Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лекарски грешки.

3 posters

Go down

Лекарски грешки. Empty Лекарски грешки.

Писане by sheril Пон 03 Авг 2009, 09:12

Попадали ли сте на лекари,които са се отнесли непрофесионално към вашата бременност и раждане? В България не се води статистика на лекарските грешки,тъй като се предполага,че те не бива да допускат такива.Ние обаче,знаем че това съвсем не е така.Знаем ли какво можем да направим ако станем жертва на лекарска некомпетеност?
sheril
sheril
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Лекарски грешки. Empty Re: Лекарски грешки.

Писане by Dani Пон 03 Авг 2009, 13:34

Това е добър въпрос!
Аз лично незнам какво да правя ако ми се случи такова нещо(не дай си боже).
НО,виждаме какво се случва...напоследък вече има не малко такива случаи...и какво става-едно голямо нищо!За най голямо съжаление.
Имам чувството,че където и да се оплакваш,каквото и да правиш,никой нищо не прави.
Едно,че лекарите се защитатавт един друг,а пък да чакаме нещо държавата да направи...доста ще почакаме!
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Лекарски грешки. Empty Re: Лекарски грешки.

Писане by Lindzi Пон 03 Авг 2009, 16:17

Да - първо моето раждане, после с болестта на майка ми, добре че беше София да я спасят. При мен търсихме възмездие по мирен път, но имаше ефект.
На колежката от лекарска грешка - загуби детенце в 8-я месец, като започнада сяда, и то защото не са видели че има порок на сърцето, но тя го прие че Бог е решил така и не търси отплата.
На друга колежка - същият проблем, но детенцето й оживя, защото тя е била медицинска сестра и само нейната намеса и упорството й да я заведат в София, е спасителната стъпка за втори живот на това дете.
На колежката - баща й, тук не му откриха че има проблем със сърцето, а го лекуваха от подуване на краката и като ги посъветвах да отидат във Варна или София, вече беше късно - във Варна само констатираха, че ако бяха отишли по-рано, щеше да е спасен, а сега му оставаше малко живот. Вече е на оня свят, а хората не направиха нищо, за да разберат защо е станало така.
И още ред други подобни случаи. А на теб?
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Лекарски грешки. Empty Re: Лекарски грешки.

Писане by sheril Вто 04 Авг 2009, 16:07

На мене ми се е случвало да попадна на некадърен лекар,но ако го преценя аз като такъв веднага отивам при друг в смисъл винаги търся още едно мнение.Когато раждах бях много млада и адски ме беше страх,затова реших,че искам да си платя на лекарката на черно,уж като да съм по-спокойна.Да ама не, прави си експерименти върху мен да покаже на студентите как действа гел които да ускори раждането,а се бяхме разбрали с хапче,то действа наи-бързо,а аз пък трудно получавах разкритие,каза ми,че трудно че родя,макар,че и предварително бях разпитала за това хапче и си го бях решила.Но тя реши да ме поизмъчи,защото гела не оказа кои знае какво действие освен болки без разкритие.След това реши да слага хапчето вагинално,и акушерката и каза,че бърз ефект има само ако се пие на четвъртини на всеки кръгъл час и беше права,4 часа след това родих,но си казах що за лекар е да я учи акушерката как се приема лекарството.После се оказа,че не ме е зашила добре докато си лафеше с един стажант, извън медицината.Но имах късмет,след това от познати разбрах какви им ги е причинила на тях та още чукам на дърво.
А сега покрай случая със Запряна Коледарова и още две починали родилки с група хора във фейсбук решихме да се обединим в организация,която да защитава бременните жени от такива лекари.Не е нормално в 21 век да умират жени при раждане.Напредваме бързо и които иска може да се вкючи и да помага с каквото може.
sheril
sheril
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Лекарски грешки. Empty Re: Лекарски грешки.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите