеки сезон и се придържайте към него...

17. Ако се местите на друга маса, вземете само напитките си. Келнерът ще принесе останалите неща.

18. Избягвайте да пиете, преди да се е стъмнило !

19. Няма напитки, неподходящи за жени. Никога не успорвайте избора на питие на дамата !!!

20. Ако неможете да решите какво да пиете вземете си мартини
21. На нупон в службата винаги пийте едно питие по-малко от шефа.

22. По-добре не изяждайте маслината на мартинито. Същото важи с по-голяма сила за червейчето на текилата !

23. На бара се сяда само ако сте сам или с един предружител. За трима е нужна маса.

24. Ако седнете в ресторант и повече от пет минути не дойде сервитьор, станете и си тръгнете !

25. Всеки мъж трябва да умее да приготвя поне една национална
напитка от друга държава. Препоръчва се да е научил рецептата от местна
неземна хубавица, с която той е имал кратка, бурна и опасна връзка.
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето ! Empty Re: 25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето !

Писане by Dani Пет 27 Юни 2008, 21:55

Това последното май ще е най-приятната част за мъжете Голяма усмивка
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето ! Empty Re: 25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето !

Писане by Гост Пон 14 Юли 2008, 10:06

Аз имах връзка с една южнокорейка преди години в Англия...обаче никаква рецепта не съм научил...кофти... Ами, ко да направя Тъжен

25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето ! T5_21710
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето ! Empty Re: 25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето !

Писане by bambolina Пон 14 Юли 2008, 13:36

CrocodileDundee написа:Аз имах връзка с една южнокорейка преди години в Англия...обаче никаква рецепта не съм научил...кофти... Ами, ко да направя Тъжен
Ама Южнокорейките не наблягат на пиенето Усмивка Усмивка Усмивка , а и добрите напитки се учат от добрите бармани , които за мъжко съжаление, са рядко жени Голяма усмивка
bambolina
bambolina
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето ! Empty Re: 25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето !

Писане by teqnstal Пон 14 Юли 2008, 13:45

Напълно си права Бомболина.Най -добрите бармани са все мъже.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето ! Empty Re: 25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето !

Писане by деси Пон 14 Юли 2008, 19:40

Не съм съгласна момичета с вас.Може би защото повече се показват мъже,но аз лично познавам много добри барманки.Тъй че мисля че са равни в това отношение.Както и мъжа така и жената може успешно да мятат бутилки и чаша,да ги прехвърлят от тук и там.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето ! Empty Re: 25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето !

Писане by Гост Пон 14 Юли 2008, 20:02

Аз въобще не мога да мятам бутилки и чаши, обаче умея много добре да ги изпразвам. Голяма усмивка

А за коктейлите - много отдавна не съм си поръчвал, все ми сладнят повечето, да не говорим че са ми свръх-леки, единствено сам си правя джин-фис както аз си обичам - огромно количество джин, много малко тоник, страшно много лимонов сок и лед. Горките сервитьорки са ставали луди като им поискам нарязани наполовина лимони за да ги изстискам и промишлено количество лед. Иначе предпочитам чисто - водка и да е ледена, ракия (задължително със салата), много рядко бърбън с чай като е студено, джин както казах. А бирата е амброзията на боговете, нищо че звучи просташко и освен това аз не я смятам за алкохол. Например аз не понасям шампанско - пил съм и скъпо уж истинско дето било от винарския район Шампаня, и разните имитации на шампанизирано вино - всичките за мен имат вкус и мирис на газирана гадост и пик#ч. Обичам да се бъзикам със сервитьори и бармани като си поръчам коняк - а те не са наясно кое е коняк и кое бренди. Доста галоши викат на брендито коняк, а коняк може да се нарича само брендито правено в района на областта Коня във Франция и си е запазена ТМ, същото се отнася и за шампанското.

Защо не си направим тук сбирка на пиячите и всеки да си казва какво обича и какво не обича от алкохолните напитки?

п.п. "обласТТа" с две "Т" ли се пишеше или с едно - "областа" - оглупях

Хммм
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето ! Empty Re: 25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето !

Писане by mavi Пон 14 Юли 2008, 22:28

правилно си го написал,пише се "областта". Голяма усмивка

Не съм сигурна за тук ли съм,щото алкохол почти не пия,но сега ми изпратиха едно шише узо и от време на време изпивам по едно.Иначе много рядко пия по малко водка или бърбън когато сме в заведение. На моя мъж домашната ракия почти не я пия,въпреки че всяка вечер сме на масата със салатка. Казваме си наздраве и той почва да пие, а аз да замезвам. Хихихи
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето ! Empty Re: 25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето !

Писане by bambolina Пон 14 Юли 2008, 23:41

CrocodileDundee написа:Например аз не понасям шампанско - пил съм и скъпо уж истинско дето било от винарския район Шампаня, и разните имитации на шампанизирано вино - всичките за мен имат вкус и мирис на газирана гадост и пик#ч. Обичам да се бъзикам със сервитьори и бармани като си поръчам коняк - а те не са наясно кое е коняк и кое бренди. Доста галоши викат на брендито коняк, а коняк може да се нарича само брендито правено в района на областта Коня във Франция и си е запазена ТМ, същото се отнася и за шампанското.

Защо не си направим тук сбирка на пиячите и всеки да си казва какво обича и какво не обича от алкохолните напитки

Хммм
То е нещо като "ксерокс" , като чуя някой да си "прави ксерокопие" и ми се приаква с извинение ..... Xerox е марка , а копирната машина прави копието ... ама те така ....
а относно пиенето .... пием, стига да е качествено и да няма метил ... после пеем .... после пак пием .. а след като се напием ....... Голяма усмивка Голяма усмивка Голяма усмивка Голяма усмивка
bambolina
bambolina
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето ! Empty Re: 25 неща, които един мъж трябва да знае за пиенето !

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите