Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пясъчниците

4 posters

Go down

Пясъчниците Empty Пясъчниците

Писане by schatz Пон 12 Юли 2010, 19:30

Оставяте ли дечицата да си играят в пясъка?
На мен ми е още много рано да говоря за това,но вчера гледах един репортаж и страх ме хвана като се позамислих,не знам как можеш едно дете да бъде спряно да се ровичка там при условие че всички деца го правят?
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Пясъчниците Empty Re: Пясъчниците

Писане by styyni Пон 12 Юли 2010, 19:52

Ами,оставяла съм го,деца няма как Пясъчниците 34184 Но съм го наблюдавала да не лапа пясък и боклуци Пясъчниците 771875 Но като се замисля,се ровеше като беше на годинка някъде,сега като отидем в градинката,даже е подминава и не влиза да се рови там Пясъчниците 101311
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Пясъчниците Empty Re: Пясъчниците

Писане by mimi_dani Пон 12 Юли 2010, 23:02

Аз също оставям малката да играе на пясъка но под надзор,че ме е страх да не се налапа с пясък Пясъчниците 101311
mimi_dani
mimi_dani
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Пясъчниците Empty Re: Пясъчниците

Писане by Lindzi Вто 13 Юли 2010, 12:24

На пясъчника в парка: Дечица, отпадъци и кучешки екскременти - 10.07.2010, 19:02



В разгара на летния сезон столичните паркове се пълнят с деца. Любима атракция на най-малките са пясъчниците. Екип на Новините провери на случаен принцип какво е състоянието на пясъчните басейни.

Оказа се, че традиционното забавление за малчуганите може да се окаже заплаха за тяхното здраве. Някои пясъчници в София наподобяват сметища.

Сред животинските фигури в пясъка се откроява опаковка от шоколад, редом с нея гордо кафенее и екскремент от домашен любимец.

Играта на малчуганите е под зоркото око на родителите им. Щом забележат боклук около рожбите си, не се поколебават и го отстраняват. Споделят, че често влизат в ролята на почистваща фирма.

Докато нищо неподозиращите деца се въргалят в купите от пясък, опасни болести дебнат тяхното здраве. В пясъка виреят бактерии и зарази.

репортаж: Теодора Трифонова

http://novinitepro.bg


Последната промяна е направена от Lindzi на Вто 13 Юли 2010, 12:29; мнението е било променяно общо 2 пъти
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Пясъчниците Empty Re: Пясъчниците

Писане by Lindzi Вто 13 Юли 2010, 12:27

Та така, това е от новините.

На времето - пясъчниците ни бяха основната спирка и там израсна и моето дете. Сутрин като отидехме в парка, сядаше и започваше да строи формички, кули и каквото се сетите.
В Бургас не съм виждала екскременти, но боклуци колкото щеш, събирала съм ги в торбичка и в кофата, а колко стъкла и железа...нямам думи, наред с тях и много играчки също. Лазар израсна с пясъчника, а сега се завира само по катерушките.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Пясъчниците Empty Re: Пясъчниците

Писане by schatz Вто 13 Юли 2010, 19:49

Именно този репортаж провокита темата ми
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Пясъчниците Empty Re: Пясъчниците

Писане by Lindzi Вто 13 Юли 2010, 19:58

Така е, но къде другаде да играят?

А и ако много ги пазим, пак ще се разболеят.

Виж децата на село, къде ли не се завират, но са здрави.

Моята педиатърка казва "прашинка - витаминка".
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Пясъчниците Empty Re: Пясъчниците

Писане by schatz Нед 18 Юли 2010, 23:12

То места за игра има,въпроса е че всички деца играят там и то е най-интересно.
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Пясъчниците Empty Re: Пясъчниците

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите