Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Болните деца в детските градини

+7
деси
Bubsi
mamazavinagi
teqnstal
nellyyy
Dani
cveti555
11 posters

Go down

Болните деца в детските градини Empty Болните деца в детските градини

Писане by Гост Нед 09 Мар 2008, 22:37

здравейте мами,много ме интересува как е при вас в вашите детски градини водят ли децата болни или това е напълно эабранено,эащото тук при нас в монтана и специално эа детцката в която моята щерка ходи водят деца с кашлица,температура,хрема и т.н.някои родители водят болните си деца на градина эаедно с лекарствата эащото не могат да си всемат болничен или няма кой да им гледа децата и в същото време эаръэяват другите деца,в случая ние имаме и бебче вкъщи и колкото и се паэиме от болести като эаведеме каката на градина эа 3 дни на четвъртия сме си вкъщи на антибиотик и аэ си скубя косата да не би да эараэи и малкото моля да споделите и вашата гледна точка по въпроса
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by cveti555 Пон 10 Мар 2008, 10:37

Когато голямята ходеше на градина,сестрата ни посрещаше на вратата и болните ги връщаше.Много бях доволна.Или ако някой се разболееше през деня,го оставяха в изолатора и се обаждаха на майка му.Но това беше малко по-отдавна.Но доколкото чувам от мамите ,сега в същата градина,пак има такъв пропускателен режим.
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by Dani Вто 11 Мар 2008, 19:21

За съжаление това с болните деца го има навсякъде.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by Гост Чет 20 Мар 2008, 22:45

Аз също много се възмощавам,че пред очите ми водят болни деца.Просто не може да се направи нищо според мен
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by nellyyy Нед 23 Мар 2008, 08:43

И при нас го има този момент,аз си мислех че в големите градове е по-голям контрола,защото има повече деца...ще се отплесна с друга тема ако продължа.
явно на всякъде толкова ги е грижа за децата,получават си заплатите,пък че били се разболели няколко дечица повече или по-малко...Най интересното е,че за някои деца е позволено със сиропите на градина,а на други не.Моя само да кихне и ме предупреждават да си го водя на лекар.А си имаме едни братче и сестриче в групата,те са вечно със сополите и никой нищо не им казва. Ядосан съм
nellyyy
nellyyy
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by Гост Съб 31 Май 2008, 19:28

nellyyy написа:И при нас го има този момент,аз си мислех че в големите градове е по-голям контрола,защото има повече деца...ще се отплесна с друга тема ако продължа.
явно на всякъде толкова ги е грижа за децата,получават си заплатите,пък че били се разболели няколко дечица повече или по-малко...Най интересното е,че за някои деца е позволено със сиропите на градина,а на други не.Моя само да кихне и ме предупреждават да си го водя на лекар.А си имаме едни братче и сестриче в групата,те са вечно със сополите и никой нищо не им казва. Ядосан съм
Това ми е много болна тема Ядосан съм направо полудявам като чуя че в градината има кашлящи и кихащи деца заради които си тровя аз мойте с лекарства,но и сестрата е права когато казва те носят бележка и немога да ги върна нямам право.Това според мен е нехайство от страна на родителите.Последният случай беше преди 2-3 дни когато отивайки да си взема детето чух ено да кашля като магаре и питах учителката защо е тук а тя ми каза обадих се на майката но тя ми каза че детето симулирало и няма да си го вземе направо откачих и след ден,два и мойта се разкашля и сега са болни и двете Плаче ми се Ядосан съм
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by teqnstal Съб 31 Май 2008, 19:45

Да това е много несправедливо при положение че си пращат децата болни първо ,че и другите се заразяват и второ според мен не е правилно.Защото от една страна болеста се задълбочава а от друга и на самото дете сигурно не му е комфортно.Но найстина за съжеление почти на всякъде е така.Независимо че има медецински персонал.А и самите майки как може да знае че примерно детето и цяла вечер е кашляло или е било със температура да го прати сутринта на детска.Ето ни във понеделник сме зъ парви път на градина.Направо незнам как ще въврят нещата.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by cveti555 Съб 31 Май 2008, 20:45

Теди,наистина те разбирам какво ти е! Пращаш си детето живо здраво и някоя овца (без извинение),си води детето с висящ сопол от носа!наистина не знам каква майка трябва да си че да пратиш горкото дете в това състояние на градина! В нашата си спомням един такъв случай.Нон стоп едно дете-болно! По едно време не издържах и вдигнах панаир на директорката! И то го вдигнах ,защото познавам майката- не работеше,а пиеше кафе цял ден в отсрещното кафе!
А аз работех. А знаете как се гледа на често отсъстващите служитела.Шефа ми влизаше в положението,ама аз не се чувствах добре. И на всичкото отгоре детето ми боледуваше заради една,две некадърни майки!
Бокс
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by mamazavinagi Вто 10 Юни 2008, 20:19

Проблемът за съжаление е навсякъде. Мои познати често ми се оплакват от този неприятен факт- детето ми през 2 седмици се разболява в яслата или градината.
Според мен докато не се нададе вой от всички недоволни от този факт нищо няма да се промени. Както аз или който и да е друг може да излезе от работа с болничен(намалява заплатата ми с 20%), за да гледам болното си дете, така могат да го направят и ония, които с чиста съвест водят болните си деца сутрин на градината, с извинението, че нямало кой да ги гледа. Ядосан съм
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by teqnstal Вто 10 Юни 2008, 20:37

Ето пак да се включа.Моята щерка е вече втора седмица на градина.Днес като ходих да я взема и госпожата казваше на една от майките че днес и е звъняла поне 5 пъти защото детенце със температура.Но майкато изобщо не е вдигнала телефона и твърди че детето е здраво.И госпожата и казва,че и друго детенце е вдигнало температура но майкатата казала че било от зъби.А детето със 39,6.Направете си извод.Децата във най малката група във смисъл във яслите.Направо нямам думи.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by Гост Сря 11 Юни 2008, 09:01

Айде и аз да се оплача освен че голямата ми дъщеря я тъпча с лекарства заради немърливите майки от тзаи история страда и малката която не е още на ясла но каката носи болеста в къщи и от там и двете са болни Ядосан съм
Даже сега сме болни вече втора седмижа с кашлица и хрема полудявам и мнооооого пъти съм вдигала пара в градината и все тая
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by Bubsi Вто 08 Юли 2008, 10:24

Мдаа...всичко изписано е вярно...аз пък да кажа нещо и от моя скромен опит: първо запалатките на лелките не са никак големи, та да има какво толкова да го отбелязваме, другото което искам да кажа е : Тони е здрава, но има хрема, която ако се издуха нослето като хората цял ден няма ни сопол ни нищо, просто трябва да се почисти нослето ! Подчератвам, че детето ми е здраво и няма никакъв проблем освен една хрема, която не искам да третирам повече с медикаменти при положение, че при издухването на носа веднъж дневно, после няма нищо в носа...та отивам да си я взема и тя тича към мен а от носа й виси зелен сопол...(еееее !!) Госпожата търчи подир нея и казва: ООО ама Тони преди малко този сопол го нямаше( вади се салфетка, с която сигурно се забърсват всички нослета.... Ядосан съм ) и само го избърсва, не се издухва секрета , за да се отстрани от носа и тя да диша спокойно....абе...отидох при гардеробчетата и с една мокра кърпа изчистих нослето ( после нямаше и помен от някаква хрема)! На всичко от горе идва въпроснта лелка и ми казва че сме нямали никакви носни кърпи...и аз й казвам че бях донесла цял пакето от 10 бр. с по 5 кърпи...и че незнам къде са и ккакво е станало с тези носни кърпички , но дъщеря ми от половин година не е боледувала серизоно и че не сме изразходвали такова количество..........А тя ме пита: А вие кога го донесохте този пакет... Шокиран Шокиран Шокиран Ами не помня!!!!!НО ако трябва да пазарувам и за другите, поне да ми кажат!
В яслата има пермамнетно деца с кашлица и хрема, кихат сополят се....Моето винаги ми се връща....винаги!!!абе даже не ми се и описва картинката, че ме хваща яд.....
Bubsi
Bubsi
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by деси Вто 08 Юли 2008, 10:39

Така е милички да не забравяме къде живеем,и кой са ни управниците.Моята племеница две седмици ходи на градита месец е болна,и за какво точно заради такива мърляви майки който предпочитат да работят или да си "шлаят гъза" по кафенета и барчета,но не и да си гледа детето.А къде са "отговорните"лелки тъй наречени мед.работник.Не може да стоят на една маса и болни и здрави деца,ядат и спат заедно,е после как няма да сме болни.Това е ненормално,ама нали живеем в ненормална държава.
Яд ме е много и това ме спира да пусна малката на ясла,защото този проблем го има и там.То май е на всякъде.Да имаш здрави нерви и "здрав джоб"за лекарства.А и няма кой да каже на тези мърляви мами нищо,като им кажеш те спорят и се сърдят.
Дано някой ден има оправия на всичко,силно се надявам за това.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by Гост Вто 08 Юли 2008, 14:11

Аз напълно ви подкрепям но това за ниските заплати не е оправдание че не си вършат работата както трябва,като не им харесва да ходят и да чистят офиси до обяд за същите пари(то не е срамно)И другото което е това не е само в яслите това е и в градините и мед.сестрите там вдигат рамене и казват ми те носят бележки от личните лекари че са здрави как да ги върнем и са прави.Според мен всичко идва от безотговорните родители дето си пускат децата да сеят бацили навсякъде heaven Ааааама ха
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by Bubsi Вто 08 Юли 2008, 14:24

не, не казвам че ниските заплати оправдават липсата на отговорност и съобразителност, казвам че заплата от около 300 лв. (до мин. година бяха 250лв.) не е адекватна по повод това, че отговаряш за здравето и живота на около 20 дечица....смятам, че даже няма нужда от ккаъвто и да е коментар....На черното - бяло не мога да кажа! Просто това е поредния пример за хубавата ни държавица и законите в нея....
Bubsi
Bubsi
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by Гост Вто 08 Юли 2008, 16:45

Според мен това е поредният път в който обвиняваме държавата а не хората закон има най-вероятно но не се спазва (като този за движение по пътищата за което пак държавата е виновна).Всяка година в началото ни събират на род.среща и директорката ни чете правилника на градината и там изрично се споменава,че "не трябва да се водят деца пиещи лекарствени препарати"цитирам по памет.Така че за мен единствена вина имата родителите които пускат болните си деца там
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by Schatzе Вто 08 Юли 2008, 22:16

Хайде и аз да се оплача тук. То от ясно по-ясно, че положението е навсякъде едно и също. Само дето мен ме хваща яд и на такива майки, дето по цял ден си стоят в къщи, а децата им болни на ясла. На това какво му се вика? Аз лично имам 3-4 такива познати. Е извинете, ама нали. После - аз работещата - се чудя кой да ми гледа детето, като се разболее.
Друг е въпроса, че в яслата в която беше моя син съм го прибирила с оцапани гащички не веднъж. Когато сме в къщи и след като си свърши, каквото има за вършене в гърнето - става и се обува.
`Лелката не ме чисти там. Защо тук ще ме чистиш?` Шокиран
Е те това е. Просто май всичко си опира до човека.
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by Bubsi Вто 08 Юли 2008, 23:09

мама Ели написа:Според мен това е поредният път в който обвиняваме държавата а не хората закон има най-вероятно но не се спазва (като този за движение по пътищата за което пак държавата е виновна).Всяка година в началото ни събират на род.среща и директорката ни чете правилника на градината и там изрично се споменава,че "не трябва да се водят деца пиещи лекарствени препарати"цитирам по памет.Така че за мен единствена вина имата родителите които пускат болните си деца там
Законът за кое не се спазва? А че има родители , които си водят дацата болни и недооздравели - неоспорим факт.А пък персонала като толкова много се води по правилника, защо приемат деца със секрет или деца които "просто са вдигнали температура, ама само веднъж през нощта", или пък "било дрискало , ама нищо му нямало и щели да го следят как е.." Шокиран За мен тези закони, спазването и неспазването има са избирателни и както навсякъде , във всяка една сфера, всички носим вина...не са само родителите или институциите...просто все нещо е недообмислено и всеки си гледа собствения интерес....На някои майки явно не им дрреме, че заразяват и други дечица и спокойно си пускат собственото да сее бацили.... Ядосан съм
Така, че Ели (ако твоя пост е бил насочен към моето мнение), аз съм на твоето мнение също донякъде , но не смятам че държавата няма общо или там институцията която отговаря за тези неща...
Bubsi
Bubsi
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by Гост Пет 18 Юли 2008, 16:19

Чак сега видях поста ти мила Бубси нищо не е насочено към теб Целуувка просто си коментираме тук
В нашата градина колкото пъти съм отишла при сестрата да попитам как по дяволите това кашляшто кат магаре дете или със сопол до брадата е пуснато в там при здравите тя винаго ми е отговаряла аз виждам но немога да го върна защото има контактна бележка от дж-пи то си и в нея пише че е здраво детето.Дали с това си измива ръцете или наистина е така незнам но ако е права пак опираме до родителите които по някъкви причини допускат това да се случи.По мое време е било по следият начин ми разказ майка ми:децата са се допускали в групите само след прегледа от лекарката на Д.Г. и с или без бележка ако тя върне детето то си заминава в къщи.Сега обаче няма лекари в градини и ясли и всеки си прави квот си знае според мен поне
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by Lindzi Вто 28 Окт 2008, 15:36

И аз се напатих от тези болни деца, които водят - преди седмица една баба казваше " - детето е здраво, има само кашлица и сополи, но няма температура, това е вирусът, за какво да седи у дома?".
Ядосах се - защото аз го спирам при най-малкия признак за кашлица, започвам да му давам куп лекарства и чайове и като го пусна, на третия ден е пак с кашлица, защото някое дете на някоя леля ходи със сополите си.
В началото ми го връщаха, и аз си го прибирам веднага, но последният път им направих забележка, че има деца с кашлица и въпреки това не ги връщат от групата. А те смънкаха нещо, но като видях че са на едната леля и на една учителка им вдигнах скандал и те нищо не казаха.
Сега от тези настинки, Лазар хвана кашлица на алергична основа - и ходи на градина, защото няма зачервено гърло, нито нищо!
Направиха ми забележка, че кашля детето, а аз какво да направя в този случай - една седмица беше на планина, и две у дома - но ефект никакъв. Вечер му давам хомеопатични и кларитин.
Вече се задръсти горкото от разни хапове. Бирена мая пие за пречистване на кръвта, а е толкова горчива!
Но е здрав! При това условие, как да постъпя според вас? Трябва ли пак да го спра? Аз не мисля така.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by id79 Чет 03 Дек 2009, 16:16

Моя приятелка живее в Англия и детето й посещава ясла. От както е на ясла все е храмева и кашля. Така че това го има навсякъде.
id79
id79
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by svetlavass Чет 09 Дек 2010, 16:14

Мили мами не знам дали сте наясно но има деца които през зимния сезон са вечно със сополи един голям процент от децата имат проблеми с трета сливица та моите извинения но ако детето няма температура и има сополи няма кой да ти даде бележка и съответно да бъде спряно от детска градина така че проблема тук не опира толкова до безсъвестни майки а и хремата е доста упорита така че някой път може да отиде и месец докато отшуми та кой ще те търпи при това положение да отсъстваш от работа та по въпроса за сополите не съм съгласна с вас ако детето е с температура да това наистина е безотговорно отношение от страна на майката
svetlavass
svetlavass
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by Lindzi Пет 10 Дек 2010, 11:09

Но също е голям процентът, където децата са именно с Т и отново са на градина.
И това го има, и тук вече са отговорни родителите, защото винаги може да се намери начин детето да бъде гледано от някого, стига то да се оправи.
Но понякога и да няма Т, а хремата о толкова силна, че то не може да си вдигне главата, и иска да лежи, какво тогава? Както може да се намери начин да се гледа при Т, така ще може и при подобен проблем.
Не че съм против спиране, говоря за по-тежките случаи.
Защото често децата имат остатъчна кашлица и хрема, както и ние възрастните, за тук вече не говоря, но давам пример.
Ако самите родители, не предприемат действия за децата си, няма кой друг.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Болните деца в детските градини Empty Re: Болните деца в детските градини

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите