Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Въпрос за клеевата тинктура

+7
gerito_81
ssoonniiaa
Ruseva
Lindzi
Ani76
Schatzе
mavi
11 posters

Go down

question Въпрос за клеевата тинктура

Писане by mavi Нед 16 Ное 2008, 00:47

Момичета, някоя от вас ползвала ли е клеева тинктура? Ако да, по колко
капки давате и как точно ги разреждате, за да капите в нослето?
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by Schatzе Нед 16 Ное 2008, 08:50

Клеева тинктура срещу хрема - 5/10 капки в 10 мл физиологичен разтвор се из­ползват като капки за нос. 5- 6 пъти дневно по 3- 4 капки в лявата и дясната ноздра.
Малко са гаднички. Дай нещо сладко след това. Може да се разреждат и с преварена вода.
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by Ani76 Вто 24 Мар 2009, 11:17

и аз го знам горе-долу така.Само че вместо 5-10 го знам,че е твърдо 10 капки в 10 мл сребърна вода,а не физиологичен разтвор,но.....може и двете да се ползват,каквото е налично в момента :))
Ani76
Ani76
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

question Клеева тинктура при ГРИП

Писане by Lindzi Пон 14 Сеп 2009, 14:46

Въпрос за клеевата тинктура Kleeva

ПЧЕЛНИ ПРОДУКТИ ПРИ ГРИП

Всички пчелни продукти (клеят, пчелното млечице, медът, восъкът) в една или друга степен притежават бактерицидно (унищожаващо бактериите) или бактериостатично (задържащо развитието им) действие, а също и противовирусен ефект. Последното е от особено значение, тъй като досега няма синтезирани или получени по друг фабричен начин ефикасни противовирусни препарати.

За пчелния клей (фиг.) има клинични наблюдения, които доказват лечебния му ефект при афтозни стоматити, Herpes zoster, Herpes simplex и други вирусни заболявания. Силно впечатляващ е експериментът с опитни мишки, заразени с грипен вирус APRs - по 10 смъртни дози, които след това са лекувани с 0,6% разтвор на прополис, инжектиран през ден. Мишките от контролната група естествено умрели до една, а лекуваните показали 50% преживяемост.
Прополисът има изразена противовъзпалителна активност както при инфекции, така и при асептични възпаления (като предизвиканите от химически дразнители, облъчване, топлина). Още през 1964 г. Кивалкина публикува резултати, доказващи усилване имунологическата реактивност на организма. Увеличавали са се фагоцитарната активност и образуването на антитоксични, антибактериални, антивирусни противотела. Специалистите са единодушни относно страничните ефекти на клея - той е абсолютно безвреден. Възможни са само алергични реакции с честота 3:1000. Непоносимостта към прополиса се проявява с позиви за повръщане и прилошаване от миризмата му, кожни реакции на мястото на контакта. Антибактериалната и противовирусната активност на клея са от особено значение за профилактиката на усложненията на грипа като бронхити, пневмонии и др., на които се дължи голям процент от смъртността, а също и за възстановяване след боледуване.

С профилактична цел се вземат 3 пъти дневно по 10 капки, а с лечебна - 3 пъти по 30 - 40 капки. За деца дозите са по 1-2 капки за всяка година от възрастта на детето (например за 2-годишно дете - по 2-4 капки на
прием. За да не дразни с лютивината си, клеевата тинктура се разрежда преди прием с малко вода, чай или мляко. Взема се на гладно. При хрема може да се използва като капки за нос. За целта към 5 мл преварена вода или още по-добре 1% разтвор на готварска сол се добавят 1-2 капки клеева тинктура. 5 пъти дневно се накапват по 3-4 капки във всяка ноздра. Разтвор в същата концентрация може да се използва и за гаргара.

Въпрос за клеевата тинктура Klei Фиг.

egoist.mazeto.net
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by Ruseva Съб 19 Сеп 2009, 14:03

И аз така знам за Клеевата тинктура.5 капки от нея в 10мл.Физиологичен разтвор.
Ruseva
Ruseva
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by Lindzi Съб 26 Сеп 2009, 13:52

И аз така знам.

Капки за нос - 5 капки клеева тинктура на 10 мл физиологичен р-р (1 с. л.) или още по-добре - на 10 мл сребърна вода. Слагат се по 5-6 пъти на ден, може и на всеки час. Няма
огнаничения, може и месеци, но за задна хрема - поне 2-3 седмици, дори и след като спре хремата, се слагат поне още 2 седмици.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by ssoonniiaa Пон 05 Окт 2009, 23:02

Ето затова нямат ефект при нас,аз съм слагала по много малко. Въпрос за клеевата тинктура 287564
ssoonniiaa
ssoonniiaa
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by gerito_81 Съб 24 Окт 2009, 19:15

сега ин аз съм взела да пробвам да се преборя със вечната хрема
само да питам някой знае ли дали може да се получи алергия към клеевата тинктура защото все пак тя е пчелен продукт?
gerito_81
gerito_81
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by styyni Съб 24 Окт 2009, 19:31

Гери,моя приятелка даваше на детенцето си,но се обрина Тъжен Мина време пак опита и отново с обриви беше и повече не му е давала.
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by gerito_81 Съб 24 Окт 2009, 21:46

ох това малко ме плаши
аз по-скоро искам да я слагам в нослето...
gerito_81
gerito_81
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by styyni Съб 24 Окт 2009, 21:52

Ами докато не пробваш,няма как да разбереш,аз също слагам на моя син и съм доволна Усмивка Опитай,все пак Намигане
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by Lindzi Нед 25 Окт 2009, 08:58

Лазар също е алергичен към меда, но клеевата тинктура на капки я пие и нищо му няма, мед яде на филийка половинка и е добре, но само ако реша да го намажа на тялото и се обрива целият.
Затова пробвай дай сутринта на детето капки и ако не се обрине, значи спокойно можеш да даваш.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by gerito_81 Нед 25 Окт 2009, 09:34

да мисля си да пробвам първо с по 1 капка във всяка ноздра за да видя как ще реагира
gerito_81
gerito_81
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by Dani Вто 03 Ное 2009, 00:59

Забърках и аз един разтвор,да слагам в нослето,че вече 2 седмици я влачим тази хрема.Дано да помогне!
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by gerito_81 Вто 03 Ное 2009, 20:59

аз ги почнах тези капки
вече една седмица слагам ама не виждам кой знае какъв ефект
gerito_81
gerito_81
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by Lindzi Сря 04 Ное 2009, 20:20

Капките не слагам на детето, но пък при всяко действат различно. Все пак не са вълшебни и трябва по продължително време да се поставят.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by cveteto Пет 11 Дек 2009, 22:02

И аз слагам в нослете на малкия сърди се но.... 10мл физиологичен разтвор разтварям 5 капки клеева /такава е препоръката на Д-р Михайлов/
И всяка заран по 2 капки в малко вода.
cveteto
cveteto
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by pumpal21 Пон 16 Авг 2010, 01:43

И аз започнах с клеева тинктура.Честно да ви кажа виждам подобрения при малчо.Той е със задна хрема и дано му помогнат капките.Сърди се,чумери се ама поне ефекта налице.Дано и при всички вас има добър ефект. Въпрос за клеевата тинктура 999340
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

question Re: Въпрос за клеевата тинктура

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите