Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Угаждате ли на детенцето си?

+17
Ani Dinkova
id79
Mery2105
Lindzi
ddonna
mariela82
iletoili
Dani
gerito_81
g-gimova
petia_18
silvenaiv
techii76
mimi281977
ssoonniiaa
desi borisova
poli
21 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

thinking Угаждате ли на детенцето си?

Писане by poli Вто 15 Сеп 2009, 16:47

Предварително се извинявам ако някой е пускал такава тема .
Ще я изтрия ако е така


Знаете ги децата когато излезеш навън с тях все ще видят или ще искат нещо .Било то за ядене ,или играчки ,книжки и други напръв поглед нетолкова скъпоструващи неща .
Угаждате ли на детето си когато иска играчка /?Това прави ли ни лош родител?
Разглезваме ли децата така ,като им вземаме дори и дребнички неща , но пък всеки ден ?


Аз се радвам когато детенцето ми е щастливо , На мнение съм че може да го зарадваш дори и с едно бонбонче .или сокче .Когато го вземам от децката градина , винаги нося със себе си по-нещо .Когато разполагам с пари е по голяма играчка ,книжка , ако ли не с нещо малко сладко ,Но винаги имам с какво да го изненадам ,щом го видя Угаждате ли на детенцето си? 58058 Доставя ми удоволствие .,Макар че около мен някой майчета казват че съм го разглезила .Но аз немисля така ,По скоро , си казвам Ако аз всеки ден харча за себе си по 3 лева за цигари ,за детето си защо да не дам ,..
poli
poli
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by desi borisova Вто 15 Сеп 2009, 20:59

Аз не мисля че като угаждаме на децата (защото аз имам две) това ни прави лоши родители ,но всичко си има граници позволиш ли му всичко то ти се качва на главата и тогава става лошо.Ние примерно като излезем навън ходим на кафе или по магазините винаги купувам и на двамата , но в рамките на нормалното било то играчка или нещо за ядене .Ако купувам нещо за ядене купя на малкия каквото аз преценя(сокче или солети........) , а пък големия си купува каквото му се яде.
desi borisova
desi borisova
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by ssoonniiaa Вто 15 Сеп 2009, 23:08

Винаги когато мога с радост угаждам на Вики,това ме прови щастлива.
ssoonniiaa
ssoonniiaa
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by mimi281977 Чет 17 Сеп 2009, 09:23

угаждам,ако е нещо необходимо
mimi281977
mimi281977
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by techii76 Съб 03 Окт 2009, 19:14

Да и аз сим угаждам много . Макар че не е много правелно но не мога да се удържа
techii76
techii76
любител
любител


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by silvenaiv Вто 06 Окт 2009, 15:14

Аз също го правя. и макар всеки път да си казвам , че е за последно ....и пак го правя. Какво да се прави ... Угаждате ли на детенцето си? 287564 като ги обичам толкова много и не мога да им откажа. Но по-някога трябва и да бъдем строги........ Угаждате ли на детенцето си? 853539
silvenaiv
silvenaiv
VIP- персона
VIP- персона


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by petia_18 Вто 13 Окт 2009, 14:58

Понякога угаждам,когато почне много да мрънка. Ми никой не ми е вин
petia_18
petia_18
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by g-gimova Вто 13 Окт 2009, 16:19

аз също угаждам на моето Угаждате ли на детенцето си? 704135
g-gimova
g-gimova
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by gerito_81 Вто 13 Окт 2009, 16:25

да много
и понякога много ме е яд за това
ето затова децата имат вече съвсем друга ценностна система многоп различна от нашата
но не мога да устоя на сълзите макар й всеки път да с е заричам че няма да се повтори
gerito_81
gerito_81
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by Dani Вто 13 Окт 2009, 18:28

Угаждам и то повече от колкото трябва...
Но си имам моменти когато категорично отказвам каквото и да било.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by iletoili Вто 20 Окт 2009, 16:15

да много Угаждате ли на детенцето си? 999340
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by Гост Сря 21 Окт 2009, 15:30

Да угаждам й и то много Угаждате ли на детенцето си? 34184
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by mariela82 Пон 30 Ное 2009, 15:44

Има дни когато и угаждам,но има и такива,в които не.Доставя ми удоворствие като я видя как се радва на нещо,което сме купили за нея,но всеки родител трябва да има граница и децата да разберат,че не всичко което поискат може да им се купи-дори това да означава да реват и да се тръшкат.
mariela82
mariela82
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by ddonna Пон 30 Ное 2009, 16:10

АЗ СЪМ НА СЪЩОТО МНЕНИЕ- КАКВО Е ТОВА ВСЕКИ ДЕН. КОГАТО ИМА -ТОГАВА.АМИ ЧЕ ТО ВСЕ В РЪЦЕТЕ ЩЕ МЕ ГЛЕДА,А АКО СТАНЕ ТАКА ЧЕ УТРЕ НЯМА-КАКВО ПРАВИМ ТОГАВА.ГОЛЕМИЯТ МИ СИН ВИНАГИ СЕ СЪОБРАЗЯВА С ПАРИТЕ И НЕ ХАРЧИ ЗА ЩЯЛО И ЗА НЕЩЯЛО,А РАДОСТТА В ОЧИТЕ МОЖЕ И ПО ДРУГ НАЧИН ДА СЕ ПОСТИГНЕ .ТАКА МИСЛЯ АЗ-НЕЗНАМ ,МОЖЕ И ДА НЕ СЪМ ПРАВА.НО НА ПРИЯТЕЛКАТА МИ СИНА СЕГА Е 21ГОД. ИМА КОЛА СОБСТВЕНА И НЕ ПРИЗНАВА БЕЗПАРИЧИЕТО.ТРЯБВА ВИНАГИ ДА ИМА ЗА НЕГО.НИЩО ЧЕ НЕ РАБОТИ.ЕТО ДО КАДЕ СТИГНА ПРИЯТЕЛКАТА МИ-СЛЕД КАТО ВИНАГИ МУ УГАЖДАШЕ .МОМИЧЕТА ДЕЦАТА РАСТАТ И МИСЛЯТ ПО СЪВСЕМ ДРУГ НАЧИН-НЕ ОЦЕНЯВАТ ТОВА КОЕТО ПРАВИШ ЗА ТЯХ.
ddonna
ddonna
любител
любител


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by Lindzi Пон 30 Ное 2009, 16:49

Права си.
Аз преди му угаждах - но не точно. Тъй като живея със свекърва, се е случвало да му откажа нещо, а тя търчи да му го купува, защото "гледаш ли, то е момченце, да не му стане нещо на чурата". Да, но по този начин, той вече знае при кого минава номерът и ако не стане при мен, отива да й се моли и тя никога не му отказва. За мен е грешно.
Уча го да цени парите, купувам му да яде нещо, а за играчки - по празниците.
Изключение прави, когато му взема някоя образователна книжка.
Все пак, още се учим че неможе да има всичко, което имат другите деца или по магазините.
Сега обикновено като види играчки, казва че ще му ги купим или на рождения ден или на Коледа и така минава номерът.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by Mery2105 Вто 01 Дек 2009, 12:02

От малка научих дъщеря ми да цени стойноста на парите защоте те са неростоянна константа ако мога така да ги нареча.Не сам допускала да ме маниполира.Угаждала сам и винаги когато съм прецинявала че е нужно.Според мен ние родителите сме тези които трябва да обясним " до колкото е възможно"на малките си съкровища ,че не всичко което виждат и искат е възможно да бъде купено точно в този момент.
Mery2105
Mery2105
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by id79 Чет 03 Дек 2009, 16:10

Трудно се сдобих с дъщеря ми . Сега каквото поиска и се прави. Вечер ни развърта като луди-ти седни, ти стани, ти ми дай пижами, ти възглавница...... Ужас е. Много трудно нещо е това възпитнието!
id79
id79
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by ddonna Нед 06 Дек 2009, 18:35

така е мила.ЖИВА И ЗДРАВА ДА Е ДЪЩЕРИЧКАТА ТИ.
ddonna
ddonna
любител
любител


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by Ani Dinkova Пон 28 Дек 2009, 16:57

За сега е още малка и няма големи притенции но ,аз си мисля че няма родител който да не угажда на детето си.
Ani Dinkova
Ani Dinkova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by Гост Вто 26 Яну 2010, 10:34

Още е малка
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by Lindzi Вто 26 Яну 2010, 13:53

id79 написа:Трудно се сдобих с дъщеря ми . Сега каквото поиска и се прави. Вечер ни развърта като луди-ти седни, ти стани, ти ми дай пижами, ти възглавница...... Ужас е. Много трудно нещо е това възпитнието!

Ако сега ви прави луди, като порасне - как ще бъде???
Колкото и трудно да сте се сдобили с нея, все пак границите не бива да се преминава.
Лесно майка не се става и аз родих сина ми с опасност както за моя, така и за неговият живот, но...се преборихме, всичко остана далеч в миналото.

Ani Dinkova написа:За сега е още малка и няма големи притенции но ,аз си мисля че няма родител който да не угажда на детето си.

Угаждане, глезене - но с МЯРКА!!!
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by lusien Вто 26 Яну 2010, 17:14

Точно така, Бени! Всичко трябва да е с мярка, иначе дребосъка ще те направи луда калинка Угаждате ли на детенцето си? 101311 Не, че аз не угаждам на Марти и то повече от всеки друг, но като скръцна със зъби и да видиш как става мирен. Даже го усещам как понякога нарочно ме пробва дали ще му мине номера за нещо... Разбира се, той е на 1 година и 8 месеца и все още мога да го контролирам, дано и занапред да си остане така, че не се знае какво може да ми дойде до главата Угаждате ли на детенцето си? 287564
lusien
lusien
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by Lindzi Сря 27 Яну 2010, 13:26

Права си Люси.
И аз го глезя, но си има граници.
Снощи лягаме в хола и ми казва искам да свети лампата, а аз му обеснявам че лягаме да спим и няма да свети, но работи телевизорът, да изгледа детското и той добре.
Влиза баща му и му вика, тате светни.
Но аз, твърдо НЕ.
Баща му пробва да светне, като ме поглежда, после се опитва да каже нещо и аз и на него НЕ, като обеснявам.
В крайна сметка излезе без да светне лампата, а Зоро ме поглежда и му викам.
Вече ти казах Не, не е честно да ме пренебрегваш и да молиш баща си, за нещо за което си получил отговор.
И се обърна и нищо не каза.
Глезенето и изпълняването на желания са близо едно до друго, важното е да се подкрепяме с половинката и като кажем Не, означава Не, а не по-късно да кажем че може и да си престъпим думата.
Така и децата ще се научат да спазват обещанията си и да слушат.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by mariela82 Чет 28 Яну 2010, 15:13

Lindzi написа:Права си Люси.
И аз го глезя, но си има граници.
Снощи лягаме в хола и ми казва искам да свети лампата, а аз му обеснявам че лягаме да спим и няма да свети, но работи телевизорът, да изгледа детското и той добре.
Влиза баща му и му вика, тате светни.
Но аз, твърдо НЕ.
Баща му пробва да светне, като ме поглежда, после се опитва да каже нещо и аз и на него НЕ, като обеснявам.
В крайна сметка излезе без да светне лампата, а Зоро ме поглежда и му викам.
Вече ти казах Не, не е честно да ме пренебрегваш и да молиш баща си, за нещо за което си получил отговор.
И се обърна и нищо не каза.
Глезенето и изпълняването на желания са близо едно до друго, важното е да се подкрепяме с половинката и като кажем Не, означава Не, а не по-късно да кажем че може и да си престъпим думата.
Така и децата ще се научат да спазват обещанията си и да слушат.
Много си права.Трябва във възпитанието да участват двамата родители и винаги да са на едно мнение,особено пред детето.Вече ако има някакви разногласия се уточняват после като са сами и така не се губи авторитета на родителя.Поне аз на това мнение.
mariela82
mariela82
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by Lindzi Чет 28 Яну 2010, 15:38

И аз и снощи говорихме с половинката за този авторитет и че трябва да се подкрепяме, ще видим резултат дали ще има! Угаждате ли на детенцето си? 540976
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

thinking Re: Угаждате ли на детенцето си?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите