Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ

+6
lady sibel
ssoonniiaa
vesi
Raleto
lusien
mamazavinagi
10 posters

Go down

5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Empty 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ

Писане by mamazavinagi Пон 24 Ное 2008, 12:37

1. "Странно - на Иван преди му харесваха съвсем друг тип момичета".

Твоят отговор: "Пораснал е и вкусът му се е подобрил".


2. "Миличка, според мен отделяш прекалено много внимание на външността си".

Твоят отговор: "Но Иван е такъв красавец, искам да съм достойна за него".


3. "Ти си купуваш вече трето палто, а Иван зиме и лете ходи с едни и същи обувки!"

Твоят отговор: "Извадих късмет с палтото - купих го на разпродажба
за смешни пари. А за Иван харесахме прекрасни обувки във фирмен
магазин. Той, честно казано, се съпротивлява - казва, че били много
скъпи... Ти може би ще го убедиш, че не е прав...".


4. "Иван нещо е отслабнал. С трева ли го храниш?"

Твоят отговор: "Ама какво говориш! Просто той се записа във
фитнесклуб - лекарят го посъветва. И, знаеш ли - това му помогна,
престана да го боли сърцето и от черния дроб вече не се оплаква".


5. "Съвсем ме забравихте, вече не си спомням кога последно идвахте на гости".

Твоят отговор: "Ох, мамо, Иван има толкова много работа - това
засега е тайна, но скоро ще го назначат за началник на отдела. Обещали
са да му повишат заплатата, така че ще можем да те пратим на курорт".



Хихихи Хихихи Хихихи Можете да допълните, ако се сетите нещо интересно.
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Empty Re: 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ

Писане by Гост Нед 15 Фев 2009, 12:35

Свекърва ли е-оставам без коментар
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Empty Re: 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ

Писане by lusien Вто 12 Май 2009, 23:43

Честно да си призная съм чувала някои от тези реплики, но определено не им оставам длъжна. Да не ми е орала на нивата Дявола


Ако един мъж е готов на всичко за една жена, значи я обича.
Ако една жена е готова на всичко за един мъж, значи го е родила.
lusien
lusien
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Empty Re: 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ

Писане by Raleto Сря 13 Май 2009, 09:55

Наистина са много добри... Голяма усмивка
Но и моята свекърва не ми е задавала такива или подобни въпроси. Тя е много готина!
Raleto
Raleto
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Empty Re: 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ

Писане by vesi Чет 21 Май 2009, 23:48

А пък моята свекърва постоянно се бърка там където не и е работата,в началото моля ви се ме учеше как да простирам,как да Razz готвя и т.н.Просто нямам думи. Ядосан съм Ааааама ха Да обаче това време отмина така че юхуууууууу
vesi
vesi
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Empty Re: 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ

Писане by ssoonniiaa Нед 24 Май 2009, 00:03

И аз съм ги чувала,че и по лоши."Каквато и да си и тебе майка те е раждала"
ssoonniiaa
ssoonniiaa
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Empty Re: 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ

Писане by lady sibel Пон 23 Авг 2010, 08:37

Интересни реплики... 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ 392713
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Empty Вечната вражда: свекърва – снаха

Писане by pumpal21 Пон 23 Авг 2010, 17:00

Вечната вражда: свекърва – снаха

Сватбени истории. Не всички са ужасни, разбира се. И все пак кой не би признал, че „най-красивият ден в живота му" има и горчив привкус.


Не са малко майките, които си спомнят (година след сватбения ден) как са вдигали кристална чаша за наздравица и са изричали пред младото същество, облечено в бели дантели, почти сакралното:
5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Parva_222_1 „Днес аз не губя син, аз печеля дъщеря."

Колко от младите булки не забравят минутата, когато една жена, облечена в кремава копринена рокля, се притиска към гърдите им и казва:
„Направи ми удоволствие и ме наричай мамо!"

Сватбени истории.
Двама, които се обичат, стават съпруг и съпруга. И две жени, които до този момент не са били свързани с нищо, ще бъдат свекърва и снаха.

Но същинските проблеми започват по-рано.
„Той говореше много за майка си - все милички историйки. Когато я срещнах за първи път, сякаш ме удари ток -това бе абсолютно друга жена. Една мършава личност, властна и съвсем не ласкава", споделя една млада съпруга.

Доста често така изглеждат първите срещи между двете жени.
Още тогава те се превръщат или в приятелки, или обратното - в две враждебни същества.5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Parva_222_2 Никога обаче в майка и дъщеря. Веднага след това и за двете става ясно, че при всички ситуации ще трябва да си поделят обичта на един мъж - син и съпруг. Едната е майка, другата -любима жена.

Известни са различни истории, невероятни по съдържание, разнообразни по драматизъм, всичките неочаквани за нашето съвремие.
Защо и кому са нужни такива игрички на малки семейни войни за дреболии?
Такива ли са всъщност жените? Почти винаги са лоши свекървите, почти винаги горките са снахите! Или пък обратното, според случая -горката майка и злата снаха.
Не всичко е така просто, както може би изглежда. Защото проблемът не е в самите жени, а в ролите, които трябва да изпълняват в едно семейство.

Френската психоаналитичка Кристин Оливие обяснява дилемата с „рухналата надежда".
Надеждата на майката, която е възпитавала сина си, очаквайки да споделя с него цял живот. Без да съзнава, тя дори го формира по свой вкус - той е мъж, но подобен на майка си. Който пък от своя страна желае все някога да се откопчае от полите й.
Кръговрат, който се повтаря от поколение на поколение.

Най често срещаните свекърви:



  • Разочарованата.
    Тя е недоволна от сина си. Той не се държи с нея по начина, за който тя е мечтала. Може би не учи това, което тя харесва, не се облича както тя иска. Снахата е почти задължена да замести майката и да го промени. Синът в такава ситуация е „бунтовник". Той не може да се откъсне от родителската опека, остава все така зависим от нея.


  • Виновната.
    Синът може би обича да си пийва, има лабилно поведение, оскърбява майка си. Тя знае всичко и за да запази семейството му, непрекъснато прави подаръци, успокоява снахата.
    Синът в случая е „неустойчив" и не се научава да поема отговорности за живота.


  • Второстепенната.
    Тя игнорира напълно снахата или пък намира за необходимо да изисква синът й да се отнася с нея така, както към съпругата си. Или пък се грижи за него вместо нея: пере му дрехите, готви неговите любими гозби, все още му купува дрехите.
    Снахата заема отбранителна позиция. Свекървата обяснява: „Готвя му, защото ти си уморена, когато се върнеш от работа."
    Синът в случая е „любимият" или заместник на бащата.


  • Ангел-закрилник.
    Майката има точна представа как да се грижи за сина си. Смята, че ако не е тя, той ще сбърка в нещо. Освен това, тъй като не е сигурна дали снахата ще се грижи достатъчно добре, я контролира.
    Например: „Миме, гледай мъжът ти да спи достатъчно. Виж какви сенки има под очите." Синът в случая е „безпомощен". Той е свикнал винаги някоя жена да се грижи не само за него, но и за всичко.


  • Яростна съмишленица.
    Сама търси съпруга за сина си, запознава го с млади дами, урежда срещите и проверява дали всяка е подходяща за него. Държи се напълно свободно. Например осигурява им любовна нощ в родителското жилище и без да й мигне окото, сутринта им поднася закуска в леглото, като говори небрежно за времето навън.
    Синът в случая не е достатъчно „мъжествен". Зависи напълно от майка си, не може да създаде сам връзка с жена.




5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Parva_222_3

Съвети за снахата и сина

  • Предоставете на свекървата възможност да се изявява и „изживява" в точно определена дейност в семейството, като се интересувате дали тя желае това.
  • Внимателно поставете границите. Снахата не бива да се намесва при конфликти между майка и син.
  • Уважавайте се взаимно, но отстоявайте твърдо времето, в което като съпрузи желаете да сте сами.
  • Никога не поставяйте ултиматум: „Или аз, или тя!" Такова решение може да предизвика у сина не само колебание, но и семеен разрив.
  • Не допускайте изгода в отношенията. От една страна, да приемате помощ (гледане на децата или гладене на прането), а, от друга, студено пренебрежение по други семейни въпроси.

[url=http://intimno.rozali.com/brak/p2904.html]Източник





by vesi on Чет 21 Май 2009, 23:48А пък моята свекърва постоянно се бърка там където не и е работата,в началото моля ви се ме учеше как да простирам,как да Razz готвя и т.н.Просто нямам думи. Ядосан съм Ааааама ха Да обаче това време отмина така че юхуууууууу


Да,обаче моето още продължава. 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ 81492
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Empty Re: 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ

Писане by ekaterrrina Чет 11 Ное 2010, 16:48


by vesi on Чет 21 Май 2009, 23:48А пък моята свекърва постоянно се бърка там където не и е работата,в началото моля ви се ме учеше как да простирам,как да 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ 704135 готвя и т.н.Просто нямам думи. 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ 771875 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ 279673 Да обаче това време отмина така че 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ 5054



Да,обаче моето още продължава. 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ 81492
И при мене е така мъка
ekaterrrina
ekaterrrina
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Empty Re: 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ

Писане by genoveva.doncheva Нед 05 Дек 2010, 19:41

Бях чела някъде,че свекървите се раждат с особено мислене-психиката им е устроена по-различно от тази на тъщите.Убедена съм,че няма рецепта за идеални взаимоотношения,но според мен начинът за разбирателство е взаимното уважение.
genoveva.doncheva
genoveva.doncheva
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Empty Re: 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ

Писане by Рени Сря 14 Сеп 2011, 10:23

Да но понякога проявата на уважение е едностранна и когато сте в една къща две жени всяка от които си предтавя по различен начин своя дом и домашен уют-старата го възприема като вмешателство в нейната собственост.А сина е като между чука и наковалнята.За товатрябва отделно
Рени
Рени
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ Empty Re: 5 НАЙ-ПОПУЛЯРНИ ФРАЗИ НА СВЕКЪРВАТА И 5 ПРАВИЛНИ ОТГОВОРА НА ТЯХ

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите