Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Как да откажем нощното хранене

+7
lady sibel
Lindzi
borqnahitova
api_nka
Schatzе
mavi
stasy321
11 posters

Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Как да откажем нощното хранене

Писане by stasy321 Нед 14 Мар 2010, 17:43

Здравейте на 3 месеца сме и искаме да спрем с нощното хранене.Някой да предложи нещо. Как да откажем нощното хранене 640801
stasy321
stasy321
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by mavi Нед 14 Мар 2010, 22:59

Здравей! Моята мишка също е на три месеца. Като гледам линийката ти явно сме раждали в един ден Как да откажем нощното хранене 999340.Деница сама си отказа нощното хранене когато беше някъде на месец и половина. Спи си непробудно през нощта. Последно яде към 23 ч. и после се буди към 5:30-6:00-6:30 различно. Случвало се е и по-късно даже, когато глася батко й за градина и тя чак тогава се буди, щото хич не сме тихи. Как да откажем нощното хранене 84556
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by Schatzе Пон 15 Мар 2010, 09:13

Здравей и от мен. И ние сами се отказахме от нощното хранене. Можеш да пробваш да залъгваш с водичка. Но ако продължава да плаче, си се хранете докато бебето само се откаже.
Баткото ми се хранеше до към 3/4 месеца през ноща. И после се отказа. А сега бебо се отказа сам. Още в родилния не ми даваха да го храня, за да можело да си почива коремчето. Как да откажем нощното хранене 84556 Което пък за мен е безумие, но това е друга тема...
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by stasy321 Вто 16 Мар 2010, 09:06

Благодаря, за дадените отговори тогава ще чакам сам да си се откаже и няма да го насилвам.А и ние имахме много колики като се родихе и направо се измачихме, но за щастие вече нямаме Как да откажем нощното хранене 84556
stasy321
stasy321
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by mavi Вто 16 Мар 2010, 15:04

Точно така, нека си хапва щом му се яде. Тъкмо ще спи сит и спокоен, а и ти ще си спокойна. Пък и то гладен заспива ли се. Ще мине време и сам ще се откаже.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by api_nka Сря 19 Май 2010, 14:28

Zdraveite, i nie imame problem s noshtnoto hranene dashterq mi e na 5 mes a oshte stava vecher da qde i to ne 1 pat a nqkolko pati mnogo e nespokoina na vseki kragal chas se sabujda ne znam kakvo da pravq samo reshih da probvam i to pochvam ot taq vecher ... shte se probvam da ne q karmq prez noshta pojelaite mi uspeh, ponqkoga i s chakane ne stava taka i ne se otkaza sama ... :(


Здравейте,и ние имаме проблем с нощтното хранене.Дъщеря ми е на 5м,а още става вечер да яде и то не по 1 път,а няколко пъти.Много е неспокойна на всеки кръгал час се буди,не знам какво да правя само реших да пробвам и то почвам от тая вечер...Ще се пробвам да не я храня през нощта .Пожелайте ми успех.Понякога и с чакане не става така и не се отказ сама...

Мнението е редактирано от Администратор styyni.
Писането на кирилица е задължително - точка 1.9 от
ПРАВИЛАТА!
api_nka
api_nka
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by borqnahitova Сря 19 Май 2010, 16:00

Ние сме на 11 мес. Мляко пием последно към 20,30-21ч и заспиваме.После към 5-6 сутринта ядем пак и спим до 7-7,30ч. Но от както се е родила много се буди нощем- има вечери, в които на всеки час- два е будна. Давам водичка, залъгалка и пак заспива. Някои имал ли е подобен проблем? Кога ще започнем да спим непробудно? Това много почна да ме изтощава Тъжен
borqnahitova
borqnahitova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by Lindzi Сря 19 Май 2010, 20:06

Лазар започна да спи непробудно на три години и половина - до тогава все се будеше - я да пие вода, я до тоалетна, отвил се, или от силен плач - беше кошмар. Нощно хранене неуспях да го откажа до тогава, все искаше да яде и му давах в крайна сметка. Като стана на три години и половина, вече разбираше - лятото отидохме на село, хвърли бибата с шишето на кучето и вечерта малко мрънка, после втората вечер и след това - мир и спокойствие. С много търпение и приказки свикна, че е голям и неможе повече да яде вечер. Дано се откажете по-рано. Но детето общо взето си показва, като е гладно - давай му.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by lady sibel Сря 19 Май 2010, 20:55

Здравейте !Посъветвайте и мен.От 4-5 месеца не давам нощно време нищо на сина си,но за съжаление той се буди постоянно,може би на всеки час.Изморена съм до краен предел.Веднъж му дадох мляко не го изпи и след това не сам.Незнам наистина какво да правя.Давам водичка,но понякога не я иска,само реве или мрънка. Как да откажем нощното хранене 34184 Наистина незнам.Ако започна да го храня отново как ще бъде?Дали ще се откаже,а от толкова време се мъча да не давам,за да си почива и спи,но...... той не го прави.Помогнете.Мерси. Как да откажем нощното хранене 387219
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by styyni Сря 19 Май 2010, 21:04

by api_nka Today at 14:28
Дъщеря ми е на 5м,а още става вечер да яде и то не по
1 път,а няколко пъти.Много е неспокойна на всеки кръгал час се буди,не
знам какво да правя само реших да пробвам и то почвам от тая вечер...Ще
се пробвам да не я храня през нощта
Моя син сам се отказа от нощното хранене,беше на 8м.Деня в който започнахме Детската кухня си спря нощното хранене,и спеше сравнително добре.Желая ти успех!

borqnahitova Today at 16:00
Кога ще започнем да спим непробудно? Това много почна да ме изтощава Как да откажем нощното хранене 145255
Боби,започна да спи спокойно и цяла нощ,като му избиха абсолютно всички зъбки.Преди това спеше неспокойно и все мрънкаше.Спокойно всичко се отмине Как да откажем нощното хранене 751560

lady sibel Today at 20:55
Ако започна да го храня отново как ще бъде?Дали ще се
откаже,а от толкова време се мъча да не давам,за да си почива и
спи,но...... той не го прави.
Колко сте големи?Но според мен след като един път си спряла нощното хранене,не започвай наново Как да откажем нощното хранене 34184
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by stasy321 Чет 20 Май 2010, 09:38

Здравейте, и моят син се буди нощно време по няколко пъти и му давам вода да ама не тои не иска всмисъл пие водичка и след 15минутки пак започва да мранка така че аз си му давам да яде (кърмя го) и тои си заспива спокоен и до сутринта не ми се буди Как да откажем нощното хранене 999340
stasy321
stasy321
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by iletoili Чет 20 Май 2010, 12:02

ние сами се отказахме от нощното хранене но това стана много трудно
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by borqnahitova Чет 20 Май 2010, 16:24

Благодаря Ви.Явно всичко с времето си. Всяко дете е различно. На повечето ми познати бебетата въобще не се будят нощем, даже в отделна стая са ги отделили да спят.Аз това не мога да си го представя да стане с нас, не и на този етап.
borqnahitova
borqnahitova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by lady sibel Пет 21 Май 2010, 09:58

Здравейте styyny!Благодаря ви искрено,че ме посъветвахте.Синът ми е на 7 месеца и 9 дена.И аз мисля да не храня нощем ,но той мрънка много.Вече съвсем нямам сили,просто незнам.Ще се опитам да не давам.Пожелайте ми успех.Още веднъж благодаря.Ще имам нужда от вашите съвети.
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by Lindzi Пет 21 Май 2010, 13:27

stasy321 написа:Здравейте, и моят син се буди нощно време по няколко пъти и му давам вода да ама не тои не иска всмисъл пие водичка и след 15минутки пак започва да мранка така че аз си му давам да яде (кърмя го) и тои си заспива спокоен и до сутринта не ми се буди Как да откажем нощното хранене 999340

Явно е наистина гладен и щом хапне заспива без да се буди, невиждам защо да не се дава храна. А като стане малко по-голям вече ще се научи да прескача вечерното. Имам познати, които си кърмят децата до две годинки и повече, тук е въпрос на виждане.

lady sibel написа:Здравейте styyny!Благодаря ви искрено,че ме посъветвахте.Синът ми е на 7 месеца и 9 дена.И аз мисля да не храня нощем ,но той мрънка много.Вече съвсем нямам сили,просто незнам.Ще се опитам да не давам.Пожелайте ми успех.Още веднъж благодаря.Ще имам нужда от вашите съвети.
Щом сте му дали да яде веднъж мляко, и то не го е изяло, явно не е гладен, а
го мъчат зъбки. Не може ли да му давате залъгалка? Или да го полюлеете
малко, за да се успокои, топла възглавничка да му опрете до гръбчето или
корема, да почувства все едно сте вие.

Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by lady sibel Пет 21 Май 2010, 17:36

Здравейте Lindzi!Искрено ви благодаря за помощта.Понякога го вземам при себе си,за да спи,но не всеки път спи.И мен ме съмнява да е от зъбките,но пак не съм уверена.Смятам,че не е гладен,защото не го храня откакто навърши 3 месеца.Иначе винаги заспива с люшкане.Залъгалката си я взема,когато му се доспи.Ще опитам и с ваши съвет.Искрено ви благодаря. Как да откажем нощното хранене 765840
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by Lindzi Пет 21 Май 2010, 19:52

Напълно е нормално да е от зъбките, тъй като е вече на 7 месеца. Няма ли зъбче избило вече?
На моя син - Лазар, докато му избият зъбките, вечер все ревеше и имаше зачервени бузки, както и апетита му намаляше, а после се появи Т и разстройство. Ако има един от тези показатели е напълно възможно.
Ще очаквам да пишеш (може да минем на "ти") по темата. А също заповядай и в Споделете - Шльокавица. Как да откажем нощното хранене 98163
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by Ani76 Пет 21 Май 2010, 20:45

Ако Ви кажа, че това ми е проблем номер едно. Моята е на две и четири месеца и всяка вечер заспива с млекцето, иска си го, ако не и го дам се почва неистов рев. През ноща се буди поне два пъти, става и самичка си взима шишето и почва да си цока бибата. Направо..............................вече съм я оставила честно казано когато иска сама да се отказва.
Ani76
Ani76
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by lady sibel Съб 22 Май 2010, 12:37

Много ти благодаря Lindzi!Имаме 2 зъбчета,долните два ни поникнаха.Понеже не ти знам совственото име се обръщам към теб така,както си се представяш във форума,да се надявам,че не е проблем.Много е неспокоен.Когато му никнеха 2 зъба имахме разстройство,но сега незнам на какво се дължи това неспокойство.От 2 дена и през деня почти отказва да спи.Изморена съм до краен предел.
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by api_nka Нед 06 Юни 2010, 14:01

Bqh vi pisala predi izvestno vreme... ot togava se reshih i ne q hranq noshtem sabujda se ponqkolko pati ama ne da qde a prosto zashtoto e sviknala da stava na 5 mes i polovina sme ama mai kolkoto sa po malki po lesno stava imame si i 2 zabcheta :) ... no sega pochnaha da ni machat gornite ... che taka de stava no ne da qde mranka 1 2 pati davam i voda i zaspiva pak jelaq uspeh na vsichki ot sarce :) i edin savet ot men az vecher predi lqgane i davam kasha leka nosht te darjat po siti .... radvam se che gi ima :)


Бqх ви писала преди известно време... от тогава се реших и не q хранq нощем сабужда се понqколко пати ама не да qде а просто защото е свикнала да става на 5 мес и половина сме ама маи колкото са по малки по лесно става имаме си и 2 забчета :) ... но сега почнаха да ни мачат горните ... че така де става но не да qде мранка 1 2 пати давам и вода и заспива пак желаq успех на всички от сарце :) и един савет от мен аз вечер преди лqгане и давам каша лека нощ те даржат по сити .... радвам се че ги има :)

Мнението е редактирано от Dani
Писането на кирилица е задължително - точка 1.9 от
ПРАВИЛАТА! Как да откажем нощното хранене Button48584259up8
api_nka
api_nka
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by pumpal21 Сря 16 Юни 2010, 01:15

големия се отказа сам,когато беш на около 5 месеца.сега с малкия незнам как ще бъде,но си пожелавам да е приблизителкно същото.
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by lady sibel Пет 13 Авг 2010, 16:25

Синът ми е на пълни 10 месеца,от 7-8 месеца се старая да не го храня нощно време,но той въобще не спи непробудно.Събужда се на всеки кръгъл час.Много е затормозяващо. Как да откажем нощното хранене 400609 Преди няколко дена лепна някакъв вирус,почти не се хранеше,но за сметка на това огладняваше нощно време.И аз си го хранех.Смятам,че в такива моменти няма смисъл да насилвам детето си. Как да откажем нощното хранене 397582
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как да откажем нощното хранене Empty Re: Как да откажем нощното хранене

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите