Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лесно ли отслабхахте след бременността?

+13
lusien
desi borisova
mimi_dani
didoni 27
ЕЛИЦА МАМА НА ПЕТЬО
Tery76
qna_georgieva
Cveti789
aallyy
Дени :)
Dani
деси
mamazavinagi
17 posters

Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by Гост Пет 23 Яну 2009, 17:16

За мен беше много лесно след първата бременност, но след втората беше..Ужас!
Попринцип ходя на фитнес постоянно и се храня според кръвната ми група...
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by mamazavinagi Пет 23 Яну 2009, 17:20

Аз свалих 9 от 12 кг на третия ден- те просто липсваха, но после към третият месец, когато тръгна да ми спира кърмата, започнах да се храня доста, за да я запазя и си ги качих пак. срам ме е
Би ли дала повече инфо, за това хранене, което си провела ти?
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by Гост Пет 23 Яну 2009, 17:27

Ами аз не къмех и така беше по-лесно, защото можех да ям всичко и да започна с отслабването по-отрано.... Усмивка
Ами ако става въпрос за кръвната група, ето:

.............Диета според кръвната група

Ако човек яде храни според кръвната си групата, дълго време остава млад. Съобразявайте се с кръвно-груповата си диета! От храните, напитките и добавките вземайте само необходимото ви.

Диетата според кръвната група намалява теглото, защото се избягват лактините, които стимулират отделянето на инсулин. Той подобрява не само усвояването на гликозата, а и на мазнините и на аминокиселините.

Кръвно-груповите диети ви дават представа какви добавки са подходящи за вашата кръвна група. Защото всяка кръвна група има определен метаболизъм, който изисква определени витамини и минерали.

Тези диети имат успех в борбата с рака. Подходящи са в комбинация с хомеопатия или билки,, защото имат лектини, които убиват раковите клетки. По същия начин могат да се преборят и със заболявания като сърдечносъдови, диабет, чернодробна недостатъчност, астма, алергии, синузити, бъбречни заболявания, висок холестерол, хипертония, артрит, язва на стомаха и на диоденума, колит.

Кръвно груповите диети включват няколко хранителни групи:



Те са месо, дивеч, птици, морска храна, млечни продукти и яйца, мазнини и масла, ядки и семена, бобови растения, хляб и тестени продукти, зеленчуци и зародиши, соеви и пресни треви /подправки/, плодове. Разчита се и на сосовете и на другите течности, на сушените подправки, билковите чайове.

В зависимост от въздействието си върху организма (различно при различните групи) тези храни се разделят на три групи.

1. Много полезни и с терапевтично действие храни.
2. Неутрални.
3. Токсични - от действието на лектините.

Диета за кръвна група 0

За нея са добри почти всички плодове с изключение на къпиновия и на портокаловия сок.
От месата трябва да се яде редовно червено месо. Добри са всички видове риби, иначе се развива анемия.
Добрите мазнини са ленено масло и зехтин.
Рибеното масло, сусамовата и царевичната мазнина са противопоказани.
От ядките орехите и тиквеното семе. Може да се ядат и бадеми, лешници, сусам, тахан и слънчоглед.
Не се позволяват кашу, фъстъци, шамфъстъци, бразилски орехи.
От бобовите храни могат да се ядат всички видове, без лещата.
Нито една храна от зърнените не е подходяща за хората от Кръвна група 0. Разрешава им се само по малко ориз и овесени ядки. От зеленчуците трябва да избягват люцерната, зелето и карфиола, печурките и маслините.
Картофи и царевица не се разрешават.
Могат да се приемат доста видове подправки, но да се избягват канела, индийско орехче, черен и бял пипер, ванилия. Никакъв оцет, дори и ябълков!
Билки подходящи са глухарче, сминдух, джинджифил, хмел, липа, магданоз, мента, шипка и сарсапила.
Да се избягват напълно люцерна, алое, корени от репей, подбел, царевична коса, ехинацея, тинтява, червена детелина, ревен, сена, овчарска торбичка, жълт кантарион, листа от ягоди.
Могат да пият газирана вода, бира и вино.
Трябва да изключат кафето, концентрираните напитки, черния чай, кока-колата, грузинския и китайския чай.
Добавки подходящи - водораслото келп и калциев препарат, както и витамини от група В.
Трябва да се избягват витамините А, Е и С, поради по-специфичната обмяна на хората с кръвна група 0. Ако им давате упорито витамин С, те кървят!

Динамични упражнения, от релаксиращите упражнения се изнервят.
Диета за кръвна група А

Хората от тази кръвна група са единствените, които с времето могат да станат вегетарианци. Всички останали трябва да консумират подходящия за кръвната група тип месо.

От плодовете могат да ядат всичко, което расте на територията на съответния географски пояс.
Но с изключение на лимона и на грейпфрута трябва да избягват всички други тропически плодове.
Мляко, яйца, пшеничени продукти и почти всички видове ядки могат да консумират свободно. Могат да консумират и по малко риба.
Но е противопоказано да приемат прясно мляко и сладолед.
От зеленчуците не трябва да ядат чушки, картофи и домати.
Всички други видове зеленчуци са добри за тях.
От хранителните добавки са добри антиоксидантите витамини като витамин С, Е.
Могат да приемат и витамини от група В,калций и желязо.
Подходящи билки са глог, ехинацея, клинавиче, лайка, валериана, бял трън, жълт кантарион. Полезни са пробиотиците с млечнокисели бактерии в тях.
Не трябва да вземат самостоятелно витамин А!

Подходящи упражнения – релаксиращи от типа йога.
Диета за кръвна група В

От соковете - зелев, гроздов, от ананас. Да се избягва доматен сок.
Плодове, може да се консумират спокойно както българските, така и всички вносни плодове.
От бобовите растения не може да се яде единствено леща.
От зеленчуците не трябва да се консумират домати и репички.
Като хранителна добавка е добре да се поемат по 400-600 мг калций дневно - главно от зелените листни зеленчуци, от зърнените храни, от кафявия ориз и от бобовите растения.
Много добър за хората от кръвна група В е сладкият корен, но той трябва да се взема под лекарско наблюдение! Той изчиства черния дроб и жлъчните пътища, има антивирусна насоченост, действа добре на стомашните язви и регулира кръвната захар.
Добри билки са също така гинко билоба и сибирският женшен.
Гинко билоба подобрява циркулацията на кръвта в мозъка и в сърцето. Женшеньт пък е общотонизиращ.
Да се избягват билките - алое, подбел, царевична коса, сминдух, тинтява, хмел, липа, червена детелина, невен, сена, овчарска торбичка.

Упражнения да са в две направления: малко релаксиращи и малко тонизиращи. Нужни са активни занимания.
Диета за кръвна група АВ

На хората от тази група е позволено да пият всякакви сокове, без портокаловия.
Като хранителни добавки могат да употребяват в ниски дози витамин С - до 250 мг дневно, цинк и селен.
Морските храни като хек, сьомга, охлюви им действат чудесно, но са им противопоказани змиорки, жабешки бутчета, маринована херинга, стриди, скариди и пушена риба.
От растителните масла трябва да се избягват царевично, слънчогледово и сусамено олио.
От ядките понасят и са им полезни до 50 г дневно кестени, фъстъци, орехи, кашу, бадеми. Но трябва да избягват лешник, тиквено семе, сусам, тахан и слънчоглед.
Oт зърнените храни добри са просо, овесени ядки и кафяв ориз, до 1 филийка пшеничен хляб. Трябва да избягват царевицата.
Подходящи зеленчуци: люцернови зародиши, броколи, карфиол, целина, краставици, листа от глухарче, чесън, магданоз, зеле, моркови, джинджифил, хрян, праз, маруля, диви гъби, бамя, маслини, лук, картофи, тикви, тиквички, домати и репи. Противопоказани са: люти чушки, черни маслини, пиперки.
От бобовите растения хората от кръвна група АВ могат да ядат спокойно леща, зелен грах и зелен фасул. Не трябва да консумират черен боб и нахут.
От месото може да се яде по малко агнешко, заешко, пуешко /без мазнини/, а така също черен дроб и фазани.
Не може да се консумира бекон, телешко, пиле - причиняват тромбози и инсулти.
Добрите подправки са къри, хрян, магданоз, майонеза, горчица,, куркума, сминдух, червен лют пипер.
Да се избягва анасон, бадемова есенция, черен и бял пипер, кет-чупи и туршии.
Полезни напитки, но в малки количества - зелен китайски чай, кафе, газирана вода, бира, вино.
Не трябва да се пият концентрати (всички видове), черен чай, кола и други газирани напитки.
Подходящи билки са глог, ехинацея, клинавиче, лайка и валериан, бял трън и чай от ананас.

Физическите упражнения трябва да бъдат в едно направление - релаксиращи като йога.


Мисля че кръвната група винаги е важна, според това как се храниш!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by деси Пет 23 Яну 2009, 17:29

АЗ не ходя на фитнес,защото няма къде да оставя малката.От време на време правя упражнения в къщи.
Но иначе да свалих си лесно килограмите след като родих,не че качих много,само 11кг-лесно се свалят.Но си му остана коремчето и "любовните дръжки" Тъжен
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by Dani Пет 23 Яну 2009, 18:32

Ооо,не!Има още за сваляне.... Плаче ми се
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by Гост Пет 23 Яну 2009, 20:19

Аз качих 9 кила и беше много лесно свалянето.На 2-рия месец си бях както преди да забременея.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by Гост Съб 24 Яну 2009, 08:30

Деси, Дани....Не тъжете... Усмивка
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by Дени :) Съб 24 Яну 2009, 09:07

Като забременея ще ви кажа... Търкалям се от смях
Дени :)
Дени :)
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by aallyy Съб 24 Яну 2009, 09:33

Все още се боря с килцата. Но все празници и все на маис та не остава време Тъжен Сега до лятото съм решила да ги сваля! дано успея!
aallyy
aallyy
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by Cveti789 Съб 24 Яну 2009, 14:09

aallyy написа:Все още се боря с килцата. Но все празници и все на маис та не остава време Тъжен Сега до лятото съм решила да ги сваля! дано успея!
и аз така мила
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by qna_georgieva Пет 27 Фев 2009, 23:11

Аз за 2 месеца си ги свалих
qna_georgieva
qna_georgieva
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by Tery76 Чет 05 Мар 2009, 11:46

минаха почти 7 месеца , но ме мъчат още 2-3 килца...и таза ми не се е прибрал още....
Tery76
Tery76
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by ЕЛИЦА МАМА НА ПЕТЬО Чет 05 Мар 2009, 12:06

cveti789 написа:
aallyy написа:Все още се боря с килцата. Но все празници и все на маис та не остава време Тъжен Сега до лятото съм решила да ги сваля! дано успея!
и аз така мила
ЕЛИЦА МАМА НА ПЕТЬО
ЕЛИЦА МАМА НА ПЕТЬО
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by didoni 27 Чет 16 Юли 2009, 15:39

Да,много бързо!
didoni 27
didoni 27
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by mimi_dani Чет 16 Юли 2009, 16:26

Още се боря с килограмите имам още няколко да сваля Ми никой не ми е вин
mimi_dani
mimi_dani
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by Гост Чет 13 Авг 2009, 21:24

като родих първото дете неможах да ослабна бърэо но като родих второто се въстанових
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by desi borisova Чет 13 Авг 2009, 22:55

Още се боря с килограмите остават ми още няколко и съм добре , но не се свалят толкова лесно.
desi borisova
desi borisova
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by lusien Чет 13 Авг 2009, 23:36

Имам да сваля още някое и друго килце. По-точно 2-3 кг, но като се вземе предвид, че бях качила почти 20 кг , а от болницата след раждането излязох само 4 кг по-слаба ....Шокиран Как се свалят такива килограми, не ме питайте Хихихи По-лошото е, че аз преди да забременея бях качила 2-3 кг повече от нормалното за мен и сега с тези 2-3 кг си стават общо 5 кг за сваляне, ама нещо ми се опъват вече Хихихи
lusien
lusien
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by zornica.gencheva Чет 13 Авг 2009, 23:46

ВСЕ ОЩЕ ИМАМ ДА СВАЛЯМ
zornica.gencheva
zornica.gencheva
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by natali 29 Пет 14 Авг 2009, 08:37

Имам още да свалям
natali 29
natali 29
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by lady sibel Вто 07 Юни 2011, 17:25

След като родих смъкнах бързо,но после като спрях да кърмя започнах да пия противозачатъчни хапчета и след година прием започнаха да дават отражение.Сега имам да смъквам килца...
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by Buntarka Пон 27 Юни 2011, 14:42

сравнително лесно
Buntarka
Buntarka
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Лесно ли отслабхахте след бременността? Empty Re: Лесно ли отслабхахте след бременността?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите