Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КУРСОВЕ ЗА БОРАВЕНЕ С ОРЪЖИЕ - към Оръжеен и стрелбищен комплекс ВИП

Go down

КУРСОВЕ ЗА БОРАВЕНЕ С ОРЪЖИЕ - към Оръжеен и стрелбищен комплекс ВИП Empty КУРСОВЕ ЗА БОРАВЕНЕ С ОРЪЖИЕ - към Оръжеен и стрелбищен комплекс ВИП

Писане by nellyyy Нед 09 Мар 2008, 09:40

21-09-2004
КУРСОВЕ ЗА БОРАВЕНЕ С ОРЪЖИЕ - към Оръжеен и стрелбищен комплекс ВИП

I-ВО НИВО
Теория – 6 учебни часа
Правила за безопасност – 1 учебен час
Видове стрелково оръжие – 1 учебен час
Основни тактико-технически данни на 9мм пистолет – 2 учебни часа
Правна подготовка – 1 учебен час
Оказване на долекарска помощ – 1 учебен час

Практика – 3 учебни часа
I. Такса – 110,00 лв.*
II. Необходими документи:
1) Копие на свидетелство за съдимост;
2) Копие на бележка от психодиспансер;
3) Копие на лична карта
4) 2 бр. паспортни снимки.
III. Задължителни боеприпаси по правилник - 8 броя .22 lr – пистолет
- 8 броя 9х18 – пистолет
- 5 броя 9х19 – пистолет
- 3 броя .38 Sp – револвер
- 2 броя 12 кал. – помпа

БОНУС - 50 бр. .22 lr за допълнителна тренировка
IV. Изисквания за изпита - 2 учебни часа
1) ОРЪЖИЕ - 9 мм пистолет Макаров;
2) ЦЕЛ - гръдна фигура с кръгове (мишена №4) на щит 0,75 х 0,75 м, поставена на височината на очите, неподвижна.
3) РАЗСТОЯНИЕ ДО ЦЕЛТА – 25 метра;
4) КОЛИЧЕСТВО НА БОЕПРИПАСИТЕ – 3 броя;
5) ВРЕМЕ ЗА СТРЕЛБА – 6 минути

За информация и записване:
тел. 976 60 16, 0888/40 66 64 – Илинка Станчева
гр. София, бул. “Г. М. Димитров” №51

* Цената включва лекции на специалисти, задължителните боеприпаси и изпитната такса към СДВР

КУРС ПО КОМБАТ СТРЕЛБА И ТАКТИКА ПРИ САМООТБРАНА- към Оръжеен и стрелбищен комплекс ВИП

II-РО НИВО
Курсът включва:
1. 500 броя патрони 9х19 para
2. Стойки и хватове на оръжието
3. Видове комбат стрелба и тактики при самоотбрана
4. Обучението на всеки кандидат е индивидуално
5. Практика – 14 учебни часа
6. Теория – 2 учебни часа
Курсовете се провеждат под ръководството на квалифицирани инструктори
По време на курса ще Ви бъде представена демонстрация с боеприпаси Simunition (дуелна стрелба).

Успешно завършилите курса ще получат СЕРТИФИКАТ за:
I. ЕКСПЕРТ СТРЕЛЕЦ – 91% - 100% попадения
II. ОТЛИЧЕН СТРЕЛЕЦ – 71% - 90% попадения
III. ИЗДЪРЖАЛ – 70% попадения

Такса: 299,00 лв.

За информация и записване:
тел. 976 60 16, 0888/40 66 64 – Илинка Станчева
гр. София, бул. “Г. М. Димитров” №51

* Цената включва лекции на специалисти, задължителните боеприпаси и изпитната такса към СДВР

Подайте заявка за включване в страницата и на Ваша обява по темата КУРСОВЕ ЗА БОРАВЕНЕ С ОРЪЖИЕ на мейл office@loviribolov.biz
nellyyy
nellyyy
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

КУРСОВЕ ЗА БОРАВЕНЕ С ОРЪЖИЕ - към Оръжеен и стрелбищен комплекс ВИП Empty Re: КУРСОВЕ ЗА БОРАВЕНЕ С ОРЪЖИЕ - към Оръжеен и стрелбищен комплекс ВИП

Писане by Гост Пет 27 Юни 2008, 14:06

На мен практиката ми я прекарахме в кръчмата, а на теорията бях помолен да изляза за да не правя смешен "преподавателя" Голяма усмивка. Аз съм стрелец от както се помня. А и ме познават и знаят че стрелям по-добре от тях, а на оръжията съм маниак. В армията бях снайперист със СВД /снайперска винтовка Драгунов/ като допълнителна но всъщност основна специалност ВОС(военна основна специалност), иначе съм парашутист-разузнавач. Но стрелбата с пистолет е най-трудна след снайперската но те са и съвсем различни. Още битува лошият спортен уклон да се стреля от стойка с една изпъната ръка. Това е идиотско и много вредно. Комбат стрелбата с късо оръжие тепърва навлиза официално. С пистолет се води бой много скоротечно и на къси дистанции, от порядъка на 3 - 7 метра. Няма кога да се изпъваш и заемаш поза все едно ще танцуваш валс и половин час да се прицелваш...

Викам си да едитна за да не се разбере по погрешка че става дума за курса от по-горе, не, на съвсем друго място, но е похвално че имате курсове по комбат стрелба. Така трябва да бъде. А ми е любопитно кой какво оръжие има и предпочита, а и да няма какво харесва и би искал да си вземе? Аз съм старомоден фен на Браунинг HP(high power), 9/19 Пара, моят е оригинален белгийски, но в Аркус - Лясковец правят добри копия на разумни цени на същия модел, имат и модели с двойно действие и променена рама и кожух, но сърцето вътре си е на Браунинг Хай-Пауър. Иначе имам и едно старо но яко ТТ, 7.62/25, Тулски Токарев, класика, макар че си има недостатъци и е грубовато, много си го харесвам този пистолет, обаче той не е за всеки, въобще не е за неопитни стрелци, не е дурако-устойчив като модерните...Та кажете кой какъв арсенал има или иска да се обзаведе? И на какво се спирате при избора на оръжие?

И се сетих за един виц защото културата на обръщение с оръжие и носенето му е много ниска като цяло при повечето хора Тъжен
Един окървавен и треперещ пич влиза при дежурния в 'най-близкото поделение' на МВР и започва да нарежда: Помощ! Нападнаха ме, пребиха ме, жена ми отнесе втората част на поговорката "битият - бит, ..............", откраднаха ми колата, документите, парите и пистолета!... А дежурният го пита: Господине, а вие защо носехте пистолет? - а онзи отвръща: Ами така...за всеки случай.... Голяма усмивка Тъжен

Не е смешно...
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите