Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни

3 posters

Go down

Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни Empty Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни

Писане by Xandria Нед 29 Юни 2008, 09:09

Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни.И от НОИ са ми върнали документите... Плаче ми се Някой има ли представа , какво се прави в подобни случаи? Ще ме лишат ли от майчинство? по- зле, няма накъде
Xandria
Xandria
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни Empty Re: Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни

Писане by mamazavinagi Нед 29 Юни 2008, 09:22

Nowak написа:Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни.И от НОИ са ми върнали документите... Плаче ми се Някой има ли представа , какво се прави в подобни случаи? Ще ме лишат ли от майчинство? по- зле, няма накъде
Няма да те лишат, какви ги говориш. Трябва да ти се оправят болничните, защо така се е получило- някой не си е свършил работата. Отиваш да се разправяш с картона си и болничните, при тези дето са ти ги издали, за да се оправят нещата и пак ще ги занесеш. Никой не може да те лиши то майчинство.
Ти какво по- рано ли си родила?
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни Empty Re: Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни

Писане by Xandria Нед 29 Юни 2008, 09:36

Не ,при мне се получи еднааа ..много мътна и кървава! Значи миналото лято работих като екскурзовод на морето и там забременях, продължих да си работя в жегите и по автобусите да се лашкам и с туристите да се разправям. Сезона свърши и аз се прибрах в Радомир, където през октомври започнах работа в едно училище.Училището беше селско и се налагаше да пътувам всеки ден 15км + още 5 км да вървя пеша. Аз обаче продължих да си работя до последния ден и да си ходя по студа с големия корем.Договора ми беше по заместване, но титулярката е много болна жена \ ужас, болна е от рак ! и все е по болници!\...Както и да било, директора на това заведение беше много гаден и след като разбра че съм бременна, започна да ми личи вече, взе да ми се отяжда , защо не съм му била казала , не съм постъпила коректно и т.н. А то жива душа няма да иде там да работи, и без това друга будала нямаше да намерят, а и освен това не съм длъжна да казвам при кандидатстване за работа аджеба бременна ли съм , в овулация ли съм или ....т.н.Това са си лични неща!Както и да е , той разбра че на 13 февруари трябва да изляза по майчинство, и се примоли на титулярката която беше в болница да се върне за да ме прецака...Тя се върна на 11 и за два дни майчинството ми отиде! Такива приказки да н по- зле, няма накъде После разбрах , че на 15 пак е влязла в болница.... Ходих къде ли не, мислех че нямат право да постъпят така , нали уж държавата ни защитава...Обаче навсякъде отговора беше един и същ -работодателя е в правото си , а вие \т.е. аз\ ще получавате по 100 лв. на месец социално майчинство!!!Е , кажете ми възможно ли е....
Един от социалните работници ме посъветва да се регистрирам фиктивно в някоя фирма, да , но на мен вече ми течеше болничния преди раждане , който трябваше да е в размер на 45 дни. Примолих се и на лекарката- гинеколожката която ме изражда, тя го анулира, един приятел ме " взе " на работа при него и тя после ми издаде болничен пак , но вече от 20 и някой се февруари , с което дните преди раждането се съкратиха от 45 на 23 по- зле, няма накъде Много мразя да лъжа държавата, ама не е честно да работиш до последния ден , близо 4 години без прекъсване , на различни места, да се бориш за парчето хляб като грешен дявол и...накрая да ти дадат 100 лв....
И сега си нямам на идея какво да правя....
Xandria
Xandria
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни Empty Re: Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни

Писане by mamazavinagi Нед 29 Юни 2008, 09:49

на 13 февруари трябва да изляза по майчинство, и се примоли на
титулярката която беше в болница да се върне за да ме прецака...Тя се
върна на 11 и за два дни майчинството ми отиде!
Болничен може да ти се издаде и преди този от 45 дни преди раждането- не знам, защо не си го направила- пък бил той и за два дни. Трябвало е на 11 да идеш при гинеколога си и да искаш болничен.
но вече от 20 и някой се февруари , с което дните преди раждането се съкратиха от 45 на 23
Относно това- има хора, които работят и до последният момент, така, че не виждам какъв и а проблема на държавата в случая, а не се възползват от тези 45 дни.
Трябва да си търсиш правата. АЗ ще говоря с брат ми, когато е на линия и ще го питам как можеш да постъпиш. Само не се отказвай.
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни Empty Re: Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни

Писане by Xandria Нед 29 Юни 2008, 09:58

Е, разбира се няма да се отказвам...Просто аз не ги разбирам много тези неща и не знаех кога и къде трябваше да отида , за да не се получи така, пък и доста ми беше натежало вече Срам ме е все пак говорим за 9 месец, физически ми беше невъзможно много - много да обикалям по институции и разни такива.
Аз съм бойна мадама, дори и да не ми дадат майчинство ще се оправя...Аз съм като котките, които никога не падат по гръб и имат сто живота...Само ми е мъчно , че държавата ни поставя в такова положение да сме нечестни спрямо нея...Ако имаше закон , който да урегулира подобни отношения - работодател - заместващ - титуляр при бременност и отглеждане на малко дете и т.н. нямаше така да се получава...За мен това е недомислие в самия закон... УУУУУУУУУУУУУ
Xandria
Xandria
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни Empty Re: Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни

Писане by Schatzе Нед 29 Юни 2008, 10:05

В социалните - навсякъде има дежурни ревизори. Аз лично съм разговаряла с тях, защото моята етърва имаше подобен порблем. Само че нея я съкратиха в края на осмия месец от БТК. Педсатви си. Беше някакъв договор по чл.68 до завършването на даден обект/не помня точно/. Обаче трябвало да и изплатят някаква неустойка - за това, че макар да е подписала такъв договор е бременна. А това нямаше от къде да го знаем, ако не се бях обадила на социалните.
Така, че разрови се и потърси. В никакъв случай не се оставяй. То държавата си ни е скапана. Но винаги човек трябва да си търси правата.
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни Empty Re: Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни

Писане by Xandria Нед 29 Юни 2008, 10:21

А, значи и тези от БТК не си поплюват! Супер! никак, ама никак не Скоро ми предлагаха да работя в кол центъра им...ама щом са такива! Стой не пипай!
Xandria
Xandria
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни Empty Re: Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни

Писане by mamazavinagi Нед 10 Авг 2008, 13:20

Все се каня да ти пиша и все забравям. За да получаваш майчинство със сигурност трябва да си била на постоянен договор, но май твоят случай не е такъв и това ти е изиграло лоша шега. нищо не може да се направи, за което съжалявам искрено. Плаче ми се Плаче ми се Плаче ми се
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни Empty Re: Сборът от моите болнични , както се оказа не е 135 , а 113 дни

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите