Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО

+3
mimka
Dani
jana
7 posters

Go down

БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО Empty БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО

Писане by jana Чет 09 Юли 2009, 19:53

Здравейте изпатили родители,

най-сетне тръгна инициатива за нас - родителите "шофьори". Слагам шофьори в кавички, защото става въпрос за премеждията, с които се сблъскваме не докато караме кола, а докато бутаме количката с детето ни. Всичките паркирани коли, високи бордюри, непригодени за колички рейсове и т.н.-знаете какво е. Днес от супермаркета до нас ми дадоха стикер с надпис: БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО! и много се зарадвах, защото най-накрая някой подема инициатива за справяне с проблема. Аз се присъединих веднага към каузата, залепих стикера на количката на малкия Денис и си помислих колко добре ще е повече хора да се присъединят в инициативата.Открих група във facebook - https://www.facebook.com/group.php?gid=110776393155&ref=ts#/topic.php?uid=110776393155&topic=9259
и реших, че ще е интересно да отворя темата и тук. Крайно време всички да се замислят за безопасността
на най-малките...пък и за нервите на родителите им!
jana
jana
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО Empty Re: БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО

Писане by Dani Пет 10 Юли 2009, 10:44

Много хубава инициатива!
Много добре си спомням,какви нерви хвърлях ,когато излизах с количката.Отдавна вече не сме с количка,но пак си късам нервите по пешеходните пътеки.Тук в Самоков е нещо страшно.Да ме извиняват,ама тук май въобще не са чували за пешеходна пътека.От колко месеци сме тук,и досега НИКОЙ не ми е спрял на "зебра".Аз стоя на половината платно,а ти си минаааават и хич не им пука.Е на това му викам аз селска работа!Ама всичко си е до възпитание и манталитет.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО Empty Re: БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО

Писане by mimka Пет 10 Юли 2009, 23:56

Чудесна инициатива!И аз бутам количка и ми е ужасно трудно.Много шофьори незнаят какво е пешеходна пътека.Жалко.
mimka
mimka
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО Empty Re: БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО

Писане by *poli* Съб 11 Юли 2009, 19:28

И аз съм твърдо за такава инициатива,но едва ли ще се получи.Вчера на ярко оцветена пешеходна линия,една млада шофьорка изглежда решила че тя е с предимство и караща с 100км едва не ни отнесе с количката Шокиран
*poli*
*poli*
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО Empty Re: БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО

Писане by desi borisova Съб 11 Юли 2009, 22:22

Поли това е ужасно и на зебрата не сме застраховани ,аз също съм за инициативата ,защото и аз блъскам количка.Преди 4-5 години на зебра с една колежка се прибирахме от работа и един ненормалник който ни беше колега ни блъсна тя пострада най много аз само с леки охлузвания но травмата още си стой така че съм ЗА
desi borisova
desi borisova
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО Empty Re: БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО

Писане by DoDenCe Пон 13 Юли 2009, 11:27

Наистина страхотна инициатива!Аз също вече не ползвам количка,но пък сега сме на вълна колело,което си е почти същото.При първа възможност ще си лепна стикер,но силно се надявам все някой да го забележи.Въпреки,че съм изпадала в ситуация,в която майка с дете в колата-по-малко от моето дори ми отне предимство по много гаден начин и след като й направих забележка,просто се обърна и най-нагло ми отговори"Ами какво да направя ..." -въпрос на възпитание и лична култура...
DoDenCe
DoDenCe
любител
любител


Върнете се в началото Go down

БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО Empty Re: БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО

Писане by lady sibel Съб 29 Май 2010, 10:51

Напълно съм за такава инициатива.Очаквам по-голяма отговорност от водачите на МПС.Но не съм сигурна,като пешеходец не ни зачитат,пък с количка също.Нямам думи,какъв ред,каква култура.Големи „европейци".
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО Empty Re: БЕБЕТО С ПРЕДИМСТВО

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите